EuroBasket 2009

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα μπάσκετ...

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 07 Σεπ 2009, 17:42

άλλο εθνικισμός,άλλο φασισμός....

Λογικό όταν η νέα γενιά πάει κατά διαόλου,δεν ξέρει αν θέλει να είναι ιμο ή κάτι άλλο....Αναλωνονται σε μ@λακιες,και δεν κοιτάνε πως η ζωή τους είναι ανούσια...

Στο θέμα μας τώρα....Μπράβο στη ΝΕΤ που έσβησε το μκδ...

απορώ η πουστρο-διοργανώτρια αρχή της πολωνίας πως γράφει κάτι τέτοιο,όταν είναι επισήμως αναγνωρισμένοι οι κάτοικοι της βαρντάρσκα ως FYROM...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 07 Σεπ 2009, 17:47

Φασισμός είναι να ξεχωρίζω τους έλληνες απο τους υπόλοιπους...

Εθνικισμός είναι να σέβομαι την διαφορετικότητα του καθενός,να είμαι περήφανος για την καταγωγή μου,να αγαπώ την πατρίδα μου και να μην δέχομαι απο κανένα μ@λάκα να την υποτιμάει...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:00

Σωστός ο διαχωρισμός αλλά τώρα σε βάζουν στο ίδιο καλάθι.
Δυστυχώς την γλίτωσαν την 100άρα οι γείτωνες. Δύο πρόσωπα η εθνική μας. Στο τέλος μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση. Ο Καλάθης έκανε κ....λο το παιχνίδι μας στο 3το 10λεπτο με την αναρχία. Αυτό φοβάμαι όταν ακούω πως θα έρθει στον ΠΑΟΚ αμερικανός άσσος χωρίς ευρωπαϊκή εμπειρία. Μπορεί να σε απογειώσει αλλά μπορεί και να σε διαλύσει.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:01

όπως όλοι είχαμε προβλέψει για το τι θα συμβεί μέσα στο γήπεδο, το αποτέλεσμα ήρθε φυσιολογικά. τελικά αυτοί δεν ήταν ούτε δαναός τρικάλων. μου άρεσε η σοβαρότητα που αντιμετωπίσαμε το παιχνίδι ακόμα και στους 30 πόντους. μπράβο και στα παιδιά για την άμυνα που έπαιξαν. κατά τα άλλα κριτική για τον αγώνα δε σηκώνει. παίζανε χριστιανοί με λιοντάρια...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:05

!!!!!
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:08

της πλακας ομαδας σημερα η Ελλαδα.......με 2 γκαρντ μονο απο τα κεφια του σπαν και του ζηση εξαρτασαι....ο καλαθης τακτικα απεχει πολυ απο το να θεωρειται πλειμεικερ ενω ο καλαμποκης ειναι 2 κλασεις κατω. με 5- 6 τεσσαροπενταρια ειναι φανερο οτι η ομαδα χτιστηκς για αλλο μπασκετ απο αυτο που επιχειρησαμε να παιξουμε.....σημερα περασαμε 10 φορες τη μπαλα στους ψηλους απεναντι σε μια ομαδα που ειναι για τα πανηγυρια.....παρολα αυτα ηταν πρεμιερα και στις πρεμιερες το ΜΟΝΟ που μετραει ειναι η νικη....παρολα αυτα πρεπει να βαλουμε καινουργια στοιχεια στο παιχνιδι μας......επειδη αποκλειεται να βαζουμε 15 3ποντα σε καθε ματς πρεπει να δουλεψουμε σε συνεργασιες ψηλων και σε σωστη τροφοδοσια αυτων στο χαμηλο ποστ....επισης πρεπει να κυκλοφορουμε πιο γρηγορα τη μπαλα, να κινουμεαστε γρηγορα χωρις αυτην....ηταν αρκετες φορες που περπερογλου πριντεζης και φωτσης ηταν πολυ στατικοι...αν δεν καταλαβουν αυτοι οτι η ομαδα εχει κοπει και ραφτει στα μετρα των ημιψηλων και ευελικτων ψηλων τοτε θα εχουμε προβλημα....γενικα πιστευω οτι στα χιαστι θα ζευγαρωσουμε με σλοβενια ή ισπανια οποτε παπαλα και αντιο τετραδα....πιο σημαντικο ομως ειναι να δεσουμε τα νεα παιδια στο στυλ μπασκετ που θελει ο κοουτς.....
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό evripidis4 » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:22

Ενταξει μετα τους 20 ποντους διαφορα πανε και τα συστηματα πανε και ολα..Λογικο ειναι να χαλαρωσει η ομαδα απο την στιγμη που εχει μπροστα της μια σειρα απο δυσκολα παιχνιδια..Το παιχνιδι δεν χωραει κριτικης διοτι η διαφορα των δυο ομαδων ειναι τεραστια..Και καθε ειδους κριτικη (ειτε θετικη ειτε αρνητικη) ειναι ανοφελη για μενα, οταν παιζεις με τετοιους αντιπαλους.
Ηταν πολυ λογικο να προκαλεσουν τα μυγ...χεσματα στην κερκιδα..Και οσο εκνευριστικοι και να ηταν δεν πλησιαζουν το ΑΤΟΠΗΜΑ των Πολωνων με το σημα σκορ.Κατα την γνωμη μου η αντιδραση πρεπει να ειναι δυναμικη απο την Ελληνικη αποστολη.Μεχρι και με απειλη για αποχωρηση..
Το κακο για την Ελλαδα παντως ειναι πως ολες οι χωρες τους αναφερουν ως Μακεδονια και εμεις δεν κανουμε τιποτα...Προχθες εβλεπα στιγμιοτυπα απο το Σκωτια-Σκοπια και το γερμανικο καναλι τους ανεφερε και αυτο ως Μακεδονια..Τι να πεις..
ANYWAY..Ευχομαι οτι καλυτερο για την Εθνικη...
Άβαταρ μέλους
evripidis4
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 19:03

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:42

Πάντα οι διάφορες στο σκορ φέρνουν χαλάρωση. Όσο σοβαρή ομάδα κι αν είσαι. Σήμερα όμως, αυτή η χαλάρωση ήταν υπερβολική. Δεν πρέπει να ξεχνάμε επίσης, ότι υπήρχε και ένα έξτρα κίνητρο λόγω του αντιπάλου, για καλύτερη εμφάνιση. Δυστυχώς όμως, δεν φάνηκε αρκετό για να έχουμε καλύτερο πρόσωπο στο β' ημίχρονο. Έτσι, στο πρώτο ημίχρονο είχαμε διαφορά +26 και στο δεύτερο +8. Αυτό τα λέει όλα. Επαναλαμβάνω, γλυκόπικρη γεύση.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό paokpool » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:45

Οι σκοπιανοί είναι μαγκήτες!
Διεκδικούν αυτό που θεωρούν πως τους ανήκει (την ονομασία με λίγο λόγια...) με το γαμώτο τους.
Πλέον είναι ανγνωρισμένοι μακεδόνες παγκωσμίος (και όσοι δεν το χαμπάριασαν ακόμα, ζούνε στην κοσμάρα τους) και ο λόγος είναι ένας και απλός.... Μόνο αν τύχει κανένας -π.χ όπως σήμερα στο μπάσκετ, αγώνας με την πάρτυ τους γινόμαστε πάλι μακεδόνες και δημιουργήτε θέμα...
Σε τρεις μέρες θα έχει ξεχαστεί η υπόθεση.

Σε 3-4 χρόνια θα τους αποκαλούμε και ίδιοι μας έτσι.
Το ότι η ονομασία..... fyrom δεν υπάρχει διεθνής (μόνο στην Ελλάδα και στην Eurovision εξακολουθεί να επιζεί) είναι η μαγκιά της όλης πολιτικής Ελλάδας... Δεν υπάρχει κράτος!

Μπράβο στα παιδιά.... για την επαγγελματική τους νίκη. Εύχομαι ότι καλύτερο για την επίσημη αγαπημένη μας Εθνική!

Υ.Γ
Το να στραβώνουμε επειδή είδαμε πανό του gay είναι κόμπλεξ !!!

Μαγκιά τους (και μεγάλη μάλιστα, γιατί πήγανε τα παιδιά)....

Και εμείς εδώ όταν πάμε από Γερμανία στους αγώνες της Εθνικής στο ποδόσφαιρο, απλώνουμε πέρα από ελληνικές σημαίες και πανό του ΠΑΟΚ.
Δεν κατάλαβα πιο είναι το κακό....

:twisted:
Άβαταρ μέλους
paokpool
 
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:48
Τοποθεσία: Δράμα / Dortmund

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:57

Καλό το αποτέλεσμα, αλλά η ομάδα δεν έδωσε αυτά που μπορούσε. Κέρδισε με σβησμένες μηχανές. Αλλά πρώτο παιχνίδι είναι και πρέπει να είμαστε επιεικείς. Άσε που η ομάδα είναι ουσιαστικά νέα, με νέο προπονητή.

Ας περιμένουμε τη συνέχεια...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό evripidis4 » Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:59

Αν θελετε να στραβωσετε με κατι παρτε αυτα:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
evripidis4
 
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 19:03

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Δευτ 07 Σεπ 2009, 19:40

sidpanos έγραψε:Φασισμός είναι να ξεχωρίζω τους έλληνες απο τους υπόλοιπους...

Εθνικισμός είναι να σέβομαι την διαφορετικότητα του καθενός,να είμαι περήφανος για την καταγωγή μου,να αγαπώ την πατρίδα μου και να μην δέχομαι απο κανένα μ@λάκα να την υποτιμάει...


Εθνισμος λεγεται αυτο που περιγραφεις φιλε! Ο εθνικισμος εχει αρνητικη σημασια! Συμφωνω σε αυτο που περιγραφεις παντως, στην ουσια δηλ.

Μπραβο στην ομαδα μας, αν και περιμενα πιο μεγαλη διαφορα! :D
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 07 Σεπ 2009, 20:24

Tetradje δεν υφίσταται λέξη εθνισμός εννοιολογικά...Καθηγητής μου το αποσαφήνισε...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Δευτ 07 Σεπ 2009, 20:34

Μπορει να ειναι ετσι, γιατι δεν βρισκω αντιστοιχη λεξη στα αγγλικα. Παντως, την εποχη των δεσμων στο Λυκειο (εκπαιδευτικο συστημα, για τους νεοτερους η διευκρινηση...), υπηρχε διαχωρισμος στα βιβλια της εκθεσης! Ισως εξωσχολικων δεν ειμαι σιγουρος...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: EuroBasket 2009

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 07 Σεπ 2009, 23:10

tetradje η ουσία είναι μία...Με την στάση μας,χάνουμε το όνομα....
από λαό που εθνικά ήταν μπαλάκι και για να σταματήσει να εξεγείρεται τον τάισαν παραμύθι,και τώρα είναι σε θέση να απαιτεί[ας γελάσω...]
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα μπάσκετ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες