Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 73 - 67 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2015/16...

Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 73 - 67 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 05 Οκτ 2015, 18:52

Ξεκινάμε...
Πρώτος αγώνας της χρονιάς, για το κύπελλο, νοκ άουτ αγώνας!
Πολλά προβλήματα τραυματισμού ο Π.Α.Ο.Κ., αλλά με roster ικανό να πάρει τη πρόκριση.
Δεν περιμένουμε εύκολο αγώνα, δεν περιμένουμε πολύ κόσμο.

Τα διαρκείας δεν ισχύουν για τους αγώνες του κυπέλλου.
Τα εισιτήρια κοστίζουν 10, 15 και 20 ευρώ τα VIP!
Τα εκδοτήρια του γηπέδου θα είναι ανοιχτά την Δευτέρα (5/10) από τις 11:00 μέχρι τις 19:00, την Τρίτη (10:00-19:00) και την Τετάρτη από τις 10:00 έως την έναρξη του αγώνα!
Επίσης μπορείτε και από Γερμανό, από το internet (tickethour.com) και από τα Easy Pay της τράπεζας μΠειραιώς.
Σε κάθε περίπτωση, θέλει ταυτότητα + Α.Μ.Κ.Α.!




ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 05 Οκτ 2015, 19:20

http://www.paokbc.gr/news/news/4495

Με το μυαλό στο Ρέθυμνο…

Στον πρώτο επίσημο αγώνα της σεζόν, τον αγώνα Κυπέλλου με το Ρέθυμνο, επικεντρώνεται πλέον το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ και η προετοιμασία της ομάδας, που επέστρεψε και πάλι σήμερα στο γήπεδο, μετά το ρεπό της Κυριακής.

Με διπλή προπόνηση (πρωί και απόγευμα), ολοκληρώθηκε το σημερινό πρόγραμμα της ομάδας, ενόψει του αγώνα της Τετάρτης. Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης έμεινε και σήμερα εκτός προπόνησης, ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα και η συμμετοχή του στον αγώνα με το Ρέθυμνο παραμένει αμφίβολη, ενώ δεν προπονήθηκε και ο Γιώργος Δέδας λόγω υψηλού πυρετού.

Η ομάδα συνεχίζει το πρόγραμμά της την Τρίτη με μία προπόνηση (13:00). Ο Κώστας Βασιλειάδης θα μιλήσει στις 11:45 στους εκπροσώπους των ΜΜΕ ενόψει του αγώνα της Τετάρτης με το Ρέθυμνο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 05 Οκτ 2015, 19:59

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 05 Οκτ 2015, 20:24

Εννοείται θα είμαστε εκεί :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό e8nos » Δευτ 05 Οκτ 2015, 20:40

Όλοι εκεί αδέρφια!! Ευκαιρία να στηρίξουμε λίγο ΠΑΟΚ στην σπυριάρα.
Μπάλα δεν έχει οπότε περιμένω να έχει κόσμο που θα πάρει την ομάδα από το χέρι στα ημιτελικά...

Έχουμε ξεχάσει ότι ανέκαθεν και σε οποιοδήποτε άθλημα ο καλύτερος παίχτης αυτής της ομάδα ήταν ο ΛΑΟΣ της!
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 05 Οκτ 2015, 21:45

Τι εγινε πολυξεριδη τελος η ξενιτια;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Οκτ 2015, 00:42

Αν εννοείς εμένα... Δεν με πρόσεξες τόσο καιρό; :mrgreen:

Εγώ δυστυχώς θα λείπω... Διαρκείας μπάσκετ, διαρκείας χάντμπολ, εισιτήριο με γαύρο στο ποδόσφαιρο, στοίχημα με γαύρο και BVB... Ε να πα να γαμηθεί, δεν μπορώ... Θα είμαι στα εντός του πρωταθλήματος, ας πάνε άλλοι στο κύπελλο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 06 Οκτ 2015, 07:45

obanebane έγραψε:Τι εγινε πολυξεριδη τελος η ξενιτια;


λέω να δώσω μια ευκαιρία στην πατρίδα :shock: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 06 Οκτ 2015, 08:08

Ελπιζω να μην σε απογοητευσει. :?
roman,ενας ειναι ο πολυξεριδης του φορουμ.
Οπως και να εχει καλως ορισατε και οι δυο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τρί 06 Οκτ 2015, 11:20

Πολύ δύσκολο παιχνίδι..Το Ρέθυμνο παραδοσιακά φέρνει καλούς ξένους, παραδοσιακά μας δυσκολεύει, παραδοσιακά έχει στυλ και τρόπο παιχνιδιού που δε μας ταιριάζει και νομίζω πως αν δε μας βγούν τα τρίποντα, τον ήπιαμε..

Παρόλα αυτά ελπίζω έστω και δύσκολα να περάσουμε γιατί είναι ο μοναδικός θεσμός που μπορείς να διακριθείς και πρέπει εκεί να ρίξουμε το βάρος και φέτος λόγω κλήρωσης. Γουστάρω πολύ τον Σάφτενααρ, έχει πάρει και Κλούφ κι αυτόν από Εθνική Ολλανδίας και Κορολέφ από Πανιώνιο, συν κανά 2 μαυράκια από κολλέγια που κλασσικά πηδάν και τρέχουν..Το αντίθετο από εμάς δηλαδή!

Τελικό σκορ: ΠΑΟΚ-Ρέθυμνο 66-61
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Οκτ 2015, 11:49

Έκανε μια παρατήρηση το PAOK Basketball Retro κι έχει δίκιο: Δεν έχουμε ούτε έναν έγχρωμο μπασκετμπολίστα, για πρώτη φορά στην ιστορία μας!

Π.Α.Ο.-ΚΚΚ ξέρω 'γώ κι έτσι να 'ούμε, άσπρη θύελλα, white power κτλ σχέδιο... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τρί 06 Οκτ 2015, 12:58

Δε ξέρω αν το έκαναν εσκεμμένα ή προέκυψε στην πορεία, πάντως πιστεύω θα έχουμε πρόβλημα με αρκετές ομάδες, γιατί όσο να 'ναι οι αμερικάνοι μια αθλητικότητα, μια δύναμη, μια ταχύτητα στη δίνουνε..Εκτός αν βαφτεί μαύρος ο Μπάνε, όπως λέει κι ο φίλος στη σελίδα και μπεί αυτός μέσα!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Οκτ 2015, 13:08

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 06 Οκτ 2015, 13:56

Ρεθυμνο Cretan Kings παρακαλω.Ετσι λεγεται πλεον η ομαδα.Βλεποντας το ροστερ τους περα απο τους 6 ξενους(2 ολλανδοι(!),1 ρωσος,3 αμερικανοι αγνωστοι) και τον παλιοφιλο Γιαννοπουλο δεν εχουν τιποτα αλλο.Οι υπολοιποι ελληνες ειναι επιπεδου Α2.Δεν πιστευω οτι θα χασουμε στην εδρα μας απο ομαδα 7 παικτων.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο 07/10 17:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Οκτ 2015, 15:59

http://www.paokbc.gr/news/news/4496

Τελευταία προπόνηση χωρίς Μαργαρίτη και Δέδα

Χωρίς τον Βαγγέλη Μαργαρίτη, αλλά και τον Γιώργο Δέδα, ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΠΑΟΚ, ενόψει του αγώνα Κυπέλλου με το Ρέθυμνο, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2015 στις 17:00. Ο Μαργαρίτης ακολούθησε και σήμερα ατομικό πρόγραμμα και δεν θα αγωνιστεί στο αυριανό παιχνίδι, ενώ ο Δέδας έμεινε εκτός προπόνησης και είναι πιθανό να είναι αύριο στην αποστολή της ομάδας.

Το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ ξεκίνησε με την ανάλυση του αντιπάλου με την χρήση βίντεο και ολοκληρώθηκε με την προπόνηση της ομάδας στο PAOK Sports Arena.
Σήμερα εξάλλου εκδόθηκαν και τα δελτία των τεσσάρων Σέρβων καλαθοσφαιριστών της ομάδας (Duvnjak, Tepic, Markovic, Balaban).



Όσον αφορά τα δελτία... :shock:





http://www.paokbc.gr/news/news/4497

Βασιλειάδης: «Θέλουμε πολύ την πρόκριση…»



Ο Κώστας Βασιλειάδης, ετοιμάζεται να φορέσει και πάλι την φανέλα του ΠΑΟΚ σε επίσημο παιχνίδι μετά από έξι και πλέον χρόνια και μιλώντας σήμερα το πρωί στους εκπροσώπους των ΜΜΕ ενόψει του αγώνα με το Ρέθυμνο, αναφέρθηκε στις δυσκολίες του συγκεκριμένου αγώνα, αλλά και στις φιλοδοξίες του ΠΑΟΚ για τη νέα σεζόν…

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κώστα Βασιλειάδη…
Για τον αγώνα με το Ρέθυμνο: «Είναι το πρώτο της χρονιάς, είναι σημαντικό γιατί είναι στην έδρα μας, αλλά μάλλον δεν θα είναι μαζί μας ο Μαργαρίτης κι αυτό θα είναι ένα σημαντικό πρόβλημα που θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε. Είναι ένα δυνατό παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα με τρεις Αμερικανούς και έναν ψηλό και σαφώς με μεγάλη ποιότητα στους Έλληνες παίχτες. Έχουμε δει βίντεο, δουλεύουμε πολύ τακτική και άμυνα, και θα πρέπει να δουλέψουμε πολύ για να πάρουμε ριμπάουντ, να μην δεχθούμε πολλούς πόντους και να πάρουμε το παιχνίδι.
Είναι σημαντικό γιατί είναι στην έδρα μας και είναι ένα σημαντικό βήμα γι΄ αυτό που τα τελευταία χρόνια συνέχεια έχουμε στο μυαλό αλλά δεν το κάνουμε πράξη, να πάμε σε έναν τελικό μετά από χρόνια».

Για αυτά που πρέπει να προσέξει ο ΠΑΟΚ: «Πρέπει να έχουμε συγκέντρωση από την αρχή μέχρι το τέλος. Να μετατρέψουμε την αδυναμία μας στο ριμπάουντ στο πιο δυνατό μας όπλο. Νομίζω είμαστε αρκετά καλύτεροι πλέον, έχουμε καλύτερο πρόσωπο σε άμυνα, θα είμαστε έτοιμοι».

Για αυτό που μπορεί να σημαίνει για το ίδιο το πρώτο παιχνίδι του στον ΠΑΟΚ με την επιστροφή του στην ομάδα: «Από χθες λίγο το στομάχι μου είναι κάπως, εύχομαι να έχει κόσμο, θα μας βοηθήσει πολύ. Είναι ένα σημαντικό και δύσκολο παιχνίδι, τους θέλουμε δίπλα μας».



1. Το τερμάτισες!
2. Πρόσεχε με το τσιρλιό, είχαμε ξεσκιστεί πέρσι στα σκατά... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2015-2016

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης