Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Limoges

Carter
6
55%
Liapis
2
18%
Langford
2
18%
Margaritis
1
9%
Odum
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Tsochlas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dedas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Saloustros
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 11

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:11

Ρε δεν έκανε μπρος-πίσω;;;;;; :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:12

μάλιστα, του χρόνου πάλι.

PS: δε βλέπω φέτος τα ματς αλλά πώς στο διάολο είναι δυνατόν να βαράμε 28% εντός σε 2ποντα??? :? :cry: :roll:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:12

λιγοι!!!! :mrgreen:

στο γενικο χαμο της ημερας, οσοι μιλανε για πικρες και χαζα ας κουνηθουνε λιγο....
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:13

Τι να περιμένω φίλε Ρόμαν! Τον τελευταίο καιρό έχω χάσει πολλά χρόνια από την ζωή μου!
Νεύρα όλη μέρα, καθόλου όρεξη, πίκρα...! Δεν μπορεί ρε συ!!

EDIT ... ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΟΥΤ@ΝΑΣ ΓΙΟΣ Ο ΓΑΛΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΡΕ!!! ΚΑΡΙΟΛΗ!
Time out στα 2 δευτερόλεπτα και είναι 11 πόντους μπροστά! ΟΥΣΤ!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:13

RoMaN έγραψε:Ρε δεν έκανε μπρος-πίσω;;;;;; :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

τΊ ΨΆΧΝΕΙς ΤΏΡΑ ... ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΤΣ ΠΆΙΖΑΝΕ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό betrayor » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:18

Η ομαδα με τοσους τραυματισμους,με παικτες που φυγανε στην μεση της χρονιας ειναι αθλος ολα αυτα που εχει καταφερει......
betrayor
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2014, 20:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:21

Στα 2.2 δευτερόλεπτα έκανε time-out ο μπαγλαμάς και βάρεσαν και 3ποντο αμαρκάριστοι, ντροπή.


Και κάπου εδώ τελειώνει και το φετινό ευρωπαϊκό μας ταξίδι, στη φάση των 32 που είχαμε πολλά χρόνια να φτάσουμε!
Το πρόσημο είναι σαφέστατα θετικό, αφού δεν επηρεάστηκε η πορεία μας σε πρωτάθλημα και κύπελλο (είμαστε μέσα στους στόχους μας).


Στον αγώνα που έμεινε με τη Cantu, ελπίζω να ξεκουραστούν οι βασικοί και να δούμε λίγο παραπάνω Λιάπη, Κώττα, Δέδα..

Στατιστικά αγώνα.

Carter 19 πόντοι (γιατί -18 στη βαθμολογία;; ), Langford 18, Μαργαρίτης 15.
Τσόχλας 7 assists.
Vaughn :yellowcard: , 2 πόντοι σε 22'...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:53

Στο γήπεδο αν είχε 1000 οπαδούς, οι 900 ήταν καθιστοί. Ένα σύνθημα δεν ακούστηκε δύο συνεχόμενες φορές!
Με κερκίδα (όπως με Α.Ε.Κ., Π.Α.Ο. και πρώτες αγωνιστικές), δεν χάναμε απόψε.

1. Τα "ουυυ" στις επιθέσεις των αντιπάλων πιάνουν τόπο και δεν το λέω καθόλου "έτσι".
2. Μερικά σφυρίγματα θα τα σκέφτονταν δύο φορές οι διαιτητές... Αν και δεν είμαι τόσο σίγουρος όσο είμαι για το 1.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:56

Το παλεψαμε οσο μπορουσαμε,αν ειχαμε τους 2 παιχτες σημερα δε το χαναμε το ματς και ας ειναι καλυτερη ομαδα οι γαλλοι και ας μην σφυριζαν τιποτα υπερ μας για πολλη ωρα οι διαιτητες.
Η λιμοζ το γεμιζει το γηπεδο της κυριοι γιατι να μην τη θελουν στη συνεχεια της διοργανωσης;
Αυτο με τον πιτσιρικα τον Λιαπη ειναι ανεξηγητο,σου κολαει δυο τριποντακια ασαλιωτα στο πρωτο ημιχρονο σου κανει εναν κλεψιμο παιζει καλη αμυνα μεχρι και επιθετικο ριμπαουντ πηρε,βγαζει ενεργεια ρε μαστορα το παλικαρι και τον εξαφανιζεις στο δευτερο;
Γιατι ρε Σουλη αφου μπορει το παιδι,φαιρνετε το τυχαρπαστο το σερβακι (μακαρι να με διαψευσει,αλλα μου φαινεται πολυ λιγος) για να πειτε οτι φερατε παιχτη και κοβετε τον μικρο γιατι;
Δεν ταιραζει η γκρινια στο αθλημα αυτο και το σταματαω εδω,σιγουρα ξερετε καλυτερα απλα μια παρατηρηση απο εναν παλιο μπασκετικο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:58

Ο πραγματικός Βον έμεινε στην Αμερική, αυτός είναι ο δίδυμος αδερφός του. Έτσι είναι όταν η ανυπαρξία σου στον άσσο κάνει τον Τσόχλα βασικό σου πλέι-μέικερ..Καλός, χρυσός, αλλά πόσο ακόμα και τι άλλο να σου κάνει το παλικάρι? Ο Λιάπης δυστυχώς κάθε φορά που παίζει εκθέτει τον Σούλη. Και αναρωτιέμαι..Αφού απο το Eurocup δεν έχουμε εμπορικά και οικονομικά οφέλη, γιατί δε συμμετέχουμε στο Eurochallenge που θα έχουμε περιθώρια πραγματικής διάκρισης μετά απο χρόνια?
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 23:04

Τι εννοείς "μετά από χρόνια"; Δεν έχει ίδια δομή με το EuroCup;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό betrayor » Τετ 04 Φεβ 2015, 23:05

McCarthy έγραψε:Ο πραγματικός Βον έμεινε στην Αμερική, αυτός είναι ο δίδυμος αδερφός του. Έτσι είναι όταν η ανυπαρξία σου στον άσσο κάνει τον Τσόχλα βασικό σου πλέι-μέικερ..Καλός, χρυσός, αλλά πόσο ακόμα και τι άλλο να σου κάνει το παλικάρι? Ο Λιάπης δυστυχώς κάθε φορά που παίζει εκθέτει τον Σούλη. Και αναρωτιέμαι..Αφού απο το Eurocup δεν έχουμε εμπορικά και οικονομικά οφέλη, γιατί δε συμμετέχουμε στο Eurochallenge που θα έχουμε περιθώρια πραγματικής διάκρισης μετά απο χρόνια?


Για μενα καλυτερα που συμμετεχουμε στο Eurocup,
παντα θελω να παιζει η ομαδα στην καλυτερη δυνατη διωργανωση,και οπως και να το δεις καθε χρονο βελτιωναμαστε,
πιστευω πως του χρονου θα περασουμε και στην επομενη φαση......
betrayor
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2014, 20:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό betrayor » Τετ 04 Φεβ 2015, 23:06

RoMaN έγραψε:Τι εννοείς "μετά από χρόνια"; Δεν έχει ίδια δομή με το EuroCup;


Εννοει οτι στο Eurochallenge το επιπεδο ειναι αρκετα χαμηλοτερο,ακομα και κυπριακες φτανουν τελικο.....
betrayor
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2014, 20:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 04 Φεβ 2015, 23:20

Μετά απο χρόνια δικιάς μας ευρωπαϊκής ανυπαρξίας. Το Eurochallenge έχει διαφορετική δομή και χαμηλότερου επιπέδου ομάδες. Δεν είναι τόσο χάλια όπως θυμάστε πιο παλιά που λέτε για κυπριακές ομάδες. Η Ενισέι του Κούπερ π.χ παίζει εκεί.
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 04 Φεβ 2015, 23:21

Ναι αλλά έχει πιο αδύναμες ομάδες. Το Γιούροκαπ είναι πλέον κι επίσημα ένας μακρύς προκριματικός γύρος για την Ευρωλίγκα της επόμενης χρονιάς.

Σήμερα βελτιωθήκαμε λίγο στα ριμπάουντ και μας βγήκαν καναδυό πικ-εντ-ρολλ σε σχέση με τα τελευταία παιχνίδια αν και πάλι είμαστε πολύ κάτω από την εικόνα που είχαμε στις αρχές Ιανουαρίου. Η ομάδα στο τέλος πρέπει να άρχισε να βλέπει θολά από την κούραση, βάλτε και τους παίχτες που φορτώθηκαν με φάουλ γιατί στο παιχνίδι στο Παλαί κάναμε το ακριβώς ανάποδο κι επιτρέψαμε στον κίτρινο να πάρει διαφορά, έδεσε το γλυκό. Με έναν ακόμα παίχτη να δίνει ανάσες, το παίρναμε το παιχνίδι. Έχουμε ήδη δύο επιπλέον, άντε να μπουν γιατί από εδώ και πέρα θα έχουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα μόνο κι έχουμε όλα τα φόντα να πάμε ημιτελικό πρωταθλήματος και να πάρουμε τουλάχιστον ένα παιχνίδι.

Λιμόζ, με σένα θα τα ξαναπούμε, αν δεν ξαναπέσεις κατηγορία στο ενδιάμεσο φυσικά.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron