9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό angelheart » Σάβ 04 Αύγ 2012, 11:22

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον 24χρονο διεθνή καλαθοσφαιριστή Μιχάλη Τσαϊρέλη, για την αγωνιστική περίοδο 2012-2013. Ο Τσαϊρέλης αναμένεται να υπογράψει το συμβόλαιό του με τον ΠΑΟΚ στη διάρκεια της επόμενης εβδομάδας, ενώ θα ακολουθήσει και η επίσημη παρουσίασή του.

Εικόνα

Ο Μιχάλης Τσαϊρέλης γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη στις 23 Φεβρουαρίου 1988, έχεις ύψος 2μ.08 και αγωνίζεται στη θέση του φόργουορντ. Ξεκίνησε το μπάσκετ από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, όπου μεταξύ άλλων μάλιστα είχε προπονητή τον νυν μάνατζερ του ΠΑΟΚ, Τέλη Ζουρνατσίδη. Αγωνίστηκε επίσης στον Άρη (2007-08), στην ΑΕΛ (2008-09), στα Τρίκαλα (2009-10) και τα δύο τελευταία χρόνια (2010-12) στον Άρη. Είναι διεθνής με όλες τις μικρές Εθνικές ομάδες, έχει αγωνιστεί στα Πανευρωπαϊκά Πρωταθλήματα Παίδων (2004), Εφήβων (2006) και Νέων Ανδρών (2007, 2009), ενώ με την Β΄ Εθνική Ανδρών, συμμετείχε στη διάρκεια του καλοκαιριού σε σειρά φιλικών αγώνων που πραγματοποιήθηκαν στην Αυστραλία. Το 2010 αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης (MVP) στο All Star Game νέων του Ελληνικού πρωταθλήματος μπάσκετ.

Ο Μιχάλης Τσαϊρέλης αναφερόμενος στη συμφωνία του με τον ΠΑΟΚ δήλωσε: «Είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενος που έρχομαι σε μία μεγάλη ομάδα, με πολύ καλό κλίμα. Κι αυτό που λέω έχει σημασία, γιατί μίλησα με αρκετό κόσμο, ανθρώπους και συναθλητές μου που ήταν στην ομάδα και ξέρω πραγματικά που έρχομαι. Ηταν επίσης πολύ σημαντικό για μένα το γεγονός ότι οι προπονητές μου έδειξαν ότι με ήθελαν πολύ στην ομάδα. Ελπίζω ότι θα δικαιώσω την επιλογή τους και την εμπιστοσύνη τους. Στην ομάδα του ΠΑΟΚ θα συναντήσω ξανά τον Τέλη Ζουρνατσίδη, με τον οποίο είχαμε συνεργαστεί στο παρελθόν στην Καλαμαριά, αλλά θέλω να πω ότι παρόλο που γνωριζόμαστε από πολύ παλιά, δεν θέλησε σε κανένα σημείο να επηρεάσει την απόφασή μου και στις δύο φορές που συναντηθήκαμε και συζητήσαμε για την μεταγραφή μου, μιλήσαμε καθαρά επαγγελματικά και αυτό το θεωρώ επίσης πολύ σημαντικό. Ο ΠΑΟΚ με ήθελε εδώ και καιρό, μου το είχαν πει οι νέοι μου προπονητές και χαίρομαι που θα συνεργαστούμε».

Μιλώντας στο http://www.paokbc.gr ο Μιχάλης Τσαϊρέλης, αναφέρθηκε επίσης…

Στις προσδοκίες του και τα όνειρά του, ως παίκτης του ΠΑΟΚ: «Φυσικά και θέλω να παίξω καλά και να βοηθήσω την ομάδα, αλλά δεν μπορεί να υπάρχει προσωπική επιτυχία, εάν δεν υπάρχει και επιτυχία της ομάδας. Για αυτό το βασικό για όλους μας είναι να πάει καλά η ομάδα κι αυτό θα έρθει από την σκληρή προσπάθεια και δουλειά όλης της ομάδας. Εύχομαι λοιπόν να έχουμε όλοι την υγεία μας και εγώ προσωπικά θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για την ομάδα. Ήρθα στον ΠΑΟΚ για να δουλέψω πολύ, να προσπαθήσω και εύχομαι να πετύχουμε τους στόχους που θα οριοθετήσουν ο προπονητής και η διοίκηση».

Στη μετακίνησή του από τον Άρη στον ΠΑΟΚ: «Νομίζω ότι τώρα πια κάτι τέτοιο δεν παραξενεύει κανέναν. Είναι συχνό φαινόμενο. Πολύ παλιά, από ότι ξέρω, μία τέτοια μετακίνηση σήκωνε συζήτηση και ήταν δύσκολο να γίνει. Οι εποχές έχουν αλλάξει, είμαστε επαγγελματίες και οφείλουμε να κοιτάξουμε ο καθένας το μέλλον του, αλλά και να κάνουμε το καλύτερο για την ομάδα στην οποία αγωνιζόμαστε».

Για την παρουσία πολλών Ελλήνων παικτών: «Όλες οι ομάδες αρχίζουν και δίνουν περισσότερη σημασία στους Έλληνες παίκτες, αυτό αντιλαμβάνομαι ότι κάνει και ο ΠΑΟΚ. Είναι πολύ σημαντικό και θα είναι ακόμη πιο σημαντικό να αγκαλιάσει ο κόσμος αυτή την προσπάθεια και να στηρίξει τα νέα παιδιά και τους Έλληνες παίκτες. Πιστεύω μάλιστα ότι αυτό θα κάνει ο κόσμος του ΠΑΟΚ και θα μας δώσει την δύναμη να τα δώσουμε όλα για την ομάδα. Νομίζω ότι ο κόσμος ξέρει να εκτιμά την προσπάθεια κι αυτό είναι που σίγουρα θα κάνουμε, να προσπαθήσουμε πάρα πολύ για να πετύχουμε».
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 04 Αύγ 2012, 11:24

καλωσηλθες....δεν ειχε δειξει τπτ ιδιαιτερο τοσα χρονια...αδυνατος για τη θεση του,,,,κακως για μενα μονοετες,,,,επρεπε παραπανω...ελπιζουμε σε βοηθεια....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 04 Αύγ 2012, 13:58

καλώς ήρθες Μιχάλη. Ελπίζω να δείξεις επιτέλους τις δυνατότητες που έχεις. Ο Coach έχει πολλή δουλειά μαζί σου. Το πιο σημαντικό πράγμα στο σύγχρονο μπάσκετ είναι η γρήγορη σκέψη και το διάβασμα των καταστάσεων ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 05 Φεβ 2013, 01:04

με τις παρα πολυ καλες σου φετινες εμφανισεις κερδισες ενα νεο συμβολαιο και για του χρονου, μπραβο σου και συνεχισε ετσι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 05 Φεβ 2013, 01:10

δε θα ναι ευκολες οι ανανεωσεις πιστευω μακαρι βεβαια....αλλα ολοι θα χουν ανεβασμενο κασε πλεον
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 05 Φεβ 2013, 01:13

σωστά, αλλα πέρα από Παο και Γαύρο κανεις δεν έχει λεφτά.... :mrgreen:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό dimitris1408 » Τρί 05 Φεβ 2013, 01:45

Υπαρχει και το εξωτερικο, μην το ξεχναμε, περσυ οσοι παικτες μας εφυγαν στην μεση της σεζον κατευθειαν βρηκαν συμβολαιο κατευθειαν εξω
dimitris1408
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2009, 18:38

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τρί 05 Φεβ 2013, 02:02

Καλώς τον... Ηρθες στη σωστή ομάδα.... Καλές εμφανίσεις έυχομαι!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 05 Φεβ 2013, 10:48

αν ο παίκτης έχει φιλοδοξίες, οφείλει να μείνει στον ΠΑΟΚ. Και το λέω ειλικρινά για το δικό του καλό.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό mythos » Τρί 05 Φεβ 2013, 16:03

Σιγα τον παικτη,αμπαλος πασα στα 5 μετρα δεν μπορει να κανει σωστα,τα λαθη τα κανει ευκολα.
Στην αμυνα ειναι πολυ καλος βεβαια και το παθος του τον σωζει.Σαν τεσσαρι ειναι ξεπερασμενος για το συγχρονο
μπασκετ (οχι τριποντο,μετριο σουτ) εχει ταβανι και απλα τα αθλητικα προσοντα του για την Α1 τον κανουν να ξεχωριζει.Αν παει σε καλυτερη ομαδα και σε υψηλοτερο επιπεδο θα αποτυχει αλλα και να παει δεν ειναι απωλεια που δεν αναπληρωνεται...
mythos
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 12:46

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:02

Φευγεις κι εσυ?
Διαλιεχτεεεεεε
Dimg4
 

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:14

Ευχέλαιο και γρήγορα.

:( :( :( :( :( :( :(
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:22

Τώρα το δα. Και είπαν να μην γίνουμε 2000-2001! Κρίμα αν φύγει πολύ τον γουστάρω. Σημασία έχει πάντα όμως να ξεχρεώσουμε. Εύχομαι να μείνει ο Τσαιρέλης.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:23

Για πες ρε DIm ποιον ακριβώς πουλήσαμε και φωνάζεις και διαλέχτε, Δώσαμε κανέναν ; άκουσες κανέναν να πει οτι ΠΟΥΛΑΜΕ ; πόσο πια θα μικρύνεται το σύλλογο για να πείτε την εξυπνάδα σας ;
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: 9.Μιχάλης Τσαϊρέλης

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 21 Οκτ 2013, 01:54

Ένα μεγάλο μπράβο από μένα στο παιδί για αυτά που είπε μετά το ματς με τον συντοπίτη.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες