20. Uros Duvnjak

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό Iznogoud » Δευτ 23 Ιαν 2012, 13:29

Εγώ πιστεύω πως combo guard είναι ένας παίκτης που μικρός ήθελε να γίνει δυάρι, αλλά το κορμί
του τον πρόδωσε στην πορεία, κι έτσι προσπαθώντας να αποφύγει τις πολλές επαφές, το γύρισε
στον άσσο. Δεν είναι σούπερ σε καμία από τις δύο θέσεις, αλλά θα προσφέρει θέλει δεν θέλει,
καθώς με τον καταμερισμό των ρόλων στις ομάδες του Σούλη (30+ λεπτά, αυτοί που λογίζονται ως βασικοί)
θα βρίσκεται πάρα πολύ ώρα στο παρκέ. Με έναν κανονικό άσσο δίπλα του, θα ήμουν χαρούμενος.
Άβαταρ μέλους
Iznogoud
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 11:54

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 23 Ιαν 2012, 13:29

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 23 Ιαν 2012, 13:47

Δεν πολυπιστευω σε αυστηρους ορισμους πλεον στο υψηλο επιπεδο τουλ πρεπει ο καθε παικτης να κανει αρκετες δουλειες,,,μονο σουτερ ή μονο οργανωτης κλπ..δε νομιζω οτι τραβανε πολυ πια...μπορει να λεω και χαζομαρες βεβαια :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 23 Ιαν 2012, 14:27

να ξεκαθαρισουμε οτι δεν ειναι κακο να εχεις για σσο καποιον που ειναι κομππο, για παραδειγμα σε κορυφαιο επιπεδο ο γαυρος εχει για ασσο τον σπανουλη που ειναι ο ορισμος του κομπο γκαρτ.
στην δικη μας περιπτωση τωρα σε μια ομαδα με ελαχιστη κινηση χωρις την μπαλα και μηδενική περιστροφη της μπαλας πρωτημω εναν μετριο κομπο απο εναν μετριο πλέι που στο τελος θα φαινεται οτι απλα ειναι η τύπος που κατεβαζει την μπαλα. δυστυχως καποια κακα στην φετινη ομαδα δεν οφειλονται μονο στην ποιοτητα των παικτων αλλα και στην δουλεια που γινετε στις προπονησεις + τον τελειως λαθος καταρτησμο του ροστερ.
για τον ουρος τωρα αυτο που μου αρεσε περισσοτερο και αυτο που θελω να βλεπω στα γκαρτ ειναι οτι εχει γρηγορα ποδια και δεν χανει τον αντιπαλο ψηλα και ουτε κολαει πισω απο τα σκριν με αποτελεσμα να μην χανει την ισσοροποια της ηαμυνα. επιθετικα γιουγκος ειναι το παιδι δεν φοβαται να σουταρει και μπορει να τριπησει τις αμυνες με σπλιτ απλα θα φανει αν εχει και το αουτ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 23 Ιαν 2012, 20:42

Ποντους (σχεδόν) είχαμε και από τον ράιτ (8μ.ο.) και πέρυσι μετά την αποχώρησή του λαζου και από τον γκρέι. Όμως εμείς ζητούσαμε (δικαίως) αλλά πράγματα. Αυτα δεν τα είδαμε από τον σέρβου αλλά πάρ' όλα αυτα μας άρεσε. Κάτι δεν μου κολλάει.
Ξαναλέω πως δεν είναι κακός αλλά δεν έδωσε αυτα τα πράγματα που ψάχναμε. Αυτή είναι η ένστασή. Όλα αυτα με βάση το ένα και μοναδικό παιχνίδι που είδαμε.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:19

πείτε ρε πεσιμίστες ότι θέλετε...εμένα με άρεσε ο παίκτης, ο τεόντοσιτς των φτωχών... μπάσκετ να ξέρει και να παίζει ανάλογα και οι τίτλοι για το πόσο combo making κάνει είναι για τους κόουτς των κερκίδων, των καναπέδων :shock: , των φόρα :oops: αλλά και των αληθινών :? ...όχι, δεν μας την λέω, απλά σάτυρα κάνω που τα υπεραναλύουμε όλα...διότι κύριοι, όταν ένας το κατέχει το τόπι, και ασίστ θα βγάλει, και τρύπες θα κάνει στις άμυνες, και ανισορροπία στον αντίπαλο θα δημιουργήσει...
προτιμάμε δηλαδή τον κλασικό τον άσσο Στεφανίδη/Δεμερτζή στυλ, που είναι σα να παίζει η ομάδα με 4 στην επίθεση αφού ο ένας σπάνια το θυμάται να απειλήσει και ψάχνει τους άλλους; στον ΠΑΟΚ του Γιαννακίδη, του Αράπη, του Καλλέ, του Πέτγουει, έχεις την πολυτέλεια Στεφανίδη; καλός χρυσός πασέρ και κρατάει το μυαλό και το ρυθμό, αλλά χίλιες φορές ΟΥΡΟΣ να γράψει και κάνα τρελό και να βάλει κι αυτά που πρέπει και να δώσει αυτά που μπορεί...
εν τέλει στο μπάσκετ που είναι σκληρό και γρήγορο και στα 6.75 , ο Μπουντούρης πάει πια, αργόσαυρος φαντάζει, ώρα για παικτάκια τύπου Μίλος! πιο εγωιστή, πιο ολοκληρωμένο, πιο Κόμπο.
(διαισθητικά βγάζω άποψη, ξαναλέω της κερκίδας ζωίφιο είμαι κι εγώ- σχεδόν άσχετος, μπορεί να είμαι τελείως λάθος αλλά μου αρέσει και να κάνω το δικηγόρο του κακού ώστε να ανάβει η αψιμαχία χε χε :yellowcard: )
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:22

ωραιος :D ενα δυο βασικα πραγματα να δειξει με αυτα που χουμε δει παικτικα ..θα τον λατρεψουμε..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:25

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, τον δικηγόρο του καλού κάνεις... :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:33

χαχαχαχα τρελό ποστ ο μπασκετογιάννης!!! εντωμεταξύ έχω την εντύπωση οτι πολλοί πήρατε στραβά το ποστ μου. είπα είναι αυθεντικό combo (σωστό?) αλλά όταν παίζει στον άσσο δεν έχει playmaking ικανότητες (όπως αντιλαμβάνομαι εγώ το 10αρι στο μπάσκετ και όσο τον είδα χτες και στα videos :opaokara: ). θα κάνει ό,τι έκανε ο wright δηλαδή (ίσως και καλύτερα :mrgreen: ) με λιγότερα γκαφρά και μην πιάνοντας θέση αμερικανού ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:43

palok έγραψε:αν βάζει 10 σε κάθε ματς, εμένα μου φτάνουν... ;)

εμένα αυτό με μπέρδεψε.
Σίγουρα, αφού είναι φθηνός κι εμένα μου κάνει κι ας μην προσφέρει ούτε τα μισα του ράιτ...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:53

βασικά δεν θα μας ρωτήσει και κανένας. ούτε εσένα, ούτε :mrgreen: :opaokara: :nairepaok: εμένα
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:55

Πέφτω από τα σύννεφα... :opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 23 Ιαν 2012, 22:59

Υπάρχε και η περίπτωση, ο Μπάνε με τον Σούλη να είναι όλη μέρα στο φορουμ και να παίρνουν ιδέες. Δεν είδες ότι μόλις "ξεσηκώθηκε" ο φορουμ και ζήτησε το κεφάλι του ράιτ αυτοί του το πρόσφεραν? :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 23 Ιαν 2012, 23:09

ά αυτά είναι απαράδεκτα πράγματα...ποιόν να ρωτήσουν άλλον δηλαδή; παρά τους εκφραστές του λαού;;
να κάνουμε κόμμα Π.Α.Σ.Ο.Κ. (ΠΑΟΚια Αναλυτές Σκεπτόμενοι Οπαδοί Κερκίδας) ή έστω ΦΧΨ και Ω (για τους παλιούς του Πολυτεχνείου...)

...σοβαρά με τον DENIS το σκεφτόμαστε να κάνουμε πανώ ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ και να συγκεντρώσουμε τα διαμάντια σε ένα σημείο...[για το σημείο διαφωνούμε γιατί όποτε δεν είμαι στο κέντρο δεν το φχαριστιέμαι το ματς, ο άλλος τρέχει στα πέταλα...].
Άραγε πόσοι κρυμμένοι θυσαυροί τύπου iznogoud μπορεί να υπάρχουν ανάμεσά μας; πιτσιρίκια 75ρηδες κλπ;;
θα χαρώ να τα πούμε--ᾱν και δεν μιλάω πολύ κατά τη διάρκεια των ματς...

ΥΓ ο Θωμάς κάτι ξέρει για το πόσο μας διαβάζουν...
εγώ θα μάθω από πρώτο χέρι άμεσα...
(για τους fun του Χαραλαμπίδη έχω άλλη έκπληξη, μόνο σε PM)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Uros Duvnjak

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 23 Ιαν 2012, 23:19

Γιάννη, το ότι σε διαβάζουν (ξέρω ότι ο μπάνε το κάνει) δεν σημαίνει κάτι. Παίρνουν λίγο κλίμα αλλά μέχρι εκεί. Δεν σημαίνει ότι θα κάνουν κάτι από αυτα που λέμε. Συγκεκριμένα θα τρόμαζα αν γινόταν αυτό.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης