Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Τετ 06 Απρ 2016, 11:46

Sfinas έγραψε:ο ποιο σημαντικός παίχτης είναι ο 12 , άμα δεν το γεμίσει ότι και παιχταρά και να φέρουμε θα κινούμαστε στην μετριότητα

Συγνώμη αλλά διαφωνώ.Αυτή τη νοοτροπία να αλλάξουμε....Δηλαδή οι παικταράδες μπορούν και νικάν μόνο μπροστά στον κόσμο του ΠΑΟΚ?
Άλλοθι για τα εκτός δηλαδη.εκει δεν γεμιζουμε τα ξενα γηπεδα, άρα οι παικταραδες θα είναι δικαιολογημενα μέτριοι?
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7614
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 06 Απρ 2016, 12:08

Είπαμε (και είδαμε, μιας και έτσι μπορεί να ερμηνευτεί και η αύξηση, αντί για την έως τότε σταδιακή μείωση των εισιτηρίων, τις χρονιές 2013-2014 και 2015-2016) ότι:

Ο ΛΑΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΟΡΑΜΑ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΥΛΑΒΙΚΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ, ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΟΥΝ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ (ΚΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΕΣ ΠΑΛΙΝΩΔΙΕΣ ΤΟΥ ΙΒΑΝ) ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΩΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΩΣ 12ος ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ!!!

Όσο δεν γίνονται ΟΛΑ αυτά, τότε δυστυχώς ή ευτυχώς, ο λαός του Π.Α.Ο.Κ. δεν παραμυθιάζεται άλλο πια!!!

Αποδείχθηκε ήδη, χρόνια τώρα, ότι ο Π.Α.Ο.Κ.τσής είναι ο πιο απαιτητικός οπαδός............και καλά κάνει!!!

Ας το πάρουν πλέον χαμπάρι και οι ιθύνοντες του Π.Α.Ο.Κ. κι ας πράξουν αναλόγως, προσδοκώντας τότε και μόνο τότε τα επιτυχημένα αποτελέσματα στο θέμα της μαζικής προσέλευσης του λαού στο γήπεδο!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Πέμ 07 Απρ 2016, 15:24

Σε ολο τον κοσμο τα γηπεδα ειναι μισοαδεια (με εξαιρεση την πρωτη Γερμανιας και Αγγλιας), δεν ειναι ουτε Ελληνικο φαινομενο ουτε και μονο της ομαδας μας. Αλλου ειναι τα αιτια και δεν εχουν να κανουν μονο με το τι παιχτες εχουμε και πως παιζουν.

Υπαρχει ομως αγαπητοι μοντς καποιο θρεντ για να γινει συζητηση γιατι ο κοσμος δεν παει γηπεδο?
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό B&W » Πέμ 31 Αύγ 2017, 11:20

Έτσι όπως βλέπω τα πράγματα, κάνω μια πρόβλεψη για τη τελική βαθμολογία του πρωταθλήματος 2017/2018:
1. ΠΑΟΚ 67-71
2. ΑΕΚ 62-66
3. Ολυμπιακός 53-57
4. Παναθηναϊκός 50-54
5. Πανιώνιος 45-49
B&W
 

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 31 Αύγ 2017, 15:46

Πλέον όπως διαμορφώνεται το ρόστερ, η κατάκτηση του πρωταθλήματος μοιάζει πιο εφικτή από ποτέ. :nairepaok:
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό paokpool » Πέμ 31 Αύγ 2017, 15:54

Το μόνο που απομένει τώρα είναι να μην τα κάνει "θάλασσα" ο Λουτσέσκου.
Με Ζαμπράνο, Βειρίνια, Μαουρίτσιο και Ελ Καντουρί.... ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ πρώτα από όλα γιατί θα μας πάει ΤΣΟΥ ΛΟΥ (δε φοβάμαι καν τα πλέυ οφ με αυτό το ρόστερ) και αν είμαστε σοβαροί μπορούμε και ΝΤΑΜΠΛ.
Άβαταρ μέλους
paokpool
 
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:48
Τοποθεσία: Δράμα / Dortmund

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Πέμ 31 Αύγ 2017, 16:28

Τώρα εγώ θα ξενέρωσω μερικούς αλλα εδω μιλάμε για 6 νέους βασικούς εκ των οποίων ο ενας ηρθε πριν μια εβδομαδα και οι τρεις σημερα. Μαζί με τον νεο προπονητη μιλάμε για καινουρια ομαδα κι αυτα τέλη Αυγούστου . Παιχταραδες ολοι αλλα χρειάζετε χρόνος για να γίνουν σύνολο. Τον έχουμε τον χρονο αλλα καλο θα ειναι να περιμένουμε να δέσουν. Γι αυτο πρώτος στόχος πρεπει να ειναι να γινει Ομαδα ο ΠΑΟΚ και αν οταν γινει ειμαστε κοντα στον γκει τοτε ναι παμε για πρωταθλημα. Μεχρι τοτε υπομονή και στήριξη.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2423
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 31 Αύγ 2017, 17:16

Εγώ πιστεύω οτι αυτή η ομάδα φτιάχνεται με στόχο να έχουν δέσει μετά από 30 ματς μαζί για τα προκριματικά του Τσ.Λ. το καλοκαίρι του 2018.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό zissos » Πέμ 31 Αύγ 2017, 17:47

DOUBLE
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Πέμ 31 Αύγ 2017, 17:50

Μόνο πρωτάθλημα για να ξεχαστεί το κάζο του αποκλεισμού από το Eu.L.
Μικρή παρηγοριά θα είναι η 2η θέση μαζί με κατάκτηση του Κυπέλλου.
Τίποτα λιγότερο από αυτά.
Γιατί ρε γμτ να γίνουν αυτοί οι ερασιτεχνικοί πειραματισμοί τον Ιούνιο και Ιούλιο, ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 31 Αύγ 2017, 17:56

Μην ξανακούσω, όμως, για ξένες "άρες", ε; Ούτε για άρες, ούτε για μάρες, ούτε για κουκουνάρες!

ΟΚ;
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Πέμ 31 Αύγ 2017, 18:04

Dinos_Liverpool έγραψε:Μην ξανακούσω, όμως, για ξένες "άρες", ε; Ούτε για άρες, ούτε για μάρες, ούτε για κουκουνάρες!

ΟΚ;


...άρες ήταν μόνο για ένα βράδυ πόνου για μας. Εγώ, εδώ και 45 χρόνια επειδή είναι άσπονδοι εχθροί μας, όλοι τους στην Αθήνα, θέλω όταν είναι αντίπαλοί μας, να είναι μ@@νάρες.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 31 Αύγ 2017, 18:07

Αυτές τις "'αρες" τις επιτρέπουμε και εγώ και ο Πέτρος και ο Σούρμε, όταν έχουνε μπόλικα π@π@κι@...

:lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Πέμ 31 Αύγ 2017, 18:12

Dinos_Liverpool έγραψε:Αυτές τις "'αρες" τις επιτρέπουμε και εγώ και ο Πέτρος και ο Σούρμε, όταν έχουνε μπόλικα π@π@κι@...

:lol: :lol: :lol:

Κόντρα στον μεγάλο ΠΑΟΚ της καρδιάς μας της 10ετίας 1970-80 όλοι οι του λεκανοπεδίου ήταν μ@@νάρες, για να μας κερδίσουν ακόμα και μέσα στην Αθήνα, έπρεπε να κοιμηθεί ο Θεός και να ανεβεί ο διάβολος στην Γη.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Σκέψεις γύρω από αγωνιστικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 31 Αύγ 2017, 18:15

Μπα, στην Αθήνα δεν είχαμε καλή παράδοση. Ο γνωστός ΠΑΟΚ των εκτός έδρας. Μην κοιτάς την 4άρα στο γαύρο, Γενικά, η ομάδα στην Αθήνα δεν... ακόμα και κάτι Φωστήρες και Απόλλωνες μας κάνανε αρκετές "κηδείες".

Τεσπα, συνεχίζουμε με το σήμερα και με την νέα ομαδάρα που φτιάχνει ο τρελοπόντιος!
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης