Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2015/16...

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό PAOKhead » Τρί 29 Δεκ 2015, 21:31

Η χθεσινή ήττα ήταν μια από τις πιο στεναχωρες που εχω ζησει κι έχω ζησει αρκετές.
Το ματς δεν το είδα, απλά παρακολουθούσα το live του paokmania. Για την απόδοση της ομάδας και για τεχνικά θέματα ή για θέματα ρόστερ δεν θέλω να πω τίποτα. Το θεωρώ ψιλοανούσιο σε αυτή την φάση.

Αντιλαμβάνομαι ότι οποιαδήποτε ομάδα στον κόσμο σε οποιοδήποτε δημοφιλές άθλημα μπορεί να τα βρει μπαστούνια απέναντι σε μια κατά πολύ υποδεέστερη ομάδα. Όπως πχ ο βάζελος πέρυσι στον ημιτελικό με μας όπου πήρε την πρόκριση στην παράταση (ναι δεν μπορουμε να συγκριθουμε με βαζελο και γαυρο ποιοτικα οσο κι αν μας ποναει αυτο).

Αυτό όμως που πραγματικά με θλίβει είναι ότι τελικά είμαστε πιο αδύναμοι κι από τους αδύναμους. Αν κάτσει κανεις να το σκεφτεί θα συνειδητοποιήσει ότι χάσαμε την πρόκριση στον τελικό δύο συνεχόμενες χρονιές με τον ίδιο τρόπο ανεξαρτήτως αντιπάλου. Με βήματα στην τελευταία κρίσιμη φάση. Την μια παίζαμε με τον 6 φορές πρωταθλητή ευρώπης και την άλλη με μια άσημη ομάδα της α2 χωρις καμια ιστορια. Και η αντιμετωπιση ηταν ακριβως η ιδια.

Ο ΠΑΟΚ των δυο ευρωπαικων τιτλων αντιμετωπιζεται παντα στις κρισιμες στιγμες σαν να ειναι ομαδουλα του τοπικου.
Ειτε παιζει με τον πρωτο ειτε παιζει με τον τελευταιο.

Πραγματικά είναι εξωφρενικό, αλλά προσωπικά είναι ένας από τους λόγους που θα είμαι ΠΑΟΚ μέχρι να πεθάνω.
PAOKhead
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 20:26
Τοποθεσία: Τούμπα, Ιράν, Καμπότζη, Βιετνάμ

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό zoran » Τρί 29 Δεκ 2015, 21:50

Συγχαρητηρια σε ολους τους παικτες και στους ΓΙΓΑΝΤΕΣ Μπάνε,Σουλη,Νικο που αγωνιζονται ωστε να μη σβησει απο τη μνημη μας ο μπασκετικος ΠΑΟΚ που γαλουχηθηκαμε μπασκετικα ολοι σχεδον κι αυτο που εχει απομενει πλεον ειναι μια αναμνηση που επειδη φερνει δακρυ πολλοι ισως δε θελουμε ουτε να τη θυμομαστε.

Αν δεν επιστρεφονται τα χρηματα μιας επενδυσης στο μπασκετ οποως ειπωθηκε, τοτε γιατι δεν το παρατανε ολοι?? (οχι μονο οι βρυκολακες οι δικοι μας, αλλα σε ευρωπαικο επιπεδο). Η μηπως ο Ιβαν βλεπει ασπρη μερα στη μπαλα??
Τοσα μυρια και το γηπεδο αδειο.
Το πρεστιζ δε μετραει ??? Με μια πορεια ως το φαιναλ φορ ευρωλιγκας, δεν υπαρχει υπεραξια και σε αλλες επιχειρησεις του Ιβαν ή μεγαλυτερο κυρος σε μια διαπραγματευση ή σε πολιτικη επιρροη?
Εδω θελουμε να γινουμε πλεον η νεα Σαχταρ, στα 15 μυρια θα κολλησουμε?
Ας γινει εστω μια αρχη (οπως με Σοφο) παρτε 2-3 παικτες να ξυπνησει ο κοσμος,

Ασ βρουμε ενα τροπο, απο ενα πανο στο παλατακι μεχρι μια συμβολικη πολιτισμενη πορεια εξω απο το Μακεδονια Παλλας ή κατι αλλο....

Γι φανταστειτε καμμια 2-3 χιλιαδες μπαλες μπασκετ να χτυπανε εξω απο το Μακεδονια Παλλας, χωρις φωνη χωρις τιποτα.
Ξερετε εγω εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στην Παναγια, να το γνωριζετε......
Εσεις το χετε αλλιως, εγω το χω αλλιως...
Τι να κανουμε τωρα ;;;
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Δεκ 2015, 21:57

Πάμε να τις πάρουμε μαζικά από τη μπουτίκ της Κ.Α.Ε, 10 ευρώ τις πουλάει, στη χονδρική δεν θα σ'τις δώσει 6€;; 18.000€ και να τα ασπρόμαυρα καρεκλάκια! :mrgreen: :opaokara: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2015, 22:38

KalamarGiannis έγραψε:Palok θα ήθελα αν είδες το ματς τώρα που υποχωρεί το συναίσθημα να μας πεις 2 πραγματάκια καθαρά τεχνικά...


δεν είδα το ματς. Διαβάζοντας πάντως το Live δεν καταλάβα επουδενί γιατί στο 61-62 και για πόσο χρονικό διάστημα ήταν μέσα ο Δέδας και στη θέση ποιού. Δλδ ποιά ήταν η πεντάδα μας? Αν ο Δέδας έπαιζε στο clutch στη θέση του Ευρωλιγκάτου, ενός εκ των μεγαλύτερων σουτέρ στην Ευρώπη (γελάνε οι οπαδοί της τεράστιας μπασκετικά ΜΠΙΛΜΠΑΟ) Βασιλειάδη, είμαστε άξιοι της μοίρας μας...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 29 Δεκ 2015, 22:46

Ο Κωστακης τα ειχε κανει επανω του,απλα ειναι τα πραγματα πουθενα στην καριερα του δεν ειχε ηγετικο ρολο,οποιος ειδε το παιχνιδι θα καταλαβε οτι συνεχεια ηταν με το βλεμα κατω για να αποφυγουν οι συμπαιχτες του την πασα προς αυτον.
Ολα του τα σουτ ηταν βεβιασμενα και με χερια τρεμαμενα,τι να κανουμε δε το λεει η περδικουλα του που λεει και η γιαγια μου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2015, 22:53

palok έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:Palok θα ήθελα αν είδες το ματς τώρα που υποχωρεί το συναίσθημα να μας πεις 2 πραγματάκια καθαρά τεχνικά...


δεν είδα το ματς. Διαβάζοντας πάντως το Live δεν καταλάβα επουδενί γιατί στο 61-62 και για πόσο χρονικό διάστημα ήταν μέσα ο Δέδας και στη θέση ποιού. Δλδ ποιά ήταν η πεντάδα μας? Αν ο Δέδας έπαιζε στο clutch στη θέση του Ευρωλιγκάτου, ενός εκ των μεγαλύτερων σουτέρ στην Ευρώπη (γελάνε οι οπαδοί της τεράστιας μπασκετικά ΜΠΙΛΜΠΑΟ) Βασιλειάδη, είμαστε άξιοι της μοίρας μας...


τώρα είδα οτι παίζαμε με 4 τον Δέδα και εκτός τον Ευρωλιγκάτο, μαμάω είμαι και πλέιμέικερ και δύo και 3 και lebron james, Tepic.

άξιοι της μοίρας μας όπως προείπα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 29 Δεκ 2015, 23:05

Ο δεδας επαιξε μαζι με τον βασιλειαδη σε σχημα με τον σοφο και τεσσερις κοντους.Ο Κακαρουδης επαιξε 2 λεπτα ο Μαρκοβιτς σκαρτα ενα δεκαλεπτο.Βασικα βγαλαμε ολο το ματς με δυο ψηλους.Ο Φαρος με τον Σκορδιλη τον Πετροδημοπουλο τον Αγγελοπουλο και τον..Κατουφα ειχε μεγαλυτερο και πιο ισσοροπημενο ροτεσιον στους ψηλους.Κατα τα αλλα δεν θελαμε ενισχυση για να μην πεσουν ψυχολογικα οι υπαρχοντες.Τους οποιους υπαρχοντες ουσιαστικα ο προπονητης δεν τους χρησιμοποιει καθολου σε ματς με ομαδα α2.Δεν πιστευει δλδ οτι ο Κακαρουδης και ο Μαρκοβιτς μπορουν να τα βαλλουν με τον Κατουφα..Αλλα δεν τους αλλαζουμε κιολας για να μην χαλασει η χημεια Τρελλα και παρανοια στο παλατακι
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2015, 23:13

πόσο χρόνο έπαιξε ο σόφο και πόσο ο χάτσερ στον άσσο?

ο χάτσερ έπαιζε αντίπαλο με ποιόν και έβαλε 2 πόντους? πώς γίνεται αυτό? δεν έκανε ούτε ένα drive? φοβήθηκε τον Γαίο?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 30 Δεκ 2015, 02:14

34 λεπτα επαιξε ο Σοφο!27 ο Μαργαριτης.7 ο Μαρκοβιτς(ενα λεπτο επαιξε στο β επειδη ειχε ξεθεωθει ο Σοφο) και 2 λεπτα ο Κακαρουδης.Που παμε ωρε,ουτε το 1980 τετοιος καταμερισμος λεπτων στη φροντ λαιν.

Ο Χατσερ θυμησε τον προπερσινο εαυτο του.Πολλα αστοχα σουτ απο μεση αποσταση,εκτος αγωνα και ψυχολογικα.Δεν βοηθηθηκε και απο το πλανο της ομαδας"ταιστε τον Σοφο" αφου δεν βρηκε χωρους για ντραιβ.Επαιζαν και πολυ κλειστα αυτοι.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 30 Δεκ 2015, 02:27

dtown έγραψε:Κατα τα αλλα δεν θελαμε ενισχυση για να μην πεσουν ψυχολογικα οι υπαρχοντες.Τους οποιους υπαρχοντες ουσιαστικα ο προπονητης δεν τους χρησιμοποιει καθολου σε ματς με ομαδα α2.Δεν πιστευει δλδ οτι ο Κακαρουδης και ο Μαρκοβιτς μπορουν να τα βαλλουν με τον Κατουφα..Αλλα δεν τους αλλαζουμε κιολας για να μην χαλασει η χημεια Τρελλα και παρανοια στο παλατακι



++++
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 30 Δεκ 2015, 09:51

Απόψε λουκέτο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Δεκ 2015, 12:37

dtown έγραψε:34 λεπτα επαιξε ο Σοφο!27 ο Μαργαριτης.7 ο Μαρκοβιτς(ενα λεπτο επαιξε στο β επειδη ειχε ξεθεωθει ο Σοφο) και 2 λεπτα ο Κακαρουδης.Που παμε ωρε,ουτε το 1980 τετοιος καταμερισμος λεπτων στη φροντ λαιν.

Ο Χατσερ θυμησε τον προπερσινο εαυτο του.Πολλα αστοχα σουτ απο μεση αποσταση,εκτος αγωνα και ψυχολογικα.Δεν βοηθηθηκε και απο το πλανο της ομαδας"ταιστε τον Σοφο" αφου δεν βρηκε χωρους για ντραιβ.Επαιζαν και πολυ κλειστα αυτοι.


αστεία πράγματα. από 18' καριέρας ο Σόφο πάει στα 34' με αντίπαλο τον Φάρο. Τονε πηδήξανε στο pick&roll παπαμακ και ο γαιος. μου θύμισε γκαγκαλούδη-elegar απέναντι στον λάζο. εμείς pick&roll με screener Τον Σόφο παίξαμε καθόλου??? πέραν της άμυνας μας, μου είναι τρομερό να πιστέψω οτι βάλαμε 65 πόντους απέναντι στον κατούφα και τον παπαδημητρόπουλο... δλδ ένα screen να βγάλεις έξω τον ψηλό και μετά drive. δεν μπορεί να μην ανέβαινε καθόλου ο ψηλός τους στο screen...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό stephanos » Τετ 30 Δεκ 2015, 18:49

RoMaN έγραψε:Απόψε λουκέτο.


Άστο ανοιχτό βρε για κανένα χρόνο να σπάσουμε ρεκόρ σε σελίδες.
Μετά από κάθε ήττα, να μπαίνει ο κάθε πικραμένος (από την ήττα) και να γράφει τον καημό του, να δεις για πότε φτάνει τις 24 σελίδες ένα μπασκετικό τόπικ. ;)
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ. 69-65, σχόλια & παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 31 Δεκ 2015, 01:03

Τέλοοοος...(αναστεναγμός)..και φτου κι απ'την αρχή του χρόνου.
MVP το τούμπανο που έβλεπε τον Π.Α.Ο.Κ. με τον Langford.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σεζόν 2015-2016

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες