14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:23

prist ο καθένας εκφράζει την άποψη του ελεύθερα και δημοκρατικά σε κόσμια πλαίσια.

Εαν κάποιος ξεφεύγει,είτε υπέρ του Σαλπιγγίδη,είτε κατά η αντιμετώπιση είναι ίδια.

Πολλές φορές έχεις γράψει σχετικά με δυο μέτρα και δυο σταθμά.

Σε παρακαλώ να μην το συνεχίσεις.

Barlow πολύ σωστός .
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:29

Ω ρε ειλικρινα οχι απλα λουκετο, διαγραφη του τοπικ θα γινει.

Να ελευθερωσουμε και χωρο στο σκληρο
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:34

Odi έγραψε:prist ο καθένας εκφράζει την άποψη του ελεύθερα και δημοκρατικά σε κόσμια πλαίσια.

Εαν κάποιος ξεφεύγει,είτε υπέρ του Σαλπιγγίδη,είτε κατά η αντιμετώπιση είναι ίδια.

Πολλές φορές έχεις γράψει σχετικά με δυο μέτρα και δυο σταθμά.

Σε παρακαλώ να μην το συνεχίσεις.

Barlow πολύ σωστός .


Ε, μια και ειναι ο barlow4 σωστος,ας τα πει για μια ακομη φορα αυτος.

ΥΓ Θα σε παρακαλεσω την επομενη φορα που θα παρεκτραπω
πες μου το λογο και ριξε μου μπαν.

Αλλα ντεμεκ συστασεις ή επεξεργασιες

στους συνηγορους του...............διαβολου
οχι σε μενα
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:39

prist με δουλεύεις;

To ban εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ από σπάνια έως ποτέ.

Τώρα αν εσύ θέλεις να πηγαίνεις αμέσως στα άκρα σαν παιδάκι και να λες "ρίξε μου ban την επόμενη φορά" το θεωρώ γελοίο.

Επίσης καμιά σύσταση δεν είναι ψευτοσύσταση. Ξέρεις πολύ καλά τι έχεις γράψει και πόσες φορές σου έχω πει πως όλες οι απόψεις ακούγονται αρκεί να είναι κόσμιες.

Ο τρόπος που έγραψε ο barlow είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα Post που και την άποψη του λέει και κόσμια το θέτει και κανείς δεν πρόκειται να του πει τίποτα εννοείται.

Αν το ύφος των post είναι μονίμως εριστικό,επιθετικό και γεμάτο χλευασμό χάνει και το νόημα του και τον λόγο ύπαρξης του.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:39

οι οπαδοι της Λιβερπουλ κραζαν την σημαια της ομαδας τους,τον Τζεραρντ(που οταν ηταν στα πανω του αρνηθηκε προταση μεχρι κι απο Ρεαλ για να μεινει στη Λιβερπουλ) οταν ηταν στα τελευταια του.
μερικα βαζελια οσο εχαναν χθες λεγαν αχρηστο τον Μπεργκ..
μεχρι και οι Σαντερλαντεοι εχουν ξεσκισει τον Τοιβονεν χωρις να τον εχουν δει ακομα..
μονο οι οπαδοι του ΠΑΟΚ δεν εχουν δικαιωμα να κραξουν γιατι αλλιως ειναι γκρινιαρηδες,περιεργοι και στοχοποιουν παικτες..Τεσπα..

Αν και υπαρχει ηθικο θεμα στην περιπτωση του και σωστοτατα θιγεται απο καποιους,εμενα πρωσοπικα δεν με αγγιζει.Εχω ξεκαθαρισει στο μυαλο μου οτι ο παικτης επελεξε να κρινεται ως επαγγελματιας κι απ την επιστροφη του ως τετοιον τον κρινω.Καθαρα αγωνιστικα λοιπον απο τοτε που γυρισε προσφερε ελαχιστα σε σχεση παντα και με τον ρολο που ειχε(μην ξεχναμε οτι ηρθε ως παικτης για να μας ανεβασει επιπεδο).Με τα χρηματα που επαιρνε μπορουσαμε να φερουμε εναν παικτη που πραγματικα θα μας αλλαζε επιπεδο.Στις τελευταιες χρονιες χανοντας και τα αθλητικα του χαρακτηριστικα κατεντησε κωμωδια.Το φιλοτιμο που πολλοι επικαλεστηκαν στον ΠΑΟΚ ποτε δεν το δειξε.Στην εθνικη της ΕΠΟ και του βαζελου και μετεπειτα του γαυρου μοναχα σκιζοτανε.Δυστυχως μου αφησε την αισθηση οτι ειδε τον ΠΑΟΚ περισσοτερο ως προπονητικο κεντρο προετοιμασιας για την εθνικη.
Τεσπα,πολυ το κουρασα.Καλη συνεχεια στη ζωη του αλλα μακρια απ την ομαδα.Σ αυτη την νεα αρχη δεν χωραν αμφιλεγομενα κομματια του παρελθοντος.
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:40

ο χαρακτήρας του καθενός, πάντα φαίνεται λίγο πριν το τέλος...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό TylerDurden » Τετ 26 Αύγ 2015, 15:54

barlow4 έγραψε:ο κοντος κυνηγηθηκε επειδη ειναι προδοτης.
οχι επειδη ειναι αμπαλος.και ο μεσι να ηταν απο εμενα προσωπικα το ιδιο κυνηγι θα ετρωγε.
δε θα προσκυνησω την ποδοσφαιρικη ικανοτητα κανενος τιποτενιου.
και για να μην μπερδευονται μερικοι.οχι ουτε ο γχ ειναι το ιδιο ουτε ο κωνσταντινιδης.ο μεν γχ ποτε δεν υπηρξε κατι σημαντικο για το λαο.ενας ακομα μισθοφορος ηταν και ο σβουρας μας ηρθε απο αλλες πιατσες.
αν ο κοντος τραβουσε ζορι με το μισθολογικο του τοτε ας ελεγε να πληρωνεται οπως ολοι οι αλλοι και οχι κατα προτεραιοτητα οπως του ειχαν πει.
εφυγε γιατι ηταν επαγγελματιας οπως ειχε δηλωσει και γυρισε επειδη ντεμεκ ηταν ΠΑΟΚ.δε θα μας γ@μ@ει το μυαλο αναλογα με τα γουστα του.
κ ο φιγκο στη μπαρτσα τεραστιος μεσος ηταν και οταν εγινε ρουφιανος δεν αρχισαν να τον παρακαλανε και να γλυφουν εκει που εφτυναν.ακριβως γιατι ξερουν οτι το μεγεθος τους ειναι τεραστιο και δεν εχουν αναγκη κανενα λιγοψυχο επαγγελματια.
και τελος το κερδος απο ολη αυτην την ιστορια ηταν οτι οι επομενοι που θα θελησουν να θεωρησουν τον ΠΑΟΚ σκαλοπατι για την επαγγελματικη τους ανελιξη υποτιμωντας τον κατα τον τροπο που εκανε ο κοντος θα πρεπει να ξερουν οτι χαβαλε επιστροφη δεν εχει.
διοτι οταν εισαι στον ΠΑΟΚ σε αξιωσε η ζωη να ζησεις το απολυτο σε οποιες συνθηκες και αν βρισκεται η ομαδα.


Ωραίος, συμφωνώ μέχρι τελείας.

Μου άρεσε πολύ το παράδειγμα του Φίγκο:

Δεν υπήρχε ούτε μια στο εκατομμύριο να δεχτούν οι οπαδοί της Μπάρσα επιστροφή του, κι ας έβλεπαν τον κάθε τυχαίο να προσπαθεί να καλύψει το κενό του, κι ας είχαν μείνει κανένα 5άρι χρόνια άτιτλοι μετα τη φυγή του, την ίδια ώρα που αυτός σάρωνε και σε ατομικό και σε ομαδικό επίπεδο. Σιγά μην έβγαινε κανένας να πεί "ΟΚ, και ποιός δε θα έφευγε εκείνη τη περίοδο απο τη Μπάρσα τόσο μπ@@@@@λο που ήμασταν" ή "δε χωράνε συναισθηματισμοί στο σύγχρονο ποδόσφαιρο, πρέπει να κοιτάμε μόνο την αγωνιστική προσφορά" ή "Ο Λουίς είναι ο τρίτος σε συμμετοχές ξένος στην ιστορία μας και ο πρώτος όσον αφορά τα γκόλ με το δεξί που μπήκαν σε νύχτα χωρίς φεγγάρι στην εστία που βλέπει προς Pedrables, ΑΡΑ έχει προσφέρει τα μάλα στην ομάδα και δεν του αξίζει το βρισίδι που του ρίχνουν οι θερβεθαπνίχτες των Boixos Nois".

15 χρόνια μετά έγινε χαμός με την πανηλίθια επιλογή της καθυστερημένης UEFA να τον συμπεριλάβει στους παλαίμαχους της Μπαρσα για το ματς - προεόρτιο του τελικού του CL. Δεν ξεχνάνε εύκολα.

Και αυτός δεν ήταν γέννημα θρέμμα της ομάδας, ένας ξένος που έπαιξε μια πενταετία ήταν. Και δεν είχε προκαλέσει τοσο πρίν τη φυγή του - είχε πει μόνο το εμετικό ψέμα, οτι δε θα φύγει ποτέ για τη Ρεάλ τη στιγμή που είχε ήδη υπογράψει προσύμφωνο. Ο γελοίος.

Το ηθικό του θέματος ήταν η μοναδική τους έννοια, καμία αγωνιστική προσφορά και αξία.
Because I told you to buy lemon curd, Woodhouse. Now what am I going to spread on my toast? Your tears?
Άβαταρ μέλους
TylerDurden
 
Δημοσιεύσεις: 498
Εγγραφή: Κυρ 19 Δεκ 2010, 07:50
Τοποθεσία: Εδώ ειν' ωραία mister.

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό niks » Τετ 26 Αύγ 2015, 18:05

Λεμε συνηθως πως το ποιον καποιου μπορεις να το καταλαβεις, βλεποντας ποιοι ειναι οι φιλοι του.
Και εδω εχουμε σπυροπουλο, κατσουρ, μυτονγκα, βυντρα κλπ κλπ. Ολη η βαζελοπαρεα...
Τοσα χρονια εδω, ενα καλο παιδι δεν ειχε να κανουν παρεα;
Βιειρινια, Λινο, για παραδειγμα; Γκαρσια; καποιον τελος παντων;
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 18:12

Η περιπτωση Σαλπιγγιδη εδειξε ξεκαθαρα την αλλαγη νοοτροπιας του ΠΑΟΚτση....Δυστυχως.....

Καλη τυχη να εχεις οτι και να κανεις.

ΥΓ.Το μονο που θα ηθελα μια μερα,ρε Μητσο,ειναι να μου απαντησεις τι σκεφτηκες και ζητησες τη μπαλα για να χτυπησεις εκεινο το γαμημενο το πεναλτι.....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 26 Αύγ 2015, 18:17

Δε μπορείς να φανταστείς πως ένιωσα όταν πήρε τη μπάλα και την έστησε
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 26 Αύγ 2015, 18:29

Ημουν μεσα σε εκεινο το ματς με οπαδους μας και μολις το ειδα εμεινα αφωνος... Δεν το πιστευα...

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 19:50

mpafos4 έγραψε:Η περιπτωση Σαλπιγγιδη εδειξε ξεκαθαρα την αλλαγη νοοτροπιας του ΠΑΟΚτση....Δυστυχως.....

Καλη τυχη να εχεις οτι και να κανεις.

ΥΓ.Το μονο που θα ηθελα μια μερα,ρε Μητσο,ειναι να μου απαντησεις τι σκεφτηκες και ζητησες τη μπαλα για να χτυπησεις εκεινο το γαμημενο το πεναλτι.....


Αν υπηρχαν τα pm θα σου απαντουσα
Dimg4
 

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Φοίνικας » Τετ 26 Αύγ 2015, 20:50

Σιγά το μυστικό.
Και δεν το λέω ειρωνικά καθόλου, δεν ξέρω τι σκέφτηκε, δεν έχω κανένα καημό να μάθω, ότι και να σκέφτηκε ήταν νομίζω λάθος.
Για άλλους ασυγχώρητο για άλλους συγχωρητέο.
Άβαταρ μέλους
Φοίνικας
 
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 07:56

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τετ 26 Αύγ 2015, 22:21

Dimg4 έγραψε:
mpafos4 έγραψε:Η περιπτωση Σαλπιγγιδη εδειξε ξεκαθαρα την αλλαγη νοοτροπιας του ΠΑΟΚτση....Δυστυχως.....

Καλη τυχη να εχεις οτι και να κανεις.

ΥΓ.Το μονο που θα ηθελα μια μερα,ρε Μητσο,ειναι να μου απαντησεις τι σκεφτηκες και ζητησες τη μπαλα για να χτυπησεις εκεινο το γαμημενο το πεναλτι.....


Αν υπηρχαν τα pm θα σου απαντουσα


Ρε κοντε,εσυ εισαι?
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 26 Αύγ 2015, 22:40

Οχι ψηλε, απλα εχω ακουσει τι παιχτηκε
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες