Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 7/6 18:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Black&White » Κυρ 07 Ιουν 2015, 19:16

CCCP έγραψε:Εδω και ο τελικος της ευρολιγκας και ηταν μετρια πραγματα. Δεν υπαρψει μπασκετ στην ευρωπη.

Εγω γουσταρω παντως που δεν ενδιαφερεται και πολυ ο κοσμος και πηδαμε τα σκουλικια. Το κανει ακομα ποιο αστειο. Γιατι αυτοι οι ξεφτιλισμενοι θα τιγκαροθν το παλε σε ενα αδιαφορο στην ουσια ματς γιατι για αυτους ειναι ο μονος λογος υπαρξης τους και οτι τους εχει μείνει για να κανουν πανυγηρι.

Προτιμω ο κοσμος του ΠΑΟΚ να ειναι ανωτερος και αδιαφορος για μια σειρα παιχνιδιών ανευ σημασιας.



Έχει σημασία γιατί ο τρίτος θα παίξει για το "Europoutso cup" ενώ ο τέταρτος για το " Europoutsokavala cup"
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 7/6 18:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Alastor » Κυρ 07 Ιουν 2015, 19:31

αληθεια η τριτη θεση της μας εξασφαλιζει οσον αφορα την ευρωπη σε σχεση με την τεταρτη?
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 7/6 18:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 07 Ιουν 2015, 19:34

(στα περισσότερα από τα παραπάνω) παιδιά ευχαριστούμε για τις αναλύσεις.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 7/6 18:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 07 Ιουν 2015, 19:58

CCCP έγραψε:
Προτιμω ο κοσμος του ΠΑΟΚ να ειναι ανωτερος και αδιαφορος για μια σειρα παιχνιδιών ανευ σημασιας.


Ενώ πχ στο τελικό του χάντμπολ που είχε ενδιαφέρον το γεμίσαμε έτσι ?
Στο βόλεϊ το γεμίσαμε γιατί παίζαμε με γαυρο-βαζελο αν παίζαμε με καμιά Σύρο θα είχε το πολύ 2-3 χιλιάδες...
Στα εκδοτήρια δεν υπήρχε κανείς ενώ όλοι περίμεναν να μπουν τζάμπα. Και καλά κάναν αφού τους αφήνει η ΚΑΕ.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 7/6 18:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 07 Ιουν 2015, 20:28

Black&White έγραψε:
CCCP έγραψε:Εδω και ο τελικος της ευρολιγκας και ηταν μετρια πραγματα. Δεν υπαρψει μπασκετ στην ευρωπη.

Εγω γουσταρω παντως που δεν ενδιαφερεται και πολυ ο κοσμος και πηδαμε τα σκουλικια. Το κανει ακομα ποιο αστειο. Γιατι αυτοι οι ξεφτιλισμενοι θα τιγκαροθν το παλε σε ενα αδιαφορο στην ουσια ματς γιατι για αυτους ειναι ο μονος λογος υπαρξης τους και οτι τους εχει μείνει για να κανουν πανυγηρι.

Προτιμω ο κοσμος του ΠΑΟΚ να ειναι ανωτερος και αδιαφορος για μια σειρα παιχνιδιών ανευ σημασιας.



Έχει σημασία γιατί ο τρίτος θα παίξει για το "Europoutso cup" ενώ ο τέταρτος για το " Europoutsokavala cup"

:lol: :lol: κλαίω
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Κυρ 07 Ιουν 2015, 20:30

Προσωπικα αδιαφορω για τον μικρο τελικο,θεωρω πως ειναι ξεφτιλα να διεξαγονται αγωνες χωρις κανενα νοημα(κανενα εισιτηριο για το eurocup δεν δινει η 3η θεση,ο Μπερομεου αποφασιζει) ενω νομιμοποιειται η παραγκα του Εσακε.Σε σφαζουμε στον ημιτελικο και καθιστε παιξτε αδιαφορα ματς εκει πανω για το ποιος θα κανει καζουρα στον αλλον.
Φετος εχω παει στον αγωνα με την Κουμπαν οπου ηταν καπου 70 ατομα μεσα επειδη επεφτε πανω στο ματς με τον γαυρο στο Καραισκακη,εχω παει σε ματς με Ελευσινες,Τρικαλα κλπ,το σημερινο ουτε που το ειδα.Μακαρι να δωσει ο Ιβαν 2,5 μυρια σε αυτο το ερμο τμημα.Δεν ειναι τυχαιο το ποσο,τοσο ειναι το μπατζετ της Καρσιγιακα που απεκλεισε τον Ζοτς των 30 μυριων μπατζετ και παει τελικο στην Τουρκια.Με τετοιο ποσο,πιστη στις ικανοτητες σου και οχι μοιρολατρια(που να τα βαλουμε με γαυροβαζελους,το ιδιο μπορουσαν να ελεγαν οι της Καρσιγιακα,που να τα βαλουμε με την Φενερ) χτιζεις μια χαρα ομαδα.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Κυρ 07 Ιουν 2015, 20:44

dtown έγραψε:Προσωπικα αδιαφορω για τον μικρο τελικο,θεωρω πως ειναι ξεφτιλα να διεξαγονται αγωνες χωρις κανενα νοημα(κανενα εισιτηριο για το eurocup δεν δινει η 3η θεση,ο Μπερομεου αποφασιζει) ενω νομιμοποιειται η παραγκα του Εσακε.Σε σφαζουμε στον ημιτελικο και καθιστε παιξτε αδιαφορα ματς εκει πανω για το ποιος θα κανει καζουρα στον αλλον.
Φετος εχω παει στον αγωνα με την Κουμπαν οπου ηταν καπου 70 ατομα μεσα επειδη επεφτε πανω στο ματς με τον γαυρο στο Καραισκακη,εχω παει σε ματς με Ελευσινες,Τρικαλα κλπ,το σημερινο ουτε που το ειδα.Μακαρι να δωσει ο Ιβαν 2,5 μυρια σε αυτο το ερμο τμημα.Δεν ειναι τυχαιο το ποσο,τοσο ειναι το μπατζετ της Καρσιγιακα που απεκλεισε τον Ζοτς των 30 μυριων μπατζετ και παει τελικο στην Τουρκια.Με τετοιο ποσο,πιστη στις ικανοτητες σου και οχι μοιρολατρια(που να τα βαλουμε με γαυροβαζελους,το ιδιο μπορουσαν να ελεγαν οι της Καρσιγιακα,που να τα βαλουμε με την Φενερ) χτιζεις μια χαρα ομαδα.



ναι αλλα ξες οτι στην Τουρκια επιτρεπεται μια ομαδα 2.5 εκ να κερδισει μια 30 εκ?

εδω αν ο γαυρολαγος ειχε 30εκ μπατζετ,οχι μονο διαιτητες αλλα και τα διχτυα στα παρκε θα αγοραζε
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 07 Ιουν 2015, 20:47

Κλειστό και άναρχο παιχνίδι, από εκείνα που σου μένει μόνο το αποτέλεσμα. Ήμασταν πιο εύστοχοι στα τρίποντα ειδικά στο κρίσιμο τέταρτο δεκάλεπτο, ανανεώσαμε πολλές επιθέσεις αλλά χάσαμε αρκετά ελεύθερα σουτ. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, έτσι θα πάει η σειρά.

Μόνο για το γόητρο παίζουμε ουσιαστικά. Το Γιούροκαπ δε δίνει καλά λεφτά, κόσμος δεν πάει να πεις ότι περιμένουμε εισπράξεις από τα εισιτήρια, πορεία εκ των πραγμάτων δεν μπορούμε να κάνουμε αν και φέτος ήμασταν αξιοπρεπείς και η τελική απόφαση για το ποιος έρχεται και ποιος όχι δεν έχει να κάνει με τη θέση. Αν π.χ. το πάνε βάσει εμπορικότητας, οι δύο κίτρινοι έχουν προτεραιότητα. Αν το πάνε βάσει γνωριμιών, ακόμα περισσότερο. Τουλάχιστον ας επιπλέουμε μέχρι ίσως να αλλάξει κάτι. Ήδη σε μερικούς μήνες ο ανταγωνισμός θα είναι πιο ισχυρός.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 07 Ιουν 2015, 20:49

τι σας φταίει το τοπικ και το σκίζετε με βλακείες; Έλεος.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 7/6 18:00 (NovaSports 2)

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 07 Ιουν 2015, 21:41

Tolaros έγραψε:Με την ίδια άποψη κάποτε βλέπαμε Αντελινο κ Πάμπλο αλλά σήμερα θα κάτσουμε όλοι να δούμε Κιτσιου κ Σαββίδη.
Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ τι να κάνουμε



Πες τα ρε φιλε! Ειδικα το μπασκετ στο οποιο εχουμε γυρισει την πλατη, εχουμε το θρασος να το απαξιωνουμε σε ματς με σκουληκι γιατι ειναι "αδιαφορο"!!!
Απο ποτε ειναι αδιαφορο ματς με αυτους???
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 07 Ιουν 2015, 21:49

Βάλαμε μεγάλα σουτ λέει ο σουλης. Αντί να πει πως βαραγαμε μόνο τρίποντα. Λογικό είναι κάποια να μπούνε
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 07 Ιουν 2015, 21:54

Ο ΠΑΟΚτσής πλέον είναι τόσο λαρτζ που γκρινιάζει ακόμα κι όταν κερδίζει γιατί δεν θέλει να κερδίζει με τρίποντα. Όταν κερδίζεις με τρίποντα ουσιαστικά είναι σαν να χάνεις. Θέλει να κερδίζει με καλάθια και φάουλ, έτσι είναι καλύτερο.

Βέβαια όταν ο βάζελος σε πήρε διαφορά εδώ μέσα με 7/9 τρίποντα ήταν ομαδάρα και "αυτοί παίζουν μπάσκετ" και δεν ξέρω γω τι.

Δεν κάνετε καμιά φούσκα τη μύξα σας λέω εγώ.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 07 Ιουν 2015, 22:11

μ αρεσει που κανουμε κριτικη σε μια ομαδα που εμεινε με 2,5 ψηλους
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 07 Ιουν 2015, 22:13

Δεν κριτικαρω μόνο το σημερινό, αλλά τη νοοτροπία που έχει η ομάδα. Ψάξε και βρες τα τρίποντα που έχουμε όλη τη σεζόν
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 67-60,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 07 Ιουν 2015, 22:27

ειναι λογικο οταν αυτη η ομαδα δεν εχει πλει μεικερ για να παιξει το πικ εν ρολ ,ουτε ενα τριαρι που να μπορει να κοβει στην βασικη γραμμη,ουτε ποστ γκειμ με τους ψηλους (εκτος λιγο με τον λαγκφορντ)

απο την αλλη βεβαια ειναι και τι σου δινει ο αντιπαλος. πολλες φορες αποφασιζουν να παιξουν πολυ κλειστα κοβοντας ετσι τις διεισδυσεις και το παιχνιδι με πλατη και δινοντας τα σουτ απο εξω.
αν η ομαδα ειναι ευστοχη γινετε ενα ευκολο ματς,αν ειναι αστοχη το παιχνιδι πολυ ευκολα μπορει να στραβωσει.

απο την αλλη πρεπει να πουμε οτι η ομαδα εχει πολλους και καλους σουτερ,αρα δεν ειναι τυχη το οτι θα βαλεις καποια σουτ. εξαλλου το 35% στα τριποντα στην εδρα σου δεν ειναι και καποιο καταπληκτικο νουμερο,ειναι φυσιολογικο

υγ μετα το τοσο κραξιμο που εφαγε ο οντουμ, σημερα αξιζει ενα μπραβο για το πολυ καλο του παιχνιδι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης