14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:37

Ολοι λεμε να μη το συνεχιζουμε αλλα το μονο που κανουμε ειναι να το συνεχιζουμε...
Ας τελειωνουμε επιτελους.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Φοίνικας » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:40

sourmenetes έγραψε:Ολοι λεμε να μη το συνεχιζουμε αλλα το μονο που κανουμε ειναι να το συνεχιζουμε...
Ας τελειωνουμε επιτελους.



Εικόνα

:mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Φοίνικας
 
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 07:56

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:53

Sera4 έγραψε:μην ασχολεισαι ρε συ φοινικα αυτος ειναι ο στοχος απο ενα σημειο και μετα δεν το καταλαβαινεις??

να κρυψουμε την αληθεια για την ιδιαιτερη περιπτωση του κοντου και να δυναμιτησουμε το κλιμα...δεν καταλαβαινεις τι γινεται??


Σεραφειμ,
Θυμασαι ενα τυπο με 200 ποστ,
απο τα οποια τα 195 ηταν στο τοπικ του ΑΑ και μονο τα 5 ηταν
για "αγωνιστικη κριτικη"?

Οπως "εξαφανιστηκε" ο συνηγορος του Αγγελου,
ετσι θα γινει και με τους δικηγορους του Σαλπι.

Εδω ο αλλος την επεσε στον georgedoulk2008 oτι ταχα μου,θα παρει εργολαβια τον Τζιολη
και το πρωι πιναμε καφε με τον Γιωργο και η διαφωνια μας ηταν,
οτι εγω τον θελω απο τον παγκο να ερχεται μετα το 60΄οταν στραβωνει το ματς,ενω ο Γιωργος ηταν ανενδοτος
οτι πρεπει να ειναι βασικος,με λιγες "ανασες" σε ματς που ειναι ευκολα.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό nothu » Τετ 26 Αύγ 2015, 13:58

Εσείς δηλαδή πιστεύετε οτι αυτοι που τόσα χρόνια λένε για αυτό που γίνεται με το σαλπι το παιζουν δικηγόροι του; Εγώ απλα προσπαθώ να καταλάβω τι κερδισατε τοσα χρόνια με την ανακύκλωση. Τα ειπατε μια δυο πεντε εκατό. Το καταλαβαμε. Δεν τον γουσταρετε.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό the_outlaw » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:07

Δε νομίζω ότι θα διαφωνήσει κανείς στο ότι ο Σαλπιγγίδης υπήρξε ένα μεγάλο κεφάλαιο για τον ΠΑΟΚ. Κάθε ιστορία, όμως, πρέπει να έχει και μία κατακλείδα. Καλώς ή κακώς αυτή είναι. Στα πέντε (5) χρόνια παρουσίας από την επιστροφή του, ο απολογισμός της συμμετοχής του είναι μέτριος. Η ομάδα σήμερα ξεχαρβάλωσε κάθε τι παλιό και φθαρμένο με στόχο τη δημιουργία κάτι νέου και ελκυστικού. Ο ΠΑΟΚ έχει πλέον παράγοντες που λειτουργούν για το συμφέρον του συλλόγου συνολικά. Το μόνο που θα καταλογίσω στο Σαλπιγγίδη, πέρα από τις γνωστές βεντέτες, είναι το ότι δεν πήρε αυτός την απόφαση να σταματήσει εδώ. Οι συναισθηματισμοί δε χωρούν στο σύγχρονο επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Αυτό το καταλάβαμε αυτό το καλοκαίρι.
Το να ξέρεις τους άλλους σημαίνει πως είσαι σοφός. Το να ξέρεις τον εαυτό σου σημαίνει πως είσαι φωτισμένος.
Άβαταρ μέλους
the_outlaw
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ 26 Αύγ 2015, 13:17

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:09

nothu έγραψε:Εσείς δηλαδή πιστεύετε οτι αυτοι που τόσα χρόνια λένε για αυτό που γίνεται με το σαλπι το παιζουν δικηγόροι του; Εγώ απλα προσπαθώ να καταλάβω τι κερδισατε τοσα χρόνια με την ανακύκλωση. Τα ειπατε μια δυο πεντε εκατό. Το καταλαβαμε. Δεν τον γουσταρετε.


Οταν εχεις πιο ενεργη θεματικη ενοτητα το Δ.Σαλπιγγιδης
και αναθεμα αν εχεις 2-3 ποστ με αγωνιστικη κριτικη
παρα μονο υπερασπιζεσαι τον Σαλπι,πως θελεις να σε χαρακτηρισω?

Κι εσυ κομματι της ανακυκλωσης εισαι,αν δεν εβγαινες τρεις την ωρα
να την "πεις" σ'αυτους που του την "λενε"
το τοπικ θα ειχε λιγοτερες απο τις μισες σελιδες και μηδαμινα μπαν.

nothu,δεν αναφερομαι σε σενα,ξερουν ποιοι ειναι.
Απλα δεν μπορουσα να χαραμισω τετοια ασιστ.
Εκανα προβολη και την εφτασα. :mrgreen:
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:11

νοθου κοιτα να δεις φιλε μου το τι κερδιζει ο καθενας με την ανακυκλωση ειναι δικο του θεμα...

εσυ (και ο καθε νοθου που γραφει απο χθες αυτο το τροπαρι με το ποιος εχει σειρα τωρα, ποιον θα κραζουμε, ποσο στεναχωριομαστε τωρα που δεν εχουμε καποιον να κραζουμε κλπ) βγαζεις ενα αυθαιρετο συμπερασμα ομως απο τη μερια σου και δημιουργεις εστω και αθελα σου ενα κλιμα "δυναμιτη"...

ο κοντος δεν ειναι θεμα συμπαθειας ή αντιπαθειας ποδοσφαιρικης...δεν θα ξανανοιξουμε την ιστορια ολοι ξερουμε τι γινεται...ειναι μια περιπτωση απο τις ελαχιστες που μακαρι να μην την ξαναβιωσουμε ποτε ως συλλογος...

γιατι γινεται λοιπον προσπαθεια να εξισωθει ο συγκεκριμενος και η ιστορια του με οποιονδηποτε ποδοσφαιριστη του ΠΑΟΚ???

συμπαθειες και αντιπαθειες ποδοσφαιρικες θα υπαρχουν παντα αλλα ο κοντος δεν ανηκει σε καμια απο τις δυο κατηγοριες...δεν ειναι ποδοσφαιρικη η ιστορια του κατα κυριο λογο (εννοω "εντος των 4 γραμμων") καταλαβαινεις τι λεω νομιζω...

γιατι λοιπον απο χθες πετιεται τετοια λασπη??πραγματικα αδυνατω να το καταλαβω...

υγ ιερεα μου μην το ψαχνεις αστο...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:13

Γιατί με δίνεις ετσι; :?
Πραγματικά ο Τζιόλης είναι η συμπάθεια μου, δεν το λέω για χαβαλέ.
Προσωπικά δε άλλον παικτη εκτός του Δημητράκη δεν έχω κράξει με μίσος στην Τουμπα ή και σε παρέες.
Κάποιους με μικρές δυνατότητες τυπου Κουμαλο τους εχω πει παλτά, αλλους τελειωμενους ποδοσφαρικά τυπου Μαρτενς τους τρολάρισα ασυστολα και άλλους που προκαλούσαν με την συμπεριφορά τους τυπου Τζαβέλλα τους εχω βρίσει και δεν τους χωνεψα.
Αλλά ο Δημητρακης είναι ειδική περιπτωση. Οσο και αν υπήρξα θετικός στην επιστροφή του, η αβαντα που εφαγε και η ποδοσφαρική του ανυπαρξία με έκαναν να τον σιχαθώ.

Κανενας δεν θα "παρει εργολαβία" παικτη του ΠΑΟΚ αν:

-είναι συνεπής αγωνιστικά (τηρουμενων των δυνατοτητων του)
-δεν δημιουργεί πρόβλημα εξωαγωνιστικά (αποδυτηρια, κακή ζωή)
-δεν προκαλει με τη συμπεριφορά του εντός του γηπέδου (ψευτομαγκιές, ασεβεια σε φιλάθλους)
-δεν το παίξει Παοκάρχης και πουλήσει την ομάδα στα ζόρια...

Οποτε αφήστε τις χαζομαρες και την ψευτο-υπεράσπιση του Θλιμενου Νανου της Πολίχνης.
Ο Φιλότιμος Επαγγελματίας Ποδοπαλαιστής κοστισε στον ΠΑΟΚ πολλά περισσότερα απο αυτά που έδωσε.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό nothu » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:23

Τεσπα το αφήνω γιατί δεν εχει ουσια η συζήτηση, εχει ξαναγίνει άπειρες φορές. Και έτσι κι αλλιως ποτε δεν είχα σε εκτιμηση τον ποδοσφαιριστη Σαλπιγγίδη και δε θα κάτσω να μαλωσω τώρα.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gpaok » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:34

prist64 έγραψε:
nothu έγραψε:Εσείς δηλαδή πιστεύετε οτι αυτοι που τόσα χρόνια λένε για αυτό που γίνεται με το σαλπι το παιζουν δικηγόροι του; Εγώ απλα προσπαθώ να καταλάβω τι κερδισατε τοσα χρόνια με την ανακύκλωση. Τα ειπατε μια δυο πεντε εκατό. Το καταλαβαμε. Δεν τον γουσταρετε.


Οταν εχεις πιο ενεργη θεματικη ενοτητα το Δ.Σαλπιγγιδης
και αναθεμα αν εχεις 2-3 ποστ με αγωνιστικη κριτικη
παρα μονο υπερασπιζεσαι τον Σαλπι,πως θελεις να σε χαρακτηρισω?

Κι εσυ κομματι της ανακυκλωσης εισαι,αν δεν εβγαινες τρεις την ωρα
να την "πεις" σ'αυτους που του την "λενε"
το τοπικ θα ειχε λιγοτερες απο τις μισες σελιδες και μηδαμινα μπαν.

nothu,δεν αναφερομαι σε σενα,ξερουν ποιοι ειναι.
Απλα δεν μπορουσα να χαραμισω τετοια ασιστ.
Εκανα προβολη και την εφτασα. :mrgreen:


Είναι ή τριτη φορά που το λες αυτό...θες να πεις σε ποιους αναφέρεσαι ώστε να μπορούν να σου απαντήσουν;εννοώ την μπιχτη για...θεματικές ενότητες και τρίχες κατσαρες....
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1910
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:41

ο κοντος κυνηγηθηκε επειδη ειναι προδοτης.
οχι επειδη ειναι αμπαλος.και ο μεσι να ηταν απο εμενα προσωπικα το ιδιο κυνηγι θα ετρωγε.
δε θα προσκυνησω την ποδοσφαιρικη ικανοτητα κανενος τιποτενιου.
και για να μην μπερδευονται μερικοι.οχι ουτε ο γχ ειναι το ιδιο ουτε ο κωνσταντινιδης.ο μεν γχ ποτε δεν υπηρξε κατι σημαντικο για το λαο.ενας ακομα μισθοφορος ηταν και ο σβουρας μας ηρθε απο αλλες πιατσες.
αν ο κοντος τραβουσε ζορι με το μισθολογικο του τοτε ας ελεγε να πληρωνεται οπως ολοι οι αλλοι και οχι κατα προτεραιοτητα οπως του ειχαν πει.
εφυγε γιατι ηταν επαγγελματιας οπως ειχε δηλωσει και γυρισε επειδη ντεμεκ ηταν ΠΑΟΚ.δε θα μας γ@μ@ει το μυαλο αναλογα με τα γουστα του.
κ ο φιγκο στη μπαρτσα τεραστιος μεσος ηταν και οταν εγινε ρουφιανος δεν αρχισαν να τον παρακαλανε και να γλυφουν εκει που εφτυναν.ακριβως γιατι ξερουν οτι το μεγεθος τους ειναι τεραστιο και δεν εχουν αναγκη κανενα λιγοψυχο επαγγελματια.
και τελος το κερδος απο ολη αυτην την ιστορια ηταν οτι οι επομενοι που θα θελησουν να θεωρησουν τον ΠΑΟΚ σκαλοπατι για την επαγγελματικη τους ανελιξη υποτιμωντας τον κατα τον τροπο που εκανε ο κοντος θα πρεπει να ξερουν οτι χαβαλε επιστροφη δεν εχει.
διοτι οταν εισαι στον ΠΑΟΚ σε αξιωσε η ζωη να ζησεις το απολυτο σε οποιες συνθηκες και αν βρισκεται η ομαδα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 14:52

μπαρλοου μολις μου πηρες τον αποχαιρετισμο μου :ugeek:

+1926
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:03

διοτι οταν εισαι στον ΠΑΟΚ σε αξιωσε η ζωη να ζησεις το απολυτο σε οποιες συνθηκες και αν βρισκεται η ομαδα.
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Καπετάνιος » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:08

Barlow γραφε συχνοτερα ρε φιλε.
Άβαταρ μέλους
Καπετάνιος
 
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: Παρ 18 Ιούλ 2014, 16:32

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:19

Καπετάνιος έγραψε:Barlow γραφε συχνοτερα ρε φιλε.


Καλα ρε,πλλακα με κανεις?

Αυτος παιζει να μην ειναι καν Π.Α.Ο.Κ.τσης :roll: :roll:

Η τουλαχιστον ετσι γραφτηκε στο κοντοτόπικ :twisted:

απο τοτε και μετα,μαυρα μάτια κανουμε να τον δουμε :(

οι συνηγοροι ομως...............αλωνιζουν. ;)
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες