Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 76-81 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

MVP Buducnost - Π.Α.Ο.Κ.

Langford
1
8%
Liapis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Carter
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kakaroudis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Tsochlas
2
17%
Dedas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Margaritis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kottas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Odum
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
5
42%
Bremer
4
33%
Saloustros
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 12

Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 76-81 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 15 Δεκ 2014, 22:54

Τελευταίος αγώνας της φάσης των ομίλων του EuroCup.

Τηλεοπτική κάλυψη θα υπάρχει από το Eurosport, το (Μοντενέγρικο) RTCG-2 και από την αγαπημένη μας Nova!


http://www.paokbc.gr/news/news/4032

Ο Παντελής Μπούτσκος αναλύει την Buducnost και το τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου...

Ο ΠΑΟΚ έχει πλέον εξασφαλίσει την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του Eurocup, είναι σίγουρα τρίτος και έχει ελπίδες ακόμη και για την δεύτερη θέση και αντιμετωπίζει για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου την Buducnost στο Μαυροβούνιο. Ο άμεσος συνεργάτης του Σούλη Μαρκόπουλου, προπονητής Παντελής Μπούτσκος, αναλύει στο paokbc.gr την Buducnost και όλα τα δεδομένα του αγώνα της Τετάρτης (17/12, 19:45).
Ολοκληρώνουμε τις υποχρεώσεις μας για την πρώτη φάση του Εurocup με το εκτός έδρας παιχνίδι μας κόντρα στη Buducnost και θέλουμε να κλείσουμε με μία πολύ καλή εμφάνιση και νίκη αυτόν τον κύκλο πριν το “last 32”.

Απέναντί μας έχουμε μία ιδιαίτερα ποιοτική ομάδα με καυτή έδρα, που κάνει εξαιρετική πορεία στην Αδριατική Λίγκα και επίσης έχει πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση. Σημείο αναφοράς στο παιχνίδι τους αποτελεί το pick’n’roll του Cook με τον Planinic που πρέπει να περιορίσουμε, όπως και το τρίποντο του Sehovic στο transition. Επίσης δεν πρέπει να δώσουμε χώρο στον Reynolds που έχει την ικανότητα να δημιουργεί και για τον εαυτό του αλλά και για τους συμπαίκτες του.

Με ομαδική δουλειά θα πρέπει να κερδίσουμε τη μάχη των ριμπάουντ, για να βρούμε ευκαιρίες να αναπτύξουμε τον αιφνιδιασμό μας και τους αυτοματισμούς μας στην επίθεση, ώστε να εγκλιματιστεί ακόμη περισσότερο ο J.R. Bremer και να βρούμε τη χημεία μας στην περιφέρεια.

Eίμαστε περήφανοι που καταφέραμε να προκριθούμε στις καλύτερες 32 ομάδες του θεσμού, μέσα από έναν πολύ δυνατό όμιλο με ομάδες υψηλού επιπέδου, αν και χρειάστηκε πολλές φορές να δοκιμαστούν και οι σωματικές και οι πνευματικές αντοχές της ομάδας. Ανταποκριθήκαμε σε όλες τις δυσκολίες χωρίς να χάσουμε τη συνοχή μας, αποκτώντας εμπειρία, γνώση και μεγάλη αυτοπεποίθηση, αφού είδαμε την ομάδα μας να κυριαρχεί με την άμυνα της απέναντι σε σπουδαίους αντιπάλους και να παίζει πολύ ορθολογικό και ομαδικό μπάσκετ στην επίθεση.

Ξέρουμε ότι έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας για να φτάσουμε στο σημείο που θέλουμε και γι’ αυτό επιζητούμε με ενθουσιασμό νέες προκλήσεις μέσα από σπουδαίους αγώνες και στις τρεις διοργανώσεις που συμμετέχουμε, που θα μας πιέσουν να αγγίξουμε τα όρια μας και να γίνουμε καλύτεροι. Άλλωστε στην ομάδα μας τα έχουμε βρει μια χαρά με το παιχνίδι της… πρόκλησης, πηγαίνουμε μέχρι εκεί που μας παίρνει και λίγο… παρακάτω! Και κάθε φορά γυρνάμε με νέα εφόδια, έτοιμοι να κυνηγήσουμε ακόμη πιο επικίνδυνα όνειρα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 15 Δεκ 2014, 22:56

Όποιος μπορεί να βοηθήσει με τους πιθανούς αντιπάλους σε περίπτωση που τερματίσουμε 2οι ή 3οι, θα εκτιμηθεί, αν το κάνει! :)


Οι όμιλοι.

Ο όμιλός μας:


ΟΜΑΔΑ................ΝΙΚΕΣ......ΗΤΤΕΣ
Lokomotiv Kuban......9..............0
Pinar Karsiyaka........6..............3
Π.Α.Ο.Κ................5...............4
Buducnost..............3...............6
Ventspils...............2...............7
Zielona Gora..........2...............7
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό dimitrissss » Τετ 17 Δεκ 2014, 03:39

RoMaN έγραψε:Όποιος μπορεί να βοηθήσει με τους πιθανούς αντιπάλους σε περίπτωση που τερματίσουμε 2οι ή 3οι, θα εκτιμηθεί, αν το κάνει! :)

Ας το προσπαθήσω. Με νίκη στην Ποντγκόριτσα και ήττα της Καρσίγιακα θα είμαστε δεύτεροι στον όμιλο. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα είμαστε τρίτοι.

Αν είμαστε δεύτεροι στον όμιλο, τότε οι τρεις πιθανοί αντίπαλοι θα είναι:

1. Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ ή Λιμόζ (λογικά η Τσεντεβίτα)
2. Χίμκι Μόσχας ή Μπεσίκτας (λογικά η Χίμκι)
3. Οστάνδη ή Ντιζόν ή Καντού (λογικά η ηττημένη του αγώνα Οστάνδη - Καντού)

Αν είμαστε τρίτοι στον όμιλο, τότε οι τρεις πιθανοί αντίπαλοι θα είναι:

1. Νεπτούνας ή Γαλατασαράι ή Βαλένθια (το πιθανότερο η Γαλατασαράι αν και όλα είναι ανοιχτά)
2. Χίμκι Μόσχας ή Μπεσίκτας (λογικά η Μπεσίκτας)
3. Παρί Λεβαλουά (η μόνη σίγουρη)
Άβαταρ μέλους
dimitrissss
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 00:36

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Δεκ 2014, 05:10

Έχουμε την πολυτέλεια να "διαλέξουμε"; Πού είναι οι πιο δύσκολες, αυτές που παίζει να κληρωθούμε αν είμαστε 2οι ή 3οι;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 17 Δεκ 2014, 15:36

Έλα να ανεβαίνουμε, έχουμε ευρωπαϊκό αγώνα σήμερα! :pano:

Έχει κανείς άποψη για το αν αξίζει να κυνηγήσουμε τη δεύτερη θέση; Υπάρχει περίπτωση ο όμιλος ως τρίτοι να είναι πιο εύκολος;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό johnny_paokara » Τετ 17 Δεκ 2014, 19:50

Από τα λίγα που έψαξα-άκουσα-διάβασα.. η 3η θέση μάλλον, μοιάζει πιο βατή και αγωνιστικά και οικονομικά (από άποψη εμπορικότητας αντιπάλων και απόστασης μετακινήσεων). Περίεργο, αλλά έτσι φαίνεται.. Οπότε, χαλαρά σήμερα και τη Δευτέρα ο μεγάλος ΤΕΛΙΚΟΣ!!
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
johnny_paokara
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 12 Νοέμ 2014, 21:07

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:05

17-23 κερδίζουμε λίγο πριν το τέλος της 1ης περιόδου, αν ενδιαφέρεται κανείς... :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό Simewn » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:22

Τελευταία επεξεργασία από Simewn και Τετ 17 Δεκ 2014, 20:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Simewn
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:26

Συντονίστηκα μόλις κι εγώ! :)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:30

Simewn, το link σου δεν λειτουργεί..



Live stats.

Ο Vaughn έχει ήδη 13 πόντους! :shock:

30-29 ημίχρονο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:30

αδιάφορο ματς. γιατί ένα τρίποντο σε 10 ολόκληρα λεπτά???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό Simewn » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:32

RoMaN έγραψε:Simewn, το link σου δεν λειτουργεί..

Aν δεις έχει πολλά stream, εμένα παίζει το stream 2
Άβαταρ μέλους
Simewn
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:37

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 17 Δεκ 2014, 20:37

Δοκιμες κανει και δεν κουραζει ιδιαιτερα τα πρωτα βιολια (τα ποια; :mrgreen: ) ενοψει βαζελου.
Παιχνιδι που θα ξεχασουμε γρηγορα οτι αποτελεσμα και να ερθει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Buducnost - Π.Α.Ο.Κ. 17/12 19:45 (NS7)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 17 Δεκ 2014, 21:06

Karsiyaka - Lokomotiv Kuban: 45-54 στην τρίτη περίοδο
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Επόμενο

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης