Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 17 Μάιος 2015, 09:46

stephanos έγραψε:Μήπως οι παίκτες έχασαν επίτηδες για να γεμίσουν πάλι το παλατάκι; :P
Αλλά παλιό το κόλπο και δεν θα πιάσει ξανά. :twisted:


Δε μασάει ο λαός του ΠΑΟΚ απο τετοια Στεφανε :lol:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Απ: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffos » Κυρ 17 Μάιος 2015, 11:38

desperando έγραψε:
τσιριγώτης έγραψε:Οντουμ, μπρεμερ, τσοχλας, παιχτακια της σειράς

ε ναι μιας και με 10.000 το χρονο συμβολαιο υπαρχουν τοσοι και τοσοι παικταραδες να παρεις και μεις εχουμε αυτα τα παικτακια της σειρας

οσο για τον μπρεμερ που λετε δεν ηταν τοσο κακος και ειναι ο καλυτερος δημιουργος της ομαδας,αλλα τι να το κανεις οταν (ειδικα σημερα με την απουσια του καρτερ) δεν υπαρχει πλαγιος παικτης ,ειτε να κοβει στην βασικη γραμμη,ειτε να διεισδυει ,ειτε να σουταρει.
με τον δεδα για 20 λεπτα στο φτερο και με τον οντουμ κανεις δεν μαμησε

υγ αν για κατι τρελαθηκα σημερα ηταν η μη συμμετοχη του λιαπη. ειναι το μονο πραγμα που δεν μπορω να καταλαβω τον σουλη


Έτσι ακριβώς. Χωρίς κάρτερ με τον λαγκφορντ σε κακή μερά και χωρίς επιλογές για σουτ μια χαρά ήταν ο Μπρέμερ.

Ο Οντουμ είναι η χειρότερη επιλογή της δεκαετίας. Δεν έχει τίποτα. Σουτ, πάσα, ντραιβ, χειρισμό, τίποτα.

Και εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίρνει χρόνο ο Λιάπης που όσες ευκαιρίες έχει πάρει ήταν εξαιρετικός.

Ας ελπίζουμε ότι στο τελευταίο ματς θα εμφανίσουμε καλύτερα στοιχεία.
buffos
 
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 16/05/ 19:00 (NovaSports2)

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 17 Μάιος 2015, 13:53

desperando έγραψε:
τσιριγώτης έγραψε:Οντουμ, μπρεμερ, τσοχλας, παιχτακια της σειράς

ε ναι μιας και με 10.000 το χρονο συμβολαιο υπαρχουν τοσοι και τοσοι παικταραδες να παρεις και μεις εχουμε αυτα τα παικτακια της σειρας

οσο για τον μπρεμερ που λετε δεν ηταν τοσο κακος και ειναι ο καλυτερος δημιουργος της ομαδας,αλλα τι να το κανεις οταν (ειδικα σημερα με την απουσια του καρτερ) δεν υπαρχει πλαγιος παικτης ,ειτε να κοβει στην βασικη γραμμη,ειτε να διεισδυει ,ειτε να σουταρει.
με τον δεδα για 20 λεπτα στο φτερο και με τον οντουμ κανεις δεν μαμησε

υγ αν για κατι τρελαθηκα σημερα ηταν η μη συμμετοχη του λιαπη. ειναι το μονο πραγμα που δεν μπορω να καταλαβω τον σουλη

Γειά σου ειρωνα. ..προς θεού όλοι ήταν τέλειοι
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 17 Μάιος 2015, 14:23

τσιριγώτης έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Στο κραξιμο πρωτοι ειναι καποιοι.

Σοβαρά μιλάς; είπα την γνώμη μου για κάποιους παίχτες, είναι κακό; πρέπει να λέμε μόνο καλά λόγια δηλαδή για να μη μας κρίνετε; Λυπάμαι πολύ αμνός δε γίνομαι. Μπράβο για τα όσα έχουν κάνει, αλλά μέχρι εκεί.


Ποια καλά λόγια ?:):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 16/05/ 19:00 (NovaSports2)

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 17 Μάιος 2015, 15:30

τσιριγώτης έγραψε:
desperando έγραψε:
τσιριγώτης έγραψε:Οντουμ, μπρεμερ, τσοχλας, παιχτακια της σειράς

ε ναι μιας και με 10.000 το χρονο συμβολαιο υπαρχουν τοσοι και τοσοι παικταραδες να παρεις και μεις εχουμε αυτα τα παικτακια της σειρας

οσο για τον μπρεμερ που λετε δεν ηταν τοσο κακος και ειναι ο καλυτερος δημιουργος της ομαδας,αλλα τι να το κανεις οταν (ειδικα σημερα με την απουσια του καρτερ) δεν υπαρχει πλαγιος παικτης ,ειτε να κοβει στην βασικη γραμμη,ειτε να διεισδυει ,ειτε να σουταρει.
με τον δεδα για 20 λεπτα στο φτερο και με τον οντουμ κανεις δεν μαμησε

υγ αν για κατι τρελαθηκα σημερα ηταν η μη συμμετοχη του λιαπη. ειναι το μονο πραγμα που δεν μπορω να καταλαβω τον σουλη

Γειά σου ειρωνα. ..προς θεού όλοι ήταν τέλειοι

δεν νομίζω ούτε να ειρωνεύεται ούτε καν. ίσα ίσα έχει και επιχειρήματα. παρακαλώ, πιο ήρεμα παίδες.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 17 Μάιος 2015, 15:39

Ρε Αστροναύτη, πλάκα με κάνεις; Στο αμέσως προηγούμενο post ζήτησε ο K_geo ηρεμία και φυτιλιάζεις;
Έφυγε το post... Δεν χρειαζόταν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό astronaut » Κυρ 17 Μάιος 2015, 15:43

Καμία σχέση.
Χαβαλέ (τού) κάνω.
Συμφωνώ με την άποψή του γι'αυτό και η πράθεση είχε και τη δεύτερη πρόταση.
Θα σε παρακαλούσα να το επαναφέρεις.
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 17 Μάιος 2015, 15:51

αυτο δεν γινεται.δεν υπάρχει αντίστοιχη ενέργεια.

δεν είδα το πόστ, αλλά απο την άλλη, απο ότι κατάλαβες, η... φήμη σου προηγείται των λέξεων σου... οπότε βοήθα και εσύ λίγο την κατάσταση... :)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Κυρ 17 Μάιος 2015, 15:52

Έκανε μια ήττα η ομάδα μετά από τέτοιο σερί και πολύ μίρλα!Η ΑΕΚ που έχει μπάτζετ ομάδας Ευρωλίγκας την πήραμε μέσα έξω ζορίζεται με τον ΑΡΗ και την στηρίζουνε τα χανούμια?Εμείς πόσοι πηγαίνουμε στο γήπεδο?
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 17 Μάιος 2015, 16:33

Για μένα είναι απολύτως κατανοητή η δυσανάλογη μίρλα που βλέπω από ΠΑΟΚτσήδες, δε μιλάω για εδώ μέσα αλλά για το περιβάλλον μου. Όταν αντιπαθείς ένα τμήμα και αρνείσαι συστηματικά να το στηρίξεις, ενδόμυχα δε σε πειράζει να το δεις να αποτυγχάνει.

Την Τρίτη περνάμε.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό astronaut » Κυρ 17 Μάιος 2015, 16:59

Καμία αντιπάθεια & καμία χαιρεκακία.
Απλά, όταν ξέρεις ότι η ευρολίγκα είναι πριβέ & ότι εντός των συνόρων οι δύο τίτλοι θα καταλήξουν στους πρασινοκόκκινους, μοιραία έρχεται η απαξίωση.
Εμένα προσωπικά, το διπλό στην Καρσίγιακα με κάλυψε για φέτος. Μακάρι και του χρόνου να υπάρξει ανάλογη συγκίνηση.


τσιριγώτης έγραψε: Λυπάμαι πολύ αμνός δε γίνομαι. Μπράβο για τα όσα έχουν κάνει, αλλά μέχρι εκεί.


Τσίρι, διευκρίνισε, σε παρακαλώ, αν το "πολύ" πάει πακέτο με το λυπάμαι ή με τον αμνό ;Ρ
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Karelias » Κυρ 17 Μάιος 2015, 17:07

Τι ακριβώς περιμένετε απ (αυτήν) την ομάδα ρε παιδιά;
Οι άνθρωποι με μηδαμινή υποστήριξη απ τον κόσμο, έχουν κάνει ρεκόρ 20ετιας ξέρω γω.
Ποιές είναι οι απαιτήσεις δηλαδή;
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Κυρ 17 Μάιος 2015, 17:10

μη ξερωντας και τοσο απο μπασκετ,δεν μπορω να καταλαβω τα παραπονα των συνοπαδων μου(που μπορει να ειναι και πληρως δικαιολογημενα στην τελικη).
εγω απλα βλεπω οτι τα τελευταια δυο χρονια ειμαστε σταθερα τριτη δυναμη με μπατζετ πολυ μικροτερο απ τους ανταγωνιστες μας κατι που μου δειχνει οτι βαδιζουμε σε σωστο δρομο(περσι ο Πανιωνιος ειχε μπατζετ τρεις φορες μεγαλυτερο απ τον δικο μας ,φετος η ΑΕΚ τα ιδια και χειροτερα).
απ την αλλη ο οπαδος μιας μεγαλης ομαδας οπως ειναι η ΠΑΟΚαρα μας λογικο ειναι να εχει απαιτησεις και να θελει η ομαδα να σπασει το διπολο.
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 17 Μάιος 2015, 17:20

astronaut έγραψε:Καμία αντιπάθεια & καμία χαιρεκακία.
Απλά, όταν ξέρεις ότι η ευρολίγκα είναι πριβέ & ότι εντός των συνόρων οι δύο τίτλοι θα καταλήξουν στους πρασινοκόκκινους, μοιραία έρχεται η απαξίωση.


Σίγουρα υπάρχει αντιπάθεια για το άθλημα γενικά και το τμήμα γενικότερα, αυτό είναι δεδομένο, δε μιλάμε απλά για αδιαφορία. Η χαιρεκακία είναι ακόμα ένα επίπεδο πάνω.

Αν και αυτή η συζήτηση έχει γίνει πολλές φορές, σήμερα το ανδρικό ποδόσφαιρο, δηλαδή η αρχή και το τέλος του ΠΑΟΚ, κλείνει δώδεκα χρόνια χωρίς τίτλο.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Ρέθυμνο - Π.Α.Ο.Κ. 65-61,Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 17 Μάιος 2015, 22:47

Κλειδώνει το topic, χωρίς MVP..
Συνέχεια εδώ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες