8.Κώστας Κακαρούδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Αύγ 2014, 12:57

Εικόνα

10 Αυγούστου 2014:

Σούλης Μαρκόπουλος για τον Κώστα Κακαρούδη: «Είναι ένας Έλληνας παίκτης που έχει δείξει πολύ καλό πρόσωπο τα τελευταία χρόνια. Είναι πολύ εύστοχος στα τρίποντα, ξέρουμε ότι έχει διάθεση να δουλέψει για να ακολουθήσει το δικό μας στυλ, που ταιριάζει με τον τρόπο που παίζει, γιατί είμαστε μία ομάδα που παίζει με τους ψηλούς, αλλά θέλουμε και ψηλούς που έχουν την ευχέρεια στο σουτ».



Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ παρουσίασε το μεσημέρι τον Κώστα Κακαρούδη που νωρίτερα υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο. Όπως πάντα οικοδεσπότης ήταν ο Τέλης Ζουρνατζίδης ο οποίος τόνισε μεταξύ άλλων...

"Ήταν επιθυμία μας εδώ και καιρό να έρθει στην ομάδα ο Κώστας. Δεν έγινε τα δύο τελευταία χρόνια, έγινε φέτος και ήμαστε χαρούμενοι που είναι κομμάτι της οικογένεια μας" σχολίασε ο τιμ μάνατζερ του ΠΑΟΚ και πρόσθεσε...

"Τον ήθελα όταν ήμουν στον Μαντουλίδη και ο Κώστας ήταν έφηβος. Κάνουμε διπλό σκάουτινγκ...
Στο καθαρά μπασκετικό κομμάτι θέλαμε παίκτη όπως ο Κώστας, ψηλό με άνεση να τρέξει, να απειλήσει από μακριά και κοντά, κάτι που δεν είχαμε μετά τον Γκετσέφσκι. Ξέραμε την εξέλιξη με Τσαϊρέλη και Μπόγρη και έτσι προχωρήσμε. Στο 2ο κομμάτι του σκάουτινγκ ασχολούμαστε με το χαρακτήρα, πως λειτουργεί ο παίκτης, πόσο καλός συμπαίκτης είναι, αυτό μας ενδιαφέρει το ίδιο η και περισσότεροκά. Πήραμε τις καλύτερες πληροφορίες. Προσέχουμε πάντα ποιός θα γίνει ένας από μας και ο Κώστας γίνεται πανάξια
".

Από την πλευρά του ο Κώστας Κακαρούδης τόνισε... "Είναι μεγάλη η χαρά μου. Ο ΠΑΟΚ είναι τεράστιο μέγεθος, εγώ είμαι μικρός να πω για αυτή την ομάδα, το όνομα τα λέει όλα. Αποπνέει υγεία, φαίνεται όταν δεις την προσπάθεια της. Μου το έλεγαν όλη την χρονιά, το διαπίστωσα όταν ήρθα και είδα μερικά ματς. Είδα τις σχέσεις, πράγμα πρωτόγνωρο και ήθελα να γίνω μέλος. Μένει να δουλέψουμε, να γίνουμες ομάδα, να προσφέρουμε ελκυστικό θέαμα και να έρθει κόσμος" είπε αρχικά ο Κακαρούδης και πρόσθεσε...

"Φέτος ήρθε το τάιμινγκ να παίξω στον ΠΑΟΚ. Πάντα το ήθελα, το όνειρο μου έγινε πραγματικότητα. Μου έχει κάνει εντύπωση τα προηγούμενα χρόνια ο κόσμος του ΠΑΟΚ, είναι ο 6ος και ο 7ος παίκτης. Πέρασαν μεγάλοι παίκτες, μεγέθη μεγάλα, υπάρχει μεγάλο παρελθόν. Κίνητρο ήταν και το Γιούροκαπ. Ήταν ακόμα τεράστια επιτυχία η 3η θέση. Ο ΠΑΟΚ τα κατάφερε με μικρό μπάτζετ.

Η 3η θέση είναι πάλι στόχος, αλλά θέλουμε να κοιτέξουμε στα μάτια Παναθηναικό και Ολυμπιακό" σχολίασε ο νέος παίκτης του Δικεφάλου που είπε ακόμα ότι ο πρώτος που μίλησε ήταν ο Χαραλαμπίδης, φίλος του, που όωπς είπε τον εμπιστεύεται, ενώ αναφερόμενος στον Μαρκόπουλο, είπε ότι η παραμονή τόσων χρόνων δείχνει σταθερότητα, πλάνο. Τέλος ο Κακαρούδης παραδέχθηκε ότι αυτό είναι το καλύτερο καλοκαίρι της ζωής του και κατέληξε για τη νέα ομάδα... "Ο ΠΑΟΚ και πάλι δεν θα έχει σταρ των 30 πόντων, δεν υπάρχουν πλέον Πρέλεβιτς και Σταυρόπουλος όλοι θα είναι χρήσιμοι
".


Καλή αρχή και σιδερένιος!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Πέμ 29 Ιαν 2015, 16:56

περαστικα και γρηγορη αναρρωση να επιστρεψεις δυνατος! :pano:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 29 Ιαν 2015, 17:01

Κριμα για το παιδι πανω που ειχε αρχισει και ανεβαινε.
Περαστικα Κωστα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Πέμ 29 Ιαν 2015, 17:07

Περαστικά τσακαλε. Να είσαι δυνατός και να γυρίσεις γρήγορα κοντά μας υγιης.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 29 Ιαν 2015, 17:13

:cry:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 29 Ιαν 2015, 17:41

Περαστικά ρε πουλέν!
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό Ale » Πέμ 29 Ιαν 2015, 17:51

Περαστικά, ρε παικταρά!...
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 29 Ιαν 2015, 21:38

Τι να πω ρε γαμώτο, τι να πω, δεν μας αφήνουνε ν'αγιάσουμε, τώρα που έχουμε και σειρά αγώνων φωτιά...
Περαστικά και γρήγορα πίσω!!

Κάτι γίνεται με τους Κώστες σε αυτήν την ομάδα...προσοχή!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 29 Ιαν 2015, 22:21

Πάνω που είχες πιάσει απόδοση...
Περαστικά σου Κωστή. Σιδερένιος.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 29 Ιαν 2015, 22:50

Περαστικά ρε παλίκαρε και καλή επάνοδο σιδερένιος!
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό ARMY » Παρ 30 Ιαν 2015, 08:47

Περαστικά σου Κώστα και καλή επιστροφή
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Παρ 30 Ιαν 2015, 09:39

Περαστικα,σιδερενιος και καλη επανοδο Κωστα
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Φεβ 2015, 21:37

http://www.paokmania.gr/tournament/basket/diafora/79259-xeirourgithike-o-kostas-kakaroydis

Χειρουργήθηκε ο Κώστας Κακαρούδης

Ο Κώστας Κακαρούδης υποβλήθηκε σήμερα το πρωί σε επιτυχημένη επέμβαση αποκατάσταση της ρήξης πρόσθιου χιαστού, την οποία υπέστη στη διάρκεια του αγώνα με την Khimki στη Ρωσία.

Ο χειρούργος ορθοπεδικός Κώστας Σαμαράς προχώρησε σε πλαστική πρόσθιου χιαστού συνδέσμου στο αριστερό γόνατο του Κώστα Κακαρούδη και εξέφρασε την ικανοποίησή του για την πορεία της επέμβασης, την οποία και χαρακτήρισε απόλυτα επιτυχημένη.

Ο Κώστας Κακαρούδης αναμένεται να πάρει αύριο εξιτήριο από το Ιατρικό Διαβαλκανικό Κέντρο της Θεσσαλονίκης και θα ξεκινήσει την αντίστροφη μέτρηση για την επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους, από τους οποίους ωστόσο θα απουσιάσει για έξι περίπου μήνες. Ευχόμαστε όλα να πάνε καλά και ταχεία ανάρρωση στον Κώστα Κακαρούδη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 8.Κώστας Κακαρούδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 03 Φεβ 2015, 01:06

Καλη αναρωση ρε παλικαρε.
δυστυχως για σενα ηρθε στην χειροτερη στιγμη οταν πλεον αρχισες να προσαρμοζεσαι στα θελω του κοουτς
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες