EuroBasket 2011

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα μπάσκετ...

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό sunnyblack » Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:22

Φέτος δεν άλλαξε το σύστημα? Νομίζω ο Α και Β όμιλος συγχωνεύεται σε νέο όμιλο με τους τρεις πρώτους κάθε ομίλου.Ομοίως και οι Γ και Δ.Μετά ακολουθούν σταυρώματα F1-E4 και πάει λέγοντας...
Άβαταρ μέλους
sunnyblack
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 17:38
Τοποθεσία: Η χώρα του ποτέ

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:32

έχεις δίκιο. δυστυχώς δουλεύω και ένα κείμενο ταυτόχρονα στη δουλειά και τα κάνω όλα βιαστικά... :?

palok έγραψε:ενωνόμαστε με τον 4ο όμιλο (Σλοβένους, Ρώσους, Ουκρανούς) και στο στάυρωμα θα έχουμε (αν πούμε οτι οι Ισπανοί είναι σίγουρα πρώτοι και εμείς όχι κάτω από 3οι) με κάποιον εκ των Γαλλία, Γερμανία, Σερβία, Τουρκία, Λιθουανία. Τώρα τα λέω καλά?



http://www.eurobasket2011.com/en/cid_4, ... _2011.html
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:35


αυτος θα ειναι το 4ρι τους με ρεγιες μαζι....καλντερον στον ασσο επιτελους με ρουμπιο αλλαγη....στα γκαρντ ναβαρο και ρουντι και στους ψηλους περα απο τον γκασολ που ειναι αλλο επιπεδο ο αδερφος του που εχει βελτιωθει παρα πολυ....εχει και εξαιρετικους ρολιστες σαδα,γιουλ,σαν εμετεριο......προσωπικα δεν βλεπω ομαδα να μπορει εστω να τους κοντραρει...
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:39

DamoN πρέπει να μαστε οι μοναδικοί 2 Έλληνες που συμπαθούμε τους Ισπανούς? :mrgreen: :opaokara:

δηλαδή τώρα με λες οτι αυτός ο ιμπάκας ναούμε είναι καλύτερος από τον Chicho Τον Sibilio?????? :nairepaok:

Τελευταία επεξεργασία από palok και Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό sunnyblack » Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:44

Βρε μια χαρά, δεν υπάρχει άλλος δρόμος από την παραδοχή της ανωτερότητάς τους,ίσως όμως χάθηκε χρυσή ευκαιρία το '07 με το τσίμπημα του Τσαρτσαρή στις βλακείες του καλντερόν..Καλά για το '06 δε μιλάω καν μάλλον ο συνδυασμός έλλειψης βενζίνης στο ρεζερβουάρ και ελληνικού dna-αφού τελειώσαμε με τα αμερικανάκια δοξάστε μας-άνοιξε την κερκόπορτα ωστε να μας πάρει το ποτάμι...
Άβαταρ μέλους
sunnyblack
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 17:38
Τοποθεσία: Η χώρα του ποτέ

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:53

palok έγραψε:DamoN πρέπει να μαστε οι μοναδικοί 2 Έλληνες που συμπαθούμε τους Ισπανούς? :mrgreen: :opaokara:

δηλαδή τώρα με λες οτι αυτός ο ιμπάκας ναούμε είναι καλύτερος από τον Chicho Τον Sibilio?????? :nairepaok:



χαχαχχα δεν τον ξερω αυτον παλοκ 20 χρονων ειμαι!!!!

ειναι καλο να αρχιζουμε να παραδεχομαστε την ανωτεροτητα των αντιπαλων μας!!! αφου οπου μας βρουν μας τον φορανε!τωρα περα απο τν πλακα μου αρεσει παρα πολυ το στυλ μπασκετ που παιζουν....γρηγορο θεαματικο με παιχταραδες που ξερουν να βαζουν την μπαλα στο πλεχτο και δεν ειναι ξηλοκοποι ( πχ διαμαντιδης :twisted: )
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό denis » Πέμ 25 Αύγ 2011, 11:56

DamoN έγραψε:
palok έγραψε:DamoN πρέπει να μαστε οι μοναδικοί 2 Έλληνες που συμπαθούμε τους Ισπανούς? :mrgreen: :opaokara:

δηλαδή τώρα με λες οτι αυτός ο ιμπάκας ναούμε είναι καλύτερος από τον Chicho Τον Sibilio?????? :nairepaok:



χαχαχχα δεν τον ξερω αυτον παλοκ 20 χρονων ειμαι!!!!

ειναι καλο να αρχιζουμε να παραδεχομαστε την ανωτεροτητα των αντιπαλων μας!!! αφου οπου μας βρουν μας τον φορανε!τωρα περα απο τν πλακα μου αρεσει παρα πολυ το στυλ μπασκετ που παιζουν....γρηγορο θεαματικο με παιχταραδες που ξερουν να βαζουν την μπαλα στο πλεχτο και δεν ειναι ξηλοκοποι ( πχ διαμαντιδης :twisted: )

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 25 Αύγ 2011, 17:18

Για να μην μιλήσουμε για Γουέιν Μπράμπεντερ .... :lol:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 25 Αύγ 2011, 17:37

Μια που μιλατε για παλια ματς, τυχαια βρηκα τον αγωνα της Ελλάδας με τη Ρωσια για τον ημιτελικο του '89



Οπως και τον ημιτελικό του 1987 κόντρα στην Γιουγκοσλαβία!

[youtube]uc7slMiSCL8&feature=related[/youtube]
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 25 Αύγ 2011, 17:51

είδα ξανά το πρώτο από το 76-78 και δώθε. με ψυχραιμία και λογική λέει ο συρίγος :o :shock: μόνος του ο Γκάλης απέναντι σε όλους. οι άλλοι στο 78-80 αντί να κάνουνε επίθεση 30 sec κάνει σουτ ο tikhonenko με σπασιματάκι, ο γκάλης φεύγει σε αιφνιδιασμό και αντί να σταματήσει απέναντι σε 2 πάει ντουγρού με κίνδυνο να πατήσει γραμμή. Πετάει όπου να ναι τη μπάλα όπου την πιάνει ο φάνης και ενώ έχουμε πολλά πολλά sec ακόμα, βαράει τρίποντο!!!! μετά φυσικά μετράει η ψυχή του maitre γιαννάκη που κερδίζει επιθετικό (ενώ μετά μάθαμε τα Non calls που δεν πρέπει βλακείες φάουλ να κρίνουν έναν αγώνα :o :shock: ) ενώ 20 χρόνια μετά όσοι κάνουνε τα ίδια καραγκιοζηλίκια είναι άχρηστοι και γελοίοι (βλέπε navarro). άβυσσος η ψυχή του φίλιππα (που έδωσε ρεσιταλ φέτος πάντως στον ημιτελικό με τη sienna όπου πρότεινε στην ομάδα του ΠΑΟ λίγο-πολύ να φύγει για τα αποδυτήρια γιατί δεν μπορεί άλλο να αντέξει τέτοια διαιτησία...)... Οσο για την εθνική, αν μου βρείτε άλλη ομάδα που να της συμβαίνουνε αυτά, εγώ σκίζω τα πτυχία μου....
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 26 Αύγ 2011, 00:55

Σκιστα... Εθνικη Γαλλιας!! :lol: :lol:

Εκατσε κανεις να δει τι εγινε με την Ιταλια χθες και ξαναχασαμε απο δαυτους??
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 26 Αύγ 2011, 00:56

μπα.....αλλα καλυτερα μια προσγειωση αλα ιταλικα καλο θα κανει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό thrix » Παρ 26 Αύγ 2011, 05:47

Πολύ δυνατές άμυνες κι από τους δύο το ματς πήγε στη δευτερη παραταση και κρίθηκεκ στο σουτ, κερδισαν αυτοί αλλά δεν παίζει και πολύ ρόλο. Ο Πιανιτζάνι όταν βλέπει ελληνική ομάδα μπροστά του δεν σκέφτεται ούτε προετοιμασίες ούτε τίποτα μόνο να νικήσει θέλει. ο δικός μας δοκίμαζε παίχτες και σχήματα και καλά έκανε. Η ιταλία σε κανονικές συνθήκες δεν μπορεί να μας νικήσει με τίποτα, κόντεψε να χάσει από τη βουλγαρία.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 26 Αύγ 2011, 10:24

τον ιταλό τον θεωρώ τεράστιο προπονητή. αν η sienna έπαιζε πριν 25 χρόνια που μεσουρανούσαν οι ιταλικοί σύλλογοι θα είχε πάρει σίγουρα ευρωλίγκα. τον τρώει η φοβία του απέναντι στον Obradovic και το κόλλημά του να μην παίρνει 1-2 πολύ καλούς ψηλούς (ακόμα θυμάμαι τη φάση του φετινού ημιτελικού που είναι 4 πόντους νομίζω μπροστά η sienna και παίρνει 3 επιθετικά rebounds εκείνος ο άμοιρος -ο αφρικανός νομίζω- όπου χάνει 3 layup από κάτω αν και 2.13...)

PS: μην τους υποτιμάμε, την τριάδα belineli-galinari-bargnani μόνο οι ισπανοί την έχουν...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 27 Αύγ 2011, 03:22

Δικαιωθηκα ως προς τον Μαντζαρη αλλα ξεχασα τον Βουγιουκα..
Οπως και να εχει, αυτοι οι δυο ηταν οι τελευταιοι που κοπηκαν απο τον Ζουρο...

Και πάμε:

Γκαρντ: Καλάθης, Ξανθόπουλος, Σλούκας

Σουτιγκ Γκαρντ: Βασιλειάδης, Ζήσης

Σμολ Φοργουορντ: Μπράμος, Παπανικολάου

Παουερ Φοργουορντ: Φώτσης, Καιμακόγλου

Σεντερ: Μπουρούσης, Κουφός, Μαυροειδής
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα μπάσκετ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες