Κώστας Παναγιωτούδης

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό stephanos » Σάβ 16 Αύγ 2014, 01:23

Τα «μεταφέρω» από το τόπικ των μεταγραφών:

obanebane έγραψε:
Ζοραν έγραψε:
Στον Πανιώνιο έπαιξε 668 λεπτά σε 18 αγώνες, περίπου 38 λεπτά μέσο όρο. Δηλαδή το παιδί έπαιξε; Το αν έπεσε γραμμή να μην παίζει δεν το ξέρω αλλά πέρσι ο Πανιώνιος παιδιά ήταν τραγικός, δεν είχε χαφ. Άσχετα από τον χρόνο συμμετοχής σημασία έχει και τι έκανε όταν έπαιζε. Πιστέψτε με τον έχω δει 4-5 φορές, λίγα πράγματα. Από αδελφό Πανιώνιο πήρα την έξης απάντηση: άμα αυτά είναι τα ταλέντα σας γα@@@ε τα.... Άλλωστε και φέτος ο ΑΑ ήθελε να τον δώσει δανεικό αλλά αντέδρασε ο παίκτης. Αν όντως άξιζε λέτε ο ΑΑ να μην τον κρατούσε; Για να μην νομίζετε ότι έχω προσωπικά με τον παίκτη τονίζω ότι το παιδί είναι μικρο έχει προσόντα και σίγουρα είναι εγκεφαλικο χαφ, μπορεί στα 25 να είναι παικτουρα αλλά τώρα δεν είναι για τον ΠΑΟΚ που θέλω. Το πρόβλημα μου δεν είναι ο συγκεκριμένος παίκτης αλλά η νοοτροπία. Δεν είμαι Ξάνθη. Σε μένα πρέπει να παίζουν από ενα επιπεδο και πάνω νέοι, π.χ. Κίτσου. Νομίζω ότι το γενικότερο πρόβλημα μας είναι ότι υπερβάλλουμε για την πραγματική αξία των νέων μας και γιαυτο και σχεδόν πάντα έρχεται και η γρήγορη απαξίωση τους. Και είναι κρίμα για αυτά τα παιδιά γιατί δείχνουν ότι όλα σχεδόν έχουν δυνατότητες.


Συμφωνω απολυτα ειδικα για οσα γραφεις για τον Παναγιωτουδη,καλως η κακως παιδια ο Τζανδαρης (οι περισσοτεροι εδω μεσα τουλαχιστον τον θεωρουμε μετριοτητα) δειχνει καλυτερα στοιχεια απο τον Παναγιωτουδη στη μεχρι τωρα προετοιμασια.
Το παιδι η δεν αξιζει η δεν εξελιχθηκε οπως επρεπε γιατι επεσε σε λαθος ανθρωπους με αποτελεσμα να μεινει στασιμος.
Το παιδι αυτο οπως ειναι αυτη τη στιγμη δεν εχει θεση στον ΠΑΟΚ.


buffos έγραψε:
Ζοραν έγραψε:Αν όντως άξιζε λέτε ο ΑΑ να μην τον κρατούσε;


Μπορείς να πεις οτι είναι εξαιρετικός κόουτς ο Άγγελος, αλλά φήμη για προπονητή που καταλαβαίνει και αναδεικνύει ταλέντα δεν έχει. Να μην αραδιάσω τους παίκτες που έχει φάει κόλλημα κατα καιρούς. Ζαφειρίου, Ανδράλα και αποκορύφωμα τον Γιασεμούλη ή μήπως να ξεχάσουμε τα 3 χρόνια ανανέωση στον Ατματζίδη...


Για μένα ο Παναγιωτούδης είναι πολύ ανώτερος του Τσανδάρη που υστερεί ακόμη και στα απολύτως βασικά. Και να τον έχω δει σχεδόν σε όσα ματς του Πανιωνίου έχει παίξει και πέρσυ και πρόπερσι (που έπαιξε περισσότερο σαν δίδυμο με τον Σάμαρη). Εγώ στην θέση του Παναγιωτούδη, απλά θα ζητούσα να μείνω ελεύθερος. 2 χρόνια δανεικός είναι αρκετά.

Πιστέψτε με τον έχω δει 4-5 φορές, λίγα πράγματα. Από αδελφό Πανιώνιο πήρα την έξης απάντηση: άμα αυτά είναι τα ταλέντα σας γα@@@ε τα....


Γνωρίζεις πόσα γκόλ έβαλε ο Αθανασιάδης στον Πανσερραικό? 5. Γιατί? Γιατί απλά ο Πανσερραικός , και κάθε τέτοια ομάδα κοιτάζει να εκπληρώσει του στόχους του και βάζει τον Χ ξένο. Πχ πέρσι τον Μπέλιτς στην θέση του Πόποβιτς (στον πλατανιά). Εσύ νομίζεις οτι ο Μπόλονι είναι τυφλός?


pgetsos έγραψε:Επειδή είμαι συχνός θαμώνας στον Πανιώνιο, όσες φορές έπαιξε ο Παναγιωτουδης ήταν μέτριος στην καλύτερη. Και μιλάμε για έναν Πανιώνιο που άλλοι μικροί στην θέση τους έδειχναν πράγματα, ο μικρός μας τίποτα


Και σχολιάζω μόνο το πρώτο: 600κάτι λεπτά συμμετοχής σε ομάδα superleague για παίκτη 18 στα 19 δεν είναι λίγο. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος παίκτης στην ίδια ηλικία (δεν μιλάμε για 1-2 χρόνια μεγαλύτερους, οι διαφορές σ' αυτές τις ηλικίες είναι μεγάλες) που να είχε πέρσι αντίστοιχο χρόνο συμμετοχής σε οποιαδήποτε (καλή ή κακή) ομάδα της κατηγορίας. Αλλά ακόμη και αν υπάρχουν άλλοι δύο-τρεις (γιατί περισσότεροι δεν είναι σίγουρα) δεν υπήρχε τέτοιος δανεικός. Είναι τελείως διαφορετικό να δώσεις χρόνο στο «παιδί σου», που θα σου μείνει και του χρόνου, από το να βάλεις τον «ξένο» που την επόμενη χρονιά ή θα σε χαιρετήσει ή στην καλύτερη θα είναι πάλι δανεικός.
Ο Παναγιωτούδης πέρσι είχε ελαφρώς λιγότερο χρόνο συμμετοχής από τον Κουρμπέλη (που είναι και μεγαλύτερος) και ελαφρώς περισσότερο από τον Μπάλλα του Ατρόμητου. Αν του χρόνου (19 στα 20 πλέον) είναι δανεικός και έχει πάλι 600 λεπτά συμμετοχής, τότε ναι, θα είναι λίγα.

Και συμφωνώ με τον Κώστα που έγραψε παραπάνω ότι χρειάζεται λίγο θράσος για να παίξει. Θα πρέπει να ανέβει 5-10 μέτρα στο γήπεδο και να ψάχνει και τις κάθετες περισσότερο. Θα ήταν ευλογία να είχαμε τον Νάτκχο, για να βλέπει δίπλα του το παράδειγμα ενός χαφ που δεν είναι ιδιαίτερα γρήγορος ή δυνατός, αλλά μπορεί να είναι απαραίτητος σε μία ομάδα.

Τέλος, δεν νομίζω ότι ο Άγγελος είναι ο κατάλληλος προπονητής για αυτόν τον παίκτη, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 16 Αύγ 2014, 15:43

+++++++++
μιλαμε για ενα παιδι που επαιξε στον ΠΑΟΚ σε ηλικια 17 ετων.ενα παιδι που ενας προπονητης σαν τον μπολονι ειδε καποια πραγματα πανω του και τον χαρακτηρισε ως ενα απο τα καλυτερα ταλεντα στην ελλαδα.
και εμεις τι καναμε γι αυτο? τον δωσαμε σε ομαδα του γαυρου για να τον βπηθησουμε να αναπτηχθει ποδοσφαιρικα.γελανε και οι κουκουναρες.
σε ηλικια 17 στα 18 επαιξε στον νιωνιο 15 παιχνιδια και σε ηλικια 18 στα 19 επαιξε αλλα 21

οτι καλυτερο εχουν βγαλει οι ακαδημιες μας απο αποψη ποδοσφαιρικης ευφυιας εχουμε κανει τα παντα για να το καταστρεψουμε μονο και μονο για ενα καπριτσιο.

υγ θελω να μου πειτε ποιος δανεικος μας εχει βγαλει ματια σε ομαδα που δανειστηκε?
ο κατσε στην επανωμη μηπως ή ο κλαους στις σερρες?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 17 Αύγ 2014, 03:02

+4


Sent from my Xperia Neo using Tapatalk
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 17 Αύγ 2014, 09:36

desperando έγραψε:+++++++++
μιλαμε για ενα παιδι που επαιξε στον ΠΑΟΚ σε ηλικια 17 ετων.ενα παιδι που ενας προπονητης σαν τον μπολονι ειδε καποια πραγματα πανω του και τον χαρακτηρισε ως ενα απο τα καλυτερα ταλεντα στην ελλαδα.
και εμεις τι καναμε γι αυτο? τον δωσαμε σε ομαδα του γαυρου για να τον βπηθησουμε να αναπτηχθει ποδοσφαιρικα.γελανε και οι κουκουναρες.
σε ηλικια 17 στα 18 επαιξε στον νιωνιο 15 παιχνιδια και σε ηλικια 18 στα 19 επαιξε αλλα 21

οτι καλυτερο εχουν βγαλει οι ακαδημιες μας απο αποψη ποδοσφαιρικης ευφυιας εχουμε κανει τα παντα για να το καταστρεψουμε μονο και μονο για ενα καπριτσιο.

υγ θελω να μου πειτε ποιος δανεικος μας εχει βγαλει ματια σε ομαδα που δανειστηκε?
ο κατσε στην επανωμη μηπως ή ο κλαους στις σερρες?


+1926

εγκλημα εγινε με το παιδι
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Κυρ 17 Αύγ 2014, 10:17

Απλά ελπίζω φέτος να μη δώσουμε κανένα δανεικό σε ομάδες στυλ Νιόνιου και Τέλη. Τζάμπα ο καιρός θα περνά για τα πιτσιρίκια.
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό mike » Δευτ 18 Αύγ 2014, 10:46

Sera4 έγραψε:
desperando έγραψε:+++++++++
μιλαμε για ενα παιδι που επαιξε στον ΠΑΟΚ σε ηλικια 17 ετων.ενα παιδι που ενας προπονητης σαν τον μπολονι ειδε καποια πραγματα πανω του και τον χαρακτηρισε ως ενα απο τα καλυτερα ταλεντα στην ελλαδα.
και εμεις τι καναμε γι αυτο? τον δωσαμε σε ομαδα του γαυρου για να τον βπηθησουμε να αναπτηχθει ποδοσφαιρικα.γελανε και οι κουκουναρες.
σε ηλικια 17 στα 18 επαιξε στον νιωνιο 15 παιχνιδια και σε ηλικια 18 στα 19 επαιξε αλλα 21

οτι καλυτερο εχουν βγαλει οι ακαδημιες μας απο αποψη ποδοσφαιρικης ευφυιας εχουμε κανει τα παντα για να το καταστρεψουμε μονο και μονο για ενα καπριτσιο.

υγ θελω να μου πειτε ποιος δανεικος μας εχει βγαλει ματια σε ομαδα που δανειστηκε?
ο κατσε στην επανωμη μηπως ή ο κλαους στις σερρες?


+1926

εγκλημα εγινε με το παιδι



-1926
... απαντώντας στο ΥΓ:
1. ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης δανεικός στην Καβάλα έβαλε 20 γκολ
2. δεν ήταν παιχτούρα ο Κάτσε στην Επανομή?
3. ο Κλάους όντως έκανε μια μέτρια τότε χρονιά
Απόλυτη άποψή μου πάντως είναι να έρχονται στον ΠΑΟΚ και ειδικά από μικρότερες ομάδες (είτε από μεταγραφή είτε δανεικοί) μόνο αυτοί που εκεί έκαναν παπάδες
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 18 Αύγ 2014, 10:50

Ο Κλάους στον Πανσεραικό με προπονητή τον Όγιος τότε έπαιζε δεξί εξτρέμ.. :?
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό Demir » Δευτ 18 Αύγ 2014, 12:39

ο κατσε στην επανομη εκανε 20 ματς στην χειροτερη ομαδα της κατηγοριας...επαιζε β εθνικη και οχι σουπερλιγκ... ο κλαους ηταν κατω του μετριου στις σερρες.....
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7948
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό tzelas » Δευτ 18 Αύγ 2014, 12:40

Josey Wales έγραψε:Απλά ελπίζω φέτος να μη δώσουμε κανένα δανεικό σε ομάδες στυλ Νιόνιου και Τέλη. Τζάμπα ο καιρός θα περνά για τα πιτσιρίκια.


Josey μάλλον θα εννοείς και άλλον δανεικό στον τέλη γιατί για φέτος δώσαμε τον Ταουσιάνη από την Κ20.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Κώστας Παναγιωτούδης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 18 Αύγ 2014, 17:16

Καλυτερα και συ Β' Ιταλίας παρα σε ομάδα τύπου Πανιωνίου.

Sent from my Xperia Neo using Tapatalk
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες