Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 01 Σεπ 2017, 20:04

Μετά και την έλευση του Κάρλος, ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 12 Σεπ 2017, 15:46

Είναι πολύ νωρίς να μιλήσεις για στόχους της ομάδας και δυνατότητες. Όλοι θα χάσουν βαθμοί και θα υπάρξουν πάμπολλες ευκαιρίες για μια ομάδα που θα φορμαριστεί και θα κάνει 5-6 κολλητές νίκες να βγει στον αφρό

Όσο είναι άκαιρο να αποκλείσεις μια ομάδα από τη διεκδίκηση , άλλο τόσο είναι να χρίσεις μια άλλη ομάδα φαβορί.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να αποτυπώσεις τη τωρινή δυναμική των ομάδων. Κατά τη γνώμη μου κούλα και γκει είναι σαφώς πάνω από τους άλλους στη διεκδίκηση όσον αφορά την απόδοση στο γήπεδο και στη γύρω - γύρω ατμόσφαιρα . Στη συνέχεια είμαστε εμείς με το βάζελο με τη μεγάλη διαφορά πως η λογική λέει πως σε κάποια φάση εμείς θα ανακάμψουμε , ενώ η ζελα δύσκολα θα δει φως. Από τις άλλες ομάδες, δεν νομίζω πως μπορεί κάποιος ρεαλιστικά να χτυπήσει τίτλο.

Είμαι σίγουρος πως με οποιοδήποτε προπονητή και με οποιοδήποτε τρόπο , λογικά θα βρούμε το δρόμο μας σε σχέση με τη τραγική θέση που είμαστε τώρα. Δε γίνεται συνέχεια να κουτουλάνε μεταξύ τους. Θα παίξουμε και καλή μπάλα σε κάποια στιγμή γιατί έχουμε καλό υλικό Αν είναι αργά τότε , δε το ξέρω. Έχει μια ειδικότητα ο ΠΑΟΚ να παίζει μπάλα και να φορμαρίζεται συνήθως όταν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός στόχος και πίεση.

Αν είχα να ποντάρω υποχρεωτικά σήμερα , θα έλεγα ότι πολύ δύσκολα θα μπορέσουμε να διεκδικήσουμε κάτι .
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Κυρ 01 Οκτ 2017, 00:06

Περυσι μετα απο τις 6 πρωτες αγωνιστικες ειχαμε 3 νικες, δυο ισοπαλιες και μια ηττα, δηλαδη 11 βαθμους. Φετος εχουμε 12. Πραγμα που σημαινει οτι η χρονια σωζεται οπως σωθηκε και περυσι. Αυτη ειναι η θετικη αναγνωση της σημερινης πραγματικοτητας.

Συμφωνα με την αλλη αναγνωση περυσι μαζεψαμε 64 βαθμους και βγηκαμε δευτεροι. Παρομοια επιδοση δυσκολα θα μας δωσει το πρωταθλημα. Η αγωνιστικη εικονα της ομαδας θα πρεπει να αλλαξει ριζικα αν θελουμε να εχουμε ελπιδες. Για την ωρα φανταζει πολυ δυσκολο. Αν υποθεσουμε οτι το πρωταθλημα θα κριθει ας πουμε στους 70 ποντους, τοτε μας παιρνει να χασουμε αλλους 10, 11 ποντους. Με αλλα λογια να κερδισουμε τουλαχιστον 18 ματς ακομη( 54 ποντοι συν 12 που εχουμε 66) ωστε να ειμαστε μεσα στο παιχνιδι.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 01 Οκτ 2017, 00:22

δεν νομιζω πως σωζεται
ο σαββιδης αν ηθελε πρωταθλημα επρεπε εγκαιρα να παρει τους παιχτε,ςφυσικα θα του κοστιζαν παραπανω
σωστα
αλλα διαφορετικα δεν πας για τιτλο φετος

τα εγραφα πριν καν ξεκινησει το πρωταθλημα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό aquila » Κυρ 01 Οκτ 2017, 00:28

Καλά ακόμη κ τώρα είναι νωρίς να λέμε ότι χάθηκε το πρωτάθλημα. Το θέμα είναι ότι όσο πάμε και όπως το παμε εξαρτάται περισσότερο από το αν θα κάνουν γκελες οι αλλοι και όλο κ λιγότερο από μας. Αντί να έχουμε τον έλεγχο θα περιμένουμε να ξεφουσκώσουν τα χανουμια και να μην ορθοποδήσει ο γαύρος.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 01 Οκτ 2017, 00:33

Και να ξεφουσκώσουν τα χανούμια γκέλες δεν θα κάνουν περισσότερες από αυτές που απαιτείται για να μην χάσουν την πρωτιά! Και στοιχηματίζω σε αυτό!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 00:36

Μην στοιχηματιζεις για αεκ, για γαβρο έχεις περισσότερη τύχη

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9773
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 01 Οκτ 2017, 00:39

ο ολυμπιακος δεν εχει ουτε την ποιοτητα ουτε τπτ για να το κατακτησει
με δυομιση παιχτες απλα δεν
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Κυρ 01 Οκτ 2017, 00:50

Δεν ξερω ρε παιδια. Και δεν θελω να προκαλεσω μεγαλυτερη απογοητευση. Ομως κοιταζοντας τις βαθμολογιες απο το 2007 και επειτα - σε οσες συμμετειχαν 16 ομαδες- ειδα πως οι λιγοτεροι βαθμοι που συγκεντρωσε ποτε καποιος πρωταθλητης ηταν οι περυσινοι 67β του ΣΕΡΝΟΜΕΝΟΥ γαυρου. Πολυ δυσκολα θα κατεβει το οριο παρακατω.

Μοναδικη μας ελπιδα οι γκελες των αντιπαλων ή να επαληθευτει αμεσα η τεττριμενη πλεον αποψη οτι η ομαδα θα δεσει και θα αποδωσει συμφωνα με τις δυνατοτητες της.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:47

Ο Π.Α.Ο.Κ. του Ιβάν Σαββίδη, από χρονιά σε χρονιά εξελίσσεται, δυστυχώς για όλους εμάς τους νοήμονες οπαδούς του Π.Α.Ο.Κ., σε 2ο, 3ο, 4ο κ.ο.κ. κύκλο κάποιων νέων X-files ενός ίσως παράλληλου σύμπαντος άλλων πλανητών....

Όσο κι αν "τα χάλια των συμπολιτών μας" κάνουν πολλούς να αδιαφορούν ή να στρουθοκαμηλίζουν γι αυτό, ο καθαρός συνειδησιακός νους τους δεν πρόκειται ποτέ να εξαγοραστεί απ τα δεκάδες εκατομμύρια που επενδύει ο κάθε Σαββίδης, αυξάνοντας το μετοχικό κεφάλαιο μιας ιδιόκτητης του πλέον εταιρίας, απ την οποία νομοτελειακά κάποτε θα βγάλει αυτός κέρδη...Γιατί να στε σίγουροι ότι τα λεφτά-κεφάλαιο δεν πάνε σε βαρέλι δίχως πάτο!!!!

Η δική μου απόφαση είναι πλέον οριστική, όσο κι αν δεν περίμενα να γίνει αυτό μέσα σε 5 χρόνια Π.Α.Ο.Κ.-Σαββίδη:
Καμία ανοχή σε κανέναν, όποιος κι αν είναι και όπως κι αν λέγεται...Αυστηρή κριτική και απαίτηση για αλλαγές, όπου φαίνονται πεντακάθαρα πια απαραίτητες, ώστε να γίνει προσπάθεια να αλλάξει-διορθωθεί αυτό το μαγαζάκι-έκτρωμα που έχει καταντήσει, μ αυτούς που ουσιαστικά κι όχι τυπικά την διοικούν-τρέχουν, ίσια όμως, είτε στα βαθιά γκρέμια είτε στην βασανιστική κινούμενη άμμο, όπως αποδεικνύεται καθημερινά πια, η Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Ιβάν, σε αποκάλεσα δικαιωματικά ευεργέτη του Π.Α.Ο.Κ. πολλάκις και σε χιλιοευχαρίστησα ήδη γι αυτό, αλλά...
Καμία παραπάνω ανοχή πια σε γιους κουμπάρων και σε αλλόθρησκους ΑΡΔ-υπαλλήλους της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.!!!!
Ή ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ Ή ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΜΕ...Ό,τι όμως και να γίνει απ τα δύο, ένα είναι σίγουρο: ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΑΣΤΕ!!!!


Ιβάν...Για να αποδείξω ότι βάζω τον εαυτό μου κάτω κι όχι πάνω απ τον Π.Α.Ο.Κ., αύριο θα επανέφερα στον πάγκο της ομάδας τον Βλάνταν Ίβιτς, παρέχοντας του επακριβώς όσα ζήτησε να γίνουν, δίχως παζάρια κι εκπτώσεις!!!! Όχι γιατί προπονητικά αυτός είναι σήμερα κανένας Κλοπ, Μουρίνιο ή Γκουαρδιόλα, αλλά γιατί είναι αυτός που βλέπει-ξέρει τις παθογένειες ολόκληρου του οργανισμού Π.Α.Ο.Κ., όντας 10+ χρόνια εδώ, αλλά και πώς αντιμετωπίζονται!!!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:24

Ας βάλουμε (και να πετύχουμε) πρώτο στόχο να μη μας σφάζουν τα κοράκια με ομάδες επιπέδου τυριών και μετά μιλάμε για άλλους στόχους.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:46

ας βαλουμε στοχο να κανουμε πρωτα ομαδα, μετα αυτη η ομαδα να γινει σοβαρη ομαδα και ολα τα αλλα θα ερθουν. με συνονθυλευματα καλων (στα βιογραφικα) παικτων, πρωταθληματα και πορειες δεν κανεις
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 13:47

Περέιρα, Βασσάρας, Τριτσώνης, Κουκουλάκης και Τσαχειλίδης πια, με "μέντορα" τους τον Δέδε, αποτελούν την ΚΕΔ!!

Σου λένε κάτι Σπύρο μου? Μήπως στα ονόματα αυτά βλέπεις εσύ κανέναν "δικό μας άνθρωπο", που εγώ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ?

:roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Κυρ 01 Οκτ 2017, 14:07

Συμφωνούμε Γρηγόρη. Κάτι πρέπει να γίνει, όμως. Μακάρι να ήξερα τρόπους να προτείνω, αλλά δεν ξέρω.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 14:16

Εγώ παιδιά ξέρω ότι αυτήν τη στιγμή, είναι ελεύθεροι ο Γερμανός Τόμας Σάαφ (για να κερδίζουμε με ...4-3) και ο Πορτογάλος Πάουλο Σόουζα (για να κερδίζουμε με 2-0, 3-1 κλπ).
Ας διαλέξει ο Μίχελ, να φέρει έναν απ' τους δύο, να κάνει εξαρχής κλειστό συμβόλαιο μέχρι τις 30-06-2020 για να τελειώνουμε.. !!! Φτάνει πια με τα ημίμετρα!
Α! Καλό θα είναι ο Μπάμπης ο Σουγιάς με την παρέα του να πάνε να πιουν ένα φραπεδάκι με τον κ. Κατσικογιάννη και μετά με τον κ. 'κοντό'...!!!
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης