ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Μελισσας
2
3%
Βιτορ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τζαβελλας
2
3%
Σκονδρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λεοβατς
4
6%
Τσιμιροτ
5
8%
Χαρισης
30
47%
Γκολασα
2
3%
Πελκας
5
8%
Μακ
4
6%
Αθανασιαδης
1
2%
Μπερμπατοφ
6
9%
Μυστακιδης
2
3%
Σαμπο
1
2%
 
Σύνολο ψήφων : 64

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 07 Ιαν 2016, 01:36

theo-drama έγραψε:
ο τζο ο νάγκμπε έγραψε:Βλέποντας τον πανικό εδώ μέσα, να πω σε όσους φωνάζουν για τριετή πλάνα, για υπομονή κλπ. Φαίνεται οτι δεν θέλει τέτοια πράγματα μεγάλο μέρος του κόσμου. Θέλει να τα ξηλώνει όλα, θέλει δράμα ρε παιδί μου. Βέβαια και καλά, όλοι υπομονετικοί δηλώνουμε, ΑΛΛΑΑΑΑ... μαθητευόμενος ο ένας, τουρίστας ο άλλος, τουρίστας ο παρα-άλλος, κάτι σαν-προπονητής ο τέταρτος. Και βλέπω οτι ειρωνευόμαστει κιόλας τις έννοιες της υπομονής και του προγραμματισμού. Όχι δεν φαίμε εμείς ο οργανισμός ΠΑΟΚ που δε στεριώνει πλάνο, φταίνε πάντα οι άμπαλοι οι άλλοι που δεν φτιάχνουν ομάδες σε έξι μήνες να περνάνε αέρα όπου παίζουν με 5άρες. Οι αρδ εννοείται οτι θέλουν δράμα να βγάζουν το ψωμάκι τους. Ο ιδιοκτήτης και αυτός δεν είναι μάλλον της υπομονής. Ε, τί να κάνουμε με το ζόρι; Να πω την ταπεινή μου γνώμη κι εγώ ο τρελός που ανήκω σ αυτούς που θέλουν να αφήσουμε να ολοκληρωθεί ένα πλάνο. Η ομάδα ακόμα δεν έχει κορμό, τελειώσαμε μια χρονιά πέρσι με αποσύνθεση. Και αυτό το ξέραμε όλοι στην αρχή της χρονιάς. Και είπαμε χτίζουμε από την αρχή. Και καλά τότε καταλαβαίναμε όλοι οτι θα έχει αστάθεια η ομάδα. Ο νέος τεχνικός διευθ. έχει κάνει μια μεταγραφική περίοδο. Μπορεί λοιπόν εγώ να είμαι τρελός, αλλά τον κορμό δεν τον χτίζεις σε μια περίοδο. Κάποιοι θα σου βγουν κάποιοι όχι. Ξεκίνησες Ιούνη με κουτσουρεμένη προετοιμασία. Θα έχεις τραυματισμούς, που έχουμε. Ε ναι θα δοκιμάσεις και σχήματα. Επέλεξες να χτίσεις πάνω σε νέα παιδιά, με τη λογική οτι πας να χτίσεις σταδιακά και περιμένεις οτι θα θέλουν το χρόνο τους. Θα συμπληρώσεις στη 2η μεταγραφική περίοδο. Θα κάνεις ουσιαστική δουλειά στην 3η μεταγραφική περίοδο. Εκεί μπορείς να πεις οτι φτιάχνεις έναν κορμό. Θα πας σε 4η μετ. περίοδο και μετά σε 5η καλοκαιρινή περίοδο. Και δε θα έχεις κάνει κάτι φοβερό, θα έχεις κάνει ένα στοιχειώδες πλάνο. Δε βαριέσαι γκρέμιστα όλα σε δουλειά να βρισκόμαστε. Και ένα 5 ετές στον ΓΧ για Φλεβάρη-Ιούνη μόνο. Ρωτάει κάποιος μόνο ο γχ κ ο δερμιτζάκης υπάρχει; Με το προφίλ παράνοιας που χτίζουμε σαν ομάδα, με σταθερά βήματα και τη συνεισφορά όλων, κανένας σοβαρός προπονητής δε θα έχει λόγο να έρθει να δουλέψει. Αυτά βλέπω εγώ, μπορεί να είμαι λάθος, μπορεί να μην τα μαθα καλά στα χρόνια μέσα στα γήπεδα. Σέβομαι όλες τις απόψεις, είπαμε με το ζόρι αν δε θέλουμε δε γίνεται. Για το ματσάκι τώρα, υστερήσαμε στο δημιουργικό. Λείπει ποιότητα μεσοεπιθετικά; Ναι λείπει και αυτό πρέπει να ζητάμε ψύχραιμα. Όχι καταστροφή. Θέληση εγώ είδα σήμερα. Πρόβλημα στο πρέσσινγκ και στη φυσ. κατ. πού το είδατε σήμερα; Εκανε η Καλλονή μια οργανωμένη επίθεση; Μια; Κράτησε μπάλα μια φορά; Κάποια στημένα που βλακωδώς δίνουμε γύρω από την περιοχή και δύο αντεπιθέσεις θυμάμαι. Υστέρησαν και κάποια παιδιά στη μεσαία γραμμή, ντεφορμέ και κάποιοι παίχτες σε όλες τις γραμμές. οκ. Προχωράμε.


Σωστός...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 07 Ιαν 2016, 01:36

Καταλαγιάζοντας μετά ώρας λίγο τα συναισθήματα της ήττας και με πιο ψύχραιμο μάτι αφού διάβασα τα σχόλια και σεβόμενος και τον θυμό των συμφουρμιτών καταθέτω τις σκέψεις μου:

α) Μπράβο στην οπτική γωνιά του τζο νάγμπε και στο κείμενο του

β) Κρατώ από Karl ως πολύ σημαντικό κομμάτι τις δηλώσεις παικτών στο τι εφταιξε, που στην διάρκεια του χρόνου με τον παρορμητισμό μας είτε το ξεχνάμε είτε το προσπερνάμε είτε δεν του δίνουμε σημασία:
karl έγραψε:Υπομονή θα κάνουμε τουλάχιστον ένα-δυο χρονια, αναμένοντας όμως σταδιακή ποιοτική πρόοδο και διόρθωση των λαθών στην πορεία. Και έχοντας κατά νου αυτό που λέει σχεδόν κάθε παίκτης της ομάδας όταν τον ρωτάνε τι έφταιξε τα τελευταία χρονια: ότι συνεχεια αλλάζουν τα πρόσωπα.


γ) Ανατρέχω στις δηλώσεις του Φρανκ μετά το αποτυχημένο μάτς με Πανθρακικό επειδή βγάζουν μια μεστή ποδοσφαιρική λογική και παραθέτω απόσπασμα με αυτούσια τα τότε λόγια του που με καλύπτουν απόλυτα και σήμερα αλλά και για το τι να περιμένω φέτος:
"I have nothing more to say to you that what I already stated in the summer. We are in the midway through a new project and it's only natural for ups and downs to occur. What we must do is record victories when we are up and learn our lessons when we are down"
http://www.paokfc.gr/en/news/20151108-s ... mathimata/

δ) Χάρηκα ιδιαίτερα για την γρήγορη αντίδραση και την επίσημη θέση της ΠΑΕ μέσω του εκπροσώπου του και ειδικά για το επισημασμένο κομμάτι που δείχνει ότι φέτος υλοποιείται περισσότερο από άλλες χρονιές ένα σχέδιο :
"Όποιος εμπλέκει τον ΠΑΟΚ σε θέματα αντικατάστασης του προπονητή, δεν καταλαβαίνει, παρότι το χουμε επαναλάβει πολλές φορές, οτι η εμπιστοσύνη του ιδιοκτήτη και της διοίκησης στον Ίγκορ Τούντορ παραμένει ακλόνητη. Και αυτό θα γίνεται όλο και περισσότερο κατανοητό και είμαστε πεπεισμένοι ότι σύντομη θα επιστρέψουν και οι πειστικές εμφανίσεις.
Τέρμα λοιπόν στα κουτσομπολιά που βολεύουν μόνο όσους θέλουν να μας κάνουν να φύγουμε από τον δρόμο μας"
.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 07 Ιαν 2016, 01:37

theo-drama έγραψε:
karl έγραψε:Περισσότερο με απογοήτευσε ο μηδενισμός εδώ στο Forum παρα η εμφάνιση της ομάδας.

Ναι ρε - ήταν κακή η εμφάνιση της ομάδας, αλλα διαβάζοντας πολλά σχόλια έχει κανεις την εντύπωση ότι η φετινή χρονια στο σύνολο της δεν είναι τίποτε άλλο απ ότι ένας απέραντος ξεφτιλισμος.

Το πιο προβλέψιμο στο ξεκίνημα της φετινής χρονιας:

ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΚΑΠΑΝΕΒAΣΜΑΤΑ.

Η κριτικη πολλών εδώ μέσα θα είχε βάση:

- αν αντί για σκαπανεβασματα θα βλέπαμε μονίμως τέτοιες κακές εμφανίσεις παραπαίοντας στον πάτο της βαθμολογίας και έχοντας πηδηχτεί αγρια στη Ευρώπη
- αν ήμασταν στη δεύτερη η τρίτη χρονια του project
- αν είχε δαπανηθεί το επταπλάσιο ποσο για μεταγραφές έχοντας φέρει μια δεκάδα από έτοιμους παίκτες μεγάλης ποιότητας.

Αυτό το τελευταίο νομίζω είναι και ο κρυφός πόθος πολλών φίλων της ομάδας: ο Σαββίδης να σκάσει μια ντουζίνα λεφτά και να φέρει παικταράδες. Κατά το πρότυπο ρώσου "ολιγαρχη" και των μιμητών του.

Υπομονή θα κάνουμε τουλάχιστον ένα-δυο χρονια, αναμένοντας όμως σταδιακή ποιοτική πρόοδο και διόρθωση των λαθών στην πορεία. Και έχοντας κατά νου αυτό που λέει σχεδόν κάθε παίκτης της ομάδας όταν τον ρωτάνε τι έφταιξε τα τελευταία χρονια: ότι συνεχεια αλλάζουν τα πρόσωπα.


Πολύ σωστός...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 07 Ιαν 2016, 01:57

Ειχαμε και υποδοχη στο αεροδρομιο λενε..
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Πέμ 07 Ιαν 2016, 02:04

Καιρος ηταν μπας και ξυπνησουν λιγο..

Οτι ο Τουντορ θεωρησε οτι αυτοι που εβαλε μεσα ειναι οι καλυτεροι με προβληματιζει, οτι δεν ξερει πως να διαχειριστει τον Μπερμπατοφ με προβληματιζει ακομη περισσοτερο. Το οτι λεει οτι δεν εχουμε παιχτη που να κανει τη διαφορα ενω αφηνει τον Μπερμπατοφ στον παγκο με κανει να πιστευω οτι ειναι ηλιθιος
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nickgg » Πέμ 07 Ιαν 2016, 02:10

Α ρε @@@τανα μπαλα.
2 μηνες το περιμενα αυτο το ματς και μου το χαλασες.
Μη μπαινεις μωρη με τη πρωτη μεσα μη μπαινεις παλι.
Ηθελα να δω τη καλονη να ρθει αυτη με 1-2 στη πλατη μεσα στη τουμπα να κυνηγαει σκορ.

Χαλια ποδοσφαιρο αλλα δε φταιει μονο ο κακος παοκ.
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Πέμ 07 Ιαν 2016, 02:37

georgedoulk2008 έγραψε:Ρε παιδιά, τι να κανουμε;
Πώς να μην κράξουμε;
Με τον τελευταίο της κατηγορίας παίζεις γμω το μπελά μου.
Την ομαδα που εφαγε 3 απ την γριά στο χαλαρό.
Και πας εσύ, το δευτερο μπάτζετ στην Ελλάδα, και χάνεις με κατεβασμένα χέρια;
Τί πρέπει να κανουμε δηλαδή; Να λέμε παλι καλα που χασαμε με σκορ πρόκρισης;;;;;

Να πεις οτι επαιξες μπαλα ειχες ευκαιρίες και ησουν ατυχος να το δεκτώ. Αλλά εμείς στα 95' δεν παίξαμε ουτε 5' λεπτά μπάλα. Κακοποίηση του αθλήματος λέγεται αυτο που είδαμε.
Απορώ μια ομάδα που κάνει 7 μήνες προπόνησεις, σε ιδανικό περιβάλλον, χωρίς ΚΑΜΙΑ πίεση απ τον κόσμο, είναι δυνατόν να παίζει ΤΟΣΟ ασχημα;

Είμαι πολύ απογοητευμένος. Δεν ξέρω τί πρέπει να γίνει. Δεν θέλω να φύγει ο Τούντορ σε καμία περίπτωση.
Αλλά δεν ξέρω και αν μπορεί να αλλάξει η εικόνα για φέτος.


Πιστευω οτι το αδειο γηπεδο ειναι εξισου τρομερη πιεση οσο ενα γεματο που κραζει...
Το γεματο που κραζει ασκει πιεση στην ομαδα αγωνιστικα...
Το αδειο εκτος του οτι πιεζει την ομαδα με τον ''τροπο'' του ασκειπιεση και στους διοικουντες...
υ.γ. Το κακο σε μας για φετος δεν ειναι οτι το γηπεδο αδειασε μετα απο γκελες ή κακες εμφανισεις...απλος δεν γεμισε απ την αρχη
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2623
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό spyretto » Πέμ 07 Ιαν 2016, 02:48

painkiller4 έγραψε:Ειχαμε και υποδοχη στο αεροδρομιο λενε..



Εχουμε την πηγή φίλε μου;
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21


Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 07 Ιαν 2016, 04:10

Asimos έγραψε:Εχουμε 13 μηνες να περασουμε ενα ωραιο ποδοσφαιρικο βράδυ με εξαιρεση την Μπροντμπι.

Αλλο δεν στηριζω κι αλλο εχω ξενερωσει.

Οι πετρινοι μηνες εχουν γινει πετρινα χρονια...

Ελεος..

ΕΛΕΟΣ!


Φίλε μου asimos εμ "κράζεις" στο προηγούμενο ποστ σου (κρααααα), εμ και κάτι δεν μου πάει καλά όμως... :?

Δηλαδή τα παρακάτω βράδια μήπως σου έπεσαν βαριά, δεν συνέβησαν τους τελευταίους 13 μήνες, απλά "ξεχάστηκες" ή μήπως είσαι μπερδεμένος;

1...Μετά την 5άρα στην κροάτικη... :shock:

2...Μετά την πρόκριση μας στους Ομίλους του Europa League (που τον Μάιο το βλέπαμε ΟΛΟΙ σαν όνειρο θερινής νυκτός)... :shock:

3...Μετά το 3-1 με βάζελο για πλάκα (με 3-0 ημίχρονο και fair play στο 2ο)... :shock:

4...Μετά το 2-1 (αντί για 6-1) στην κούλα... :shock:

5...Μετά το 1-6 στα Χανιά (αντί για 0-14 αν ήμασταν πιο "σοβαροί" και δεν μας έπαιζε ο κόρακας 90-10) που θα μας θυμούνται για 30 χρόνια σαν τον χειρότερο εφιάλτη τους... :shock:

6...Μετά από το 0-1 στο Βεστφάλεν επί της φετινής "Borussia Dortmud B.V.B. 09", μίας απ τις top 25 ποδοσφαιρικές ομάδες φέτος στον κόσμο...Το βράδυ δηλαδή της μεγαλύτερης μακράν εκτός έδρας επιτυχίας Ελληνικής ποδοσφαιρικής ομάδας στο διηνεκές... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Νόμιζα ότι είσαι πιο "έμπειρος" κι όχι "μηδενιστής" ρε συ asimos... :oops: :oops: :oops:

Εκτός κι αν μεταμορφώθηκες ξαφνικά σε "κράχτη"...των Jumbo (ΚΡΑΖΕΙΣ;;;;;;;;...ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ!!!!!!!!!)...........
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Πέμ 07 Ιαν 2016, 04:46

Λοιπόν παίδες δεν χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση το θέμα. Το πρόβλημα είναι καθαρά στην ποιότητα του ρόστερ και το έχουν εντοπίσει πολλά παιδιά σε διάφορα τόπικ. Χτες κατεβήκαμε με μία νεανική 11άδα που εμένα με χαροποίησε ιδιαίτερα. Παρόλαυτά και αυτή είναι η διαπίστωση από τους 6 μήνες αυτής της ομάδας, φαίνεται ότι το σημερινό ρόστερ έχει πολλούς ρολίστες και λίγους ποιοτικούς παίχτες που να μπορεί να χτιστεί ο μεγάλος ΠΑΟΚ.

Ειναι δύσκολο να καταλογιστούν ευθύνες. Γιατί; Ο Αρνεσεν ο οποίος πήρε την ομάδα σε μια δύσκολη και κακή κατάσταση έφερε νεαρους, υποσχόμενους παίκτες αλλά σίγουρα με 0 εμπειρία από την Λίγκα μάλλον υποτίμησε το επίπεδο των αλλων ομάδων. Το ίδιο και ο Τούντορ στο αγωνιστικό. Ισως και να έλαβαν γραμμή από την διοίκηση να φτιάξουν μία νεανική ομάδα και να την εξελίξουν. Ε, αυτό είδαμε εχτές και μου είναι δύσκολο να τους καταλογίσω ευθύνες. Ούτε φυσικά στους παίκτες μπορούμε να ρίξουμε τις εύθύνες. Μόνο ένας Μπερμπάτοφ έχει το είδικό βάρος να ηγηθεί της ομάδας και όχι οι πιτσιρικάδες. Ξεχωρίζω Χαρίση, Τσίμιροτ ως τους παίκτες που στο μέλλον μπορούν να γίνουν οι ηγέτες του ΠΑΟΚ. Αλλά θελουν πλαισίωση από πολύ καλύτερη ποιότητα ΚΑΙ από τους μπακ 4 ΚΑΙ από τους πλάγιους, ΚΑΙ από αυτό το 10άρι που μέχρι και Τουντορ μνημόνευσε. Ακόμα και στην θέση 1, χρειάζεται ένας ηγέτης τερματοφύλακας που να κατευθύνει την ομάδα, και ένας τετοιος έλειπε και λείπει, ειναι προφανές.

Το μάτς με τα Γιάννενα θα είναι πολύ δύσκολο κυριοι. Πρέπει να στηριχτεί η ομάδα αλλιώς και αυτή η μικρή ελπίδα να διορθωθεί η κατάσταση θα χαθεί.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 07 Ιαν 2016, 05:51

goran 64 έγραψε:
Asimos έγραψε:Εχουμε 13 μηνες να περασουμε ενα ωραιο ποδοσφαιρικο βράδυ με εξαιρεση την Μπροντμπι.

Αλλο δεν στηριζω κι αλλο εχω ξενερωσει.

Οι πετρινοι μηνες εχουν γινει πετρινα χρονια...

Ελεος..

ΕΛΕΟΣ!


Φίλε μου asimos εμ "κράζεις" στο προηγούμενο ποστ σου (κρααααα), εμ και κάτι δεν μου πάει καλά όμως... :?

Δηλαδή τα παρακάτω βράδια μήπως σου έπεσαν βαριά, δεν συνέβησαν τους τελευταίους 13 μήνες, απλά "ξεχάστηκες" ή μήπως είσαι μπερδεμένος;

1...Μετά την 5άρα στην κροάτικη... :shock:

2...Μετά την πρόκριση μας στους Ομίλους του Europa League (που τον Μάιο το βλέπαμε ΟΛΟΙ σαν όνειρο θερινής νυκτός)... :shock:

3...Μετά το 3-1 με βάζελο για πλάκα (με 3-0 ημίχρονο και fair play στο 2ο)... :shock:

4...Μετά το 2-1 (αντί για 6-1) στην κούλα... :shock:

5...Μετά το 1-6 στα Χανιά (αντί για 0-14 αν ήμασταν πιο "σοβαροί" και δεν μας έπαιζε ο κόρακας 90-10) που θα μας θυμούνται για 30 χρόνια σαν τον χειρότερο εφιάλτη τους... :shock:

6...Μετά από το 0-1 στο Βεστφάλεν επί της φετινής "Borussia Dortmud B.V.B. 09", μίας απ τις top 25 ποδοσφαιρικές ομάδες φέτος στον κόσμο...Το βράδυ δηλαδή της μεγαλύτερης μακράν εκτός έδρας επιτυχίας Ελληνικής ποδοσφαιρικής ομάδας στο διηνεκές... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Νόμιζα ότι είσαι πιο "έμπειρος" κι όχι "μηδενιστής" ρε συ asimos... :oops: :oops: :oops:

Εκτός κι αν μεταμορφώθηκες ξαφνικά σε "κράχτη"...των Jumbo (ΚΡΑΖΕΙΣ;;;;;;;;...ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ!!!!!!!!!)...........
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Επειδή είναι άγριο ξημέρωμα επιτρέπεται να πούμε και καμιά κουβέντα παραπάνω..

Έχουμε και λέμε...

1. Με την Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ πραγματικά ούτε που θυμάμαι τον αγώνα. Αυτοί οι τρεις γύροι ήταν σαν φιλικά προετοιμασίας με τη δυσκολία των αντιπάλων.

2. Αν δεν περνούσαμε ο Κροάτης "Δώνης" θα είχε ήδη χαιρετήσει γιατί όπως έγραψε κάποιος εύστοχα το κάγκελο της 4 θα είχε φτάσει στη σέντρα.

3. Με τον Βάζελο ομολογώ πως το ξέχασα, ίσως επειδή με παραέχει πελάτη για να θυμάμαι κάτι αν δεν έχει συνέχεια.

4. Με την κούλα θα έπρεπε να είναι 8-1 αλλά ας είναι καλά ο Τζιώλης που πήρε έξυπνα (sic) το πεναλτίδιο και το κάρφωσε το φάντασμα του Κλάους... Κάπου στο 82 αν θυμάμαι καλά.. Δεν το λες και χαρούμενο βράδυ...

5. Ελα με ομάδα Β' Εθνικής τι να συζητήσουμε τώρα.

6. Η νίκη επί της Μπορούσια μου την έδωσε στα νεύρα όσο και να χάναμε 5-0. Αποκλειστήκαμε από τους ομίλους με μια νίκη που δεν το πίστευε σχεδόν κανείς χωρίς να έχουμε κανένα μα κανένα όφελος. Κι έχω ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ σε περήφανες νίκες χωρίς οφέλη. Όπως έχω κουραστεί και με περήφανους αποκλεισμούς, 2 πόντους πέρα από το δοκάρι, δοκάρι και μέσα, δοκάρι κι έξω, οφσάιντ, χέρια, πόδια, αέρας κλπ κλπ κλπ. Δεν γίνεται να τρώμε όλο γκολ χάι λάιτ που θα μπαίνουν μία στο δις, μόνο με εμάς.

Μηδενιστής ή όχι, έμπειρος ή όχι, θυμάμαι πόσο εύκολα διαλύθηκε το περυσινό οικοδόμημα μετά το Γενάρη και τρέμω στην ιδέα πως θα περάσουμε τα ίδια. Το πάω τον Τούντορα αλλά δεν τον εμπιστεύομαι πια. Μου αρέσει η τρέλα του και οι συνεχής πειραματισμοί του αλλά φτάνει. Φτάνει πια. Μονότονο παιχνίδι που στηρίζεται στις εκλάμψεις αυτών που μπορούν να έχουν τέτοια φώτιση, κακή ανάπτυξη λίγοι αυτοματισμοί, πολλοί τραυματισμοί και μουρμούρα. ΠΟΛΛΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ.

Έρχονται 3 παιχνίδια εκτός έδρας που δεν πιστεύω πως θα κρίνουν την πεντάδα αλλά το ΠΟΚ σε περιμένει με ανυπομονησία. Αυτούς θα τους πετύχουμε και στα PO ξανά και αν προκριθούμε στο κύπελλο θα πέσουμε σίγουρα σε κάποιον από αυτούς πάλι.

Ναι ξέρω, ΠΑΟΚ έγινα για άλλους λόγους αλλά πουλάω καλύτερα τρέλα όταν αγοράζω σουβλάκια για να μην κάνει προσφυγή κανένας παίκτης. Όταν έχω Μπερμπάτοφ με κανά δυο μύρια συμβόλαιο δεν μπορώ να απαντήσω καν σε καζούρα γιατί απλώς έχουν δίκιο.

Άντε και να περιμένω φέτος να στρώσουν, πραγματικά για του χρόνου δεν ξέρω αν θα έχω την ίδια δίψα να δω οποιοδήποτε πρότζεκτ να τρέχει.

Κάτι φταίει, είναι το μόνο βέβαιο. Σίγουρα δεν είναι η φτωχιά μας. Ίσως το φτωχό μας το μυαλό που δεν ξέρουμε τα πολύ εντός.
Asimos
 

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 07 Ιαν 2016, 09:15

desperando έγραψε:επειδη εγω δεν ξερω καλα ελληνικα,μπορει καποιος να με εξηγησει τι σημενη η λεξη σκαμπανευασματα?
γιατι εγω μεχρι σημερα ηξερα οτι σημαινει μια πανω μια κατω
για παραδειγμα μπορεις να πεις οτι μια ομαδα εχει σκαμπανευασματα οταν εχει ενα καλο και ενα κακο παιχνιδι, ή ενα καλο 2 κακα,ή δυο κακα ενα καλο κ.ο.κ

για μια ομαδα που εχει να παιξει ωραιο ποδοσφαιρο απο το πρωτο ημιχρονο με την τριπολη πως μιλαμε για σκαμπανευασματα?

+1
Δεν ξέρω αν στην Τρίπολη παίξαμε καλά, γιατί δεν το είδα το παιχνίδι. Ξέρω μόνο ότι στην Τούμπα τόσο με ΑΕΚ όσο και με ΠΑΟ χρειαστήκαμε πέναλτυ για να κερδίσουμε τις ψόφιες ομάδες τους, αν και με την ΑΕΚ θα είχαμε κερδίσει άνετα αν ο Μακ δεν έχανε τα άντερά του.
Με Brondby παίξαμε καλά σε κάποια διαστήματα, αλλά να αναγνωρίσουμε ότι οι Δανοί έπαιξαν συ συνθήκες καύσωνα. Με Locomotiva Zagreb παίξαμε καλά, στην Τούμπα, αλλά τότε οι Lucas και Mak συνδυάζονταν πολύ όμορφα. Κανέναν αγώνα πρωταθλήματος δεν ευχαριστήθηκα, ούτε καν αυτόν μέσα στη Βέροια. Για πω την αλήθεια το μόνο ματς που ευχαριστήθηκα ήταν αυτό μέσα στα Χανιά, όπου η αναπληρωματική ομάδα έβαλε 6 και έχασε άλλα 10!
Δεν είδα τον χθεσινό αγώνα αλλά από το σκορ καταλαβαίνω κάποια πράγματα.
1. Περίμενα από τον Τούντορ όχι κάτι θεαματικό, αλλά ότι θα είχε μια συνεχή (έστω και μικρή) βελτίωση. Δεν την βλέπω μετά από 6 μήνες, που είναι αρκετά μεγάλο διάστημα.
2. Η ομάδα παρουσιάζει τα ίδια συμπτώματα με πέρυσι. Πέρυσι όμως ξεκινήσαμε από την 1η θέση και προλάβαμε να μπούμε στην 5άδα των play-off. Εύχομαι φέτος να μην συνεχιστεί το ίδιο.
3. Κάποιος να μας εξηγήσει γιατί η ομάδα πάει τόσο χάλια εδώ και χρόνια.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 07 Ιαν 2016, 09:25

Μια χαρά τα είπαν στους δημόσιους υπαλλήλους "παίκτες (υποτίθεται) του ΠΑΟΚ"
Και λίγα ακούσατε.

Οι περισσότεροι από εσάς, αν φύγετε δε θα βρίσκετε ομάδα σαν τον Μαρτενς, Σπυρόπουλο, 14 κλπ κλπ

Πρόωροι συνταξιούχοι που δεσατε τον γάιδαρο με ηγεμονικα συμβόλαια.

Υγ θα τα πούμε Κυριακή, μην ματωσετε και θα γελάσει κάθε πικραμένος, η ανοχή τέλος. Η κοροϊδία σας, τερμάτισε οποιαδήποτε δικαιολογία.

Υγ2 φταίει ο Τούντορ, φταίει το σύστημα φταίνε τα @@ του καραμπελα και το νόμους της Χαιδως. Εσείς φταίτε πουθεναδες, σε ποιον έβαλε δύο γκολ η καλλονή ρε; κι έχεις και τους αρδ, να σου βγάζουν καλύτερους παίκτες τους αμυντικούς που για να κατέβει η μπάλα και να περάσει σέντρα θέλεις είκοσι λεπτά και πίσω πίσω πίσω η μπάλα. Άιντε ξυπνάτε, μην αρχίσετε να ζητάτε μόνοι σας να φύγετε, όσο είναι καιρός.
Μετά δε θα φταίει ο κόσμος για ότι γίνει.

Υγ3 MVP ο λαός στην Μυτιλήνη που σας έκραξε στο τέλος και ο λαός στο αεροδρόμιο

SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΑΕΛ Καλλονής-Π.Α.Ο.Κ 2-1, MVP,Σχολια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 07 Ιαν 2016, 09:43

Πλάνο-στήριξη κι υπομονή
τώρα τρώμε ήττες κι απ την Καλλονή


Λογικά θα προκριθούμε, οπότε αυτή η ξεφτιλοήττα δεν έχει νόημα. Ε κι αν αποκλειστούμε, έλα μωρέ σιγά το κυπελλάκι (έτσι έλεγαν πέρυσι πολλοί) έχουμε το πρωτάθλημα να βγούμε. Δεύτεροι. Η καραμέλα που έχει πιπιλιάσει, είναι ''στα po θα κριθούν όλα''.Λες και υπάρχει κουμπί που το ''εντάξει μωρέ δεν πειράζει'' το γυρνάει και το κάνει ''πάμε να τα πάρουμε όλα''.
Γερά ρε ΠΑΟΚ, μπορείς να το κάνεις κι αυτό.

Είχε πλάκα ο Χαρίσης, που είπε ότι θα το ανατρέψουν το σκορ (προφανώς) με τη βοήθεια του κόσμου!
Ποιός κόσμος ρε Χαρούλη, εμείς κι εμείς θα ήμαστε σαν τη σειρά του Mega.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης