Ποντιακό topic

For non Greek users (Greeklish, English, German etc.)

Δημοσίευσηαπό apextos28 » Τετ 23 Απρ 2008, 23:21

ADA EM KAI EGO ELEPO FTAGAMA KALIN DOULEIA ADA ,ARA ETSI NA LELEBO TA PONTIKA TA GLOSSAS.XAXAXXA PONTIOS PAOK KAI PALALOS LEMEEEE

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team

DEN XEXNAME...
~PONTOS~
{DIOGMOS}
1914-1918 KAI 1921-1924
MIKRASIATIKI KATASROFI
19 MAIOY 1922 GENNOKTONIA TON PONTION
1974 KATALIPSI TIS KIPROY( ATTILAS)
Άβαταρ μέλους
apextos28
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 23:47

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Πέμ 24 Απρ 2008, 00:29

Πόντιοι και Παοκτσήδες εγενέθαμε εμείς!
Ήμες πολλοί εμείς οι Πόντιοι
:) :) :) :)
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

Δημοσίευσηαπό DILAZIO4 » Πέμ 24 Απρ 2008, 01:22

GAMEMENO SKOULIKI ATWRA ROUFA THN PSOLIM KAI DEVA XA8 APO THN POLH . KAI MHN NESPALS AFENTIKA S'ATHN THN POLH EN MONAXA TA PAOKIA . PAOK ZOUME STON PONTO NA SE DOUME :)
Άβαταρ μέλους
DILAZIO4
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 02:16
Τοποθεσία: WINDSOR CANADA KRIA VRISI

Δημοσίευσηαπό Ioannis82 » Πέμ 24 Απρ 2008, 01:31

Πόντιος και εγώ,αν και νουνίζω,δεν ξέρω να μιλάω και να γράφω...Πάντως Platon και το topic αλλά ιδίως η μετάφραση των δηλώσεων του Κόρφα ήταν super...
ΠΑΟΚ είσαι...
Άβαταρ μέλους
Ioannis82
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 15:15
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό Leonidas1974 » Πέμ 24 Απρ 2008, 07:04

Η παραμονήν σην κατεγοριαν εξασφαλειεν, άμα ο προπονητής τη ΠΑΟΚ, Γιάννες Kορφιδης, εθελνεν το νίκην για το καλον την ψυχολοιαν. "Μπράβο σο σκωλικ ντο ενικεσεν. Ειμέν ευχαριστεμενος για το σωτηρίαν, άμα εστεναχωρευκα"για το ήταν εμούν. Τα παιδιά, έτρεξαν πολλά και ετον στην δουλείαν όλον την βδομάδαν. Eδωκαμεν ότι είχα μ' και κι είχα μ' για τον κόσμον ντο ερθεν να έλεπ τον ΠΑΟΚ να νικα και. Την ευκαιρίαν είχαμ ατό, άμα ξάι πα κι εκμεταλευκουμες ατόν. A ετον πολλά καλον να τελειντον το πρωταθλεμαν με νίκην εναντίον σο έναν καλον σκωλικ".

Α σ' εμεν.


:) :) :) :)

Πλατων, εισαι πρωτος!!! Να λελεβω τα κατσιας!
Άβαταρ μέλους
Leonidas1974
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 22:11
Τοποθεσία: Berlin

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 24 Απρ 2008, 10:22

Λεωνίδα αγούρι μ χαιρετώ σεν.
Να έλεπς ντο α ίνετε άμα πιάνω μιαν το Santos σo στόμα μ. Aναμνον τα μεταγραφας και τα αλλα ντο ερτανε. A κυλίεσαι σο χώμαν.

Καλον δουλείαν σε ουλs. A λεματα τη βραδυαν.

:)
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Σάβ 26 Απρ 2008, 08:35

Χαχαχα Πλατον.....Απιστευτος...συνεχισε το και την επομενην χρονια,τις αναλυσεις εις τα Ποντιακαν :)
Να λελεβω την φυλην μας ...
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό paoki_sweden » Σάβ 26 Απρ 2008, 09:27

Avouti i Kalamaria ksan nto epiken??! Tora sin B katigorian ksan tha pez. Kai emis son PAOK etseriksam tin kalamaria kai sin libadian epeksam amon kortsopa! NTO NA LEO

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
paoki_sweden
 
Δημοσιεύσεις: 1798
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 21:51
Τοποθεσία: Stockholm

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 26 Απρ 2008, 12:39

Ει κοίτη παιδία... Καλά να ειστουν ούλ.

A χαραντερίζω σάς ένα ξα..

Eθαρρω ο Santos o σιλέχαρον, o σαλαχανάς, o αβανακς επουσμανεψεν ντο ερθεν σεμετερον την ομάδαν. Κι ενουντζνεν ατό κιαλλο μπροστά, ερθεν, εχασεψεν και σοχρεψεν ατα, κοντεψεν να φουρκίετε και να ρούζ μας.

Aτωρα α τρές ο Θόδωρον και εμείς, να γουταρέβμε ατα ούλα. Eπεμναν τρία μηνας- τον Θερμόν θα εσκαλων την προετοιμασίαν, τον Άγουστον εσκαλων το πρωταθλημαν. Απομέν μαναχον ένας μηνας να εφταμε τα μεταγραφας και ελέπω να συρινέφκουμες αξαν. Ντο να εφταμε ποιος εξέρ ντο νουνίζ η διοίκησιν, α σε μας μαναχον τα παράδας θέλνε. Όπως έλεεν και η καλομάναμ "αλλα νουνίζ ο γάιδαρον και άλλα η γαϊδουρίνα".

Και για να λέω και τεμόν: Ους να ευρήκουμε τον αλογάν, καλκεύουμε τον γαϊδουράν. :lol: :lol:


ΥΓ: Οποιος δεν κατάλαβε να μου πει να το μεταφράσω. Έχω κουραστεί με το γερμανικό πληκτολογιο. Θα το ξαποστείλω.


:) :) :) :) :) :) :) :)
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 26 Απρ 2008, 23:31

Ατουκά σ' αβούτο το room κι έμπαινα τόσον καιρό να δεβάζω τα έμορφα τα καλατσίας!
Να ήστουν όλοι καλά!
Αφιερώνω και το ένα τραγώδ σα Παόκια-Ποντίους της ξενιτιας που τερώ πως εν πολλοί: Πέντε οσπίτεα έχτισα κι ασ όλα ξεσπιτούμε, Πόντιος είμαι ασο κουνί μ' Θεέ μ' θα παλαλούμε .. Πατρίδα μ' αραέβωσε άμον καταραμένος, σα ξένα είμαι Έλληνας και σην Ελλάδα ξένος!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 26 Απρ 2008, 23:53

A ρε Γιάνκο τραντελλενα...
Μέρ κεικά έσνεν και ενεσπαλες ατό το topic και? Να λελεβω σεν από τώρα να ερσεσε τακτικά και να δεβάζς γιόκσαμ α παίρνς απουσίαν και θα απομείνς μεταξεταστέος. :lol: :lol: :lol:


Καλόν Λαμπρήν και Χριστός Ανέστη σε ουλιά τα PAOKIA τη κόσμη! :) :) :) :) :)
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Platon » Κυρ 27 Απρ 2008, 00:31

O Santos ouλια εποίκεν κι’ επέμνεν αβαράς...

Ατός νέπε Vaggt εμέν΄τερεί κι εσέν΄ ελέπ'. Μέρ εβραμ ατον τον σεφτελον? Γουρμπαν να ίνουμε ας σκουτε και φεύ απ' αδακα. Με τ' ατόν δουλείαν σωστόν κι ίνετε. Ο Θόδωρον παστάν επαλαλωθεν. Aμα oι πολλοί μαμήδες το παιδί κοτσόν εφτάγνεν, να στυλωνουμεν τον Θόδωρον, ατός κάτ νουνίζ και ξέρ κι άλλο πολλά ασ' εμάς.
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 01 Μάιος 2008, 15:34

Στιχομυθία μεταξύ Ζαγοράκη-Santos για το θέμα Nouafor... :lol: :lol: :lol:

Έρτε ο Santos σο γραφείον τη Ζαγοράκη και κρούει την πόρταν...

Z: Εμπρός...

S: Εγώ είμαι πρόεδρε, να εμπενω?

Z: Aίντε δεβα χαθ σερσερη (χαμηλόφωνα). Έλα, έλα..

S: Oψες ερθα, αργά σην νύχταν ασην πατρίδα μ και οσήμερον είπα να έρχουμαι να καλατζευουμε ένα ξα για κανέναν μεταγραφήν.

Z: Ει κοίτη ανεπροκοπε, ματαγραφας θέλς... Για πέει μέν ντο νουνίζεις. Ποιον παικτεν θέλς?

S: Το Nouafor α σον ΌΦH. Εν κι άλλο γκολτζής α σον Salmon, τρές αμον την αντιλόπην, ταράζ τα αντίπαλα άμυνας και από πάν εν και...Πόντιος!!!

Z: Νέπε ντο λες? Πάσταν επαλαλωθες? Α σο μέρ κείκά εν ο Nouafor Πόντιος?

S: Eν εν... Εγώ ξύπνιος άνθρωπος είμαι, έπεικα τα ερευνας. Η συννυφάδα τη δεξαμεντζας τη κύρη τη Nouafor, είσεν ένα μαύρον βούδ. Αράπς εκουέν. Και εγορασεν αυτό από το Tσαμπασιν, α σον Πόντον. Aρα, έναν κι ένα εφταν δυο. Ο Nouafor εν Πόντιος "εξ αγχιστείας" ντο λένε. Εγώ εκαλατσεψα με ατόν και είπεν με α παίρ καινούρ ονομαν. Ιωσήφ Νουαφορίδης. Είπα τό και σα εφημερίδας και γράφνε, κι δεβασες ατά? Είπα να μη κουράζώ σε, εσύ, πολλά δουλείαν έχς, ετέλεσα τα ούλα εγώ. Καλά κι έπεικα πρόεδρε?

Z: Ώστε εσύ επροκαλτσες ατόν τον σαματαν με τον Nouafor? Και τα παιδιά α σο PAOKMANIA επήραν ατά σο κρανίον και επαλαλωθαν. Και εθαρρουν, εγώ θελνα να περώ αυτόν τον κακαβανον!!! Σκύλαφορεσμενε!!! Να πας αμέσως ατωρα και να ζητείς συγχώρεση α παιδιά α σο PAOKMANIA και τη ULTRAS. Και άλλον μην χώνεις το μύτη σ άπες σα ξένα τα δουλειάς. Τερέν να γίνεσαι καλός προπονητής μη σηκώνω κανέναν ώραν την λιθαραιαν απάν κι αφηνοσεν επί τόπου. Χαροκαμένε!!! Φύων ατωρα α σο γραφείο μ, σεφτελε!!!


Λοιπόν αυτή είναι αποκλειστικά η πραγματική αλήθεια για την περίπτωση της μεταγραφής του Nouafor!!!! :) :) :) :) :) :) :)
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Platon » Πέμ 01 Μάιος 2008, 22:12

Οποιος θέλει μετάφραση, παρακαλώ να το γράψει!!! :D :D :D
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό stelios85 » Παρ 02 Μάιος 2008, 15:38

Εισααι άπαιχτος ρε φιλε platon!
stelios85
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ 09 Μαρ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Salonica - Samos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο PAOK World Fans

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης