15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 10 Ιουν 2016, 17:48

Καλη συνεχεια Μι-γκελα-ρε
Dimg4
 

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 10 Ιουν 2016, 17:52

Dimg4 έγραψε:Καλη συνεχεια Μι-γκελα-ρε

Αλλά σε πείραξε το "στο καλό και να μη μας γράφεις" και το ότι μειώνουμε παίχτες που έχουν ακόμα συμβόλαιο ρε ντιμ;
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:01

back in black έγραψε:Κυνικός ο τρόπος που αποχωρεί, πρόσφερε ότι μπορούσε αλλά τα χρόνια στον ΠΑΟΚ δεν βελτιώθηκε καθόλου και όπως είπε και ο Πρόεδρος ψάχνουμε για καλύτερο στη θέση του. Να είναι καλά στην υγεία του και να έχει καλή συνέχεια, μακρυά απο την Ελλάδα.


Κυνικός σημαίνει πρόστυχος!!! Δεν νομίζω να εννοείς κάτι τέτοιο, μάλλον δεν ξέρεις την σημασία της λέξης!!! :oops:

Κύριος κι αυτός, κύριοι κι εμείς απέναντι του όμως για τρία ολόκληρα χρόνια... ;)

Τόσα μπορούσε να προσφέρει αυτός, τόσο μπορούσαμε να τον κρατήσουμε & εμείς και μάλιστα με υπεραξία, όπως συνηθιζόταν ως τώρα στην ομάδα μας...Ας βελτιωνόταν λοιπόν αν ήθελε να μείνει... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:12

Καλή συνέχεια στην καριέρα του.


Sent from my iPad using Tapatalk
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:14

goran 64 έγραψε:
back in black έγραψε:Κυνικός ο τρόπος που αποχωρεί, πρόσφερε ότι μπορούσε αλλά τα χρόνια στον ΠΑΟΚ δεν βελτιώθηκε καθόλου και όπως είπε και ο Πρόεδρος ψάχνουμε για καλύτερο στη θέση του. Να είναι καλά στην υγεία του και να έχει καλή συνέχεια, μακρυά απο την Ελλάδα.


Κυνικός σημαίνει πρόστυχος!!! Δεν νομίζω να εννοείς κάτι τέτοιο, μάλλον δεν ξέρεις την σημασία της λέξης!!! :oops:

Κύριος κι αυτός, κύριοι κι εμείς απέναντι του όμως για τρία ολόκληρα χρόνια... ;)

Τόσα μπορούσε να προσφέρει αυτός, τόσο μπορούσαμε να τον κρατήσουμε & εμείς και μάλιστα με υπεραξία, όπως συνηθιζόταν ως τώρα στην ομάδα μας...Ας βελτιωνόταν λοιπόν αν ήθελε να μείνει... 8-)


Μετα την γεωγραφια,κοβεσαι και στα Νεα Ελληνικα. :mrgreen:
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:16

Ήθελε πάντως ο κακομοίρης να μείνει με τα μπούνια..
Έχει ερωτευτεί την ΠΑΟΚάρα και την πόλη φυσικά!
Ίσως και αυτός θα μπορούσε να είχε κερδίσει την ανανέωση με λίγη προσπάθεια παραπάνω!
Χαλαρά από μέσα του θα λέει συνέχεια... αχ και να γύρναγα τον χρόνο πίσω θα έκανα καλύτερα αυτό, εκείνο, ...
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:28

prist64 έγραψε:
goran 64 έγραψε:
back in black έγραψε:Κυνικός ο τρόπος που αποχωρεί, πρόσφερε ότι μπορούσε αλλά τα χρόνια στον ΠΑΟΚ δεν βελτιώθηκε καθόλου και όπως είπε και ο Πρόεδρος ψάχνουμε για καλύτερο στη θέση του. Να είναι καλά στην υγεία του και να έχει καλή συνέχεια, μακρυά απο την Ελλάδα.


Κυνικός σημαίνει πρόστυχος!!! Δεν νομίζω να εννοείς κάτι τέτοιο, μάλλον δεν ξέρεις την σημασία της λέξης!!! :oops:

Κύριος κι αυτός, κύριοι κι εμείς απέναντι του όμως για τρία ολόκληρα χρόνια... ;)

Τόσα μπορούσε να προσφέρει αυτός, τόσο μπορούσαμε να τον κρατήσουμε & εμείς και μάλιστα με υπεραξία, όπως συνηθιζόταν ως τώρα στην ομάδα μας...Ας βελτιωνόταν λοιπόν αν ήθελε να μείνει... 8-)


Μετα την γεωγραφια,κοβεσαι και στα Νεα Ελληνικα. :mrgreen:


Καλά πάτερ μου, εσύ κοίτα να πας για τον γάμο στο Πρόχωμα από κει που ξέρεις, να μποτιλιαριστείς, να καθυστερήσει εξ αιτίας σου το Μυστήριο και μετά κοίτα να με κάνεις τον Μπαμπινιώτη!!!! :mrgreen:

"Κυνισμός" = Ξετσιπωσιά, αναίδεια, μτφ και προστυχιά...Γιατί κόβομαι το λοιπόν??? :roll:

Άιντε που με μπέρδεψες τις προάλλες μέσα στην παραζάλη μου..."Βάσκο ντε Γκάμα"... :P :P

Εμένα άσε με να συνεχίσω μετά την Ν. Αγχίαλο και την Ν. Μεσήμβρια (παλιότερος κι από σένα ακόμα είναι αυτός ο δρόμος για Κιλκίς) μετά από κάνα 20άλεπτο να είμαι στην εκκλησία κι ας με στήσεις μέσα στον καύσωνα και του λόγου μου που θα φοράω και κουστούμι με γραβάτα... :lol: :lol:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό Ettien » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:31

Καλή συνέχεια στην καριέρα του. Θα θυμόμαστε το καλό εξαμηνο που έκανε την πρωτη του χρονιά επί Στεφενς. Τριβαμε τα μάτια μας από σεντρεμπακαρα που βρηκαμε. Η συνέχεια όμως δεν ηταν ανάλογη.
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:41

κυνικός

(αρχαία λέξη κυνικός [κυριολεκτική σημασία «σκυλήσιος»] < κύων, κυνός «σκύλος»· αναφέρεται στη διδασκαλία και τη συμπεριφορά των Κυνικών φιλοσόφων)
= ωμός, σκληρός, αγενής
π.χ. «Ενοχλήθηκαν όλοι από την κυνική απάντησή του ότι δεν τον νοιάζει κι αν απολυθούν όλοι οι εργαζόμενοι»

Γρηγορη συνεχιζεις και εκτιθεσαι.

Αν πας απο Ν. Αγχιαλο και Μεσημβρια το πολυ-πολυ να παθεις καμμιά.......................... θλαση,
στο Προχωμα παντως δεν προκειται να φτασεις.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 10 Ιουν 2016, 18:53

Πάτερ μου, το "Σύγχρονον ορθογραφικόν-ερμηνευτικόν λεξικόν της Ελληνικής γλώσσης (καθαρευούσης και δημοτικής) της Επιτροπής Φιλολόγων Θ. Γούλα, Σ.Α. Παπασταματίου και λοιπών αρκετών (να μην κουράζουμε κιόλας), του Εκδοτικού Οργανισμού "Πυθαγόρας", το οποίο συμβουλεύομαι προσωπικά τα τελευταία 35 χρόνια, αναφέρει όσα γράφω προηγουμένως!!! Άμα θέλεις λοιπόν κάνε τους μήνυση που με "εκθέτουν"... :mrgreen: :mrgreen:

Όσο για το Πρόχωμα, από κει που σου λέω ακριβώς πήγα εχθές μόλις και ούτε θλάση ούτε ζημιά... :shock:

Τώρα αν πήγα σε κάνα άλλο Πρόχωμα, τι να σε πω??? Ο Θεός κι η ψυχή μου... :roll: :roll:

Πάντως με συγκινεί που με σκέφτεσαι και με διορθώνεις όποτε πάρω "τον στραβό τον δρόμο"... :D :opaokara: :opaokara:

Υ.Γ. Πάω να σπάσω καμιά κορίνα τώρα...Άργησα κιόλας... :D
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 10 Ιουν 2016, 21:20

pgetsos έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Καλη συνεχεια Μι-γκελα-ρε

Αλλά σε πείραξε το "στο καλό και να μη μας γράφεις" και το ότι μειώνουμε παίχτες που έχουν ακόμα συμβόλαιο ρε ντιμ;


Οταν περναει το περπατοφ και το περιπατητης για μια παγκοσμια προσωπικοτητα, ενα λογοπαιγνιο ειναι ακακο για παικτη που θαυμαζει σε καθε ευκαιρια τον γαυρο
Dimg4
 

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 10 Ιουν 2016, 21:35

Δε διαφωνω καν με το λογοπαιγνιο. Με τα "διπλα στανταρ" διαφωνω απλα γιατι ο ενας ειναι (ηταν) μεγαλος παιχτης και ο αλλος οχι
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό back in black » Παρ 10 Ιουν 2016, 21:46

goran 64 έγραψε:
back in black έγραψε:Κυνικός ο τρόπος που αποχωρεί, πρόσφερε ότι μπορούσε αλλά τα χρόνια στον ΠΑΟΚ δεν βελτιώθηκε καθόλου και όπως είπε και ο Πρόεδρος ψάχνουμε για καλύτερο στη θέση του. Να είναι καλά στην υγεία του και να έχει καλή συνέχεια, μακρυά απο την Ελλάδα.


Κυνικός σημαίνει πρόστυχος!!! Δεν νομίζω να εννοείς κάτι τέτοιο, μάλλον δεν ξέρεις την σημασία της λέξης!!! :oops:

Κύριος κι αυτός, κύριοι κι εμείς απέναντι του όμως για τρία ολόκληρα χρόνια... ;)

Τόσα μπορούσε να προσφέρει αυτός, τόσο μπορούσαμε να τον κρατήσουμε & εμείς και μάλιστα με υπεραξία, όπως συνηθιζόταν ως τώρα στην ομάδα μας...Ας βελτιωνόταν λοιπόν αν ήθελε να μείνει... 8-)


Κυνικός δεν σημαίνει πρόστυχος αλλά σημαίνει (μεταφορικά) ωμός, σκληρός . Έκανα χρήση του συγκεκριμένου χαρακτηρισμού γιατί η μη ανανέωση της συνεργασίας του Βίτορ με τον ΠΑΟΚ ανακοινώθηκε "στεγνά" σε δημόσια συνέντευξη, απο τον ίδιο τον Πρόεδρο και μάλιστα με την αιτιολογία ότι ψάχνουμε καλύτερο στη θέση.
Ζητώ συγνώμη απο τα μέλη για την εκτός θέματος ανάρτηση, αλλά καλό είναι να διορθώνουμε κάποια πράγματα, ιδίως όταν αφορούν στη σωστή χρήση της γλώσσας μας.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitorχεις

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 10 Ιουν 2016, 21:51

Καλή συνέχεια
Πρόσφερες πολλα
Αλλα εξέλιξη δεν είχες



Καλη συνεχεια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Παρ 10 Ιουν 2016, 21:53

Οσον αφορα το "κυνικος" συμφωνω πληρως με τον παπα. Δεν εχω ακουσει πουθενα να χρησιμοποιειται ως προστυχος, Γρηγορη. Ακομα και οι φιλολογοι κανουν λαθη ειτε αθελα ειτε ηθελημενα...

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες