EuroBasket 2011

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα μπάσκετ...

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Παρ 09 Σεπ 2011, 23:28

ο ιωαννου παιζει και να ναι ο χειροτερος σπικερ που εχει υπαρξει εβερ σε ολα τα αθληματα. χειροτερος κι απ τον πουρουπουπου.
απαισια φωνη για σπικερ. οταν μπαινει καποιο σημαντικο καλαθι γκαριζει σαν μοσχαρι, ακομα κι αν δεν παιζει η εθνικη, προκαλωντας απιστευτη ηχορυπανση και γενικα ειναι δυσαρεστο για την ακοη σου να τον ακους.
+ το οτι ειναι παντελως αργοστροφος. μεχρι να καταλαβει τι συνεβη χαιρετα μου τον πλατανο. τα ζωα μου αργα.
+ το οτι ειναι παντελως ασχετος. πεταει κατι κοτσανες ωρες ωρες, δεν ξερεις απο που σου ηρθαν.
απορω τι σκατα σκεφτονται στην ερτ και τον κρατανε τοσα χρονια να μας ταλαιπωρει. αλλα γινεται και τιποτα σωστο στο δημοσιο θα μου πειτε.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Παρ 09 Σεπ 2011, 23:42

εγω δεν βλεπω σπουδαιες ομαδες.φυσικα ειναι καποιες λιγο καλυτερες απο εμας αλλα θα ειναι θεμα μερας.

Εξαιρω την ισπανια.

Η Λιθουανια αν δεν ηταν στην εδρα της δεν θα ειχε τυχη.Ειναι μονοπλευρη,στηριζεται σε γρηγορα τριποντα και αν δεν βγουν ειναι ακινδυνη.Επομενως αν η Λιοθουανοι στα νοκ αουτ ειναι σε μερα ισως παρουν και το χρυσο.Αν οχι...

Η Γαλλια ειναι ομορφη,τρεχει αλλα ειναι ηλιθια.Παιζει βεβαια σκυλισια αμυνα αλλα παιζει πολλες φορες ηλιθια επιθεση,ειναι κακη απεναντι στη ζωνη και παικτης κλειδι απεναντι στις διαβασμενες ομαδες θα ειναι λογικα ο Ντεκολο.

Η Ισπανια εχει παρα πολλες λυσεις,εκπληκτικες διατησιες και καλη ομαδα.Φαβορι αν και ελπιζω καποιος απο τους απο πανω αν τους κερδισει.


ΟΛΟΙ οι υπολοιποι ειναι στα ιδια με εμας.Με πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα..Θα μιλησουν οι μερες και οι πρωσοπικοτητες
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 09 Σεπ 2011, 23:45

+ οτι είναι μπασκετικός δημοσιογράφος και κάνει λάθος τον Diaw. ΝΤΙΑΟ ρε ιωάννου, ντιαό, Diot (Ντιό) είναι άλλος παίκτης γάλλος... πού να μην έπαιζε και 800 χρόνια στο νουμπουά...

οι γάλλοι σήμερα κλειδώσανε νομίζω το 1-2. τη δευτέρα θα παιχτεί η πρωτιά με τους ισπανοί (νομίζω εύκολα-δύσκολα θα κερδίσουν οι ισπανοί). οι γάλλοι έχουνε κάτι απίστευτα κενά στο παιχνίδι τους 5-6-7 λεπτών όπου παίζουνε isolation (κρατώντας απλά σχετικά καλά τις αποστάσεις) και κάποιος κάνει την προσπάθεια. καμμία κίνηση, καμία βοήθεια (άντε κανα screen αλλά και πάλι), καμία effective πάσα (απλά στα δύσκολα δίνουν τη μπάλα στον Traore μέσα, αλλά όχι σωστά...). γενικά όταν είναι σε τρικυμία, είναι σε ΒΑΘΕΙΑ τρικυμία... και φυσικά υπεύθυνοι για αυτό είναι ο προπονητής που πέρα τυρβάζει, και οι parker-de colo... πάντως δείχνουν μία εξαιρετική ποιότητα σαν ρόστερ (αυτό που λέω από την αρχή- φαντάζομαι όχι μόνον εγώ... :mrgreen: ) που νομίζω θα τους πάει εύκολα στην τετράδα (ελπίζω να μην αποκλείσουν εμάς). από εκεί και πέρα βλέπουμε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Σάβ 10 Σεπ 2011, 13:42

Βαλτε ρε το Μινο να σχολιάσει την Εθνική.

Περα απο τη πλάκα......δε μπορώ να βρω κανένα speaker στην κρατική που να μπορεί να μιλήσει!
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 10 Σεπ 2011, 18:17

palok έγραψε:πήρε το μάτι μου λίγο χτες την Σλοβενία με τους Λιθουανούς και φοβήθηκε το μάτι μου...


έμπειρο μάτι o palok... :mrgreen: :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό Parolos » Σάβ 10 Σεπ 2011, 18:18

Τελικά τα σκόπια έχουν ομάδα.. δεν έχω καταλάβει τι είναι ακριβώς αυτό που κάνουν.. αλλά νικαν..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 10 Σεπ 2011, 18:32

Μάλλον με Γαλλία μας κόβω...
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7531
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Σάβ 10 Σεπ 2011, 19:26

Γουσταρω Γαλλια.Με οποιον και να πεσουμε βεβαια οι πιθανοτητες να περασουμε ειναι ελαχιστες αλλα...Ελλαδα εισαι!! :P
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό cellophan » Σάβ 10 Σεπ 2011, 19:46

Parolos έγραψε:Τελικά τα σκόπια έχουν ομάδα.. δεν έχω καταλάβει τι είναι ακριβώς αυτό που κάνουν.. αλλά νικαν..

Ο play maker είναι όλα τα λεφτά......πολύ μυαλωμένο παιχνίδι....
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 10 Σεπ 2011, 21:41

δεν πειραζει...αλλα ρε ζουρο αντανακλαστικα στις αλλαγες 0 .....οπως και τα τριποντα το αιωνιο μας προβλημα

ορισμενα ωραια καλαθια του πουλεν μου δινουν ελπιδες για το μελλον.....ξανθοπουλος αστειος για αυτο το επιπεδο και ο καιμακογλου που τον θεωρουσα καλο ρολιστα απογοητευει....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Σάβ 10 Σεπ 2011, 22:02

ο ζουρος σκετος υπνος. στις κρισιμες στιγμες δειχνει να μην εχει αποφασιστικοτητα. σημερα στο πιο κρισιμο σημειο ο μαυροειδης τι σουλεια ειχε μεσα? ο κουφος που εβαλε 15 ποντους για πλακα δηλαδη τι εκανε στον παγκο? ο μπουρουσης που δεν μπηκε καθολου στο β ημιχρονο?
τεσπα. προχωραμε. ελπιζω με την γαλλια(λογικα) να θυμηθουμε την πελατειακη σχεση που εχουμε αναπτυξει μαζι τους τα τελευταια χρονια.
υγ. αυτος ο καιμακογλου ρε γ@μωτο μπασκετμπολιστας ειναι? το καλουπι του και το στυλ του μονο τετοιον δεν θυμιζει. μετριοτατος.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό Clough » Σάβ 10 Σεπ 2011, 22:13

Σωστο για τον μαυροειδη.
Άβαταρ μέλους
Clough
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 12 Φεβ 2011, 10:42

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Σάβ 10 Σεπ 2011, 22:18

ρισκαρω και λεω πως ειμαστε τυχεροι αν παιξουμε με Γαλλια.Οι Γαλλοι μπορουν να παρουν το τουρνουα αλλα με τους σκοτοδινες Αριας-Εττο που τρωνε μπορουν να χασουν απο εμας.Ειδικα απο εμας

Ο Καιμακογλου δεν ειναι κακος,αλλα κανει απαισια παιχνιδια στο τουρνουα.

ο κοθφος δεν παιζει παραπανω γιατι ειναι ο χειροτερος αμυντικος ψηλος του τουρνουα.

Επισης το θεμα Γαλλια ειναι ενα ρισκο και μια επιλογη που θεωρω οτι καναμε.
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Σάβ 10 Σεπ 2011, 22:28

Είδα τον ΠΑΟΚ μετά έφαγα και τη σφαλιάρα της Εθνικής.........ααα ρε Ζούρο!
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: EuroBasket 2011

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Σάβ 10 Σεπ 2011, 22:39

ασε. μεγαλη πικρα σημερα. παντως και στο νοκ αουτ ιδια μερα με το ποδοσφαιρο παιζουμε. ευτυχως οχι ιδια ωρα. 6 εθνικη, 8 ο ΠΑΟΚ.
στο αγωνιστικο νομιζω οτι μπορουμε να τους χυπησουμε τους γαλλους και επισης νομιζω οτι ειμαστε η ομαδα με τις περσσοτερες πιθανοτητες απο τον ομιλο μας για να περασει στα ημιτελικα.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα μπάσκετ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες