4.Kevin Langford

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 15 Φεβ 2015, 13:14

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/79974-langkfornt-to-simantiko-granazi-tou-paok

Λάνγκφορντ, το σημαντικό γρανάζι του ΠΑΟΚ

Aπό sport24.gr: Ο Κέβιν Λάνγκφορντ, που αποτέλεσε τον πρώτο σκόρερ του ΠΑΟΚ στο ματς με τον ΚΑΟΔ, στα οχτώ από τα 11 τελευταία παιχνίδια του "Δικεφάλου" έχει την πρωτιά στο σύστημα.

Ο ΠΑΟΚ μπορεί κόντρα στον ΚΑΟΔ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου να πήρε διαφορά 16 πόντων (43-27), ωστόσο μετά οι Δραμινοί τον... άγχωσαν.

Μείωσαν σε 62-60 και σε 64-62 και κάπου εκεί χρειάστηκε η ψυχραιμία του Κέβιν Λάνγκφορντ. Πέτυχε τέσσερις συνεχόμενες βολές μετά από δύο φάουλ που κέρδισε, με αποτέλεσμα το σκορ να γίνει 68-62 στο 38' και ο ΠΑΟΚ να βάλει τις βάσεις για την νίκη.

Ο Αμερικανός ήταν ο πρώτος σκόρερ του "Δικεφάλου" με 13 πόντους στο ματς του Σαββάτου (14/2) ενώ πρώτος ήταν και στο σύστημα αξιολόγησης με 18 βαθμούς. Έτσι έβαλε ένα ακόμη κρίκο στην αλυσίδα των αγώνων στους οποίους είναι στην κορυφή όσον αφορά το ranking από πλευράς των παικτών του ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμένα ο Αμερικανός στα οχτώ από τα 11 τελευταία παιχνίδια του "Δικεφάλου", έχει την πρωτιά στο σύστημα αξιολόγησης. Βοηθά έτσι πολύ τον ΠΑΟΚ, αποδεικνύει πόσο πολύτιμος είναι για τον "Δικέφαλο" και ότι αποτελεί ένα πάρα πολύ σημαντικό γρανάζι για την μηχανή των "ασπρόμαυρων".

Ο Λάνγκφορντ στα τελευταία 11 ματς του ΠΑΟΚ:

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 18 βαθμούς (όσους είχε και ο Τσόχλας)
ΠΑΟΚ-Καντού: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 25 βαθμούς
Τρίκαλα-ΠΑΟΚ: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 28 βαθμούς
ΠΑΟΚ-Κίμκι: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 21 βαθμούς
Ρέθυμνο-ΠΑΟΚ: Δεύτερος στο σύστημα αξιολόγησης με 13 βαθμούς
Κίμκι-ΠΑΟΚ: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 19 βαθμούς
Αρης-ΠΑΟΚ: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 17 βαθμούς
ΠΑΟΚ-Λιμόζ: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 15 βαθμούς (όσους είχαν και οι Κάρτερ, Μαργαρίτης)
ΠΑΟΚ-Αρης: Πέμπτος στο σύστημα αξιολόγησης με 4 βαθμούς
Καντού-ΠΑΟΚ: Δεύτερος στο σύστημα αξιολόγησης με 13 βαθμούς
ΠΑΟΚ-ΚΑΟΔ: Πρώτος στο σύστημα αξιολόγησης με 18 βαθμούς


:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Φεβ 2015, 08:26

"Επιστρέψαμε στην σωστή κατεύθυνση"

Δεν πέρασε ακόμη εβδομάδα, αλλά να' μαι πάλι κάνοντας μπλογκ, επισημαίνει ο Κέβιν Λάνγκφορντ στο προσωπικό του blog στη σελίδα του ΕΣΑΚΕ ...

Τίποτε ιδιαίτερο δεν συνέβη αυτές τις τελευταίες φορές. Επιστρέψαμε στη σωστή κατεύθυνση με νίκη επί της Δράμας. Δεν ήταν ωραία νίκη, αλλά ήταν νίκη. Δεν βρισκόμαστε εκεί που έχουμε ανάγκη να είμαστε ή εκεί που θέλουμε να είμαστε αυτή τη στιγμή σε σχέση με το πώς παίζουμε αλλά μπορούμε να είμαστε βέβαιοι πως βαδίζουμε στη σωστή κατεύθυνση.

Επίσης το Σάββατο που μας πέρασε ήταν του Αγ. Βαλεντίνου. Δεν πιστεύω στη σημασία της μέρας αυτής, οπότε δεν έχω και κάτι να συζητήσω επ' αυτού. Απλά σκέφτηκα να το αναφέρω. Ένα όμως σημαντικό στοιχείο για τη μέρα αυτή είναι ότι βρίσκεται στα μέσα Φεβρουαρίου. Που σημαίνει πως δεν μένει πολύς χρόνος για τη σεζόν.

Γράφω το μπλογκ στο δρόμο για τον Κόρoιβο (δεν ξέρω πώς γράφεται και δεν έχω όρεξη να το ψάξω). Είναι οκτώ ώρες δρόμος με το λεωφορείο και είναι φρικτό. Σίγουρα έχω τη μουσική μου και τηλεοπτικές σειρές που παρακολουθώ, αλλά βαρέθηκα να είμαι στο λεωφορείο. Είναι πάντα πολύ δύσκολο να παίξεις αγώνα μετά από μεγάλο ταξίδι. Ελπίζω να μπορέσουμε να το ξεπεράσουμε και να παίξουμε καλά.

Αυτό το Σαββατοκύριακο παίζουμε επιτέλους τον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω. Δεν θέλω να το γρουσουζέψω και να ακυρωθεί για κάποιο λόγο το παιχνίδι ξανά. Οπότε θα περιμένω μέχρι το τζαμπ-μπολ για να πιστέψω ότι το ματς θα παιχτεί. Ξέρω πως αυτό το παιχνίδι σημαίνει πάρα πολλά για τον κόσμο οπότε θα μπούμε έτοιμοι και προσηλωμένοι.

Ελπίζω θα έχω κάτι πιο ενδιαφέρον να γράψω την ερχόμενη εβδομάδα. Αν όχι, τουλάχιστον θα έχει περάσει μια εβδομάδα ακόμη.

Kevin




:lol: :lol: :lol: :lol: Θε-ού-λης!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 17 Ιουν 2015, 20:41

Πολύ καλά πλέι οφ, τρομερά πνευμόνια ακόμα και όταν έβγαζε σχεδόν ολόκληρα παιχνίδια, μπράβο του.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιουν 2015, 21:13

Μπράβο! Δεν σε είδα, αλλά διάβαζα ότι έπαιζες με ψυχή.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τετ 17 Ιουν 2015, 21:14

MVP ολης της σαιζον!!!!!

και να σκεφτουμε τι λεγαμε στην αρχη... :shock:

ανανεωση!
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 17 Ιουν 2015, 21:17

Πραγματικα stelyk απιστευτη η μεταμορφωση του εδω και 3-4 μηνες,οχι μονο αυτο αλλα ο τυπος εβγαζε και παθος σαν να επαιζε χρονια στην ομαδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τετ 17 Ιουν 2015, 21:24

Δεν ειναι μονο 3-4 μηνες Μπανε, θυμησου και τα ματς στην ευρωπη πριν τα χριστουγεννα σε κατι διπλα στην τουρκια κτλ. τι να λεμε ΑΞΙΖΕΙ θεση και του χρονου και μακαρι να μεινει!
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 17 Ιουν 2015, 21:32

Ήταν πράγματι η αποκάλυψη της σεζόν. Όταν ξεκίνησε η χρονιά ήταν λες και τον πλακώνανε στα ηρεμιστικά πριν μπει στο γήπεδο, και εξελίχθηκε σε μόνιμο MVP.

Θα τολμήσω να πω MVP της φετινής χρονιάς.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 17 Ιουν 2015, 22:34

τελικά πλάτη παίζει?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 17 Ιουν 2015, 22:50

Oχι
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 17 Ιουν 2015, 23:13

stelyk έγραψε:Δεν ειναι μονο 3-4 μηνες Μπανε, θυμησου και τα ματς στην ευρωπη πριν τα χριστουγεννα σε κατι διπλα στην τουρκια κτλ. τι να λεμε ΑΞΙΖΕΙ θεση και του χρονου και μακαρι να μεινει!


Έτσι είναι.....αν κρίνω από τα μπλογκαρίσματα του και από το χαμόγελο του σήμερα, είναι παίκτης που παίζει αν νιώθει καλά εκεί που βρίσκεται.....στην αρχή ήταν λίγο μόνος. Όταν ένιωσε μέλος της ομάδας μέσα του, πήρε τα απάνω του......
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 17 Ιουν 2015, 23:19

Όντουμ, Μπρέμερ για την επόμενη σεζόν... τα δεδομένα -


Από τους πέντε Αμερικανούς του τωρινού ρόστερ, ο ΠΑΟΚ έχει ελπίδες να διατηρήσει στο ρόστερ του για την επόμενη χρονιά τους δύο. Όντουμ και Μπρέμερ... Στον πρώτο έχει γίνει πρόταση για διετές συμβόλαιο και όπως έλεγε ο ατζέντης του στην εφημερίδα Arena Press… «Όντως ενδιαφέρεται ο ΠΑΟΚ για διετές, δεν έχουμε μπει όμως σε λεπτομέρειες» σημείωσε ο Χρήστος Λαζάρου, προσθέτοντας… «Ο Τζέικ θέλει να μείνει, του άρεσε ο ΠΑΟΚ, είναι τακτοποιημένος με το συμβόλαιο του, αλλά υπάρχουν ζητήματα να συζητηθούν. Ο χρόνος συμβολαίου, το οικονομικό, τι πρότζεκτ θα υπάρχει… Νομίζω ότι μετά το τέλος των πλέι οφ θα κάνουμε καλή κουβέντα με τον ΠΑΟΚ» έλεγε ο κ. Λαζάρου, που πάντως απέκλεισε θέμα παραμονής του Λάνγκφορντ τον οποίο επίσης εκπροσωπεί.

- See more at: http://www.basketplus.gr/index.php/rssa ... DliC3.dpuf
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 18 Ιουν 2015, 19:40

dtown έγραψε:«Ο Τζέικ θέλει να μείνει, του άρεσε ο ΠΑΟΚ, είναι τακτοποιημένος με το συμβόλαιο του...



Μπράβο, Μπάνε!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 19 Αύγ 2015, 17:41

Κάπου εδώ τελειώνει η θητεία σου στον Π.Α.Ο.Κ., διάβασα ότι πας κι εσύ σε Γαλλική ομάδα, ωσάν άλλος Mark Payne, κι ας γούσταρες στον Π.Α.Ο.Κ.!

Καλή συνέχεια και σε ευχαριστούμε για όλα! :)

Θα κλειδώσω το topic καθώς δεν περιμένω χαιρετούρες...αν έχουμε θύελλα αντιδράσεων (στα μπασκετικά δεδομένα είναι 3-4 posts) ας ξαναανοίξει το topic για τα γκουντμπάγια...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες