18. Δημήτρης Χαριτόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

18. Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Φεβ 2015, 21:35

http://www.paokbc.gr/news/news/4118

Υπέγραψε και προπονήθηκε ο Χαριτόπουλος

Ο Δημήτρης Χαριτόπουλος είναι και πάλι στον ΠΑΟΚ, μέλος της ομάδας για τρίτη φορά στην καριέρα του και έτοιμος να προσφέρει ξανά τις υπηρεσίες του. Ο Χαριτόπουλος υπέγραψε σήμερα το μεσημέρι το συμβόλαιό του με τον ΠΑΟΚ (μέχρι το τέλος της σεζόν) και το απόγευμα πραγματοποίησε την πρώτη του προπόνηση με την ομάδα, όπου είχε βεβαίως πολλά γνωστά πρόσωπα.

Ο Κώστας Χαραλαμπίδης ήταν αυτός που υποδέχθηκε τον Δημήτρη Χαριτόπουλο, ο οποίος μίλησε στο paokbc.gr, πριν ξεκινήσει προπονήσεις με την ομάδα…

«Αισθάνομαι πολύ οικεία στον ΠΑΟΚ και δεν χρειάστηκε καν να μπω στο γήπεδο για να αισθανθώ έτσι. Από την στιγμή που μου είπε ο εκπρόσωπός μου ότι ενδιαφέρεται ο ΠΑΟΚ, δεν το σκέφτηκα σχεδόν καθόλου. Ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που έχω παίξει πιο πολύ και αγαπάω, οπότε ήταν εύκολο να επιστρέψω. Είναι αλήθεια ότι με ενοχλεί που δεν θα παίξω στην Ευρώπη, είχα στην αρχή την εντύπωση ότι θα παίξω, αλλά ακόμη κι έτσι τα παιδιά ξέρουν τι πρέπει να κάνουν και εύχομαι να καταφέρουμε σαν ομάδα να πετύχουμε και στην Ευρώπη στα δύο παιχνίδια που απομένουν», σχολίασε ο Δημήτρης Χαριτόπουλος και αναφέρθηκε στις προκλήσεις που έχει μπροστά του με τον ΠΑΟΚ στο υπόλοιπο της σεζόν…

«Θα κάνω ντεμπούτο σε ένα ακόμη πιο σημαντικό παιχνίδι, αυτό με τον Άρη, ένα παιχνίδι που σίγουρα ο κάθε αθλητής θα ήθελε να αγωνιστεί. Ξανασυναντώ τον ΠΑΟΚ και σε μία εξαιρετική κατάσταση. Η ομάδα έχει κάνει τρομερή δουλειά, από τον προπονητή με τον οποίο έχω συνεργαστεί ήδη, αλλά και την διοίκηση και στην Ισπανία που ήμουν μάθαινα και παρακολουθούσα την εξαιρετική πορεία της ομάδας. Πολλοί άνθρωποι μιλούσαν για τον ΠΑΟΚ εκεί που ήμουν στη Manresa, έβλεπαν τα παιχνίδια στο Eurocup, μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια για τον ΠΑΟΚ κι αυτό είναι πολύ σημαντικό για την ομάδα. Είναι σημαντικό που ο ΠΑΟΚ είναι στην 3η θέση του πρωταθλήματος, είναι μέσα στο Κύπελλο και στην Ευρώπη και είναι μεγάλη πρόκληση που θα είμαι εδώ και μεγάλη ευχαρίστηση να αγωνίζεσαι με τέτοια ομάδες».



Welcome back!! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 02 Φεβ 2015, 21:43

Καλώς ήρθες και πάλι Δημήτρη και πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 02 Φεβ 2015, 21:44

καλως ηρθες :pano:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 02 Φεβ 2015, 22:10

Ο Χαριτοπουλος ειναι καλυτερος απο τον Κακαρουδη,οποτε το κενο καλυφθηκε και με το παραπανω.
Καλως μας ξαναηρθες, νομιζω πως ειναι καιρος να μεινεις στην ομαδα χρονια.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Δευτ 02 Φεβ 2015, 22:25

.. τους τη μάνα Χαριτό πουλέ




Να δούμε και κανένα ριμπάουντ διάολε
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 03 Φεβ 2015, 01:13

καλως ηρθες παλικαρε
η ελευση του θα δωσει δυναμη κατω απο το καλαθι και ριμπαουντ που τοσο προβλημα εχουμε φετος

δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι αλλα ειναι θετικ οτι γνωριζει πολυ καλο τον προπονητη και ο προπονητης αυτον και αν ειναι στα στανταρ που ειχε οταν ηταν την τελευταια φορα στην ομαδα τοτε πιστευω οτι καλυψαμε το κενο του κακαρουδη και με το παραπανω

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΚΑΡ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΝΟ ΤΟΥ ΜΠΡΕΜΕΡ (ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ)
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 18. Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Φεβ 2015, 21:38

http://www.paokmania.gr/tournament/basket/synenteykseis/80515-leitourgoyme-san-oikogeneia

"Λειτουργούμε σαν οικογένεια"

Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο καλαθοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Χαριτόπουλος και μίλησε για το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό αλλά και την γενικότερη κατάσταση στον «Δικέφαλο».

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

Για το χτύπημα στο κεφάλι του:

«Ήταν ένα χτύπημα στο παιχνίδι, έκανα πέντε ράμματα επί τόπου όταν χτύπησα σε μια διεκδίκηση της μπάλας με τον Φώτση. Βέβαια, το περίεργο ήταν πως η μπάλα ήταν για τον Παναθηναϊκό μετά αλλά αυτά συμβαίνουν».

Για το πώς χάθηκε το παιχνίδι:

«Ξέραμε πως παίζαμε με μια μεγάλη ομάδα, επιπέδου Ευρωλίγκας και γνωρίζαμε πως θα είναι κλειστό ματς καθώς υπήρχε άγχος και στους δύο. Κάναμε πολλές προσπάθειες για να βρεθούμε κοντά στο σκορ, βάλαμε ένα μεγάλο σουτ αλλά έγιναν και πολλά μέσα στο γήπεδο. Πιστεύω πως αξίζαμε την νίκη και παρά το άγχος και τα κακά ποσοστά που είχαμε στο ξεκίνημα, ισοφαρίσαμε στο τέλος. Από την αρχή ξέραμε πως το παιχνίδι θα πάει στο τελευταίο σουτ. Το θέλαμε πολύ το παιχνίδι το σκορ ήταν χαμηλά και δυστυχώς έγινε αυτό που έγινε στο τέλος».

Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ:

«Ο κόσμος μας στήριξε απίστευτα ακόμα και όταν χάσαμε. Η συμπεριφορά τους ήταν άψογη, δεν έγινε τίποτα και μας στήριξαν. Αυτό το παιχνίδι έδειξε πως ο κόσμος του ΠΑΟΚ μπορεί να στηρίξει την ομάδα και η Ευρωλίγκα κοιτάει τέτοιες ομάδες κόσμιες. Ο ΠΑΟΚ θα είναι διαφήμιση στην Ευρώπη».

Για τις σχέσεις του με τον ΠΑΟΚ:

«Έχω μεγάλους δεσμούς με την ομάδα. Έζησα το εξωτερικό και πλέον είμαι απίστευτα χαρούμενος που είμαι στον ΠΑΟΚ. Του χρόνου δεν έχω συμβόλαιο αλλά θέλω πάρα πολύ να μείνω. Αυτή την στιγμή προέχουν οι στόχοι της ομάδας».

Για τις οικονομικές διαφορές του ΠΑΟΚ με Ολυμπιακό – Παναθηναϊκό:

«Έχουν παίκτες με μεγάλες εμπειρίες αλλά ομάδες όπως ο ΠΑΟΚ και ο Άρης ή ο Ηρακλής με ένα σοβαρό μπάτζετ και μια σοβαρή οργάνωση μπορούν να χτυπήσουν τους δύο μεγάλους. Τα πολλά εκατομμύρια κάνουν την διαφορά αλλά οι ομάδες μας μπορούν να είναι κοντά. Αν εξαιρέσουμε Σπανούλη – Διαμαντίδη που δεν τους φτάνουν ούτε 10 ξένοι οι Έλληνες είναι ίδιου επιπέδου και την διαφορά την κάνουν οι ξένοι. Δεν χρειάζεται να πάρεις όμως ξένο από το πρώτο ράφι αν κάνεις το βήμα παραπάνω διοικητικά».

Για το γεγονός πως όλοι στην διοίκηση του ΠΑΟΚ γνωρίζουν το άθλημα:

«Μιλάμε την ίδια γλώσσα και λειτουργούμε σαν οικογένεια. Η διοίκηση κοιτάει να δημιουργήσει τις καλύτερες συνθήκες για τον παίκτη. Ξέρουν να λειτουργούν την ομάδα στα χειρότερα και πρέπει να τρέξουν τον ΠΑΟΚ και στα επόμενα χρόνια».

Για τον στόχο του ΠΑΟΚ:

«Υπάρχουν πολλά παιχνίδια ακόμα και ο στόχος είναι η τρίτη θέση».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 18. Δημήτρης Χαριτόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 27 Φεβ 2015, 16:08

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/80689-o-xaritopoulos-gia-ton-panionio-kai-oxi-mono

Ο Χαριτόπουλος για τον Πανιώνιο και όχι μόνο

Ο Δημήτρης Χαριτόπουλος μίλησε στο paokbc.gr για το παιχνίδι με τον Πανιώνιο και αναφέρθηκε στους κινδύνους που κρύβει αυτό το παιχνίδι,...

Έκανε επίσης ιδιαίτερη αναφορά στην ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ στον αγώνα Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, αλλά και στο πως πρέπει να αντιδράσει η ομάδα μετά τον αποκλεισμό...

Για τον αποκλεισμό και την συνέχεια...

«Μετά τον αποκλεισμό μας από το Κύπελλο ένας στόχος μας έχει μείνει πλέον και πρέπει να γυρίσουμε σελίδα. Να αφήσουμε πίσω και την Ευρώπη, αλλά και το Κύπελλο και έτσι όπως χάσαμε το παιχνίδι. Είναι αλήθεια ότι επενδύσαμε πάρα πολλά στο παιχνίδι του Κυπέλλου, αλλά πρέπει να αντιδράσουμε θετικά για αυτό το ματς, να μας γίνει μάθημα ότι πρέπει να παλεύουμε όσο πιο σκληρά γίνεται σε κάθε αγώνα και να μην περιμένουμε τίποτα από κανένα, αλλά μόνο ότι μπορούμε να κάνουμε με την δική μας προσπάθεια. Για αυτό δεν πρέπει να αδειάσει κανείς ψυχολογικά από αυτό το παιχνίδι, αλλά αντιθέτως πρέπει να είμαστε γεμάτοι από εδώ και πέρα, καθώς έχουμε μπροστά μας προκλήσεις, έχουμε δύο συνεχόμενα παιχνίδια με Παναθηναϊκό (λογικά εννοεί Πανιώνιο) και Ολυμπιακό, έχουμε τα πλέι οφ. Πρέπει να δείξουμε ότι εμείς το αξίζαμε και αξίζουμε ακόμη περισσότερα από εδώ και πέρα».

Για τον αγώνα με τον Πανιώνιο...

«Ξεκινάμε έχοντας μπροστά μας το παιχνίδι με τον Πανιώνιο, που είναι μία πολύ ικανή ομάδα, με ικανούς παίκτες και καλό προπονητή. Δεν το έχει δείξει ως τώρα, γιατί έχασε πάρα πολύ χρόνο στο πρωτάθλημα και έκανε αρκετές αλλαγές στο ρόστερ του. Είναι μία πάρα πολύ επικίνδυνη ομάδα και εμείς πρέπει να δείξουμε την απαιτούμενη η σοβαρότητα. Πρέπει να κερδίσουμε οπωσδήποτε αυτό το παιχνίδι και για ψυχολογικούς λόγους, αλλά και για την βαθμολογία».

Για την ατμόσφαιρα στο παιχνίδι Κυπέλλου...

«Νομίζω ότι ήταν εκπληκτική η ατμόσφαιρα, θα την χαρακτήριζα σταθμό, τουλάχιστον για την φετινή σεζόν. Ο κόσμος ήταν απίστευτος. Είχε άψογη συμπεριφορά, μας στήριξε με τρομερό τρόπο. Ίσως εγώ προσωπικά να μην έχω δει καλύτερη κερκίδα σε αγώνα μας στο μπάσκετ. Και θα μου άρεσε να υπήρχε αυτή η εικόνα σε κάθε παιχνίδι. Περιμένουμε να έρθει ο κόσμος και στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο, να μας στηρίξει και εμείς με την προσπάθειά μας να τους δώσουμε χαρά».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης