20. Uros Duvnjak

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό Iznogoud » Δευτ 23 Ιαν 2012, 23:40

KalamarGiannis έγραψε:
Άραγε πόσοι κρυμμένοι θυσαυροί τύπου iznogoud μπορεί να υπάρχουν ανάμεσά μας; πιτσιρίκια 75ρηδες κλπ;;
θα χαρώ να τα πούμε--ᾱν και δεν μιλάω πολύ κατά τη διάρκεια των ματς...
)

Τέλεια θα περάσουμε και θα κάνουμε φοβερή παρέα!
Εγώ δεν μιλάω καθόλου κατά τη διάρκεια του ματς!
Άβαταρ μέλους
Iznogoud
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 11:54

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό mythos » Δευτ 23 Ιαν 2012, 23:52

Παλια η wikipedia αν θυμαμαι οριζε τον combo οπως τον περιεγραψα :o και εδω τον οριζει ως ενα ειδος tweener δηλ. ενα παικτη που μπορει να παιξει 2 θεσεις http://en.wikipedia.org/wiki/Tweener_(basketball) αλλα αυτο δεν εχει μεγαλη σημασια...
Θα βοηθησει παντως ο παικτης λογω σουτ στο οποιο η ομαδα ποναγε παρα πολυ..
Θα ελεγα η καλυτερη επιθετκη πενταδα με τς νεες κινησεις εναι η εξης

Γιαννακιδης
Καλαμποκης
Ντουβνιακ
Ντικ
Πετγουει

Εχουμε δυο παικτες που δημιουργουν φασες καλαμποκης,ντικουδης και δυο που σουταρουν σχετκα καλα.
μια πιο ισορροπημενη και ενδεχομενως καλυτερη στην αμυνα και συνολικα ειναι η

Καλαμποκης,ντουβνιακ,γκιντενς,ντικ, πετγουει

Κερδιζεις σε αμυνα,ριμπαουντ αλλα χανεις σε σουτ.
mythos
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 12:46

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό denis » Τρί 24 Ιαν 2012, 13:02

kostasff έγραψε:Υπάρχε και η περίπτωση, ο Μπάνε με τον Σούλη να είναι όλη μέρα στο φορουμ και να παίρνουν ιδέες. Δεν είδες ότι μόλις "ξεσηκώθηκε" ο φορουμ και ζήτησε το κεφάλι του ράιτ αυτοί του το πρόσφεραν? :mrgreen:

dld σύγχρονη Σαλώμη το Paokmania/basket :lol: :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από denis και Τρί 24 Ιαν 2012, 13:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό denis » Τρί 24 Ιαν 2012, 13:07

KalamarGiannis έγραψε:ᾱν και δεν μιλάω πολύ κατά τη διάρκεια των ματς...

dld αν είναι διπλα μας κανένας λεμούριος να τον διώχνω.
Εγώ έμαθα να μιλάω για εξηγώ σε όσους φέρνω γήπεδο(συνήθως μη μπασκετικούς) μπας k το καταλάβουν και τους αρέσει
Στείλε το pm
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 25 Φεβ 2012, 18:50

αυτους τους παικτες τους κλεινεις απο τωρα πριν να τον αρπαξουν αλλοι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 25 Φεβ 2012, 18:57

το προβλημα ειναι ποιος θα κοιταξει την επομενη χρονια...? θα μεινει η διοικηση >? δεν το νομιζω....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Σάβ 25 Φεβ 2012, 19:50

Ιδού ο νέος ηγέτης του ΠΑΟΚ μετά την αποχώρηση Καλαμπόκη (και την διαφαινόμενη του Ντικούδη)!
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 26 Φεβ 2012, 10:40

είδα επιτέλους κοντό να χαμηλώνει και να παίζει επιθετική άμυνα για να κλέψει τη μπάλα (κάποιες φορές το κάνει και ο Τεξανός). ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 8.Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 20 Μαρ 2012, 19:13

stay with us Uros...next year will be great.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 8.Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 21 Απρ 2012, 19:33

για βασικό Point ούτε με (τρελές) σφαίρες. γενικά πάντως είναι καλός παίκτης (και αν το κασέ του είναι στα 20, δεν θα πώ όχι...)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 8.Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 22 Απρ 2012, 12:34

να μεινει ως συμπηρωματικος...πιστευω ειναι φτηνος αρκετα./
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό ARMY » Δευτ 27 Ιούλ 2015, 18:49

H KAE ΠΑΟΚ ανακοινώνει τη συμφωνία με το Σέρβο καλαθοσφαιριστή Uros Duvnjak, ο οποίος επιστρέφει στην ομάδα μας και πρόκειται να υπογράψει συμβόλαιο συνεργασίας για την επόμενη αγωνιστική περίοδο (2015-2016).



Ο Uros Duvnjak γεννήθηκε στις 19 Νοεμβρίου του 1986 στο Βελιγράδι, έχει ύψος 1μ.90 και αγωνίζεται ως γκαρντ. Ξεκίνησε την καριέρα του από την Παρτιζάν Βελιγραδίου το 2004, συνέχισε στη Sloga Kraljevo την σεζόν 2005-06, έπαιξε στην Atlas (2006), στη Vojvodina Srbujagas (2006-07), στην FMP Zeleznik (2007-08), την Radnicki KG 06 (2008-09), την PBG Basket Poznan (2009-10), Phantoms Braunschweig (2011), Mega Vizura (2011-12), για να έρθει για πρώτη φορά στην Ελλάδα στον ΠΑΟΚ την σεζόν 2011-12. Αγωνίστηκε μάλιστα σε 11 αγώνες πρωταθλήματος και πλέι οφ με τον ΠΑΟΚ εκείνη την σεζόν, που ήταν η πρώτη του στην Ελλάδα, στην οποία αποφάσισε να μείνει και στη συνέχεια της καριέρας του.



Τη σεζόν 2012-13 αγωνίστηκε στο Ρέθυμνο και οι 36 πόντοι που πέτυχε απέναντι στον Άρη στην εκτός έδρας νίκη της Κρητικής ομάδας στο Παλέ, είναι και το απόλυτο ρεκόρ πόντων που έχει στην Ελλάδα. Την σεζόν 2013-14 έπαιξε στον Πανιώνιο, ενώ πέρσι αγωνίστηκε στην ομάδα της Κηφισιάς.
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό ARMY » Δευτ 27 Ιούλ 2015, 18:50

Duvjak: «Η πιο εύκολη απόφαση της καριέρας μου»



Ο ΠΑΟΚ ήταν η πρώτη ομάδα που τον έφερε στην Ελλάδα, στα μέσα της σεζόν 2011-12 και τώρα, τέσσερα χρόνια αργότερα, του εμπιστεύεται και πάλι μία θέση σε ένα ρόστερ υψηλών απαιτήσεων. Ο Uros Duvnjak θα φορέσει και πάλι την ασπρόμαυρη φανέλα, δηλώνει απόλυτα ικανοποιημένος που θα επιστρέψει στον ΠΑΟΚ, για την ακρίβεια δηλώνει ότι είναι τιμή του και μιλάει στο paokbc.gr για τις προσδοκίες που έχει και την πολύ ενδιαφέρουσα χρονιά που περιμένει σε Ελλάδα και Ευρώπη…



-Τελικά ήταν εύκολη ή δύσκολη η απόφασή σου να επιστρέψεις στον ΠΑΟΚ;

«Ήταν μία πολύ εύκολη απόφαση. Ο ΠΑΟΚ είναι η πρώτη μου ομάδα στην Ελλάδα, είχα μόνο καλές εμπειρίες από την πρώτη μου σεζόν στην ομάδα, τους γνωρίζω όλους καλά, ξέρω πόσο υψηλό είναι το επίπεδο της ομάδας και για μένα είναι πολύ σημαντικό που θα παίξω ξανά στον ΠΑΟΚ. Είναι τιμή μου να επιστρέψω στην ομάδα και για να είμαι ειλικρινής, ήταν η πιο εύκολη απόφαση της καριέρας μου».



-Πως φαντάζεσαι την επόμενη σεζόν, με τον ΠΑΟΚ να συμμετέχει σε ένα πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα και έναν πολύ δύσκολο όμιλο στο Eurocup;

«Ελπίζω και εύχομαι το καλύτερο για την ομάδα. Ο ΠΑΟΚ τα δύο τελευταία χρόνια ήταν στην 3η θέση, συνεπώς υπάρχουν υψηλές προσδοκίες. Γνωρίζω καλά όλο το προπονητικό επιτελείο και ειδικά τον κ. Μαρκόπουλο, ξέρω ότι πάντα προσπαθεί να δημιουργήσει πολύ δυνατές ομάδες, που ξεκινούν από την άμυνα και δίνουν βάση στις οργανωμένες επιθέσεις. Πιστεύω ότι με σκληρή δουλειά θα καταφέρουμε να κάνουμε την πορεία που όλοι θέλουμε την επόμενη σεζόν κι εγώ από την πλευρά μου, θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο περισσότερο μπορώ. Δεν νομίζω ότι θα χρειαστώ ιδιαίτερο χρόνο προσαρμογής, γνωρίζω σχεδόν τα πάντα. Είναι επίσης πολύ σημαντικό που υπάρχουν στην ομάδα άνθρωποι που συνεργάζονται χρόνια μαζί. Νομίζω ότι μας περιμένει μία χρονιά με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον».



-Θα δεις και πολλά γνωστά σου πρόσωπα, όχι μόνο από τον ΠΑΟΚ, καθώς στο Ρέθυμνο ήσουν συμπαίκτης με τον Τσόχλα…

«…Ναι και με τον Σαλούστρο στον Πανιώνιο και εύχομαι να συναντήσω ξανά στον ΠΑΟΚ τον πολύ καλό μου φίλο τον Kevin Langford. Όλοι τους είναι εξαιρετικά παιδιά και νομίζω ότι θα έχουμε μία πολύ καλή σεζόν».



-Θα ήθελες να στείλεις ένα μήνυμα στους φιλάθλους του ΠΑΟΚ;

«Το μόνο που μπορώ να πω στους φιλάθλους μας και νομίζω ότι το ίδιο θα θέλουν να πουν όλοι στην ομάδα, είναι πως σε κάθε παιχνίδι θα δίνουμε τον καλύτερό μας εαυτό, θα παλεύουμε για κάθε μπάλα και θέλουμε σε αυτή την προσπάθειά μας, οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ να είναι δίπλα μας σε όλη τη διάρκεια της σεζόν».
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:11

Καλη επιτυχία .. Αρκετά καλος παίκτης αξιόπιστος ... στο Σουτ , βοηθητικά στην οργάνωση....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 20. Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Οκτ 2015, 11:29

http://www.paokbc.gr/news/news/4526

Το blog του Uros Duvnjak

Ο Uros Duvnjak στο προσωπικό του Blog στην επίσημη ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ γράφει για το ξεκίνημα του ΠΑΟΚ στη φετινή σεζόν, την προσθήκη του Will Hatcher, τους τραυματισμούς Balaban και Τσόχλα, αλλά και την έκπληξη που έκανε όλη η ομάδα στο Σούλη Μαρκόπουλο…

Διαβάστε τι έγραψε ο Uros Duvnjak στο http://www.esake.gr/el/00A96425

Το Σάββατο έρχεται το δεύτερό μας παιχνίδι στο πρωτάθλημα. Έχουμε ήδη ξεχάσει την ήττα από την ΑΕΚ. Καταλάβαμε τα λάθη μας, αναλύσαμε όλες τις λεπτομέρειες και σίγουρα πήραμε ένα μάθημα από αυτό το παιχνίδι. Δεν υπάρχει χρόνος για να απογοητευτείς από τις ήττες, ούτε όμως και χρόνος για να πανηγυρίσεις τις νίκες. Κι αυτό ισχύει και για τη νίκη που κάναμε στο πρώτο μας παιχνίδι στο Eurocup. Ήταν πολύ σημαντικό αποτέλεσμα για μας και ακόμη πιο σπουδαίο το γεγονός ότι δείξαμε πως παίζουμε σαν ομάδα. Κάθε παιχνίδι μετράει και είμαστε έτοιμοι να δείξουμε ότι μπορούμε να παίξουμε σε υψηλό επίπεδο κάθε τρεις ημέρες.

Στο Ευρωπαϊκό μας παιχνίδι αγωνιστήκαμε με μία ροζ κορδέλα στη φανέλα μας, γιατί με αυτό τον τρόπο η ομάδα συμμετέχει και στηρίζει την διεθνή προσπάθεια ενημέρωσης και πρόληψης για τον καρκίνο του μαστού. Πρόκειται για ένα πολύ σοβαρό θέμα και ελπίζω ότι με την κίνησή μας αυτή θα βοηθήσουμε έστω και λίγο προς την σωστή κατεύθυνση και κυρίως για να δείξει περισσότερη προσοχή ο κόσμος. Ήταν ένα από τα ωραία που έγιναν στο παιχνίδι της Τετάρτης. Το άλλο ήταν η έκπληξη που ετοιμάσαμε όλη στην ομάδα για τον προπονητή μας. Ήταν πολύ σημαντικό για τον κόουτς Σούλη που συμπλήρωσε 300 παιχνίδια ως προπονητής του ΠΑΟΚ, δεν ήξερε τίποτα για την τούρτα που εμφανίσαμε στη συνέντευξη Τύπου και το πρόσωπό του εκείνη την ώρα, έδειχνε πόσο έκπληκτος ήταν. Και ήταν πολύ καλό που συνδυάσαμε αυτή την στιγμή με νίκη.

Όπως όλοι ξέρετε, το πιο σημαντικό είναι πάντα το επόμενο παιχνίδι. Ο Darko τραυματίστηκε στο παιχνίδι του Eurocup, αλλά πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει στο παιχνίδι με την Κηφισιά. Ο Απόλλων μάλλον θα είναι και πάλι εκτός, θα είναι μία σημαντική απώλεια για μας, αλλά ελπίζω να είναι σύντομα και πάλι μαζί μας. Το θετικό είναι ότι έχουμε μαζί μας έναν νέο παίκτη, που δεν είναι και τόσο νέος στην ομάδα. Ο Will επέστρεψε στον ΠΑΟΚ μετά από δύο χρόνια. Είναι έμπειρος πλέι μέικερ, καλός παίκτης και πάνω από όλα πολύ καλός χαρακτήρας. Πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει πολύ.


Το παιχνίδι με την Κηφισιά θα είναι σίγουρα ένα δύσκολο παιχνίδι για μας. Έχουν κάνει ορισμένες αλλαγές, αλλά η φιλοσοφία στο μπάσκετ δεν αλλάζει. Ήμουν πέρσι σε αυτή την ομάδα, οπότε γνωρίζω καλά για τι ακριβώς θα αντιμετωπίσουμε. Τους αρέσει να παίζουν γρήγορα, με πολλούς αιφνιδιασμούς και φυσικά έχουν ένα από τα πιο κυρίαρχα πεντάρια, που ξέρει πώς να χρησιμοποιεί το σώμα του. Είναι επικίνδυνη ομάδα και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Εάν καταφέρουμε να πάμε το παιχνίδι στο δικό μας ρυθμό θα είμαστε μία χαρά.

Uros Duvnjak
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης