16. Edi Sinadinović

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 03 Φεβ 2015, 21:30

http://www.paokbc.gr/news/news/4120

Υπέγραψε και ο Edi Sinadinovic

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Σέρβο καλαθοσφαιριστή Edi Sinadinovic, ο οποίος υπέγραψε σήμερα συμβόλαιο μέχρι το τέλος της σεζόν και προστίθεται στο ρόστερ της ομάδας.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του με τον ΠΑΟΚ, ο Edi Sinadinovic δήλωσε.. «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΟΚ, μία ομάδα με μεγάλη παράδοση και ελπίζω ότι σύντομα θα προσαρμοστώ. Είμαι νέος στην ομάδα, αλλά θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο περισσότερο μπορώ. Για να πετύχεις τους στόχους σου χρειάζεται σκληρή δουλειά και πολλή προπόνηση και αυτό θα κάνω. Ελπίζω ότι με την ομάδα θα καταφέρουμε να πετύχουμε αν μη τι άλλο ότι και πέρσι στο πρωτάθλημα, γνωρίζω βεβαίως ότι υπάρχει και ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για το Κύπελλο, που είναι μία πολύ μεγάλη πρόκληση. Πριν από όλα αυτά υπάρχει το παιχνίδι με την Limoges, όπου δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω, αλλά και ο αγώνας με τον Άρη το Σάββατο, που θα είναι το πρώτο μου παιχνίδι με την ομάδα. Ξέρω τι σημαίνουν αυτά τα παιχνίδια και γνωρίζω πολύ καλά ότι πρόκειται για ένα από τα πιο παραδοσιακά παιχνίδια».

Ο Edi Sinadinovic γεννήθηκε στις 28 Απριλίου 1988 στο Leskovac, έχει ύψος 1.93 και αγωνίζεται ως γκαρντ. Ξεκίνησε το μπάσκετ από την ομάδα του Leskovac (Masinac) και στη συνέχεια αγωνίστηκε στην ΜΖΤ Σκοπίων, στην Zrinjski (Βοσνία), Jolly (Κροατία), ΑΕΚ Άργους, Valga Korvpallikool (Εσθονία) και τα δύο τελευταία χρόνια στη Ρουμανία με την BCM Pitesti (2013-14) και την BC Targu Mures (2014-15), στην οποία αγωνίζονταν ως τις αρχές Δεκεμβρίου. Ο Edi Sinadinovic είχε συμμετάσχει στο πρόγραμμα των off season προπονήσεων του ΠΑΟΚ πριν από δύο χρόνια, ενώ από το απόγευμα της Δευτέρας ακολουθεί πλέον το πρόγραμμα προπονήσεων της ομάδας.



Καλώς τον Συναδινό!

Αντλώ τα παρακάτω video από το post του palok στο topic των μεταγραφών:




Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 04 Φεβ 2015, 00:56

Καλώς ήρθες, Edi!
Καλή επιτυχία να έχεις στον ΠΑΟΚ μας!
:nairepaok:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 04 Φεβ 2015, 01:23

καλως ηρθες παλικαρε

καταρχην και απ οτι ειδα στα βινδεος ο παικτης ειναι καθαρος ασσος,αρα μαλλον βλεπω τον οντουμ να παιρνει αρκεα λεπτα στο 2

απο κει και περα μεσα απο αυτα τα βιντεακια (που κακα τα ψεματα το επιπεδο δειχνει λες και ειναι ομαδες ΕΚΑΣΘ) φαινεται γρηγορος παικτης με καλο τριποντο απο την κορυφη μετα απο τριπλα,του αρεσει να πασαρει αρκετα και γενικα δειχνει να βλεπει γηπεδο και παιζει αρκετα το πικ εν ρολ.]δυστυχως δειχνει πολυ αδυναμος και με αυτο το κορμι τον βλεπω να δεινοπαθει απο τους αντιπαλους ψηλους ειδικα στα χεντς αουτς.

μακαρι τουλαχιστον να μπορει με τα γρηγορα του ποδια να παιξει καλη αμυνα και να δωσει εστω και καποιες βοηθειες στον πολυ καλο ειναι η αληθεια φετος τσοχλα.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 12:37

Ο άνθρωπος έχει πάθει τη πλάκα του!
Στο Facebook του ανέβασε χθες αυτήν την εικόνα

Εικόνα

με λεζάντα "Trojkom u zadnjoj sekundi smo izgubili od velikog Panatinaikosa u polufinalu grckog kupa. Bravo momci za borbu!" που σε μετάφραση (απόδοση όσων λέει το translate) λέει "Χάσαμε για 3 πόντους στο τελευταίο δευτερόλεπτο από τον Παναθηναϊκό στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος. Μπράβο παιδιά για τη μάχη!"


Σήμερα, ανέβασε το επόμενο video, και λέει στη λεζάντα "PA, nije bilo losa atmosfera sinoc. CCCccc" ("Υπήρχε μια κακή ατμόσφαιρα χθες βράδυ")! Μάλλον το "Cccc" είναι κάτι σαν γέλιο..




ΠΑΟΚτσάκι ρε γίνεται σε λέω! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό Ale » Παρ 11 Σεπ 2015, 04:24

Καλή συνέχεια, Έντι! :mrgreen:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 11 Σεπ 2015, 09:11

Που καταντησε η παρτιζαν,μας εδωσε τον τεπιτς για να παρει αυτο το απολειφαδι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 11 Σεπ 2015, 18:10

Καλή συνέχεια!
Απόψε το αργότερο θα φωνάξω τον Λουκά...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 11 Σεπ 2015, 19:50

Ποιον εχει μανατζερ το παλικάρι;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό Ale » Σάβ 12 Σεπ 2015, 01:39

RoMaN έγραψε:Καλή συνέχεια!
Απόψε το αργότερο θα φωνάξω τον Λουκά...

Ποιόν Λουκά;
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 16. Edi Sinadinović

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Σεπ 2015, 01:57

Τον Λουκά..Λουκετόπουλο!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης