12. Νίκος Καλλές

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

12. Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 08 Σεπ 2009, 10:23

Εικόνα

Στοιχεία Παίκτη:
  • Πλήρες όνομα: Νικόλαος Καλλές
  • Ημερομηνία Γέννησης: 20 Απριλίου 1987
  • Τόπος Γέννησης: Λάρισα
  • Θέση: Center
  • Ύψος: 2.11
  • Πριν τον ΠΑΟΚ:
      ΠΑΟΚ (2004-06)
      Ηρακλής (2006-09)

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του 22χρονου σέντερ Νίκου Καλλέ, ο οποίος θα υπογράψει συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας. Ο Νίκος Καλλές, που συμμετέχει στις προπονήσεις της ομάδας από την έναρξη της προετοιμασίας, γεννήθηκε στις 20 Απριλίου του 1987 στη Λάρισα, έχει ύψος 2μ.11 και αγωνίζεται στη θέση του σέντερ. Ο Νίκος Καλλές ξεκίνησε το μπάσκετ από τη Λάρισα, αλλά υπήρξε μέλος των τμημάτων υποδομής και της εφηβικής ομάδας του ΠΑΟΚ. Δεν βρήκε θέση στην πρώτη ομάδα, έφυγε για τον Ηρακλή, όπου και αγωνίστηκε τα τρία τελευταία χρόνια και τώρα επιστρέφει ξανά.
Ο Νίκος Καλλές με αφορμή την ανακοίνωση της συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ, τόνισε: «Είμαι χαρούμενος που επιστρέφω στη μεγάλη οικογένεια του ΠΑΟΚ και θα έχω την ευκαιρία να δείξω τι πραγματικά αξίζω. Είχα τη δυνατότητα να παίξω και να δοκιμαστώ στο σκληρό πρωτάθλημα της Α2, είμαι έτοιμος και αποφασισμένος να δουλέψω σκληρά και να εκμεταλλευτώ κάθε ευκαιρία που θα μου δοθεί στον ΠΑΟΚ. Είναι σπουδαία υπόθεση να δουλεύω με έναν τόσο καταξιωμένο προπονητή όπως ο κ. Μαρκόπουλος, ενώ πιστεύω ότι θα με βοηθήσει σημαντικά και η παρουσία έμπειρων παικτών όπως ο Drobnjak και ο Helliwell».

http://www.paokbc.gr/paokbc/index.php?P ... 1d28edab65
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 08 Σεπ 2009, 10:48

Τι λέει αυτό το παιδί Κώστα;
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 08 Σεπ 2009, 11:02

Δεν το ξέρω το παιδί. Τα παιδιά της Θεσσαλονίκης ίσως ξέρουν κάτι περισσότερο.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τρί 08 Σεπ 2009, 12:05

Νοιωθει..Εχει παρει 2 χρονιες εμπεριες στην Α2 πραγμα πολυ σημαντικο..Ειναι πουλεν του Σουλη Μαρκοπουλου και επιλογη..Παικτης με υψος 2.11 ειναι παντα χρησιμος εαν δουλευει και δουλευτει σωστα..
Δεν θα παραξενευτω αν δω να παιρνει και χρονο σε καποια ματσ επειδη ξερω την πιστη που του εχει ο Σουλης
Η επανασταση συνεχιζεται...
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 09 Σεπ 2009, 00:50

Ευρισκόμενος σε μία εξαιρετική ηλικία για να δουλευτεί κι έχοντας ένα τόσο καλό ύψος, μπορεί να χρησιμεύσει παίζοντας κυρίως σαν τον Φώτση, τόσο μέσα, όσο κι έξω από τη ρακέτα. Κι αυτό το θετικό του φετινού ΠΑΟΚ, ότι παίζει με παίκτες ψηλούς που αντέχουν και μέσα κι έξω από τη ρακέτα..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 09 Σεπ 2009, 10:27

22 χρονών και 2.11 χωρίς να τον γνωρίζω εκτιμώ πως πρέπει να ψήθηκε και να γύρισε έτοιμος.
Με ακόμα περισσότερη δουλειά δίπλα στον Σούλη λογικά θα κάνει ομορφιές στο γήπεδο.
Απαραίτητος.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Τρί 17 Νοέμ 2009, 21:51

Στην καλύτερη ένας τύπος στυλ Φασούλα
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 20 Νοέμ 2009, 00:30

Το παλικάρι πήρε την ευκαιρία του και την τράβηκε από τα μαλλιά, καθώς στο χρονικό διάστημα που αγωνίστηκε κόντρα, κυρίως στον big Sofo, αλλά και τους υπόλοιπους ψηλούς του γαύρου πρόλαβε να πετύχει 6 πόντους με 3 ριμπάουντ και ένα κόψιμο σε λιγότερο από 5 λεπτά συμμετοχής. Αν μη τι άλλο το μέλλον του προδιαγράφεται λαμπρό, ειδικά αν συνεχίσει έτσι..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 20 Νοέμ 2009, 00:54

μπράβο του. μακάρι να συνεχίσει έτσι. βέβαια στα 22 του δε νομίζω να γίνει και robinson. ο λάζος στα 21 του πήρε ευρωλίγκα γυρίζοντας σχεδόον μόνος του (και τον ιμπο) τον τελικό στο β ημίχρονο με την kinder...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 20 Νοέμ 2009, 01:05

Αλλα χρόνια κι άλλες εποχές..
Πάει αυτό που βλέπαμε τα φυτώρια από πίσω να εμπλουτίζουν τις ομάδες..

Πάνε οι εποχές που ο Ηρακλής έπαιρνε μισοέτοιμους παίκτες από τον Αιαντα Ευοσμου και σε 2 χρόνια, στα 20 τους, τους μοσχοπουλούσε.. Πλέον ο ΠΑΟΚ κατέχει ίσως τον πιο σημαντικό αριθμό νεαρών παικτών κι άμεσα εξελίσημων στο ρόστερ του.. Κεσίσσογλου, Αράπης, Γιαννακίδης, Καλλές, συν βεβαίως τον Καλαιτζίδη αλλά και τον Λιούτα. Νομίζω ότι είναι μια πολύ ελπιδοφόρα παρακαταθήκη για τις επόμενες χρονιές, αρχής γεννομένης από φέτος.. Τον Γιαννακίδη τον μάθαμε πέρυσι με το βάζελο στη νίκη μας. Τον Καλλέ τον μάθαμε χθες κόντρα στο γαύρο.. Καιρό με τον καιρό θα έρθουν και οι εμπειρίες και ο χρόνος συμμετοχής..
Χρόνο, υπομονή και σκληρή δουλειά χρειάζεται και χαμηλά την μπάλα!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 8. Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 27 Φεβ 2010, 01:19

Μια απολαυστική συνέντευξη παραχώρησε ο Νίκος Καλλές στο επίσημο περιοδικό του ΠΑΟΚ PAOK magazine που κυκλοφορεί αυτό το μήνα. Περισσότερα στο περίπτερο..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 8. Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 27 Φεβ 2010, 10:02

από το προηγούμενο ποστ σου στο ματς με το γαύρο που χε βάλει νομίζω 6 ή 8 πόντους πρέπει να χει παίξει το παιδί μαξιμουμ 4-5 λεπτά!!! βέβαια τι να πει και ο γιαννακίδης...
τέλος πάντων ελπ'ίζω να γίνει κάποτε ουσιαστικό μέλος της ομάδας μας γιατί μου αρέσουνε γενικά πολύ και οι αριστερόχειρες και οι ψηλοί που ξέρουν μπάσκετ και οι έλληνες φυσικά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 8. Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 27 Φεβ 2010, 10:26

Εγώ πάλι, δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος για αυτό το παιδί. Δεν με έπεισε ούτε καν στο ματς του γαύρου που έβαλε 6 πόντους. Θεωρώ αδικημένο μόνο τον Γιαννακίδη.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: 8. Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 27 Φεβ 2010, 10:35

εντάξει ποτέ δεν ξέρεις. αντί να παίζει ο heli θα μπορούσε να παίζει αυτός 4-5 λεπτά (όχι φυσικά οτι κάνουνε την ίδια δουλειά- αν μπορείς να πεις δουλειά αυτό που κάνει ο heli...) να δούμε τι απίδια πιάνει ο σάκος
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 8. Νίκος Καλλές

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 27 Φεβ 2010, 10:44

Με τα ελάχιστα λεπτά που τον είδα (άρα πολύ πιθανό να τον αδικώ) μου φάνηκε πολύ μα πάρα πολύ soft. Από αυτούς που τους κάνεις φου και πέφτουν :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες