27.Charles Itandje

27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Τετ 30 Ιαν 2013, 15:48

Εικόνα
Η ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ. ανακοινώνει την απόκτηση του Charles Itandje. Ο Γάλλος ποδοσφαιριστής υπέγραψε σήμερα συμβόλαιο συνεργασίας για τα επόμενα 2,5 χρόνια.

Ο Γάλλος τερματοφύλακας, γεννημένος στις 2 Νοεμβρίου 1982, έκανε σπουδαία καριέρα με την ομάδα της Lens στο γαλλικό πρωτάθλημα από το 2001 μέχρι και το 2007 όταν και παραχωρήθηκε με μεταγραφή στη Liverpool. Παρέμεινε δύο χρόνια στους «κόκκινους» από όπου αποκτήθηκε ως δανεικός από την ομάδα της Καβάλας το καλοκαίρι του2009 πριν επιστρέψει στο Λίβερπουλ απ’ όπου τελικά έμεινε ελεύθερος τον Δεκέμβριο του 2010 υπογράφοντας συμβόλαιο με την ομάδα του Ατρόμητου Αθηνών.

Ο Charles Itandje (θα φορά τη φανέλα με το Νο 27) αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου του αναχώρησε από τη Θεσσαλονίκη, όπου θα επιστρέψει αύριο το πρωί για να ενσωματωθεί στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας.
http://www.paokfc.gr/nea/o-charles-itandje-ston-paok/
8-) 8-)
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό monopaokre » Τετ 30 Ιαν 2013, 15:54

Καλή επιτύχια παιχταρά μου καλή αρχη με την ΠΑΟΚΑΡΑ μας. Σε πιστεύω πολύ και σε θεωρώ και τον καλύτερο ίσως τερματά της Ελλάδας. Στήριξη παιδιά το τερμα είναι κυρίως θέση ψυχολογίας
"Η μπάλα παίζεται στις αλάνες. Στα γήπεδα παίζουμε ποδόσφαιρο" Fernando Santos
monopaokre
 
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ 16 Ιούλ 2010, 18:12

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 30 Ιαν 2013, 15:54

Καλώς και τον Ιτανζ


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Τετ 30 Ιαν 2013, 15:55

Καλή τύχη.
Για την ιστορία,είναι ο πρώτος μαύρος τερματοφύλακας της ομάδας.
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό Photis » Τετ 30 Ιαν 2013, 15:56

Τυχαίνει να είναι και από τους κορυφαίους πορτιέρο που έπαιξαν εν Ελλάδι όμως!!! Πολύ καλή μεταγραφή πράγματι!
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 30 Ιαν 2013, 16:41

Ο καλύτερος τερματοφύλακας του πρωταθλήματος μαζί με τον Χακόμπο.
Ο τύπος είναι γάτος στις εξόδους και τρομερός στα τετ-α-τετ και στα πέναλτυ..
Έχει πολύ νεύρο και την απαραίτητη τρέλα με την καλή βέβαια έννοια που ταιριάζει στην ομάδα και την νοοτροπία μας.
Ένα πιθανό δίδυμο Ιτάνζ-Χακόμπο (με τους 2 να εναλλάσονται στα ματς πρωταθλήματος-κυπέλλου-Ευρώπης) είναι πιστεύω το καλύτερο στην ιστορία μας..!!
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Τετ 30 Ιαν 2013, 16:52

Ο Χαμποκο βλεπω να βγαζει συμβολαιο και να φευγει... Ο τραυματισμος του παντως τον εχει εξω για τουλαχιστον μεχρι τα πλεϋ οφφ
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό monopaokre » Τετ 30 Ιαν 2013, 16:58

Odi έγραψε:Ο καλύτερος τερματοφύλακας του πρωταθλήματος μαζί με τον Χακόμπο.
Ο τύπος είναι γάτος στις εξόδους και τρομερός στα τετ-α-τετ και στα πέναλτυ..
Έχει πολύ νεύρο και την απαραίτητη τρέλα με την καλή βέβαια έννοια που ταιριάζει στην ομάδα και την νοοτροπία μας.
Ένα πιθανό δίδυμο Ιτάνζ-Χακόμπο (με τους 2 να εναλλάσονται στα ματς πρωταθλήματος-κυπέλλου-Ευρώπης) είναι πιστεύω το καλύτερο στην ιστορία μας..!!


Το πιστεύω κι εγώ αυτό αλλά δυστυχώς πολύ σπάνια δύο πολλοί καλοί τερματάδες συνυπάρχουν αρμονικά
"Η μπάλα παίζεται στις αλάνες. Στα γήπεδα παίζουμε ποδόσφαιρο" Fernando Santos
monopaokre
 
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ 16 Ιούλ 2010, 18:12

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 30 Ιαν 2013, 16:59

καλώς ήρθες γάτε!!!! Σου εύχομε απαρβίαστος και σιδερένιος!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Τετ 30 Ιαν 2013, 17:02

Charles Itandje: “Νιώθω περήφανος”
Στη ζωή ποτέ μην λες ποτέ… Κι αυτό το γνωρίζει πολύ καλά ο Charles Itandje. Το παραδέχθηκε άλλωστε περπατώντας στο χορτάρι της Τούμπας ως ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ. Λίγα λεπτά νωρίτερα είχε υπογράψει το συμβόλαιο συνεργασίας με τη νέα του ομάδα, ενώ πριν από σχεδόν δύο εβδομάδες είχε μπει στο ίδιο γήπεδο ως αντίπαλος του «Δικεφάλου»!

Ήταν 13 Ιανουαρίου του 2013 όταν ο Γάλλος τερματοφύλακας αγωνίστηκε για πέμπτη φορά στην καριέρα του ως αντίπαλος του ΠΑΟΚ. Έφυγε χωρίς να δεχθεί γκολ και στο μεσοδιάστημα προέκυψε η πρόταση από την ομάδα της Θεσσαλονίκης. «Οταν μου το ανέφερε ο μάνατζερ μου δεν σκέφτηκα ότι μπορώ να πω όχι. Υπήρχαν κάποιες άλλες προτάσεις από ομάδες της Τουρκίας, αλλά αμέσως είπα: πάμε στον ΠΑΟΚ!», εξήγησε μιλώντας στο paokfc.gr.

-Ποιες είναι οι πρώτες σου σκέψεις πατώντας στο χορτάρι της Τούμπας όντας πλέον ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ;

«Νιώθω περήφανος! Γιατί, τα προηγούμενα τρία χρλόνια πολεμούσα για να επιστρέψω σε σύλλογο με τόσο μεγάλο μέγεθος. Είναι απίστευτο συναίσθημα. Είμαι περρήφανος, συγκινημένος. Είναι ενθουσιασμένος. Η ομάδα έχει μεγάλες φιλοδοξίες και φανταστικούς φιλάθλους. Δεν μπορώ να μιλήσω καν ακόμη, υπάρχουν τόσα πολλά πράγματα που περνούν από το μυαλό μου. Θέλω απλά να απολαύσω την στιγμή».

-Χρειάστηκε κάποιος να σε πείσει για αυτή μεταγραφή ή ήταν μια εύκολη απόφαση;

«Σε επίπεδο συναισθημάτων ήταν δύσκολο γιατί φεύγω από τον Ατρόμητο που μου έδωσε ώθηση στην καριέρα μου. Εκεί συνάντησα πολύ καλούς ανθρώπους που τους αποχωρίζομαι με συγκίνηση. Όμως όταν εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ, πήρα τον μάνατζερ μου και του είπα ότι δεν φαντάζομαι τον εαυτό μου στην Τουρκία ή σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα. Του είπα ότι θέλω να έρθω στον ΠΑΟΚ. Ήταν τελικά μια εξαιρετικά εύκολη απόφαση για μένα».

-Ως αντίπαλος του ΠΑΟΚ έχεις χτίσει μια καλή παράδοση στην Τούμπα… Πως είναι να έχεις αυτόν τον κόσμο απέναντι σου και πως περιμένεις να σε υποστηρίξουν τώρα;

«Ασφαλώς και το ξέρω! Συνήθως τις τελευταίες φορές είχα καλή απόδοση και καλά αποτελέσματα παίζοντας μπροστά στους φιλάθλους του ΠΑΟΚ. Στην ουσία δεν είναι κάτι διαφορετικό υπό την έννοια ότι δουλειά μου είναι να κάτω το καλύτερο για την ομάδα μου, για τους ανθρώπους που με εμπιστεύονται και την οικογένεια μου. Αυτό θα συνεχίσω να κάνω και τώρα, το καλύτερο δηλαδή για τους φιλάθλους που έρχονται στο γήπεδο για να δουν τους αγώνες μας. Είναι πολύ ωραίο να νιώθεις ότι οι φίλαθλοι είναι εδώ για να σε υποστηρίξουν κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες. Ξέρω ότι είναι λατρεύουν φανατικά την ομάδα

-Στον Ατρόμητο είχες την ευκαιρία να συνεργαστείς με τον κ. Δώνη αλλά και τους ανθρώπους του τιμ που θα τους βρεις τώρα και στον ΠΑΟΚ. Θα τους δεις για πρώτη φορά ή έχεις μιλήσει μαζί τους;

«Θα τους συναντήσω αύριο στην προπόνηση. Χαίρομαι που θα είμαι ξανά μαζί τους. Σίγουρα η παρουσία τους θα με βοηθήσει να αισθανθώ βολικά ενσωματωθώ όσο πιο γρήγορα γίνεται στην ομάδα».

-Ποια πιστεύεις ότι θα είναι τα όνειρα σου πέφτοντας για ύπνο σήμερα το βράδυ;

«Όπως είπα και πριν δεν τα παράτησα ποτέ. Σήμερα ήρθε η επιβράβευση μεγάλων κόπων, δύσκολων καταστάσεων και επίσης πολύ δουλειάς και αγάπης. Είμαι σίγουρος ότι θα σκεφτώ και θα θυμηθώ τις χαμένες φιλοδοξίες και ευκαιρίες στην αρχή της καριέρας μου και θα νιώσω ευτυχισμένος που αυτές οι φιλοδοξίες επανέρχονται στη ζωή μου μ’ αυτή της μεταγραφή».
http://www.paokfc.gr/nea/charles-itandj ... perhfanos/
Τελευταία επεξεργασία από xlebouras και Τετ 30 Ιαν 2013, 17:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό hitman » Τετ 30 Ιαν 2013, 17:02

Καλώς τον Μαύρο Πάνθηρα, τον Κέρβερο της εστίας!! Σιδερένιος παιχταρά!!
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Τετ 30 Ιαν 2013, 17:55

Καλώς το,το αλάνι!Δεν θα μπαίνει τίποτα.Γάμα τους. :nairepaok:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό Thanix » Τετ 30 Ιαν 2013, 18:29

Καλώς ορισες ρε αμπεμπε λέλεκουα!
Πολύ καλός τερματοφύλακας!ισως από τους καλύτερους που είχαμε ποτέ!τα υπόλοιπα στο γήπεδο ρε πανθηρα!
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό dimitrissss » Τετ 30 Ιαν 2013, 18:30

Ο Σαρλ Ιτάνζ είναι ο 11ος ξένος τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ από την περίοδο 1974-75 που επιτράπηκαν οι ξένοι ποδοσφαιριστές στο ελληνικό πρωτάθλημα, και ο πρώτος έγχρωμος.

1) Ρενέ Ντεκ (Ελβετός, 1974-75)
2) Μλάντεν Φούρτουλα (Γιουγκοσλάβος, 1975-76 έως 1983-84)
3) Τόντσι Γκάμπριτς (Κροάτης, 1991-92 και στο πρώτο μισό 1992-93)
4) Άντε Τσόβιτς (Αυστραλοκροάτης, στο πώτο μισό 1999-2000 και στο δεύτερο μισό 2000-01 - ενδιάμεσα ήταν δανεικός στην Καβάλα)
5) Γκρέγκορ Σαμοτούλσκι (Πολωνός, στο δεύτερο μισό 1999-2000 και στο πρώτο μισό 2000-01)
6) Ράντοσλαβ Μάινταν (Πολωνός, στο πρώτο μισό 2002-03)
7) Καμίλ Σούσκο (Σλοβάκος, στο πρώτο μισό 2002-03)
8) Ντάνιελ Φερνάντες (Πορτογάλος, 2004-05 έως 2007-08)
9) Ντάριο Κρέσιτς (Κροάτης, 2009-10 έως 2011-12)
10) Σανθ Χακόμπο (Ισπανός, από το 2012-13)
11) Σαρλ Ιτάνζ (Γαλλοκαμερουνέζος, από το δεύτερο μισό 2012-13)

Από τους πρώτους 10, ο Καμίλ Σούσκο ήταν ο μοναδικός που δεν αγωνίστηκε σε κανέναν επίσημο αγώνα. Έκατσε μόνο μερικές φορές στον πάγκο. Φεύγοντας από τον ΠΑΟΚ, συνέχισε σε ομάδα του Ιράν!
Άβαταρ μέλους
dimitrissss
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 00:36

Re: 27.Charles Itandje

Δημοσίευσηαπό paoki_sweden » Τετ 30 Ιαν 2013, 19:51

WELCOME to PAOK!

Hard work, we want zero goals received from now on!
Άβαταρ μέλους
paoki_sweden
 
Δημοσιεύσεις: 1798
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 21:51
Τοποθεσία: Stockholm

Επόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης