Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό astronaut » Τρί 25 Νοέμ 2014, 23:49

Κρίμα για την ήττα. Λίγο πιο προσεκτικοί να'μασταν θα κερδίζαμε. Κι ας έπαιξαν έδρα τα κοράκια.
Πρώτο στραβοπάτημα της σεζόν. Συνεχίζουμε.
ΜΒΠ ο Βον.

** Ωραία χορηγία. Αξιόπιστη η 777...
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 25 Νοέμ 2014, 23:53

KalamarGiannis έγραψε:αυτό το forum το μπασκετικό είναι τόσα χρόνια υπόδειγμα ευπρέπειας...
και κάτι posts σαν αυτά που προηγήθηκαν το χαλάνε για να μην πω βαρύτερη κουβέντα...
έχουμε χάσει αξιολογότατα μέλη με άποψη από δω μέσα γιατί σιχάθηκαν τέτοια πράγματα...
εγώ λοιπόν που παρακολουθώ την ομάδα από τότε που είχε playmaker τον Αλεξανδρή , που είδα την πρώτη προπόνηση Κόρφα-Κλάδη, Αφων Κατσίκη, φωτογραφήθηκα παιδί γυμνασίου με τον Μάνθο για εφημερίδα, ήμουν στο ΣΕΦ με τους 40 τραυματίες και κωλοδακτυλο Φασούλα, στο F4 του χαμένου ημιτελικού, στο χαμένο κύπελο από τον Νιονιο με θύματα τα 2 καμμένα παιδιά από το σχολείο μου (Fernado σε θυμάμαι ρε...) ¯..είδα στο Παλέ Τζόρνταν, είδα και Κούκοτς στα 17 του, έβλεπα όλες τις προπονήσεις των Κλιμακίων, και τόσα άλλα τότε που δεν θυμάμαι , ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ κανένα νέο παιδί κατώτερό μου είτε σε γνώσεις μπάσκετ είτε σε αγάπη για την ομάδα είτε σε δικαίωμα γνώμης...
αυτή τη γνώμη όμως , την διαφορετική από τη δική μας, δυστυχώς στην Ελλάδα δεν την συγνωρούμε σε κανέναν...
γι'αυτό και οι καβγάδες...

Αν το σκεφτείς λίγο, όλοι μας μπορούμε να συμφωνήσουμε σε απλά πράγματα...

ναι, δεν αξίζει στη φανέλα του ΠΑΟΚ η σημερινή κατάσταση.
ναι, δεν μπορεί να γίνει ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ αν δεν υπάρξουν φράγκα.
ναι, είναι μπλαζέ στα μάτια μας ο Μπάνε, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν κάνει το καλύτερο για την ομάδα που αγαπά πιο πολύ κι από μας (και το καλύτερο είναι ξεκάθαρα η εξυγίανση και όχι σπατάλη μπάτζετ αφού ταβάνι υπάρχει και μάλιστα πολύ στιβαρό)
ναι, το ρόστερ αν και βαθύτερο από άλλα χρόνια ξεφουσκώνει, και είναι πιθανό να ξαναζήσουμε τις πρόσφατες εποχές (Ντικούδη κτλ.) που και σε Ευρώπη πάθαμε καθίζηση και σε Ελλάδα δεν είχαμε τον ΕΝΑ παίκτη παραπάνω να νικήσουμε Ρέθυμνα και νιονιους
ναι, ο Όντουμ θύμισε δυστυχώς τις εποχές Γκρει και λοιπόν αναπήρων.
ναι, η ομάδα είναι γκαντέμω και το ξέρουμε, ήταν θέμα χρόνου να μην μας κάτσουν τα ματς στο τέλος (δεν μπορεί πάντα να κερδίζεις στο κορώνα γράμματα)
ναι, οι τελευταίες ήττες στις λεπτομέρειες μας πονάνε και ρίχνουν το πρεστιζ και το μομέντουμ, αλλά οι χρονιές είναι μεγάλες και το ντεφορμάρισμα ακολουθείται νομοτελειακά από φορμάρισμα...δεν είναι και εποχή για φορτσάρισμα εξάλου.


...σήμερα δεν είδα το ματς, αλλά τώρα για να δούμε πόσο καιρό θα είναι έξω ο Μπίδης και αν υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασής του...

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ και μιλάτε για την ομάδα, φωνάζοντας ποτέ κανείς δεν έπεισε τους άλλους ότι η άποψή του είναι καλύτερη...

ΥΓ και για να ρίξω κι εγώ λίγο το επίπεδο: όξω οι ποδοσφαιρικοί δεν είναι για τα μούτρα σας εδώ...


Συμφωνώ σε όλα φίλε μου.

Αν τώρα σου επιτεθούν 2- 3 πιτσιρικάδες που δεν έχουν ακούσει τον Κλάδη και πάνε να σου πουν τι εστί Μπάνε και μάλιστα βρίζοντας, μπορεί κι εσύ να παρασυρθείς.

Νά'σαι καλά.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Απ: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό nico4 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:05

Kalamargianni respect.
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:08

εμένα με πιάνει μια στενοχώρια όταν τσακωνόμαστε εδώ μέσα...
προτιμώ να διαβάσω τις απόψεις, αντίθετες και μη, έτσι σχηματίζουμε και πιο ζυμωμένη γνώμη ,
αλλά οι χαρακτηρισμοί και τα υπόλοιπα δεν έχουν κάτι να δώσουν...

εξάλλου, πίσω από ένα ψευδώνυμο, ανώνυμα, δεν έχεις και λόγο να ανταγωνίζεσαι με άλλους ποιος την έχει πιο μεγάλη...



παίδες, όποιος έχει κονέ στην ομάδα ας κάνει κάνα τηλέφωνο να δούμε τι λεν τα νέα για τον Κώστα (σας βεβαιώνω από το λίγο που τον γνώρισα είναι πολύ καλό παιδί)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:10

KalamarGiannis έγραψε:
ΥΓ και για να ρίξω κι εγώ λίγο το επίπεδο: όξω οι ποδοσφαιρικοί δεν είναι για τα μούτρα σας εδώ...


Το ρίχνεις όμως πολύ ρε Γιάννη :( Το μονο που μας λείπει ειναι να κανουμε και διαχωρισμούς ανα άθλημα.Αλλος ΠΑΟΚ εγώ ,άλλος εσυ. :( :( .Εδω λεμε να προσπαθήσουμε να συσπειρωθούμε μπας και τραβήξουμε καναν ανθρωπο στο παλατάκι ..



ΥΓ Την πίκρα σου την καταλαβαίνω αλλα...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:11

black & white ή θα χαλαρωσεις ή θα φυγεις...
Δε θα κατσω να εξηγησω κατι.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:15

KalamarGiannis έγραψε:αυτό το forum το μπασκετικό είναι τόσα χρόνια υπόδειγμα ευπρέπειας...
και κάτι posts σαν αυτά που προηγήθηκαν το χαλάνε για να μην πω βαρύτερη κουβέντα...
έχουμε χάσει αξιολογότατα μέλη με άποψη από δω μέσα γιατί σιχάθηκαν τέτοια πράγματα...
εγώ λοιπόν που παρακολουθώ την ομάδα από τότε που είχε playmaker τον Αλεξανδρή , που είδα την πρώτη προπόνηση Κόρφα-Κλάδη, Αφων Κατσίκη, φωτογραφήθηκα παιδί γυμνασίου με τον Μάνθο για εφημερίδα, ήμουν στο ΣΕΦ με τους 40 τραυματίες και κωλοδακτυλο Φασούλα, στο F4 του χαμένου ημιτελικού, στο χαμένο κύπελο από τον Νιονιο με θύματα τα 2 καμμένα παιδιά από το σχολείο μου (Fernado σε θυμάμαι ρε...) ¯..είδα στο Παλέ Τζόρνταν, είδα και Κούκοτς στα 17 του, έβλεπα όλες τις προπονήσεις των Κλιμακίων, και τόσα άλλα τότε που δεν θυμάμαι , ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ κανένα νέο παιδί κατώτερό μου είτε σε γνώσεις μπάσκετ είτε σε αγάπη για την ομάδα είτε σε δικαίωμα γνώμης...
αυτή τη γνώμη όμως , την διαφορετική από τη δική μας, δυστυχώς στην Ελλάδα δεν την συγνωρούμε σε κανέναν...
γι'αυτό και οι καβγάδες...

Αν το σκεφτείς λίγο, όλοι μας μπορούμε να συμφωνήσουμε σε απλά πράγματα...

ναι, δεν αξίζει στη φανέλα του ΠΑΟΚ η σημερινή κατάσταση.
ναι, δεν μπορεί να γίνει ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ αν δεν υπάρξουν φράγκα.
ναι, είναι μπλαζέ στα μάτια μας ο Μπάνε, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν κάνει το καλύτερο για την ομάδα που αγαπά πιο πολύ κι από μας (και το καλύτερο είναι ξεκάθαρα η εξυγίανση και όχι σπατάλη μπάτζετ αφού ταβάνι υπάρχει και μάλιστα πολύ στιβαρό)
ναι, το ρόστερ αν και βαθύτερο από άλλα χρόνια ξεφουσκώνει, και είναι πιθανό να ξαναζήσουμε τις πρόσφατες εποχές (Ντικούδη κτλ.) που και σε Ευρώπη πάθαμε καθίζηση και σε Ελλάδα δεν είχαμε τον ΕΝΑ παίκτη παραπάνω να νικήσουμε Ρέθυμνα και νιονιους
ναι, ο Όντουμ θύμισε δυστυχώς τις εποχές Γκρει και λοιπόν αναπήρων.
ναι, η ομάδα είναι γκαντέμω και το ξέρουμε, ήταν θέμα χρόνου να μην μας κάτσουν τα ματς στο τέλος (δεν μπορεί πάντα να κερδίζεις στο κορώνα γράμματα)
ναι, οι τελευταίες ήττες στις λεπτομέρειες μας πονάνε και ρίχνουν το πρεστιζ και το μομέντουμ, αλλά οι χρονιές είναι μεγάλες και το ντεφορμάρισμα ακολουθείται νομοτελειακά από φορμάρισμα...δεν είναι και εποχή για φορτσάρισμα εξάλου.


...σήμερα δεν είδα το ματς, αλλά τώρα για να δούμε πόσο καιρό θα είναι έξω ο Μπίδης και αν υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασής του...

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥΣ και μιλάτε για την ομάδα, φωνάζοντας ποτέ κανείς δεν έπεισε τους άλλους ότι η άποψή του είναι καλύτερη...

ΥΓ και για να ρίξω κι εγώ λίγο το επίπεδο: όξω οι ποδοσφαιρικοί δεν είναι για τα μούτρα σας εδώ...


Μαλλον θα εισαι απο τους 300-400 που πηγαιναμε στο Παλε την τελευταια χρονια που παιξαμε Ευρολιγκα...

Το προβλημα της ομαδας σε σχεση με την περασμενη χρονια ειναι ο Κουπερ.Για μενα απο εκει ξεκιναει μια ομαδα και εκει τελειωνει.Τετοιο play-maker δυσκολα να πετυχουμε ξανα(στα ιδια πανω κατω λεφτα).

Επισης,θα ηταν καλο να ξερουμε ολοι μας πως εαν το Παλατακι ειχε 5-6000 κοσμο σε καθε ματς ισως να παιζαμε ηδη στην Ευρωλιγκα...
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:17

χαβαλέ έκανα για τους ποδοσφαιρικούς, είναι που τους ζηλεύω που δεν καταλαβαίνω μπάλα χα χα...
ΑΝΕΥ ΠΛΑΚΑΣ ΤΩΡΑ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ.

-νομίζω ότι μπορούμε όλοι να χαλαρώσουμε (φταίνε και οι ήττες που τσιτώσαμε) και όλα μπορούν να κυλάνε ομαλά (πιστεύω ότι όπως σε ένα χωρισμό φταίνε πάντα και οι 2 , έτσι και για την κοινότητα είναι μια αποτυχία να καταφύγει σε ΒΑΝ χωρίς να μπορέσει να λύσει κόσμια μια σύγκρουση)


Ο DJ όπως και ο DONNIE ήταν λ-α-χ-ε-ι-ο ρε παιδί μου πως να το κάνουμε...
αν και το φιλαράκι μου ο FREE διαφωνεί, εγώ ο παρελθοντολάγνος θα ήθελα να τους δω μαζί με Ντόζιερ και Γκίντενς να επιστρέφουν!!

ΥΓ ονειρεύομαι 12αδα μη με ξυπνάτε: guards οι Cooper, McGrath, Λιάπης, Χαραλαμπίδης, Carter, forwards οι Giddens, Δέδας, , PF οι Dozier Τσαιρέλης, centers οι Vaughn, Μαυροκεφαλίδης, Μπόγρης. Ἰσως άφηνα χώρο και για τον Χαριτόπουλο...
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:19

KalamarGiannis έγραψε:εμένα με πιάνει μια στενοχώρια όταν τσακωνόμαστε εδώ μέσα...
προτιμώ να διαβάσω τις απόψεις, αντίθετες και μη, έτσι σχηματίζουμε και πιο ζυμωμένη γνώμη ,
αλλά οι χαρακτηρισμοί και τα υπόλοιπα δεν έχουν κάτι να δώσουν...

εξάλλου, πίσω από ένα ψευδώνυμο, ανώνυμα, δεν έχεις και λόγο να ανταγωνίζεσαι με άλλους ποιος την έχει πιο μεγάλη...



παίδες, όποιος έχει κονέ στην ομάδα ας κάνει κάνα τηλέφωνο να δούμε τι λεν τα νέα για τον Κώστα (σας βεβαιώνω από το λίγο που τον γνώρισα είναι πολύ καλό παιδί)


Το προβλημα δεν ειναι η διαφορετικοτητα των αποψεων αλλα ο τροπος με τον οποιο εκφραζονται αυτες.Εαν εσυ θεωρεις πως η αποψινη ηττα ηταν ντροπιαστικη...οκ...

Οσον αφορα τον Χαραλαμπιδη....επειδη εχω παιξει και αντιπαλος του,δυο χρονια,οταν ηταν στο Μακεδονικο-τι θυμηθηκα τωρα...-μπορω να πω και γω με τη σειρα μου πως προκειται για ενα απο τα καλυτερα παιδια στο χωρο.Δεν προλαβα να δω εαν πρηστηκε το γονατο του...αλλα απο τις εκφρασεις του προσωπου του καταλαβα πως πονουσε πολυ.Και ο πολυ εντονος πονος στο γονατο αμεσως μετα απο τραυματισμο,συνηθως ειναι προσθιος χιαστος.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!...Περαστικα ρε παλικαρε!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 26 Νοέμ 2014, 00:38

Mpafos, πραγματικά είναι δύσκολη η ερώτηση. Είναι ή δεν είναι ντροπιαστική η συγκεκριμένη ήττα;
Δεν ξέρω. πραγματικά.
από το πρίσμα του μικρότερου μπάτζετ και των οικονομικών και όχι τόσο αγωνιστικών στόχων, δεν είναι.
Από το πρίσμα του ποιος είναι ο Πολωνός που κανέναν άλλο δεν κέρδισε, είναι.
Αν δεις τώρα και ότι βελτιώθηκαν , κάναν καλά παιχνίδια με νέο προπονητή, έχουν ακριβότερο ρόστερ, πήραν διαιτησία έδρας όπως ακούω, και μας βρήκαν και σε στιγμή ξεφουσκώματος -πχ πριν 1 μήνα δεν θα ήταν το ίδιο- και από άποψη δυνάμεων αλλά και από ψυχολογίας, υπάρχει μια λογική με μπασκετικά κριτήρια να πεις ΟΚ μπορούσες να κερδίσεις αλλά δεν είναι και ντροπή που έχασες...

σε όνομα όμως, παραμένεις η Μασεράτι που έχασε από τη Σκοντα...

άρα δεν είναι απόλυτο το τι θεωρεί ντροπή ο καθένας μας...και ούτε πρέπει να αρπάζεται κανείς με τον άλλο που τα βλέπει αλλιώς...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 26 Νοέμ 2014, 01:22

Black&White έγραψε:
nikolasf έγραψε:
nikolasf έγραψε:Μην ταΐζεται τα τρολ!!!! :)
Μην απαντάτε σε ανίδεους! ;)

Μην απαντάτε σε ανόητους (προς αποφυγή παρεξήγησης ανόητος= ο μή έχον κοινόν νουν δηλ, λογική.... Μπαμπινιώτης :))


Έγινε. Δε θα απαντήσω σ' εσένα.

Μύγα!!! ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 26 Νοέμ 2014, 06:08

O Black&White έχει φύγει για μια εβδομάδα.

Τον αγώνα δεν τον είδα, δυστυχώς, είχα δουλειά και αντί να μπω να διαβάσω γιατί χάσαμε και πώς χτύπησε ο Χαραλαμπίδης, το 80% των posts είναι αντιπαράθεση με χαρακτηρισμούς...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 06:28

Black&White έγραψε:
desperando έγραψε:
Άλλη μια ντροπιαστική ήττα.

Ευρώπη να μην παίζουμε και στο πρωτάθλημα 40άρες στο κεφάλι απ'τους αθηναίους. Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας! Ενώ περυσι τους κοντράραμε στα ίσια.

Αλλά δεν τρέχει κάστανο. ΠΑΟΚ είσαι με πρόεδρο μπλαζέ.

εσενα πρεπει να σε εχει κερασει πολυ πικρα ο μεγαλος μπανε για να μμιλας ετσι.
συνεχισε παλικαρι μου να ξευτιλιζεσαι




Εννοείται. Με τον άρη, την Μπενετόν,... Εσύ πρέπει να ήσουν στα @@ του μπαμπάκα σου τότε.

Ελάτε ρε πιτσιρικια τώρα που θα με πείτε εσείς για τον Μπάνε. (...)

Υ.Γ. Με σένα και τον Άγγελο τι τρέχει. Τι σε έκανε;

Ένα - ένα μας τα λες... 1 εβδομάδα.
Roman
[/quote]

Μολις μπηκα και ειδα τις απαντησεις του black and white... ντρεπομαι που εχω τετοιους συνοπαδους. Γατακι ο Μπανε ε? καλα καθεσαι σπιτι σου, μη σωσεις και ακολουθεις το μπασκετ, πηγαινε στα ματς με γαυρο και βαζελο στην τουμπα και βρισε σαλπι, τζανδαρη γλυκο...
Αηδια να μειωνεις τον ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΘΛΗΤΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ.
Πρωι πρωι ξενερωσα γαμωτο,
Dimg4
 

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 06:57

Black&White έγραψε:
desperando έγραψε:καταρχην το ΄΄γατουλη΄΄ δεν ειναι βρισια
κατα δευτερον επειδη το πας εκει που σε βολευει,εγω τουλαχιστον εμπαθεια δεν εχω με κανεναν ειτε λεγεται αγγελος ειτε λεγεται διαολος,μακαρι να καταφερει να κατακτησει τους στοχους της ομαδας,γιατι στην τελικη αυτη ειναι πανω απολα κατι που κατι τυπακια σσαν και σενα το ξεχνανε.

απο κει και περα οταν καποιος τυχαρπαστος βγαινει και μιλαει με τοση απαξιωση για τον μεγαλυτερο αθλητη του συλλογου και σημερινο προεδρο της ομαδας μπασκετ,ειναι φυσικο να ζηταμε την επεμβαση των μοντς για να μην αρχισουν τα μπινελικια


Ούτε το Λουλούκος. Πάμε παρακάτω.

Για μένα ο Άγγελος στο ποδόσφαιρο μου έχει δώσει περισσότερες χαρές απ' όσες ο Μπάνε στο μπάσκετ. Γιατί μεταξύ μας , δεν ξέρω αν στο είπε ο μπαμπάς σου, ο Μπάνε συνήθως έχανε.
ι.


Ρε κοιτα χαπια που παιρνεις γιατι λαθος συνταγη πηρες!!! Θα τρελαθουμε με αυτα που διαβαζουμε!! ο Μπανε τι εκανε συνηθως??? εχανε?? Ξερεις ΡΕ μικρε ποσους τιτλους πηρες με τον Μπανε ηγετη? ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ, ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ και θα τολμησεις να τον μειωσεις ετσι? ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ
Dimg4
 

Re: Zielona Gora - Π.Α.Ο.Κ. 84-77, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 26 Νοέμ 2014, 10:52

Στα αγωνιστικά τώρα επειδή διαβάζω στα τελευταία παιχνίδια πολύ γκρίνια για την απόδοση μας ας αναλογιστούμε οτι ειναι μια ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ομάδα.Απ τους περσινούς στην αρχικη πεντάδα ζήτημα να ξεκινάει ενας.Αλλοι φαίνονται πιο ετοιμοι( Βον) κι αλλοι ψιλοχαμένοι (Οντουμ) ισως γιατι βρέθηκαν σε εντελώς διαφορετικό περιβάλλον.Ακόμα είναι νωρίς ας περιμένουμε λίγο (ακόμα και το νωθρό Λαγκφορτ) να δεσει η ομάδα και τα ξαναλέμε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες