ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Pınar Karşıyaka

Odum
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Carter
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Saloustros
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Margaritis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
2
13%
Tsochlas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Charalampidis
13
81%
Langford
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Liapis
1
6%
Kakaroudis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dedas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 16

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 00:48

Δηλαδη ρε φρουρε πιστευεις οτι το πανι σηκωθηκε σε αντιποινα για το πανι με τη μουρη του κεμαλ;
Εγραψα εγω καπου οτι υπαρχει τουρκικο γηπεδο που σεβεται ελληνικη ομαδα;
Τι σημαινει αυτο δηλαδη οτι θα γινουμε σα τα μουτρα τους;
Θελεις γκριζους λυκους στην ελλαδα;
Σας εχω ξαναπει εδω μεσα μονο ΠΑΟΚ και τιποτα αλλο.
Δε γουσταρω να μιλαω για πολιτικη εδω μεσα,ωπου αλλου γουσταρεις οταν ανεβω να πιουμε μια μπυρα να μιλησουμε για ολο το συμπαν.
Δε θα γινουμε μπουρδελο για κανενα πανι,οταν παιζει ο ΠΑΟΚ μονο οτι εχει να κανει με τον ΠΑΟΚ στα πανια στα ρουχα μας και στο λαιμο μας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 01:41

μπερδευτηκα μπάνε, νομιζω πως ειχες γραψει αυτο
Parolos έγραψε:Να πω πως οι Τούρκοι μεσα εκει μας συμπεριφερθηκαν με τεράστιο σεβασμό, αλλα φρόντισαν κάποιοι να δείξουμε το επίπεδό μας για άλλη μια φορά..





εγω εμαθα απο την πρωτη νυχτα τι εγινε εκειμεσα, αλλα δεν εδωσα εκταση στο ζητημα για να μην εχουμε αλλα, το ιδιο εκανε και η διοικηση της ΚΑΕ

το να μιλαμε ομως για φιλοξενιες και σεβασμο απο την πλευρα τους ειναι γελοιο

τωρα θα μου πεις απαντηση θα ηταν να εχει 5000 κοσμο σημερα να φωναζει ΠΑΟΚ αλλα τι να κανουμε, σηκωνω τα χερια ψηλα

μην τρελαινεσαι , δεν απεχουν οι αποψεις μας

Ο ΠΑΟΚ εκφραζεται με αντιδραση ειτε ειναι για μεν θεματα είτε για δε , και αυτο ειναι υγεια. Εγω ετσι τα βλεπω.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Parolos » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 02:21

Ελα φρουρε ναι εγω το εγραψα.
Δεν το ειχα δει το βιντεο, αλλα ειδα παντως πως το γηπεδο τους χειροκροτησε και τους παιχτες μας στο τελος, τουλαχιστον απο την πλειοψηφια, γι αυτο ειπα σεβασμο.
Τωρα προφανως και εκαναν κι αυτοι μαλακια, αλλα τα καραγκιοζιλικια των Τουρκων, που παντα τα κανουν δε χρειαζεται να τα κανουμε κι εμεις.
Και μη μου πεις δεν ειναι καραγκιοζιλικι αυτο που εγινε σημερα.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 03:51

Δεν ξέρω πως το βλέπετε, αλλά για μένα που ήμουν 10 μέτρα πιο πέρα ήταν ξεκάθαρο πως το πανό δεν ανέβηκε επειδή ανέβηκε πανό του Κεμάλ στην Τουρκία. Αλλά ακόμα κι έτσι να ήταν, το να σου κάνουν μανούρα οπαδοί μιας ομάδας δεν είναι λόγος να βρίζεις ολόκληρη τη χώρα στην οποία ανήκει.

Το να κάνει κάποιος τη μ@αλακία του δεν δικαιολογεί την δική μου μ@λακία. Από όποια άποψη και να το δεις ήταν αισχρό και αδικαιολόγητο και τέτοια συμπεριφορές δεν πρέπει να υπάρχουν ΕΙΔΙΚΑ στον ΠΑΟΚ (σε ένα ποστ του Κρανάτου πριν λίγες μέρες διάβασα το εξής "Άλλωστε όπως έχει γράψει και ο σφ ΠΑΟΚ Θύρα 4, 'Ο ΠΑΟΚ είναι πάνω από τα έθνη. PAOK uluslardan daha büyük'" και συμφωνώ απόλυτα).

Εξίσου αδικαιολόγητο το να ακούγονται εκκλήσεις από τα μεγάφωνα να κατέβει το πανό γιατί η ομάδα θα έχει πρόβλημα, και αντιθέτως να βρίζουν τα στελέχη της ΚΑΕ που τόλμησαν να έρθουν να τους μιλήσουν. Τι μας νοιάζουν άλλωστε τα προβλήματα που προκαλούμε στην ομάδα, αφού οι άλλοι είναι Τούρκοι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 09:26

ρε παιδιά, ωραία όλα αυτά που λέτε αλλά μην γινόμαστε απαίδευτοι δημοσιογράφοι που το μαχαίρι θα φτάσει στο κόκκαλο και κάτι ανεγκέφαλοι χαλάνε την εικόνα του γηπέδου και λοιπά. Fuck Turkey είναι πολιτικό μήνυμα??? :oops:

PS:

Living is easy with eyes closed
Misunderstanding all you see
It's getting hard to be someone, but it all works out
It doesn't matter much to me

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό avenger_4 » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 10:09

Ναι. Είναι πολιτικό και μάλιστα με το πολιτικό πρόσημο του φασισμού.
Άβαταρ μέλους
avenger_4
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευτ 16 Δεκ 2013, 07:07

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 11:10

Εγώ είδα φάτσες (ξυρισμένες) που πρώτη φορά τις είδα...η ΧΑ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός και έφερε κάποια ''προστασία'' μαζί με τους μόνιμους πιτσιρικάδες.
Αυτοί που έχουν αδελφοποιηθεί με τους ''ελληνόψυχους'' του γαύρου και της αεκ τι σχέση έχουν αυτοί με τον ΠΑΟΚτσή των 70's, 80's,90's ?
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 19:52

Να γράψω κι εγώ πως τα είδα τα πράγματα. Είναι κρίμα καταρχήν να βάζουμε στην ίδια πρόταση τον Όντουμ με τον Λάνγκφορντ..Ο Όντουμ ξέρει μπάσκετ. 10 πόντοι και 6 ασίστ χτες αν το δούμε από τη σκοπιά της στατιστικής δεν είναι άσχημα. Ο άλλος ζημιώνει την ομάδα. Σε άλλες εποχές θα είχε αλλαχτεί ήδη, αλλά σε κάθε ματς αποδεικνύει ότι υπάρχει και χειρότερα.

Στην επίθεση δε μπορούσε καν να βρεί τις προϋποθέσεις για να πάρει κάποιο σούτ, ριμπάουντ σε 23 λεπτά πήρε 2..όταν ο Μιχαλάκης ο Λιάπης σε 7 λεπτά πήρε 4, τα 2 εξ αυτών επιθετικά! Στην άμυνα δεν υπήρχε, τον έβαζε συνεχώς πλάτη ο Ντάρκο Μιλίσεβιτς της Καρσίγιακα και τον πήγαινε καροτσάκι μέχρι το καλάθι. Θα μου πείς 4άρια δε μπορεί να μαρκάρει, θα μπορούσε το χτεσινό τέρας? Η διαφορά χανόταν με το που έβγαινε ο Βον είτε για ανάσες είτε λόγω φάουλ και έπαιζε 5 ο Λάνγκφορντ. Αν βάλεις και τα βήματα στο τέλος, εντάξει ο άνθρωπος δε παλεύεται άλλο.

Από την άλλη ο Όντουμ, παρόλο που τα στατιστικά του χτες δεν ήταν άσχημα, μέσα στο παιχνίδι ήταν κακός και χαμένος. Μου θύμισε εποχές Τζάστιν Γκρέι, καθώς ειδικά στο β' ημιχρόνιο κολλούσε πολύ ώρα και έδινε την πρώτη πάσα στα 10 δευτερόλεπτα και τρέχαμε μετά και δε φτάναμε. Αποκορύφωμα ήταν σε κάποια επίθεση και χωρίς καμιά πίεση, πρόλαβε με άλμα να περάσει το κέντρο και να προλάβει τον κανονισμό των 8 δευτερολέπτων και αυτό μετά από γκάζια του Σούλη!!! Απίστευτα πράγματα, πολύ αγχωμένος ο μικρός χτες.

Κατά τα άλλα όντως κι ο Σούλης χτες ήταν λίγο ντεφορμέ, ειδικά με το ροτέισον. Συμφωνώ και επαυξάνω με κάποιον που είπε πιο πάνω για τον Σαλούστρο (που είχε εκνευρίσει τον Ντίξον) πως δεν έπρεπε να τον αλλάξει, ενώ κι ο Λιάπης χτες ήταν συγκινητικός και σίγουρα παίχτης που βάζει 8 πόντους με απόλυτη ευστοχία, 4 ριμπάουντ, τρομερή άμυνα και 2ος στο ράνκινγκ με 14, ε σίγουρα ρε Σούλη αξίζει να παίξει παραπάνω από 7 λεπτά...Ο Δέδας στα δικά μου τα μάτια έπρεπε να μπεί πιο νωρίς, όταν έπαιζαν τόση ώρα ζώνη οι Τούρκοι και όχι στο τέλος που ήταν κρύος. Αυτά τα ολίγα. Συνεχίζουμε...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 20:59

Ο Δέδας γιατί παίζει λίγο;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 23:32

κοίτα να δεις, που αν βρίσεις την τουρκία, πλέον λέγεσαι χρυσαυγίτης και φασίστας
για γέλια

εδώ πείραξαν οι ελληνικές σημαίες, τι να λέμε

δυστυχώς στη χώρα μας πλέον, τα βλέπουμε όλα πολιτικά
το να σηκώσεις τη σημαία σου και να βρίσεις αυτόν που θεωρείς εχθρό σου, δεν είναι κομματική κίνηση
μη μπερδεύουμε τη βούρτσα με την π##τσα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 20 Νοέμ 2014, 23:52

Αμα θελεις να βρισεις την Τουρκια υπαρχουν χιλιοι δυο τροποι.Μεσω Ιντερνετ,μεσω διαδηλωσεων.Ας συγκεντρωνωνταν αυτοι που σηκωσαν το πανι μπροστα στο προξενειο τους να διαμαρτυρυθουν.Σε εναν αγωνα μπασκετ τι θεση εχουν ολα αυτα?Αλλα ενταξει οι χτεσινοι την εκαναν την δουλεια τους,τωρα για το οτι θα φαει προστιμο η ομαδα που το καθε χιλιαρικο το κυνηγαει με το τουφεκι στα τετοια τους,λες και θα ξαναρθουν στο γηπεδο.Μονο του χρονου αν κληρωθουμε ξανα με καμια τουρκικη ομαδα.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: ΠΑΟΚ - Pınar Karşıyaka 74-79 MVP, σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 21 Νοέμ 2014, 05:48

Ήττα σε έναν αγώνα που μπορούσαμε να κερδίσουμε, παραμένουμε δυνατοί για τη 2η θέση, η πρόκριση, άλλωστε, είναι σχεδόν εξασφαλισμένη!

MVP ο αρχηγός Χαραλαμπίδης!

Πάμε παρακάτω! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης