Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό falconakis » Σάβ 28 Μαρ 2015, 23:16

Να ρωτήσω κάτι γιατί αφού μόνο προπονητής δεν είναι και δεν έχει ιδέα από ψυχολογία, γουρουνοτρόφος κλπ κλπ τις 2 προηγούμενες φορές που πηρε την ομάδα σε χάλια μαυρα την έβγαλε πρώτη στα πλέυ οφ;;;
Και μην μου πείτε έχασε τον τελικό με κάτω τα χέρια οταν ήτνα χωρις Νατχο, Κατσουράνη και Αθανασιάδη...
μήπως λέω μήπως εαν το ξανακάνει και φετος δικαιούται κάτι παραπάνω από την γκρινια κκαι την μιρλα μας;;;

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1791
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Σάβ 28 Μαρ 2015, 23:40

falconakis έγραψε:Να ρωτήσω κάτι γιατί αφού μόνο προπονητής δεν είναι και δεν έχει ιδέα από ψυχολογία, γουρουνοτρόφος κλπ κλπ τις 2 προηγούμενες φορές που πηρε την ομάδα σε χάλια μαυρα την έβγαλε πρώτη στα πλέυ οφ;;;
Και μην μου πείτε έχασε τον τελικό με κάτω τα χέρια οταν ήτνα χωρις Νατχο, Κατσουράνη και Αθανασιάδη...
μήπως λέω μήπως εαν το ξανακάνει και φετος δικαιούται κάτι παραπάνω από την γκρινια κκαι την μιρλα μας;;;

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:




Γιατί έτσι μας είπε ο Μάκης ο σουγιάς ρε.
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Κυρ 29 Μαρ 2015, 00:04

Αν μείνει ο ΓΧ θα είναι μεγάλο φάουλ. Αν ο Ιβάν ξεχρεώσει έχει την μεγάλη ευκαιρία με έναν σοβαρό ΤΔ και έναν προπονητή με ειδικό βάρος (δεν είναι ανάγκη αυτός να είναι όνομα, αλλά να έχει δείξει κάπου κάποιο έργο και να έχει δοκιμαστεί για αρκετό καιρό -πάνω από έτος- σε ένα Ά επίπεδο) να επαναφέρει την κ@βλα.
Αν κρατήσει τον ΓΧ λοιπόν ρισκάρει με μαθητευόμενους μάγους και με την γκρίνια που μπορεί να δημιουργηθεί από αυτή την επιλογή (αν είναι σωστή ή όχι είναι άλλη ιστορία) να χαθεί αλλη μια χρονιά και -το σημαντικό- να χάσει και αυτό το μομέντουμ που μπορεί να δημιουργηθεί από την κ@βλα σε συνδιασμό με τα παραπάνω.
Ας δοκιμαστεί ο ΓΧ σε μια ομάδα μικρότερου βεληνεκούς και σε 1-2 χρόνια βλέπουμε. Ή τουλάχιστον ας μείνει σαν βοηθός 2-3 χρόνια δίπλα σε ένα έμπειρο προπονητή όπως λένε για Αγκίρε-Γκαρσία.
Και αν νοιώθουν πως έχουν αδικήσει τον ΓΧ γιατί δεν δίνουν την ευκαιρία και στον Βλάνταν που στην τελικά κοουτσάρει σταθερά τα τελευταία 2-3 χρόνια? Αυτός στο πηγάδι κατούρησε?Παρεμπιπτώντος αυτό το κάνουν και οι Ισλανδοί οι οποίοι έχουν σαν πρώτο προπονητή τον -έμπειρο και ευγνωσμένης αξίας- Λαγκερμπακ και του έχουν κοτσάρει σαν βοηθό έναν νεότερο που όπως έχουν δηλώσει από τώρα(!) θα τον διαδεχθεί μετα το EURO 2016!

ΥΣ. Καλά λέει... είναι οξύμωρο να λέμε για ψυχολογία όταν έχουμε παίχτες επιπέδου! Κορόιδα είναι στη Ρεάλ, στη Μπάγερν, στη Μπάρτσα κτλ. που πληρώνουν να έχουν ψυχολόγους!
Γιώργο σε έχω για σοβαρό άνθρωπο... μη λες βλακείες και με ωθείς όλο και περισσότερο στην άποψη ότι αν μείνεις και του χρόνου ως πρώτος θα πάει άλλη μια χρονιά στράφι.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 29 Μαρ 2015, 00:33

Ευτυχώς τα βλέπουν κ άλλοι. .τραγική εξέλιξη εάν ο γχ συνεχίσει. .
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 29 Μαρ 2015, 01:49

ούτε εγω θελω κυρίως για τον πρώτο λόγο που ανέλυσε ο GiorgosAtha.

GiorgosAtha έγραψε:Αν μείνει ο ΓΧ θα είναι μεγάλο φάουλ. Αν ο Ιβάν ξεχρεώσει έχει την μεγάλη ευκαιρία με έναν σοβαρό ΤΔ και έναν προπονητή με ειδικό βάρος (δεν είναι ανάγκη αυτός να είναι όνομα, αλλά να έχει δείξει κάπου κάποιο έργο και να έχει δοκιμαστεί για αρκετό καιρό -πάνω από έτος- σε ένα Ά επίπεδο) να επαναφέρει την κ@βλα.
Αν κρατήσει τον ΓΧ λοιπόν ρισκάρει με μαθητευόμενους μάγους και με την γκρίνια που μπορεί να δημιουργηθεί από αυτή την επιλογή (αν είναι σωστή ή όχι είναι άλλη ιστορία) να χαθεί αλλη μια χρονιά και -το σημαντικό- να χάσει και αυτό το μομέντουμ που μπορεί να δημιουργηθεί από την κ@βλα σε συνδιασμό με τα παραπάνω.


και κάτι ακόμα. σημαντικό. :mrgreen:

γιατί ΓΧ ρε παιδιά; κανονικά, ΓΓ δεν θα έπρεπε να είναι; αφού ΓΣ δέν υπάρχει πια! :lol:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Κυρ 29 Μαρ 2015, 03:42

Δεν ειμαι ουτε θετικος ουτε αρνητικος στο ενδεχομενο να ειναι ο βασικος προπονητης της επομενης χρονιας.Θα τον ηθελα ομως σαν βοηθο,διπλα σε εναν φτασμενο προπονητη απο τον οποιο θα μπορεσει να παρει πολλα πραγματα,ετσι ωστε μετα απο 4-5 χρονια να ειναι ο βασικος μας προπονητης.Αν κρινω απο τις σημερινες του δηλωσεις,οτι τον ενδιαφερει μονο το προπονητιλικι και απο την ανακοινωση του Σαββιδη που ελεγε οτι ο ΓΧ εχει θεση στο μελλον του ΠΑΟΚ,ισως να εχει βαση το παραπανω σεναριο
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 29 Μαρ 2015, 04:06

K_geo έγραψε:ούτε εγω θελω κυρίως για τον πρώτο λόγο που ανέλυσε ο GiorgosAtha.

GiorgosAtha έγραψε:Αν μείνει ο ΓΧ θα είναι μεγάλο φάουλ. Αν ο Ιβάν ξεχρεώσει έχει την μεγάλη ευκαιρία με έναν σοβαρό ΤΔ και έναν προπονητή με ειδικό βάρος (δεν είναι ανάγκη αυτός να είναι όνομα, αλλά να έχει δείξει κάπου κάποιο έργο και να έχει δοκιμαστεί για αρκετό καιρό -πάνω από έτος- σε ένα Ά επίπεδο) να επαναφέρει την κ@βλα.
Αν κρατήσει τον ΓΧ λοιπόν ρισκάρει με μαθητευόμενους μάγους και με την γκρίνια που μπορεί να δημιουργηθεί από αυτή την επιλογή (αν είναι σωστή ή όχι είναι άλλη ιστορία) να χαθεί αλλη μια χρονιά και -το σημαντικό- να χάσει και αυτό το μομέντουμ που μπορεί να δημιουργηθεί από την κ@βλα σε συνδιασμό με τα παραπάνω.


και κάτι ακόμα. σημαντικό. :mrgreen:

γιατί ΓΧ ρε παιδιά; κανονικά, ΓΓ δεν θα έπρεπε να είναι; αφού ΓΣ δέν υπάρχει πια! :lol:

Δεν είναι κουμπάροι αφού;
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 29 Μαρ 2015, 12:28

και τι με αυτό ale? :? :?

λες να φέρει όλο το σόϊ και να έχουμε μπερδέματα τύπου ΓΧ, ΓΓ,ΓΣ,ΓΦ,ΓΤ κτλ κτλ ;; :lol: :lol:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό stephanos » Κυρ 29 Μαρ 2015, 12:44

touboflo4 έγραψε:
Δεν είναι οξύμωρο να μιλάμε για ψυχολογία όταν έχουμε να κάνουμε με παίκτες επιπέδου;
«Συμφωνώ απόλυτα. Θα πρέπει να το αποβάλλουμε αυτό και να αντιμετωπίζουμε κάθε κατάσταση. Το θέμα "ψυχολογία" εγώ δεν το καταλαβαίνω. Δε το κατάλαβα ποτέ, ούτε ως παίκτης, το θέμα καλής και καλής ψυχολογίας. Εδώ έχεις να κάνεις δουλειά. Να δώσω ένα παράδειγμα. Ας πούμε ότι μια ομάδα έχει τρεις σερί ήττες. Στο τέταρτο παιχνίδι, προηγείται με 1-0. Τι έχει τότε αυτή ομάδα; Καλή ψυχολογία λόγω του γκολ ή κακή διότι χάνει συνέχεια; Και αν ισοφαριστεί, τι ψυχολογία θα έχει; Κακή επειδή έφαγε γκολ ή καλή επειδή είχε προηγηθεί;».


Όλοι οι προπονητές υψηλού επιπέδου έχουν γνώσεις ψυχολογίας, και πλέον διαθέτουν γνώσεις περί management. Δεν μπορείς να συμπεριφέρεσαι έτσι για έναν τομέα που επηρεάζει σχεδόν τα πάντα στον αθλητισμό.


Μαυρο Χιονι έγραψε:Νομίζω, μάλλον είμαι σχεδόν σίγουρος, πως όλες οι μεγάλες ομάδες έχουν ειδικούς αθλητικούς ψυχολόγους που παρακολουθούν τους αθλητές και τους παρέχουν υποστήριξη όποτε χρειάζεται.


Δεν διαφωνώ ότι όλες οι μεγάλες ομάδες προσπαθούν να παρέχουν ψυχολογική υποστήριξη, διατηρώ όμως τεράστιες αμφιβολίες για το πρακτικό αποτέλεσμα αυτής. Ας πούμε στην περίπτωση Τόρρες, τί πέτυχαν τόσα χρόνια οι ψυχολόγοι της Τσέλσι; Ή πέρσι στον ημιτελικό του παγκόσμιου, πού ήταν οι ψυχολόγοι της Βραζιλίας; Είναι δύσκολα μετρήσιμο το αποτέλεσμα της συγκεκριμένης δουλειάς.

Έχω την εντύπωση βέβαια πως ο Γεωργιάδης εστιάζει σε κάτι άλλο, αυτό που υπογράμμισα παραπάνω. Ίσως κρίνει ότι η φράση «κακη ψυχολογία» αποτελεί ένα ακόμη άλλοθι για την εικόνα της ομάδας. Ίσως πάλι επειδή ο ίδιος ως παίκτης είχε 100 κιλά @@, δεν αντιλαμβάνεται ότι δεν είναι όλοι οι ποδοσφαιριστές το ίδιο. Θετικό το πρώτο, αρνητικό το δεύτερο.

K_geo έγραψε:γιατί ΓΧ ρε παιδιά; κανονικά, ΓΓ δεν θα έπρεπε να είναι; αφού ΓΣ δέν υπάρχει πια! :lol:


Υπάρχει όμως ακόμη ΓΚ, παίζει και στην πόλη σου! :D

ΥΓ: Για το μέλλον, εννοείται πως συμφωνώ κι εγώ με τον ΓιώργοΑθα.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό zissos » Κυρ 29 Μαρ 2015, 13:06

Aν μείνει ο ΓΧ, Σεπτέμβρη- Οκτώβρη θα ψάχνουμε για προπονητή
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 29 Μαρ 2015, 14:53

Πολύ εύκολα όμως
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 29 Μαρ 2015, 16:29

Προτείνω τον ΑΑ μέχρι τον Δεκέμβρη (ώστε να είμαστε πρώτοι) και κάποιον άλλον αμέσως μετά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89929
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό touboflo4 » Κυρ 29 Μαρ 2015, 18:54

stephanos έγραψε:
touboflo4 έγραψε:
Δεν είναι οξύμωρο να μιλάμε για ψυχολογία όταν έχουμε να κάνουμε με παίκτες επιπέδου;
«Συμφωνώ απόλυτα. Θα πρέπει να το αποβάλλουμε αυτό και να αντιμετωπίζουμε κάθε κατάσταση. Το θέμα "ψυχολογία" εγώ δεν το καταλαβαίνω. Δε το κατάλαβα ποτέ, ούτε ως παίκτης, το θέμα καλής και καλής ψυχολογίας. Εδώ έχεις να κάνεις δουλειά. Να δώσω ένα παράδειγμα. Ας πούμε ότι μια ομάδα έχει τρεις σερί ήττες. Στο τέταρτο παιχνίδι, προηγείται με 1-0. Τι έχει τότε αυτή ομάδα; Καλή ψυχολογία λόγω του γκολ ή κακή διότι χάνει συνέχεια; Και αν ισοφαριστεί, τι ψυχολογία θα έχει; Κακή επειδή έφαγε γκολ ή καλή επειδή είχε προηγηθεί;».


Όλοι οι προπονητές υψηλού επιπέδου έχουν γνώσεις ψυχολογίας, και πλέον διαθέτουν γνώσεις περί management. Δεν μπορείς να συμπεριφέρεσαι έτσι για έναν τομέα που επηρεάζει σχεδόν τα πάντα στον αθλητισμό.


Μαυρο Χιονι έγραψε:Νομίζω, μάλλον είμαι σχεδόν σίγουρος, πως όλες οι μεγάλες ομάδες έχουν ειδικούς αθλητικούς ψυχολόγους που παρακολουθούν τους αθλητές και τους παρέχουν υποστήριξη όποτε χρειάζεται.


Δεν διαφωνώ ότι όλες οι μεγάλες ομάδες προσπαθούν να παρέχουν ψυχολογική υποστήριξη, διατηρώ όμως τεράστιες αμφιβολίες για το πρακτικό αποτέλεσμα αυτής. Ας πούμε στην περίπτωση Τόρρες, τί πέτυχαν τόσα χρόνια οι ψυχολόγοι της Τσέλσι; Ή πέρσι στον ημιτελικό του παγκόσμιου, πού ήταν οι ψυχολόγοι της Βραζιλίας; Είναι δύσκολα μετρήσιμο το αποτέλεσμα της συγκεκριμένης δουλειάς.

Έχω την εντύπωση βέβαια πως ο Γεωργιάδης εστιάζει σε κάτι άλλο, αυτό που υπογράμμισα παραπάνω. Ίσως κρίνει ότι η φράση «κακη ψυχολογία» αποτελεί ένα ακόμη άλλοθι για την εικόνα της ομάδας. Ίσως πάλι επειδή ο ίδιος ως παίκτης είχε 100 κιλά @@, δεν αντιλαμβάνεται ότι δεν είναι όλοι οι ποδοσφαιριστές το ίδιο. Θετικό το πρώτο, αρνητικό το δεύτερο.

K_geo έγραψε:γιατί ΓΧ ρε παιδιά; κανονικά, ΓΓ δεν θα έπρεπε να είναι; αφού ΓΣ δέν υπάρχει πια! :lol:


Υπάρχει όμως ακόμη ΓΚ, παίζει και στην πόλη σου! :D

ΥΓ: Για το μέλλον, εννοείται πως συμφωνώ κι εγώ με τον ΓιώργοΑθα.


Δεν νομίζω κανένας από την ομάδα να αποδίδει την κακή πορεία στον δεύτερο γύρο αποκλειστικά στην ψυχολογία. Αλλά είναι ένας τομέας που επηρεάζει άμεσα έναν αθλητή και την ομάδα. Στο υψηλότερο επίπεδο, οι ποδοσφαιριστές δεν διαφέρουν σημαντικά σε τεχνικά χαρακτηριστικά, φυσικά προσόντα κτλ. Η διαφορά έγκειται και στην ψυχολογία.

Συμφωνώ, οτι ο κάθε ποδοσφαιριστής αντιλαμβάνεται και χειρίζεται διαφορετικά τις καταστάσεις. Αλλά επειδή στο ποδόσφαιρο, η επιτυχία έρχεται μέσα από ομαδική δουλειά και προσπάθεια, θεωρώ οτι ο προπονητής πρέπει να έχει τις απαραίτητες γνώσεις και ικανότητες για να διαχειριστεί τον κάθε αθλητή ξεχωριστά.
touboflo4
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ 22 Αύγ 2014, 16:18
Τοποθεσία: Γλασκώβη

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 08 Απρ 2015, 10:14

απο ανθρωπο που οντας ποδοσφαιριστης της ομαδας φερθηκε με τον πιο φουστικο τροπο δεν περιμενω τιποτα αλλο απο δηλωσεις αγνοιας και κριτικης για το κραξιμο στον τσιχλοφουσκα...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 08 Απρ 2015, 21:49

o ανθρωπος αυτος προσφερε πολλα στον ΠΑΟΚ, και ειχε μεγαλη συμμετοχη στα δυο κυπελα του ΠΑΟΚ, όταν επεστρεψε σαν παικτης ηταν από τους καλλιτερους ....
ας θυμηθούμε και τι προσφερε ολο απαξιωση ειρωνειες για ολους και όλα .....
πιστυεω ότι όταν λενε καποιοι εδώ παρεακι δεν εννουν βρυζα γ.χ κλπ. αλλα τον ιβαν και τους γιους του .....εφυγε ο βρυζας θα φυγει και ο γ.χ αλλα παλι για παρεακι θα μιλανε :):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες