Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2014/15...

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό slidar » Τετ 08 Οκτ 2014, 20:27

"Φέρτε μας το Κύπελλο στο Πύργο το Λευκό"
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ 8/10, 19:00

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 08 Οκτ 2014, 20:48

stelyk έγραψε:Μας επρηξες τον ερωτα ρε ρόμαν :mrgreen: για να παμε στο γηπεδο και εσυ ελειπες??? :redcard:


Πίστεψέ με, αν μπορούσα, θα πήγαινα, έχω και διαρκείας... :(
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό slidar » Τετ 08 Οκτ 2014, 20:52

Ωραία ατμόσφαιρα στο παλατάκι σήμερα.. Λίγοι και καλοί.

Οι γνωστοί πανηγυρτζήδες θα παρακαλάνε για ένα εισιτήριο έτσι και περάσουμε τελικό..

Φέρτε μας το Κύπελλο στο Πύργο το Λευκό.
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:00

παιδιά υπάρχουν τα stats έτσι όπως τα ανεβάσατε στο ημίχρονο???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:03

Το ματς ξεκίνησε με εκνευρισμό στην επίθεση που είχε ως αποτέλεσμα τα πρώτα 3 λεπτά να μην σημειωθεί καλάθι ( :shock: ). Έπειτα ανέβηκε ο Odum,έκανε δύο κλεψίματα και πήραμε μπροστά κυρίως με αυτόν και τον Βον.Ήμαστε άστοχοι στις βολές (νομίζω 2/7) γ αυτό και η διαφορά έμεινε στο +7 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Κάρτερ έμεινε στο δεύτερο δεκάλεπτο στον πάγκο (είχε 2 φάουλ από νωρίς),αλλά η ομάδα ρόλαρε γρήγορα στο β δεκάλεπτο και με πρωταγωνιστές τους Βον (2 τάπες),αλλά και τους Κακαρούδη (5 σερί πόντοι) και Χαραλαμπίδη άυξησε την διαφορά,ενώ ταυτόχρονα στην άμυνα εξακολουθήσαμε να είμαστε πάρα πολύ σοβαροί με αποτέλεσμα μόλις 28 πάντους παθητικό.Στα πολύ συν η χρησιμοποίηση για αρκετά λεπτά του Λιάπη,ο οποίος με εξέπληξε επιθετικά (πήρε σουτ με πολύ καλά ποσοστά) και οργανωτικά.Στα αρνητικά ο Λάνγκφορντ που έδειχνε έξω από τα νερά του.

Στο β μέρος ξαναμπήκε ο Κάρτερ και άρχισε να βομβαρδίζει τον ΚΑΟΔ (4 τρίποντα σερί μέτρησα) και σε άψογη συνεργασία με τον Odum,ο οποίος ήταν εξαιρετικός στην οργάνωση και τον Βον η διαφορά αυξήθηκε γρήγορα και εύκολα.Έφτασε το +26,αλλά κάπου εκεί δεχθήκαμε ένα μικρό σερί και έληξε το δεκάλεπτο στο +19.Στην τρίτη περίοδο που χτίστηκε η πιο μεγάλη διαφορά δεν εκτελέσαμε καθόλου σχεδόν βολές (είχε 3 φάουλ ο ΚΑΟΔ).

Στο 4ο δεκάλεπτο δεν άλλαξε τίποτα,χρησιμοποιήθηκε και ο Κώττας μαζί με τον Λιάπη..

Με εντυπωσίασε ο Βον σε άμυνα και επίθεση.Πολύ αθλητικός ψηλός με πολύ έκρηξη στην επίθεση και πολύ καλά πόδια στην άμυνα (έκανε και 2 κλεψίματα).Εντυπωσιακός.

Εντυπωσιακός και ο Odum,ο οποίος πέραν των 4 κλεψιμάτων (αν μέτρησα σωστά),είχε και αρκετές ασσίστ,ενώ δεν φοβήθηκε σε κανένα σημείο και το σουτ.Οδήγησε την ομάδα σε πολύ ορθολογικές επιθέσεις.

Ο Carter εξαιρετικός στο β μέρος,πάρα πολύ εύστοχος χωρίς τραβηγμένες επιλογές.Φοβερός σκόρερ.

Σαλούστρος,Κακαρούδης,Μαργαρίτης πάρα πολύ καλοί αμυντικά (ειδικά ο Μαργαρίτης),ενώ πήραν και κάποιες επιθέσεις τις οποίες και αξιοποίησαν σε συντριπτικό ποσοστό.

Ο Μπίδης σταθερή αξία και ο Δέδας έκανε αυτό που πρέπει,δηλαδή πήρε και έβαλε 3-4 σουτ,χωρίς τραβηγμένες προσπάθειες.Ο Τσόχλας πολύ καλύτερος από πέρυσι,ορθολογική οργάνωση,χωρίς λάθη.Δεν εκτέλεσε πολύ,δεν χρειάστηκε βέβαια.

Αρνητικός μόνο ο Λάνγκφορντ,ελπίζω να στρώσει γρήγορα.

Πολύ θετικός ο Λιάπης.Καιρός του να παίρνει παιχνίδια,έδειχνε να ανταποκρίνεται στον ρόλο του ως 3ος play maker.

Γενικά η ομάδα έχει πολύ περισσότερο βάθος φέτος και με εντυπωσίασε.

Μπράβο στους 1500-2000 που βρέθηκαν στο παλατάκι.Μακάρι όλα τα ματς με τέτοιους αντιπάλους να έχουν τόσο κόσμο.Ξέρω πως είναι ξεφτίλα και που το συζητάμε αυτό,αλλά εκεί φτάσαμε.


ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Λάνγκφορντ 4 (1/4δίπ., 2/4βολ., 3ριμπ., 2ασ.), Λιάπης 7 (2/3ριμπ., 1/4βολ., 2ριμπ., 1λάθ., 2ασ.), Χαραλαμπίδης 8 (3/5δίπ., 2/2βολ., 4ριμπ., 2λάθ., 2ασ.), Κάρτερ 17 (4/7δίπ., 3/4τρίπ., 3ριμπ., 1ασ.), Κακαρούδης 5 (1/4δίπ., 1/4τρίπ., 2ριμπ., 3ασ.), Τσόχλας 2 (/1δίπ., 0/1τρίπ., 1λάθ., 4ασ.), Δέδας 8 (1/1δίπ., 2/3τρίπ., 2ριμπ., 1κλ.), Μαργαρίτης 4 (1/2δίπ., 2/2βολ., 4ριμπ., 2ασ., 1κλ.), Κώττας (1λάθ., 1ασ.), Όντουμ 10 (3/4δίπ., 1/1τρίπ., 1/2βολ., 1λάθ., 6ασ., 1κλ.), Σαλούστρος 10 (3/6δίπ., 1/2τρίπ., 1/3βολ., 4ριμπ., 2ασ.), Βον 13 (5/8δίπ., 3/5βολ., 5ριμπ., 2λάθ., 1κλ.)
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:07

ευχαριστούμε odi!!!

PS: μου κάνει εντύπωση που λες για τον Λιάπη στον άσσο ενώ είναι 2. Όντως χρησιμοποιήθηκε ως playmaker σήμερα?
PS2: ο Langford σε όσα ματς είδα και εγώ, ναι μοιάζει σαν να μην ειναι μέλος της ομάδας. Ακόμα και όταν τα βάζει, είναι σαν ένας τύπος που τον σηκώνουμε από τον πάγκο, του λέμε φίλε πάρε 4-5 επιθέσεις και μετά ξανακάτσε :mrgreen: είναι πολύ νωρίς όμως ακόμα... ;)
PS3: έβαλε και 3ποντο ο Jake ρε!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
PS4: Οι 9 στους 12 παίκτες έχουνε ασσιστ. Ανεπανάληπτο :o
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:18

Στο β δεκάλεπτο όταν και πήρε τις περισσότερες προσπάθειες έπαιζε κυρίως στο 2,αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έπαιζε στον άσσο.Έδειξε πολύ ώριμος στις επιλογές του και είχε και μια φάση στο τέταρτο δεκάλεπτο που δίνει πάσα από την γωνία στον Κώττα,αυτός ρολλάρει πάνω στον αντίπαλο,σπάει την μπάλα στον Σαλουστο, ο οποίος ευστόχησε σε τρίποντο..Για highlight η φάση αυτή.

Highlight του αγώνα βέβαια ήταν το airball σε βολή που έκανε το 4 του ΚΑΟΔ..
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό denis » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:34

O Jake το τρίποντο το έβαλε από τα 9 μέτρα κ στο τέλος των 24. 2-3 φορές να κατέβασέ ο Λιάπης 2 έπαιζε, στην άμυνα ήταν καλός μπορεί να έτρωγε το σκριν όσο έπαιζε με Λάνκφορτ που δεν έσπαγε σωστά(σε αντίθεση με Βον που έχει τα ίσως τα γρηγορότερα πόδια που έχω εδώ χρόνια σε αυτό το ύψος) σε αλλά πάντα προλάβαινε να κόψει τη διείσδυση. Στην επίθεση περίμενε στα φτερά για 3ποντο μόνο σε μια φάση δημιούργησε πήγε προς τα μέσα όταν τελείωνε το 24 κ ευτυχώς του κάνανε φάουλ.
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:35

Σαλονικεις ΠΑΟΚτσηδες ειστε αδικαιολογητοι
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:38

denis έγραψε:O Jake το τρίποντο το έβαλε από τα 9 μέτρα κ στο τέλος των 24. 2-3 φορές να κατέβασέ ο Λιάπης 2 έπαιζε, στην άμυνα ήταν καλός μπορεί να έτρωγε το σκριν όσο έπαιζε με Λάνκφορτ που δεν έσπαγε σωστά(σε αντίθεση με Βον που έχει τα ίσως τα γρηγορότερα πόδια που έχω εδώ χρόνια σε αυτό το ύψος) σε αλλά πάντα προλάβαινε να κόψει τη διείσδυση. Στην επίθεση περίμενε στα φτερά για 3ποντο μόνο σε μια φάση δημιούργησε πήγε προς τα μέσα όταν τελείωνε το 24 κ ευτυχώς του κάνανε φάουλ.


έλα πες κι άλλα τώρα που σε έπιασε ο οίστρος :mrgreen: . θέλω λεπτομέρειες για jake. :pano:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:41

Στα του Λιάπη,ο Denis τα ξέρει καλύτερα εννοείται.

Όσο για τον κόσμο,εγώ έφτασα σε σημείο να λέω πάλι καλά που δεν είδα πάλι τους γνωστούς 300-350,αλλά τουλάχιστον 1500-2000 και οργανωμένη κερκίδα 80 ατόμων.Για τέτοια κατάντια μιλάμε..

Περίμενα τουλάχιστον 3.000 κόσμο,αλλά αποδείχθηκαν φρούδες οι ελπίδες μου..Αν και είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης,οι Θεσσαλονικείς ΠΑΟΚτσηδες είναι στην πλειοψηφία τους αχαρακτήριστοι.Δεν ξέρω τί να πω ειλικρινά..

Ελπίζω την Κυριακή στις 17:00 που είναι το ματς με το Ρέθυμνο και δεν έχει και ποδοσφαιρική αγωνιστική να υπάρχει πιο πολύς κόσμος.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:46

Να πω και γω τις εντύπωσεις μου τόσο τα θετικά όσο και τα αρνητικά

Στα συν
Καταρχήν στο τέλος του 2ου δεκαλέπτου έβγαλα φωτό τον πίνακα που πλην του κωττα είχαν σκοράρει όλοι
. Τέτοια διασπορά πόντων θα ναι ο κανόνας φέτος πιστεύω και δείχνει αλλαγή επιπέδου

Παίξαμε στο πρώτο αρκετή ώρα τσοχλας λιαπης και μπιδης 1 2 3 αντίστοιχα
Και μας ταίριαξε πολύ..επιθετικά ..
Η Δράμα δεν ειναι κακή ομάδα ίσα ίσα ..

Ατομικά
λιαπης εξαιρετικά γρήγορα πόδια στην άμυνα και θρασύς όσον αφορά τα Ντράιβ
Το στυλ του στο και κπ στιγμιαία σκέψη πριν κπ απο αυτά μου δείχνει ότι θέλει δουλειά εκεί

Καρτερ τρομερή ποιοτητα -πακέτο και χωρίς να εκβιάζει προσπάθειες

Κακαρούδης καλό Σουτ απο μέση απόσταση , δεν παει στις μάζες στο καλάθι , μια φορά το προσπάθησε έφαγε 2 τάπες

Τζέικ μ ε αυτά που είδα αναθάρρησα ..για όλη τη χρόνια μάλλον
Εξαιρετικής ευφυΐας -ψυχραιμίας αθλητής ..φάνηκε όταν χαλούσαν οι επιλογές του στο τελευταίο δέκατο του δευτερολέπτου και τις άλλαζε με άλλες εξαιρετικά

Λαγξφορντ ακόμα και όταν προσπάθησε να παίξει κάτω απο το καλάθι , τον κέρδιζαν οι ψηλότεροι Σέντερ του καοδ

Βον ενώ φαίνεται με βάζει πόντους , τα περισσότερα καλάθια θα τα χαρακτήριζα ηρωικά και όχι απο ταισμα
Επίσης και αυτός δεν ξέρει να παίρνει σωστές θέσεις κάτω απο το καλάθι
Ναι αλτικος θεαματικος αλλά με σοβαρή έλλειψη αυτή για Σέντερ

Στα πλην

Τα 5αρια τους μας δημιούργησαν πρόβλημα σε άμυνα και επίθεση , ήταν ψηλότεροι δυνατότεροι και είχαν παιχνίδι με πλάτη. Τοςο ο λό ,το 12 ακόμα και ο γεωργακης
Σε αντίθεση με μας που δεν ξερω αν ειναι Δικό μου κόλλημα (και στο τουρνουά του Ρεθύμνου το ανέφερα
) παιχνίδι με πλάτη Γιοκ . Δεν ξερω αν τυχόν δε θέλαμε τέτοιους παίκτες γιατί θα παίζουμε διαφορετικά αλλά παιχνίδι να ταΐζω ψηλό να παίξει με πλάτη δε μπορεί κανένας

Δυστυχώς ο κωττας μπήκε στο τέλος και σε φάνηκε

Τα πλην τα θέτω προς συζητηση :D

Γ
Τελευταία επεξεργασία από MANIAKOS και Τετ 08 Οκτ 2014, 21:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:50

ρε μλκ εσύ δεν είσαι Σουηδία????? :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:53

Εκτακτως είμαι εδω :lol:

: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό denis » Τετ 08 Οκτ 2014, 21:54

Λοιπόν δε θα δεις τόσο φαντεζύ και πολλές ασσίστ, θα δεις κλασσικές ασσίστ κ μ.ο. 2 λιγότερες από Dj. Θα δεις άμυνα κλάσεις παραπάνω ειδικά όταν είναι με Βον που δε θα φάνε πικ ν ρολ. Πηδάει να κόψει στην άμυνα κ σήμερα το αλλοίωσε 3ποντο απο γωνία σε ξεχασμένο παίκτη. Διψάει να τρέξει την ομάδα σε αιφνιδιασμό κ με Κάρτερ μπορεί. Ψάχνει να σκοράρει παραπάνω σε αντίθεση με DJ και με το ύψος που έχει μπορεί σε αποτυχημένο ρολ του ψηλού να σηκωθεί από μέση απόσταση. Στον πάγκο ήταν κλασσικό αμερικανάκι σηκωνόταν φώναζε όχι κ έτσι αλλά με λίγο σπρώξιμο θα κάνει τέτοια ειδικά μετά το 0,51 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2014-2015

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης