10. Γιώργος Δέδας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

10.Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Σάβ 01 Σεπ 2012, 16:25

"Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον καλαθοσφαιριστή Γιώργο Δέδα για την αγωνιστική περίοδο 2012-2013. Ο Γιώργος Δέδας επιστρέφει στον ΠΑΟΚ μετά από απουσία ενός έτους και την συνεργασία του με την ομάδα την σεζόν 2010-2011.
Ο Γιώργος Δέδας γεννήθηκε στο Κιλκίς στις 2 Ιανουαρίου 1980, έχει ύψος 1μ.98 και αγωνίζεται ως φόργουορντ. Ξεκίνησε την καριέρα του από τον Αετό Κιλκίς και στη συνέχεια αγωνίστηκε στη ΜΕΝΤ (1999-03), τον Ηρακλή (2003-06), ενώ τα τελευταία τέσσερα χρόνια αγωνιζόταν στην Ισπανία με την Breogan Lugo (2006-07), την CB Rosalia de Castro (2007-09) και την Caceres 2016 Basket (2009-10). Τη σεζόν 2010-11 αγωνίστηκε για πρώτη φορά με την ομάδα του ΠΑΟΚ και είχε σημαντική συμβολή στην κατάκτηση της 3ης θέσης και την εξασφάλιση συμμετοχής στα προκριματικά της Euroleague. Την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στην ομάδα του Ρεθύμνου. Να σημειωθεί ότι ο Γιώργος Δέδας ακολούθησε ένα σημαντικό μέρος του προγράμματος των Off Season προπονήσεων της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ τον περασμένο Μάιο και Ιούνιο.
ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
Αργυρό μετάλλιο στους Μεσογειακούς Αγώνες του 2005 που διεξήχθησαν στην Ισπανία.
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
Ο Γιώργος Δέδας έχει 5 συμμετοχές με την Εθνική Μεσογειακή ομάδα (5 πόντοι) και 6 συμμετοχές με την Εθνική ομάδα Ανδρών Β (34 πόντοι)"


πηραμε φορα λεμε!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 01 Σεπ 2012, 16:44

τέλεια! πάμε τώρα για βασικό 5 και 3 (στο 3 ίσως ο παίκτης να είναι έκπληξη) και νομίζω θα είμαστε μία χαρά. Καλώς ήρθες και εσύ πίσω Γιώργο!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Σάβ 01 Σεπ 2012, 17:07

Έγω κατα λάθος μπήκα νόμιζα πως έγραφε Γιώργος Δώνης!Τεσπα καλή επιτυχία Γιώργο με την ομάδα μας.Palok στο τρία λες για Πελεκάνο;;;
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3778
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Απ: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Σάβ 01 Σεπ 2012, 17:10

Ωχ τρομε για να κραξεις μπηκες;:grin:γιαυτο έψαχνεσ δωνη ;
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Σάβ 01 Σεπ 2012, 18:30

palok έγραψε:τέλεια! πάμε τώρα για βασικό 5 και 3 (στο 3 ίσως ο παίκτης να είναι έκπληξη) και νομίζω θα είμαστε μία χαρά. Καλώς ήρθες και εσύ πίσω Γιώργο!


:yellowcard: :yellowcard:
4 παιχτες ακομα θελουμε. 1 ασσο αλλαγη εστω ματαλων. τους δυο που λες και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ βασικο 4αρι δεν πας πουθενα με Τσαιρελη
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 01 Σεπ 2012, 18:47

τους βασικούς είπα + τον back-up point. για το 4 ξεχασέ το.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Σάβ 01 Σεπ 2012, 18:52

δλδ με τσαιρελη θα τη βγαλουμε ειναι δυνατον??? Ελπιζω τοτε σε 3-4αρι αμερικανο. Για μενα αν μου λεγαν διαλεξε η 3αρι η 4αρι αναγκαστικα εναν απο τους δυο μαλλον 4αρι θα διαλεγα. Περιφερεια εχουμε κ Δεδα κ Μαγκραθ κ Χατσερ αξιοπιστη 3αδα στους ψηλους..... με το Λαζο να ειναι αργος κ Τσαιρελη και Καλλε φτερα στον ανεμο θελω να δω ποιος θα μαρκαρει αθλητικους ψηλους
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 01 Σεπ 2012, 18:56

τον μαργαρίτη ξεχνάς...

PS: προφανώς και θέλουμε έναν ακόμα ψηλό αλλά νομίζω δε βγαίνουνε τα κουκιά...
PS2: στην Ελλάδα θα παίξουμε ε... στο θυμίζω απλά... :mrgreen:
PS3: όλο ζητάμε, ζητάμε... τα διαρκείας πώς πάνε? αν κάνουμε 1500 θα τον πάρουμε και τον extra ψηλό (λέω τώρα εγώ...) ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Σάβ 01 Σεπ 2012, 20:01

ε καλα εγω ειμαι απο αυτους που δικαιουμαι να ζηταω 8ος χρονος συνεχομενος θα ειναι ο φετινος με διαρκειας
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 01 Σεπ 2012, 20:03

ε καλά δε λέω για σένα... ;) :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 01 Σεπ 2012, 23:31

ξανακαλωσηλθες
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τετ 05 Σεπ 2012, 17:27

http://www.paokbc.gr/news/news/2434

Υπέγραψε και παρουσιάστηκε ο Γιώργος Δέδας (05/09/2012)

Ο Γιώργος Δέδας υπέγραψε σήμερα το νέο του συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ, παρουσία και του προέδρου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς. Ακολούθησε η επίσημη παρουσίαση του έμπειρου φόργουορντ, ο οποίος επέστρεψε στον ΠΑΟΚ μετά από απουσία μίας αγωνιστικής σεζόν.

Ο μάνατζερ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Τέλης Ζουρνατσίδης, καλωσόρισε στον ΠΑΟΚ και παρουσίασε τον Γιώργο Δέδα, λέγοντας μεταξύ άλλων… «Κάποιοι λόγοι που έχουν να κάνουν με το χτίσιμο της ομάδας δε μας επέτρεψαν να έχουν τον Γιώργο Δέδας και πέρσι, αλλά τον έχουμε φέτος και είναι μεγάλη ικανοποίηση. Είναι ένας από τους καλύτερους σουτέρ αυτήν τη στιγμή στο ελληνικό πρωτάθλημα. Το ισχυρό του στοιχείο δεν είναι μόνο το αγωνιστικό προφίλ, αλλά ο χαρακτήρας του. Είναι ένα από τα καλύτερα παιδιά που έχουν περάσει από τον ΠΑΟΚ. Ένα παιδί που με αυτήν του την ποιότητα κάνει καλύτερη την ομάδα. Είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για την προπονητή και είναι παρών στις δύσκολες στιγμές της ομάδας, για να ενώσει και να δώσει κουράγιο και αυτό θεωρούμε ότι θα είναι πολύ σημαντικό για την προσπάθεια όλης της ομάδας».

Ξεκινώντας τις δηλώσεις του ο Γιώργος Δέδας τόνισε: «Οι αναμνήσεις όταν έφυγα από αυτήν την ομάδα ήταν οι ιδανικές. Με ένα γεμάτο γήπεδο, με 9.000 κόσμο να είναι δίπλα στον ΠΑΟΚ και την ομάδα να φτάνει στο αγωνιστικό της ταβάνι. Και φυσικά με ένα άψογο κλίμα μέσα στην ομάδα. Στο αγωνιστικό κομμάτι, θα βρω ανθρώπους που συνεργαζόμουν και στο παρελθόν και αυτό είναι πολύ σημαντικό, γιατί είναι σα να μην άλλαξε κάτι. Ηρθα όπως έφυγα, με τις καλύτερες δυνατές εντυπώσεις και ουσιαστικά για μένα, που συμμετείχα και στις προπονήσεις της ομάδας Μάιο και Ιούνιο, είναι σαν να μην πέρασε μία μέρα από τότε που έφυγα».

Ο Γιώργος Δέδας, αναφέρθηκε επίσης…
Στο νέο ΠΑΟΚ: «Για το αγωνιστικό, δε μου αρέσει να μιλάω πολύ γιατί είναι θέμα του προπονητή. Η ομάδα θεωρητικά είναι καλή κι αυτό είναι γνωστό, για αυτό έχουν έρθει παίκτες και θα έρθουν και άλλοι. Το θέμα είναι να έρχονται οι νίκες και για αυτό θα προσπαθήσουμε».

Στους στόχους του: «Είμαι φιλόδοξος. Όταν παίζεις επαγγελματικό μπάσκετ, ο σκοπός σου είναι να κερδίσεις όλα τα παιχνίδια. Αυτό είναι ανέφικτο, αλλά με την προπόνηση η ομάδα θα φτάσει σε ένα επίπεδο, επειδή ξέρω τον προπονητή και είμαι πολύ αισιόδοξος. Δε μπορώ αυτήν τη στιγμή να μιλήσω για στόχο. Μακάρι να μπορέσουμε να κερδίσουμε όλα τα ματς. Όταν ολοκληρωθεί το ρόστερ θα μπορούμε να μιλήσουμε πιο ξεκάθαρα».

Στις αγωνιστικές υποχρεώσεις του ΠΑΟΚ: «Σύμφωνα από όσα έχω ζήσει, όσον αφορά τα Ευρωπαϊκά παιχνίδια, από τη μία αναγκάζεσαι να φορμαριστείς πιο γρήγορα, από την άλλη έχεις περισσότερο χρόνο για να ετοιμαστείς για τον αντίπαλο στο πρωτάθλημα. Μέσα στη χρονιά αυτό πιστεύω θα μας βγει σε καλό. Πρόπερσι, κερδίζαμε μέσα στην έδρα μας όλα τα ματς, εκτός έδρας δεν είχαμε καταφέρει να βρούμε καλό ρυθμό».

Στους πολλούς σουτέρ της ομάδας: «Είναι ένας ευχάριστος πονοκέφαλος για τον προπονητή. Επειδή παίζει με σουτέρ όλα αυτά τα χρόνια, ξέρει να προσαρμόζει το παιχνίδι. Το ότι θα έχουμε πολλούς σουτέρ, δημιουργεί όμως κι ένα επιπλέον πρόβλημα στην αντίπαλη ομάδα».

Στην στήριξη του κόσμου: «Γνωρίζοντας τη νοοτροπία, που περιμένουν πρώτα αποτέλεσμα και μετά να έρθουν στο γήπεδο, δεν είναι για ανάλυση τώρα αυτό. Ετσι σκέφτονται όλοι οι φίλαθλο. Μακάρι αυτό που ζήσαμε πρόπερσι τελευταία αγωνιστική να το ζήσουμε και φέτος. Αυτό που μπορώ να πω για το αγωνιστικό είναι ότι αποτελείται από Ελληνες παίκτες, που έχουν μεγαλώσει στη Βόρεια Ελλάδα και ξέρουν τι εστί ΠΑΟΚ. Είναι καλό που λόγω των διαρκείας, συσπειρώθηκαν οι παλιοί παίκτες, από τους παλιούς που εμείς δεν προλάβαμε, αλλά και τους νεότερους όπως ο Πρέλεβιτς και ο Σταυρόπουλος και όλοι μαζί είναι κοντά σε αυτή την προσπάθεια».
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Απ: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Τετ 05 Σεπ 2012, 18:00

Καλως ηρθες
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τετ 05 Σεπ 2012, 18:49

Περιμένουμε το φαρμακερό τριποντάκι σου φέτος.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: 10.Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 20 Σεπ 2012, 19:28

απ οτι μαθαινω απ τον Σκουντη εισαι σεσημασμενος σουτερ τυριων ποντων..μου ανοιξες την ορεξη :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης