14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 21 Νοέμ 2014, 16:26

Dinos_Liverpool έγραψε:ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

Πόσες φορές σας έχω παρακαλέσει να σταματήσετε την ειρωνεία και τον χαβαλέ σε βάρος του ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗ; Άκου υπογραφές και μλκς!

Εμένα νομίζετε ότι μ' αρέσει αυτή η αγωνιστική εικόνα που βλέπω; Εγώ δεν βγάζω κέρατα με αυτά που βλέπω; Νομίζετε ότι μ΄άρεσε, τότε, που έφυγε ο τρόπος που έφυγε; M' άρεσε το "σσσσ"... το πέναλτυ... το αερροδρόμιο; Ε, λάθος κάνετε! Τίποτα δεν μ' άρεσε!

Όμως επέστρεψε και είναι παίκτης της ομάδας μας. Σίγουρα ΔΕΝ είναι αυτός που ήταν, αλλά αυτό δεν αναιρεί τη μεγάλη του προσφορά στην ομάδα... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ! Α-ΝΑ-ΜΦΙ-ΣΒΗ-ΤΗ-ΤΑ!

Οι αποδοκιμασίες στο γήπεδο συνεχίζονται. Τραγικό! Από μία μεγάλη μερίδα του κόσμου, που, όμως, ΕΥΤΥΧΩΣ είναι μειοψηφία. Τραγικό, επίσης, γιατί ο Δημήτρης δίνει ό,τι μπορεί στην ομάδα. Αυτό μπορεί σήμερα, αυτό δίνει! Έχει κανείς παράπονο από την προσπάθεια που καταβάλει; Από το φιλότιμο που δείχνει;

"Συγγνώμη"! Μάλιστα, δεν την είπε τη λέξη! Είπε όμως ότι οι λέξεις είναι λίγες και μικρές μπροστά στις πράξεις. Αυτό στα Ελληνικά σημαίνει ότι "εγώ ζητάω συγγνώμη με τις πράξεις μου"! Όποιος ήθελε να ακούσει τη λέξη, λυπάμαι πολύ, αλλά δεν την είπε. Λυπάμαι πολύ γιατί όλα θα ήταν λίγο καλύτερα, εάν την έλεγε...

Όμως, είναι απαράδεκτο να ειρωνευόμαστε και να χλευάζουμε ποδοσφαιστές του ΠΑΟΚ και δη τον Σαλπιγγίδη με τα όσα έχει δώσει στην ομάδα μας! Στο γήπεδο στεναχωριέμαι... ΠΟΛΥ... αλλά εδώ μέσα, πλέον, εκνευρίζομαι ακόμα περισσότερο...

ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ. ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ!

ΥΓ. Θα μπάρω αμπάριζα ό,τι γράφτηκε αυτές τις ημέρες και παρακαλώ πολύ να μην παρεξηγηθεί κανείς.


ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ....κάλιο αργά παρά ποτέ παληκαρια. Μπραβο σας, ελπίζω αυτή την άποψη να την κρατησετε .
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 21 Νοέμ 2014, 16:30

sourmenetes έγραψε:Τα παραπανω σχολια θα σβηστουν...
Ειρωνειες δε σηκωνει η περισταση.

Τώρα είδα ότι πρέπει να εσβησες κι ένα δικό μου.εγώ πάντως δεν ειρωνευτηκα τον Σάλπι....ειρωνευτηκα το...άκρως ειρωνικό μήνυμα που παραμένει κανονικά στη θέση του...
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 21 Νοέμ 2014, 16:35

mpafos4 έγραψε:Μπραβο ρε Σαλπι!

Και μονο η φατσουλα του πιτσιρικα που σε κοιταζει και δεν το πιστευει αρκει!Καποια πραγματα ειανι πολυ πανω απο τη μπαλα!

Ωραίο σκηνικό μπράβο.....ειναι και γουρλής ο μικρός οπου πηγε κερδίσαμε 2-1 γαβρο και 1-1 φλωρεντια
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Παρ 21 Νοέμ 2014, 19:17

Ειναι καλο παιδι και φιλοτιμος. Οικογενειαρχης, με στρωμενη ζωη και επαγγελματιας.

Για βασικο ποδοσφαιριστή στον ΠΑΟΚ ομως τον θέλουμε. Οχι για γαμπρο.

Το 2014 λοιπον, δεν μπορει να σταθει ως βασικός. Οσα παιδακια και αν επισκεφθει, οσες αγαθοεργειες και αν κανει, αυτο δεν αλλαζει.-

Τα λεω εγω που τον εχω στηριξει για ολα τα υπολοιπα. Οποιος θελει μπορει να ανατρεξει λιγο στο τοπικ και θα πειστει.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 21 Νοέμ 2014, 21:29

eorptol έγραψε:
mpafos4 έγραψε:Μπραβο ρε Σαλπι!

Και μονο η φατσουλα του πιτσιρικα που σε κοιταζει και δεν το πιστευει αρκει!Καποια πραγματα ειανι πολυ πανω απο τη μπαλα!

Ωραίο σκηνικό μπράβο.....ειναι και γουρλής ο μικρός οπου πηγε κερδίσαμε 2-1 γαβρο και 1-1 φλωρεντια


Έτσι όπως ήρθε το Χ στη Φλωρεντία...μάλλον γκαντεμούλης! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 21 Νοέμ 2014, 22:22

Έλα τωρα μεταξύ μας μεγάλη επιτυχια η ισοπαλία και αγωνιστικά .....μην το πεις ομως σε κανέναν :):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 21 Νοέμ 2014, 22:46

mpafos4 έγραψε:Μπραβο ρε Σαλπι!

Και μονο η φατσουλα του πιτσιρικα που σε κοιταζει και δεν το πιστευει αρκει!Καποια πραγματα ειανι πολυ πανω απο τη μπαλα!


Ετσι.Το κανε με την ψυχή του πάντως.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 22 Νοέμ 2014, 07:55

mpafos4 έγραψε:Μπραβο ρε Σαλπι!

Και μονο η φατσουλα του πιτσιρικα που σε κοιταζει και δεν το πιστευει αρκει!Καποια πραγματα ειανι πολυ πανω απο τη μπαλα!
Dimg4
 

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Black&White » Σάβ 22 Νοέμ 2014, 09:39

teod1980 έγραψε:Ο παίκτης πάντα και όχι μόνο τώρα για τα λεφτά που δαπανήθηκαν δεν ήταν ποτέ είχε ποτέ καλή σχέση value for money.

Επιθετικός με λίγα γκολ, βοήθειες στα μπακ με σπριντ αλλά χωρίς να χρεώνεται ΠΟΤΕ λάθος κάλυψη.
Ναι σκόραρε σε κάποια ματς σπουδαία θα πει κάποιος.
Όταν την χρονιά κάνεις 40-45 ματς φυσιολογικό δεν είναι παίζοντας επίθεση να βρεθείς και σε ευκαιρία για γκολ;
Ωστόσο περισσότερα είναι τα highlights ανικανότητας παρά επιθετικής αρετής.

Οι δε σέντρες του (δεν είναι εξτρέμ δε στέκει, επαγγελματίας είναι) είναι για γέλια. Δε σηκώνεται η μπάλαούτε 5 εκ.

Άδικα τα λέμε άλλωστε όπως τότε αποφασίστηκε να επιστρέψει έτσι και τώρα αποφασίζεται να παίζει.


Είπαμε να κράζουμε αλλά κάποιοι είναι πιο άμπαλοι ως θεατές απ'όσο ο Δημητράκης στο γήπεδο.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gkey » Παρ 28 Νοέμ 2014, 12:05

Ήρθε η ώρα να κρεμάσεις τα παπούτσια σου Δημήτρη.
Άβαταρ μέλους
gkey
 
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 11:54
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Karelias » Κυρ 30 Νοέμ 2014, 20:22

Karelias έγραψε:Καλή εμφάνιση σήμερα αναλογικά με την μικρή πλέον, ποιότητα του.
Εξαίρεση όμως κι όχι κανόνας, όπως θα έπρεπε.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 30 Νοέμ 2014, 20:26

Ξεμπουκωσε την καταλληλη στιγμη :mrgreen:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Karelias » Κυρ 30 Νοέμ 2014, 20:26

Ελπίζουμε να μείνει ξεκούμπωτος και την Τετάρτη.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:20

stelyk έγραψε:Ξεμπουκωσε την καταλληλη στιγμη :mrgreen:

Οτι και να κανει τα παιδια θα του την πούνε
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 14.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:47

τα οφσάιντ γκολ μετράνε στα στατιστικά? :twisted: :twisted:

σήμερα ήσουν καλύτερος από τις προσδοκίες μου
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10187
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης