Προβλήματα και λύσεις για το φόρουμ ΙΙ

Καταθέστε εδώ απόψεις/ερωτήσεις για το forum...

Re: Προβλήματα και λύσεις για το φόρουμ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ Σεπ 07, 2017 1:17 pm

Εγώ πάλι νομίζω πως ο ίδιος ο ΠΑΟΚ ... έδιωξε κόσμο από το φόρουμ και δεν έχει καμιά σχέση ούτε το chat, ούτε ο ανάδρομος , ούτε τα νεύρα του κόσμου γενικά! Αν οι ίδιοι οι παίχτες (και όχι μόνο) δεν τιμάνε την φανέλα και δεν σέβονται εμάς τους ίδιους που δίνουμε ακόμα και την ζωή μας για την ομάδα, τότε τι να λέμε ρε παιδιά. Εννοείτε πως κάποια στιγμή θα δώσεις έμφαση αλλού. Προς Θεού, δεν εννοώ να παρατήσεις την ομάδα (Όταν είσαι ΠΑΟΚ, είσαι μια ζωή ΠΑΟΚ), απλά εννοώ να δώσεις έμφαση σε άλλες δραστηριότητες που θα σε ικανοποιούν ορθά και όχι να νιώθεις πως σε κοροϊδεύουν! (είναι και η γενική υποβάθμιση της λίγδας φυσικά, αλλά είναι άλλο ανέκδοτο αυτό που όμως είναι και αυτό συνυπεύθυνο για την απομάκρυνση συνοπαδών από το φορουμ)
Άβαταρ μέλους
hasio_john

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ Σεπ 07, 2017 1:19 pm

Kayde...Μπράβο ρε Χρήστο...Μια χαρά τα έγραψες...Ίσως μόνο με μια υπερβολή, όσον αφορά τον kataramenos...

Σας το έχω πει κι από κοντά, σε όλους όσους έχουμε βρεθεί κατά καιρούς, το λέω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μέσα στο chat, το χω γράψει κι εδώ μέσα ουκ ολίγες φορές και θα το ξαναγράψω άλλη μία πάλι, σίγουρα όχι τελευταία, αλλά πολλοστή...

Άτομα που αγαπάνε και σέβονται πραγματικά τον Π.Α.Ο.Κ. και κάθε μέλος του, αληθινοί οπαδοί που "έτσι μάθαμε από παιδιά" και όχι πλέον "πελάτες των σύγχρονων καιρών", με άποψη διαμορφωμένη απ τα τοξικά δηλητήρια των ραδιοφώνων, των διάφορων, τόσο ξυπνητζίδικων, όσο όμως και πικρόχολων sites και των φυλλάδων για τον καμπινέ, ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ τις απόψεις μας στο PAOKmania forum, όσο όμως να τις λέμε και στο chat!!!!

Σταματώντας λοιπόν να γράφετε εδώ μέσα τις απόψεις σας οι μεν, υπάρχει μεγαλύτερο "κενό" για τους δε, ή όχι?

Υ.Γ. kat, φορώντας πλέον μάσκα, θα πέσουν οι μάσκες και θα φανεί ότι είσαι ο................μασκοφόρος... :mrgreen:
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό kayde » Πέμ Σεπ 07, 2017 1:26 pm

Κατ αυτα που εγραψα δε τα εγραψα για σενα,αφορμη πηρα απο σενα,μη νομιζεις οτι σε "κατηγορω" για κατι.Αν θελεις και την αποψη μου,ΟΧΙ δεν εισαι γκρινιαρης,και ωραια τα γραφεις και τεκμηριωμενες αποψεις λες.Μπορει σε καποιες να διαφωνω,αλλα ειναι τετοιος ο τροπος που τα λες-γραφεις που θα ειμουνα βλακας να σε χαρακτηρισω.
Υ.Γ. Το ηξερα οτι θα το επαιρνες το διαρκειας,δε σε ειχα πιστεψει τοτε :mrgreen: .
Συγγνωμη αν νομιζεις οτι σε εθιξα η' σου "επιτεθηκα"...
ΠΑΟΚΑΡΑ γερά,πρωτάθλημα ξανά
Άβαταρ μέλους
kayde

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ Σεπ 07, 2017 1:39 pm

Χρήστο..."Kat δίχως διαρκείας, πλανήτης Γη δίχως πόσιμο νερό", να ξέρεις... ;) :)
Άσε που με έψησε να πάρω διαρκείας κι εγώ ΚΑΙ στο μπάσκετ αυτός ο....................γραφικός... :D :opaokara: :opaokara:
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό prist64 » Πέμ Σεπ 07, 2017 2:07 pm

Sick Bastard έγραψε:wait a fucking second.
Δηλαδή με λέτε ότι στο τσατ πλακώνεστε άνετα και δεν τρέχει μία;
Που υπογράφω;

Ευκολακι.
Ερχεσαι να εξομολογηθεις σε πρωτη φαση,θα πω μια προσευχη και θα κανω μια παρακληση
υπερ καλης ενταξης και συμμετοχης στο τσατ και ολα καλα.

Φευγοντας θα δεις και το ......παγκαρι σε ευκρινες σημειο.

:mrgreen:
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ Σεπ 07, 2017 2:25 pm

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ Σεπ 07, 2017 2:26 pm

Ανοίξτε το τόπικ του Σαραϊδάρη!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ Σεπ 07, 2017 2:26 pm

kayde έγραψε:Κατ αυτα που εγραψα δε τα εγραψα για σενα,αφορμη πηρα απο σενα,μη νομιζεις οτι σε "κατηγορω" για κατι.Αν θελεις και την αποψη μου,ΟΧΙ δεν εισαι γκρινιαρης,και ωραια τα γραφεις και τεκμηριωμενες αποψεις λες.Μπορει σε καποιες να διαφωνω,αλλα ειναι τετοιος ο τροπος που τα λες-γραφεις που θα ειμουνα βλακας να σε χαρακτηρισω.
Υ.Γ. Το ηξερα οτι θα το επαιρνες το διαρκειας,δε σε ειχα πιστεψει τοτε :mrgreen: .
Συγγνωμη αν νομιζεις οτι σε εθιξα η' σου "επιτεθηκα"...

Εδω ρε με ειπες "Εισαι μα....ς " face to face και δε παρεξηγηθηκα( με πειραξε βεβαια που χειροκροτουσε ο Μανιακος). :lol: Για αυτα θα παρεξηγηθω?Οταν υπαρχει καλη προθεση δεν υπαρχει θεμα.
Τα δυνατα καστρα πεφτουν απο μεσα.Μονο ετσι.
Άβαταρ μέλους
kataramenos5

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ Σεπ 07, 2017 3:09 pm

kat, εδώ ο ΜΑΝΙ πανηγύριζε δίπλα μας γκολ-ευρωπαϊκή πρόκριση του Π.Α.Ο.Κ. φωνάζοντας "ΠΩΚΗΣΗΗΗΗΗ"... :lol: :lol:
Που χειροκροτούσε τον kayde σε μια face to face "αντιπαράθεση" μαζί σου (έχοντας πιει ήδη και δύο μπύρες) θα σε πείραζε? :D :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό kayde » Πέμ Σεπ 07, 2017 3:18 pm

Καλα λοςκω ειχαμε γινει με τα τζονι μαυρο,μη δινετε και ιδιαιτερη σημασια στα μπινελικια,"βγαινουν" πιο ευκολα τοτε :mrgreen:
Το επομενο πρωι στη δουλεια να δειτε τι τους ελεγα :lol:
ΠΑΟΚΑΡΑ γερά,πρωτάθλημα ξανά
Άβαταρ μέλους
kayde

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ Σεπ 07, 2017 3:24 pm

Περίεργο, πάντως, που δεν παρεξηγήθηκε ο Κατ...
:roll: :roll: :roll:

Ωωωωχχχ... μου ξέφυγε αυτό!
:oops: :oops: :oops:
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ Σεπ 07, 2017 3:26 pm

Φοβάμαι ότι σύντομα θα αρχίσουν "ζηλίτσες"...Για να δούμε... :roll:

Edit:
Είδα ένα "μήνυμα" πριν λίγο για χρήση έως 10 maximum, οπότε... :?
Σκέφτομαι πλέον να συγγράψω μια νουβέλα με τίτλο: "Μάνα με κόψαν τα emoticons"... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ε ρε Π.Α.Ο.Κ.άρα και πάρεις φέτος το Πρωτάθλημα...Τότε να δούμε πώς θα καταφέρουμε να εκφραστούμε... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Guitarman » Πέμ Σεπ 07, 2017 7:05 pm

kataramenos5 έγραψε:
Guitarman έγραψε:Το να λέει κάποιος ΚΟΣΜΙΟΤΑΤΑ την άποψή του δεν νομίζω πως πρέπει να θεωρηθεί επίθεση Ντίνο. Και εκεί είναι το κακό με τις περισσότερες απαντήσεις που μιλάν υπέρ του τσατ. Κανένας δεν μπήκε στον κόπο να σκεφτεί ότι δεν κάνουμε επίθεση στο τσατ. Ποιος είμαι εγώ άλλωστε που θα επιβάλω τη γνώμη μου όταν η πλειοψηφία θέλει τσατ? Αλλά κανείς δεν μπήκε στη διαδικασία να σκεφτεί κατά πόσο ο χαρακτήρας του φόρουμ έχει αλλάξει λόγω του τσατ. Προφανώς προτιμάτε πιο άμεση επικοινωνία. Το κακό όμως είναι ότι εξαιτίας του τσατ όλο και σπανιότερα γράφονται σεντόνια που αναπτύσσουν οποιοδήποτε θέμα εις βάθος. Θρεντς που στο παρελθόν ήταν πολύ ενεργά έχουν χάσει την δυναμική τους χάριν της ευκολίας του άμεσου. Καλό? Κακό? Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του. Για εμένα το τσατ έχει αποδυναμώσει το φόρουμ. Μπορεί να κάνω και λάθος. Το μέλλον θα δείξει.

Κατ αρχην δε νομιζω οτι τα δικα σου ποστ αποτελουν εστω και ψηγμα επιθεσης σε οτιδηποτεΠραγματικα με ανθρωπους σα και σενα χαιρομαι να συζηταω το οτιδηποτε..Γραφτηκαν ομως απο αλλους τα χιλια μυρια.
Επι της ουσιας τωρα εκι επειδη εχει ξαναγραφτει κι απο αλλα παιδια πως ειστε σιγουροι οτι αυτη η καταση στο φορουμ δημιουργηθηκε λογω τσατ κι οχι λογω συνεχομενης μιρλας,επιθεσεων απο αλλ αμελη η μιας γενικοτερης απο απογοητευσης του ΠΑΟΚΤΣΗ.Γιατι να φταιει το τσατ δηλαδη (δηλαδη)?
Εσυ εισαι και παλιο μελος εχεις ζησει και αλλες εποχες του φορουμ δε βρισκεις διαφορες του τοτε (2009-10) με το φορουμ του 2015 ?Προτου ανοιξει το τσατ δηλαδη(δηλαδη)?Δε νομιζω να υπαρχει σχεση της τρελας του τοτε με το περισσοτερο (ας μου επιτραπει η εκφραση )FMstyle του σημερα.Σιγουρα το τσατ εχει καποια μικρη επιδραση στον αριθμο των ποστ και της κινησης του φορουμ αλλα η ποιοτητα τους ειναι κατι αλλο.Μαλλον κουρασε το συγκεκριμενο στυλ , οι αντιπαραθεσεις και δε προσφερεται αλλο για μακροσκελη καταθεση αποψεων.Ολα πλεον θελουμε να γινονται πιο γρηγορα και τα σεντονια κουραζουν τη σημερον ημερα .
Απ την αλλη τα περισσοτερα στο τσατ ειναι καφενειακου τυπου παρειστικες συζητησεις που θα γραφοταν 90% στο Καφενειο για να μην ειναι οφ τοπικ.Δε νομιζω οτι ακολουθησαν εκει (μαζι με καποια μελη) η εις βαθος αναλυση καταστασεων και η αναπτυξη αποψεων.Στο τσατ μπαινεις για να χαλαρωσεις και ν ακουσεις καμια νεα πληροφορια
κυριως.Εχει δωσει χωρο σ εκεινη τη γλυκια τρελα του οπαδου να εκφραστει πιο ελευθερα(αλεκος, γρηγορης,νικολας κλπ).Στο φορουμ αυτο πλεον ειναι κατακριτεο και βαφτιζεσαι "γραφικος".

ΥΓ Αυτο παει προσωπικα σε σενα (κυριως) αλλα και σε αλλες εξαιρετικες πενες του παρελθοντος.Μαλλιασε η γλωσσα μου να σας λεω(πριν κατι χρονια) ΓΡΑΦΤΕ.Το φορουμ χρειαζεται αποψεις σα τις δικες σας για να κρατηθει και να μη πεσει κι αλλο το επιπεδο.Δυστυχως ...

Κατ, εννοείται πως το φόρουμ άλλαξε, αλλάζει και θα αλλάζει. Τίποτα δε μένει σταθερό. Το γεγονός όμως πως άλλαξε για το Χ λόγο στο παρελθόν, δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα αλλάζει πάντα για τον ίδιο λόγο. Και παλιά υπήρχε τσατ αλλά τα μέλη προτιμούσαν το φόρουμ. Τώρα φαίνεται να συμβαίνει το ανάποδο. Οπότε το γεγονός πως υπάρχει λιγότερη κινητικότητα σε συγκεκριμένα θρεντς οφείλεται και στο τσατ (μπορεί να οφείλεται και σε άλλους λόγους που αναφέρεις και εσύ και ο Γκόραν και ο Χασιο). Αλλά ρε παιδιά την μίρλα του καθένα δεν μπορώ να την αλλάξω. Αν αυτή είναι η πλειοψηφία του κόσμους μας (και κατ' επέκταση της χώρας μας) τότε καλά κάνω και μένω εδώ που είμαι. Το τσατ πάντως καλώς και συζητείται. Το μέλλον θα δείξει που θα πάει και το φόρουμ κ το τσατ.

ΥΓ1 Kayde, το Καληνύχτα ΠΑΟΚ δεν νομίζω πως αναφέρεται πρώτα στην ομάδα αλλά στους οπαδούς της. Τουλάχιστον εγώ έτσι το εκλαμβάνω και το δέχομαι 100%

ΥΓ2 Γκοραν, περιμένω τα στατιστικά του πρώτου χρόνου λειτουργίας.

ΥΓ3 Όταν διάβασα τα σκηνικά με τα μαύρα τζώνυ και τις κραυγές του Μανιακ, να πω την μαύρη μου αλήθεια θα ήθελα πολύ να είμαι εκεί :opaokara:

ΥΓ4 Διαρκείας στο μπάσκετ ΧΘΕΣ :pano:
Άβαταρ μέλους
Guitarman

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Σάβ Σεπ 09, 2017 3:57 am

Να αναπτυξω κι εγω λιγο την οπτικη μου σχετικα με το τσατ.

Στο τσατ λοιπον, για να λειτουργησει η επικοινωνια, προϋποθετει οτι οι εμπλεκομενοι εχουν ελευθερο χρονο σε κοινες στιγμες. Ο δε γραπτος διαλογος που εκτυλισσεται εκει μεσα εχει δυο χαρακτηριστικα: Κατι που θα γραψει καποιος, το διαβαζουν μονο οσοι ειναι συνδεδεμενοι εκεινη τη στιγμη (5, 10, 100 ανθρωποι) και προσηλωμενοι στο διαλογο τα συγκεκριμενα δευτερολεπτα. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα το μηνυμα εχει χαθει στη μαρμαγκα του ατελειωτου σκρολ. Συχνα θα τυχει την ωρα που μια ομαδα συμμετεχοντων συζητα ενα ζητημα, να παρεμβαλλονται αλλοι διαλογοι, ή και χαιρετουρες, με αποτελεσμα η συζητηση να ψιλομαμιεται. Αν μιλαμε δε για το φωνητικο τσατ, εκει δεν υπαρχει ουτε καν το περιθωριο των δευτερολεπτων πριν το μηνυμα περασει στην αιωνιοτητα.

Ειναι σαφως μια μορφη επικοινωνιας αλλα καταλαβαινετε πως ειναι εντελως διαφορετικη απο το φορουμ. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ για την ακριβεια. Στο φορουμ, θα γραψει καποιος οταν εχει την δυνατοτητα να το κανει, την αναρτηση του θα την διαβασουν ολοι οι χρηστες που ενδιαφερονται για το συγκεκριμενο τοπικ, οποιαδηποτε στιγμη εχουν την δυνατοτητα να συνδεθουν, θα μπορουν να το σχολιασουν ή να το απαντησουν οποιαδηποτε στιγμη μπορεσουν να το κανουν και αν η αναρτηση ειναι ουσιαστικη, η διαδικασια αυτη μπορει να προκαλεσει ιδιαιτερα ενδιαφεροντες διαλογους με βαθος που θα ηταν αδυνατον να επιτευχθει στις συνθηκες του τσατ.

Εφ'οσον λοιπον προκειται για δυο πραγματα τοσο διαφορετικα, δεν βλεπω σωστο το να παρουσιαζεται το τσατ ως προεκταση του φορουμ.

ΥΓ: Υπαρχουν ανθρωποι που συμμετεχουν μονο στο τσατ και οχι στο φορουμ; Αν ναι, εχει πεσει ποτε σε αυτους το "spam" μηνυμα : "για περισσοτερα στο φορουμ" ή "ελατε και στο φορουμ οπου καταλαβαινεις ουσιαστικοτερα τι θελει να πει καποιος". Ρωτω γιατι τετοιου υφους μηνυματα τεινουν να γινουν λιγο κουραστικα στο φορουμ.
NATOI - NATOI ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!
Άβαταρ μέλους
sic-4

Δημοσίευσηαπό astnord » Σάβ Σεπ 09, 2017 8:46 am

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.Όσο για το υστερόγραφο εκεί κι αν έχεις δίκιο.
astnord

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις και Σχόλια για το Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler