37. Kristi Qose

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 14 Απρ 2014, 09:49

Καλύτερος από τον διπλανό ακατανόμαστο, τον λιγόψυχο ντε.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:04

Εγώ πάλι τον είδα αργό μεν,αλλά με πολλή θέληση,τσαμπουκά και μέταλλο από το γατί που έπαιζε δίπλα του.Είχε και καλές τοποθετήσεις,δεν έχει ευθύνη για τα γκολ (σε αντίθεση με τον Κατσικά που έκανε την μια ζεμπεκιά πίσω απ την άλλη).

Αργός μεν δηλαδή,αλλά η ταχύτητα δουλεύεται.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:18

ενταξει ειπαμε αλλα οχι και δε φερει ευθυνη...και στο δευτερο και στο τριτο τεμαχιο εχει μεριδιο ευθυνης...στο δευτερο χανει το μαυρουκο που βγαινει τετ α τετ με ετεροχρονισμενο τακλιν και στο τριτο στην αρχη της φασης παλι χανει τον μαυρο οπως και στην κεφαλια στην εξελιξη της φασης που τον ξαναχανει...

μικρος ειναι πρεπει να βελτιωθει αρκετα δεν ειναι ακομα στο επιπεδο αλλων παιδιων που πηραν ευκαιριες και σιγουρα ο παρτενερ του ο μπεκενμπαουερ δεν τον βοηθησε χθες...
Τελευταία επεξεργασία από Sera4 και Δευτ 14 Απρ 2014, 10:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό Kap » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:22

Φυσικά και έχει ευθύνη στο δεύτερο γκολ αφού πέφτει για τάκλιν και τον περνάει ο αντίπαλος ενώ τον έχει περάσει ήδη και στο σπριντ. Σε γενικότερο επίπεδο φαίνεται αργός αλλά με καλές τοποθετήσεις. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να εκφράσω ολοκληρωμένη άποψη από την μία φορά που τον είδα, αλλά θα εθελοτυφλούσα εάν έλεγα ότι είναι σέντερ μπακ επιπέδου. Από τον Κατσικά, όντως πιθανόν να είναι καλύτερος με την έννοια ότι φαίνεται πιο κοντρολαρισμένος.
Kap
 
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 10:39

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:28

Στο δεύτερο γκολ χάνει την μπάλα ο Σπυρόπουλος και τον αφήνει εκτεθειμένο σε ανοιχτό χώρο με τον επιθετικό της Λειβαδιάς όπου χάνει βέβαια το σπριντ,αλλά ο άλλος είναι πολύ γρήγορος..Κακό το τάκλιν του,αλλά η όλη φάση δεν νομίζω να ήταν εύκολη για κανένα στόπερ μας..

Στο τρίτο,ο Κατσικάς αλλού πατάει και αλλού βρίσκεται,τον εκθέτει,αλλά για μένα την ευθύνη την έχει και ο Γκσμπούρνινγκ..

Όπως είπα είδα έναν παίκτη με τσαμπουκά,πάθος,κυρίως νεύρο που λείπει από τον Κατσικά,σχετικά αργό και σίγουρα με σημεία που χρήζει βελτίωσης.Εν ολίγοις ακατέργαστο διαμάντι.

Από τον Λόπεθ και τον κάθε μέτριο Λόπεθ,χίλιες φορές καλύτερος.Άνευ συζήτησης.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:33

δεν ειπαμε βρε οτι ειναι και δικα του τα γκολ ειπαμε φερει μεριδιο ευθυνης...στο τριτο δε γκολ χανει το μαυρο στην αρχη της φασης μπαινει ο μαυρος περιοχη πεφτει ξανασηκωνεται πηδαει για κεφαλια και ο κιοσε εχει μολις επιστρεψει στη φαση... ;)

απο τους μεχρι στιγμης μικρους(ποζογλου,σαββιδης,κουλουρης) που μπηκαν φετος απο β ομαδα και δειχνουν οτι μπορουν να σταθουν στην πρωτη ομαδα φαινεται να ειναι 1-2 κλικ πιο πισω...

στη β ομαδα οσο τον εχω παρακολουθησει εχει αρκετα ποιοτικα στοιχεια αλλα μου δειχνει συνεχως οτι ειναι αργος...

υγ να βελτιωθει και να διαπρεψει του ευχομαι σε καμια περιπτωση δεν βγαινουν συμπερασματα απο 1 ματς... :ugeek:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:38

Συμφωνώ μέχρι τελείας Σέρα..Θέλω να καταλήξω πως του χρόνου χίλιες φορές να κοιτάω τον πάγκο και να έχω τον Πόζογλου,τον Κουλούρη,τον Σαββίδη και τον Κιόσε,παρά τον Χούσεν,τον Ολίσε,τον Νίνη και τον Λόπεθ.. ;)
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:40

Sera όλα τα παιδιά των ακαδημιών τα αισθανόμαστε δικά μας παιδιά ...

Ο Κριστι ενώ εχει πολλά στοιχεία όμως δεν ειναι κακό να πούμε οτι με το επίπεδο ταχύτητας του δεν μπορεί να παίξει στο κορυφαίο επίπεδο ...

Η ταχύτητα δεν βελτιώνεται πολύ ... Ειναι ενα απο τα 4 χαρακτηριστικά του ποδοσφαίρου που δεν βελτιώνεται δραστικά

Αντίθετα έχουμε αλλά παιδιά απο πίσω που εχουν όλα τα στοιχεία ...

Υπος.
Απο τον Κατσίκα πάντως ειναι καλύτερος !!!
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Δευτ 14 Απρ 2014, 10:54

δυνατος ναι, φαινεται να εχει τοποθετησεις
αλλα η εκρηξη δυστυχως ελαχιστα μπορει να βελτιωθει και η ταχυτητα
με τετοια σωματοδομη δυσκολο, δε ξερω αν τον αναλαβει ο Ονιεκε μπας και αποτελεσει τεταρτοπεμπτη επιλογη για του χρονου
δυσκολα παντως για την επομενη χρονια, για δανεικο τον κοβω να παρει παιχνιδια
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό paokgc » Τρί 15 Απρ 2014, 11:07

Υπαρχουν ποδοσφαιριστες που βελτιωνονται σιγα σιγα και φτανουν στο κοντα στο μεγιστο επιπεδο τους μετα τα 22 και αλλοι που στα 17-18 κανουν παπαδες(βλεπε Νινη) αλλα απο εκει και περα ΣΤΟΠ. Ας ειμαστε υπομονετικοι και ας στηριξουμε αυτους τους νεαρους παιχτες. Μην τους κανουμε αμεσως παιχταραδες ή αμπαλους.....μονο κακο τους κανουμε και στις δυο περιπτωσεις!
Άβαταρ μέλους
paokgc
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:31

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 15 Απρ 2014, 14:24

Ας μην κρίνουμε τόσο εύκολα έναν 19χρονο παίκτη από τον πρώτο του αγώνα στην κανονική ομάδα. Έχει αρκετό χρόνο μπροστά του...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τρί 15 Απρ 2014, 14:46

Εγω βλεπω εναν πιτσιρικα με καλο σωμα για σεντερ μπακ με τσαμπουκα αλλα και με ελλειψεις. Και αυτο ειναι λογικο. Ας μην ξεχναμε οτι ειναι σκαρτα 19 χρονων.

Αν αυτος ο παιχτης επαιζε προχθες με παρτενερ Κοντρερας, ακομα ακομα Βιτορ ή Ινσαουραλδε και οχι μ αυτο το φοβισμενο "παιδακι" διπλα του θα φαινοτανε ακομα καλυτερος.

Εγω πιστευω πως του χρονου θα πρεπει η τετραδα (πενταδα) μας να ειναι Βιτορ Ινσαουραλδε Ιντζιδης Κιοσε και να γινει κινηση με Μαλεζα. Ετσι θα ειμαστε υπερπληρεις.

Οπωσδηποτε παντως ο Κατσικας να παρει ποδι
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 15 Απρ 2014, 18:41

Είπαμε,δουλειά κ θα βελτιωθούν όλα... ΔΟΥΛΕΙΆ όμως.. κ όσο για σας που λέτε πως δεν έχει τεχνική ο κατσίκα,εγώ σας λέω πως μόνο τακτική έχει. Όλα τα άλλα του λείπουν :geek:
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό theo86 » Κυρ 20 Ιούλ 2014, 00:22

Δεν ξέρω τι εξέλιξη μπορεί να εχει αυτός αλλά ο ιντζιδης που δεν ακούγεται πουθενά μ φαίνεται πολυ πιο έτοιμος και με κάποιες παραστάσεις. Ειδικά μέσα στο τηγάνι είχε αξιοπρεπέστατη παρουσία.
Πάντως ο qose με εχει προβληματίσει. Έχουν δημιουργήσει προσδοκίες υψηλές
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: 37. Kristi Qose

Δημοσίευσηαπό astronaut » Κυρ 20 Ιούλ 2014, 01:37

theo86 έγραψε:Δεν ξέρω τι εξέλιξη μπορεί να εχει αυτός αλλά ο ιντζιδης που δεν ακούγεται πουθενά μ φαίνεται πολυ πιο έτοιμος και με κάποιες παραστάσεις. Ειδικά μέσα στο τηγάνι είχε αξιοπρεπέστατη παρουσία.
Πάντως ο qose με εχει προβληματίσει. Έχουν δημιουργήσει προσδοκίες υψηλές


Το μόνο σίγουρο είναι ότι καί ο Ιντζίδης καί ο Κιόσε χρειάζονται έναν νεο-Κοντρέρας για να τους γαλουχήσει.

** Αν δεν έρθει μεγάλο σέντερ μπακ θα περιοριστεί στη μετριότητα καί ο Βίτορ.
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης