MundoBasket 2010

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα μπάσκετ...

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Σάβ 11 Σεπ 2010, 22:35

Αν έμπαινε η τελευταία προσπάθεια των Σέρβων, θα έπαιρναν και το Παγκόσμιο μετά.... :shock: 82-83 οι Ασιάτες και παίζουν τελικό με τους Βορειοαμερικάνους.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Σεπ 2010, 22:38

Το παιχνιδι το εχασε ο πολυς τεοντοσιτς, αυτος ο κυριος κατεστρεψε μεσα σε 2 λεπτα την προσπαθεια των συμπαικτων του.-
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 11 Σεπ 2010, 22:40

ο χατζηγεωργιου ο πρπουπου του μπασκετ.....κριμα για τη σερβια εκαναν την χαζομαρα στο τελος.....ΘΑ ναι ωραιος τελικος τωρα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 11 Σεπ 2010, 22:45

ο ελληνιαδης καλεσμενος απο τους μεγακλυτερους αλητες του γαβρικου παγκου...καλα το πανε στην ερτ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 11 Σεπ 2010, 22:47

Από τα 10 πράγματα που λέει ο Χατζηγεωργίου τα 11 είναι μαλακίες.
Θα πρέπει να απαγορεύεται δια νόμου τέτοια βλακεία.

Ρε τον Τουντσερί...
Τι κωλόχερο αυτός ο Κέσελι...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 11 Σεπ 2010, 22:49

τον τουντσερι που εθαβε.........οσο δεν παιρνει......
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Σεπ 2010, 22:56

Αστεια ομαδα ειναι η τουρκια πλακα θα κανουν οι αμερικανοι, ο σας γαμαω ολους μονος μου τεοντοσιτς εδωσε το παιχνιδι στους τουρκους,πλακα τους εκαναν οι σερβοι και καταφεραν και εχασαν απο τη μαλακια αυτου του αχριου.
Προσεξτε μην αρχισετε να πυροβολειτε δε λεω οτι ειναι κακος παιχτης, απλα αυτη η εμπιστοσυνη στον εαυτο του τον οδηγει σε παρα πολυ λαθος ενεργειες οπως οι σημερινες που ενα διλεπτο μαλακιων του ηταν ικανο να δωσει το παιχνιδι στον αντιπαλο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό paokara129 » Κυρ 12 Σεπ 2010, 01:19

Καιρό είχα να δω τέτοια σφαγή στο μπάσκετ (στο ποδόσφαιρο την είδα λίγες ώρες νωρίτερα)!!!
Ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο έδωσαν ρεσιτάλ οι μαφιόζοι με τα γκρί. Το πέμπτο φάουλ του Κρστιστ ανύπαρκτο, στον Βελίσκοβιτς έγινε και φάουλ στο τελευταίο καλάθι των Σέρβων (αν δινόταν, πολύ απλά έχανε την βολή, δεν είχαν ταίμ αουτ οι Οθωμανοί και bye bye τελικός). Αυτός ο καραγκιοζάκος που λέγεται Γκονλούμ έπρεπε να είχε πάρει τουλάχιστον 2-3 τεχνικές ποινές, μόνο που δεν τους έδειρε τους διαιτητές.Ο έταιρος ψηλός Αζικ - Γλυνιαδάκης έκανε θέατρο για να μην εκτελέσει βολές (είχε και συμπρωταγωνιστές τους φροντιστές που του έβαζαν υποτίθεται πάγο στο μάτι), σε κάθε κατέβασμα της μπάλας γινόταν φάουλ στον Τεο, πρέπει να δόθηκε το 1/20 απο αυτά και πολλά πολλά πολλά άλλα.....
Με το ζορι να τους πάνε τελικό, απορώ στο τέλος πως δεν τους βούτηξαν στα μαπίδια οι Σέρβοι (είχαν κάνει άλλωστε και καλή προπόνηση με την παρέα του Φώτση).Εδώ τα έβαλαν με τον Σοφο, στον Αζικ θα κώλωναν;
Και τώρα τι θα γίνει αύριο; Θα τους σπρώξουν πάλι ή θα κάνουν πάρτι ο Ντουράντ και οι λοιποί πιτσιρικάδες μεν πυραυλοκίνητοι δε Yankees;
Πάντως μπορεί να εκνευρίστηκα με την διαιτησία, αλλά απο την άλλη θυμήθηκα την σφαγή των Λιθουανών το 1995 στο ΟΑΚΑ και την ακόμα μεγαλύτερη των Αργεντίνων στον τελικό του 2002 με το τριπλό :shock: φάουλ στον Πεπε Σάντσεθ στην τελευταία επίθεση των γκαούτσος που έκανε την πάπια ο ρεφερι (αν θυμάμαι καλά ήταν και Έλληνας) και λέω δεν βαριέσαι χρωστούμενα είναι. Άλλωστε οι Σέρβοι έχουν χτίσει ομάδα που απ' οτι φαίνεται την επόμενη δεκαετία θα τα σαρώσουν όλα
Μεγάλο παιχνίδι απο τον Τεόντοσιτς, όχι μόνο επιθετικά αλλά κυριώς οργανωτικά.Τόσες ασίστ μέσα σε άμυνα ζώνης δεν θυμάμαι ποτέ και μεγάλη παιχτούρα ο Κέσελι.Φοβερό σουτ, αλτικός, αν δυναμώσει και άλλο το ντράιβ του θα είναι απο τα καλύτερα τριάρια στην Ευρώπη.Ιεροσυλία αυτό που θα πώ, αλλά σήμερα μου θύμησε τον μεγάλο Κούκοτς,
Άβαταρ μέλους
paokara129
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Κυρ 17 Μάιος 2009, 23:21
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη Πάτρα

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 12 Σεπ 2010, 06:56

Σε τι σου θυμισε ο κεσελι τον κουκοτς? οσο για τη διαιτησια συμφωνω οτι τους αδικησε στις δυο φασεις που ανεφερες. ηταν σιγουρα και συμπληρωματικη το τελευταιο καλαθι του βελιτσκοβιτς, αλλα με 4.5 δευτερα αν χασεις τη βολη δεν τελειωνει το παιχνιδι.
Οσο για το θεατρο του ασικ συμφωνω αλλα αν ειχαν οι σερβοι αντιστοιχο παιχτη στις βολες να εισαι σιγουρος οτι θα εκανε τα ιδια και χειροτερα, ασε που ηταν αντιαθλητικο το φαουλ που του εκανε ο τεοντοσιτς σφαλιαρα καθαρη στη μουρη του εριξε.
Επισης αποτι διαβασα εχεις πολλη καλη μνημη για τις πραγματικες σφαγες αντιπαλων των σερβων στο παρελθον.
Και τη χθεσινη διαιτησια μπροστα σε αυτες τις σφαγες του παρελθοντος με τιποτα δεν μπορεις να τη πεις σφαγιαστικη.
Ολα αυτα ειναι απλα γνωμες καμια αντιπαραθεση μη παρεξηγηθουμε κιολας ;)
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Κυρ 12 Σεπ 2010, 09:17

Ματσαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κριμα που εχασε η Σερβια.......Εκπληκτικη η τελευταια φαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλη τυχη στον Κεβιν Ντουραντ και στην παρεα του για σημερα.......
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 12 Σεπ 2010, 09:43

Ακόμα δεν έχω συνέλθει. Όλες μου οι ελπίδες έπεσαν στα μαυράκια. 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 12 Σεπ 2010, 10:23

μερικά πραγματάκια:
1. @κώστας: μαύρη μέρα η χτεσινή. από το απόγευμα χαίρι δεν είδαμε...
2. @ aureliano: δε νομίζω οτι έχουν ξαναειπωθεί τόσα μπασκετικά ατοπήματα από speaker ever. o tunceri δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ως παίκτης αλλά πάντα ήταν καλός (αλλιώς δεν θα παιζε στη βασίλισσα) και το χέρι του αλφάδι (από τα καλύτερα στην ευρώπη, όπως και του - άσχετο- halperin)
2. @paokara: μου άρεσε πολύ η ανάλυση που έκανες. κατά τη γνώμη μου η χτεσινή διαιτησία δεν υπάρχει απλά (όπως και άλλες που ανέφερες στο παρελθόν - επειδή είδα πριν 2 εβδομάδες το λιθουανία-σερβία του 95, η πραγματική σφαγή ήταν η χτεσινή!!). όμως επειδή μεγάλωσα και τα φαγα όλα αυτα στη μάπα (από το συντοπίτη μου το χαρλαβάνη μέχρι τους ρήγα-παπαδημητρίου), δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα διαιτησία εδώ και πολλά χρόνια. απλά. ο keselj θυμίζει eddie johnson και όχι kukoc.
3. @πάνος: νομίζω οτι είσαι υπερβολικός. έφτασαν μέχρι τον τελικό καρότσι. μαζί σου Over 100 %. αλλά: χτες έχαναν 72-64 και εκεί που έλεγες κατέρρευσαν γύρισαν πάλι το ματς! είδαμε σε όλο το tournois έναν turkoglu επιπέδου (κατά τη γνώμη μου) μεγάλων τριαριών του παρελθόντος (ναι μου θύμισε peja στην τουρκία... :mrgreen: ), τον arslan να παίζει Pick@roll (oli?? :o :shock: ), τον Onan να βάζει τα μεγάλα σουτ και να είναι σκυλί στην άμυνα, τον guler να καρφώνει, τους erden-asik να βάζουνε βολές, τον gonlum να ποστάρει!!! πράγματα εκπληκτικά για όσους παρακολουθούν fener-efes (που δυσκολεύονται να κερδίσουν ή χάνουν εντός από τον ρούλη και την olympia λιουμπλιάνας!!!).
4. @makis: αν βρεθεί έλληνας σήμερα που να μην υποστηρίζει kevin durrant του κξάνω τα εισητήρια για να δεί το φιλικό με την caserta Την τρίτη...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 12 Σεπ 2010, 12:00

Για όλους έχεις να πεις κάτι..... :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 12 Σεπ 2010, 12:05

Ο Τάνιεβιτς δήλωσε πως η Σερβία ήταν καλύτερη και πως η Τουρκία ήταν τυχερή.
Βασικά ο Τάνιεβιτς είναι ο μόνος από την Τουρκία που δεν κάνει σαν καραγκιόζης.
Ζητούσαν συνεχώς αντιαθλητικά, χοροπηδούσαν και φώναζαν στους διαιτητές, ενώ το θέατρο με τον Ασίκ, με τη συμμετοχή και των φροντιστών που του έβαζαν τάχα μου πάγο ήταν καταπληκτικό.
Πάντως γενικά έχουν κάνει πολύ καλό τουρνουά και έχουν υπερβάλει εαυτούς
Να είμαστε δίκαιοι.
Τους έσπρωξε αρκετά η διαιτησία προς το τέλος χθες και σε ένα τόσο κλειστό παιχνίδι, παίζει μεγάλο ρόλο αυτό.
Όσο για τον αντιπαθέστατο του γαύρου που τρώει κράξιμο, ναι πήρε τραβηγμένα σουτ στο τέλος, ναι έχασε στο τελευταίο 2λεπτο τη συγκέντρωσή του, αλλά αυτός ήταν ο βασικότερος λόγος που σε όλο το ματς οι Σέρβοι ήταν ανώτεροι κάνοντας διαστημική εμφάνιση, χώρια που στην προτελευταία επίθεση που κατέληξε σε καλάθι στα 4,5'', ήταν φοβερά ψύχραιμος.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: MundoBasket 2010

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Κυρ 12 Σεπ 2010, 12:18

Κι εγω βρηκα πολυ αδικη την κριτικη στον Τεοντοσιτς......Σε ολη τη διαρκεια του ματς κρατουσε τη Σερβια μπροστα......Πηρε μεγαλες προσπαθειες στο τελος που δεν του βγηκαν.....
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα μπάσκετ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες