Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 13-05-2014 21:30 ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 13 Μάιος 2014, 22:45

Μπράβο στην ΠΑΟΚάρα, αυτό μόνο.
Το σημερινό με έκανε περήφανο.
Το έβλεπα χωρίς ήχο, οπότε δεν έχω άποψη για τον μετάδοση (αν και ο Χατζηγεωργίου χρόνια τώρα δίνει διαπιστευτήρια μαλακίας), αλλά η διαιτησία το παράχεσε.

ΟΚ, θα τον δείτε τον τελικό σας. Αφήστε όμως και κάποιον άλλον να κερδίσει μια φορά ρε γ@μημένοι
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 13-05-2014 21:30 ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό Black&White » Τρί 13 Μάιος 2014, 22:46

Βλέπω πάνω από 30 χρόνια μπάσκετ και τέτοια εξώφθαλμη σφαγή δεν έχω ξαναδεί! Και είμαι τύπος που δε γουστάρω να ασχολούμαι με τα κοράκια. Είμαι εξοργισμένος , αν με πιάσεις απ' τη μύτη θα σκάσω. Απ'το πρώτο λεπτό φόρτωναν την ομάδα με ανύπαρκτα φάουλ .Περιμένω απ' τη διοίκηση της ΚΑΕ δυναμική αντίδραση. Να μην κατέβουν στους επόμενους αγώνες.
Θέλω να ρίξω γαμοσταυρίδια , μάνες , αδερφές κλπ αλλά δεν ξέρω την πολιτική του φόρουμ.

Και συ ρε μλκ Μπόγρη , τι δηλώσεις ήταν αυτές; Αντί να πεις για την άνευ προηγουμένου αλήτικη σφαγή , γλύφεις το Φώτση και το Διαμαντίδη; Δεν πα να γλύψεις την Κοκκίνου καλύτερα; Δεν ντρέπεσαι λίγο; Ξέρεις ποια φανέλα φοράς; Διακοπή συμβολαίου απόψε αλά Πανόπουλος με τα αυτόγραφα.
Άβαταρ μέλους
Black&White
 
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 05:29

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 13 Μάιος 2014, 23:01

Καλα κανουν και μας πηδανε.Αφου ειμαστε ραγιαδες.Μετα απο αυτη τη σφαγη κουβεντα για διαιτησια.Ουτε απο Σουληηουτε απο κανεναν.Και ο γκομενος της Κοκκινου να γλυφει τον Φωτση.Αρα δεν εγινε τιποτα,οπτασια ηταν αυτα που βλεπαμε στην τβ.Και τη Δευτερα θα χειροκροταμε τα αλει ουπ του Λασμε οπως κανουμε εδω και κατι χρονια στα εντος εδρας ματς με τον βαζελο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 13 Μάιος 2014, 23:13

Τη φανέλα τον 250 που πάνε στο παλατάκι, αυτών τη φανέλα φοράει.
Που της γυρίσαν όλοι την πλάτη.
Που οι οπαδοί της, ντεμέκ, κράζουμε συνέχεια.

Διαιτησία χάλια. Τα φάουλ ανύπαρκτα. ΑΛΛΑ το ξέραμε. Εδώ με τον Μονρό που χάσαμε 4 πόντους το 2009, στην ισοπαλία 40 πριν το τέλος ο Διαμαντίδης του τράβιξε τάκλιν και έπαισε με τα μούτρα και έδωσε άουτ για τη ζέλα. Σήμερα πήραν 12 ποντους από ανύπαρκτες βολές και 4 από καθαρά βήματα του Διαμαντίδη (3 στον αριθμό) που δε ξέρω αν αλλάξαν οι κανονισμοί. Επιπλέον και άκυρο πήδημα στην πάσα στον Γκίστ που κάρφωσε και μας περάσανε για πρώτη φορά. ΑΛΛΑ το ξέραμε.

Εγώ θα πω ότι πάλι κάναμε λάθη παρά τα κοράκια. Το τρίποντο στο τέλος της τρίτης του Χαραλαμπίδη χωρίς ριμπάουντ από κάτω και ενώ είχαμε 20 καθαρά δευτερόλεπτα, με αποτέλεσμα να δεχτούμε καλάθι και να πάει στον 1.
Την απογοητευτική άμυνα πάνω στον Μαυροκεφαλίδη, τα αβίαστα λάθη του κούπερ στο 70-70 χωρίς λόγο και αιτία, με αποτέλεσμα 3 χαμένες επιθέσεις.<<Ά ρε Τσόκλα>>

Πιστεύω ότι μπορούμε το κάτι παρπάνω
Μπράβο για τις βολές, φανταστικό ποσοστό. Μία χαμένη που μπήκε και βγήκε η τάνα
Μπράβο στον απίστευτο πλουραλισμό στην επίθεση, δείχνει πολύ δουλεμένη ομάδα.
Πιστεύω ότι δε λείπει κάτι στην ομάδα παικτικό, ίσως αντικαταστάσεις Τσόκλα και Καλλέ, και είναι καθαρά ψυχολογικό, δεν το πιστεύουν πολύ.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τρί 13 Μάιος 2014, 23:15

απαραδεκτο το οτι δε μιλησε ο σουλης για διαιτησια παντως.Αν δεν μιλουσαν τωρα,ποτε?



ε ρε ποτε θα παρουμε την ομαδα και θα φυγουμε απτα κωλοπρωταθληματα,να χασουν ολα τα τηλεοπτικα εσοδα της βορειας ελλαδος να δω πως θα τους τσουξει τα μπ&%#δα
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Τρί 13 Μάιος 2014, 23:43

Αχ να ειχαμε λιγα λεφτα παραπανω...
Μπραβο ΠΑΟΚαρα!
Ειχα καιρο να δω μπασκετικο αγωνα του ΠΑΟΚ και σημερα το χαρηκα!
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 13 Μάιος 2014, 23:52

Κριμα ρε γμτ..χασαμε (μας αναγκασαν δλδ) αν νικουσαμε θα ειχαμε 2 ματς στο στο παλατακι και θα ειχε και εσοδα η ΚΑΕ! Δε νομιζω την πεμπτη να μπορεσουμε να πιασουμε τετοια αποδοση!
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 14 Μάιος 2014, 02:07

ΑΛΗΤΕΙΑ!!!!!!
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Protomastoras » Τετ 14 Μάιος 2014, 03:27

Το ματσ δεν το ειδα, αλλα βλεπω να γινεται λογος για σφαγη ξανα....ειχα πρωτοπαει σε αγωνα μπασκετ πριν 4-5 χρονια σενα ματσ με πανιωνιο. Μ αρεσε τοσο η αισθηση του να ειμαι θεατης σε αγωνα μπασκετ και να βλεπω ΠΑΟΚ που λεω του χρονου θα αγορασω διαρκειας (μιας και δουλευα τοτε). Παω και σε εναν ακομα αγωνα με το βαζελο και ειδα τη μεγαλυτερη σφαγη που ειδα ποτε εως τωρα και σε μπαλα και σε μπασκετ. Ανυπαρκτα φαουλ, βαρουσε ο βαζελος σουτ και ο διαιτητης να περιμενει να δει αν θα μπει ή οχι για να δωσει (αφου δεν μπει) φαουλ και πολλα ακομη που ευτυχως δεν θυμαμαι! Τρελα πραγματα. Παιζει να ηταν και αυτο το ματσ που αναφερει και ενας φιλος παραπανω. Απο κεινο το ματσ και μετα δεν πατησα το ποδι μου σε αγωνα μπασκετ. Τι θελω να πω. Το θεμα εχει καταντησει αηδια. Ή θα βρεθει καποιος τροπος για δικαιη διαιτησια ή θα πρεπει να αφησουμε το βαζελο και το γαυρο να παιζουν μονοι τους και ολοι οι υπολοιποι να παιζουμε μεταξυ μας. Για ποιο λογο να πεταχτει ο αλλος απο καποια γειτονικη πολη, καμια χαλκιδικη, δυτικα, να παρει το παιδι του, τη γυνακα του, το φιλο του να δει ματσ(το ιδιο ισχυει και για τι μπαλα με το ιδιο σκεπτικο αλλα τεσπα)? Πολλοι θα πειτε "για στηριξη στην ομαδα" "ΠΑΟΚ εισαι" κλπ. + ολα τα αλλα σημερα δεν ειναι εποχες που ο αλλος θα ξοδεψει 10-30-40 ευρω οταν και δεν εχει και οταν εχει βαρεθει να βλεπει το ιδιο θεατρο οπου τον μαμανε. Και δεν ειναι τωρα, ειναι εδω και χρονια και ο κοσμος εχει βαρεθει.
...λα λα λα λα γ@μω το πειραια......
Άβαταρ μέλους
Protomastoras
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί 16 Ιουν 2009, 09:24
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τετ 14 Μάιος 2014, 07:30

Έχεις δίκιο ρε φίλε... έχουμε 16 χρόνια να πάρουμε διπλό εκεί στο πρωτάθλημα και είναι κρίμα... Όταν έβλεπα το παιχνίδι χθες ήμουν σίγουρος ότι θα χάσουμε. Ναι φταίει κ η διαιτησία σε μεγάλο βαθμό,αλλά φταίει κ η ομάδα. Τελευταία δικιά μας επίθεση,είμαστε στο μείον 2 κ ο χαραλαμπιδης δίνει λάθος πάσα απο επαναφορά... έχουμε γίνει μικρή ομάδα,καμιά σχέση με αυτή που γνώρισα επί εποχής μπανε,κορφα κ μετά πετζα. Ναι φταίνε κ οι οπαδοί που της έχουν γυρίσει τη πλάτη,αλλά όπως ξέρεις είμαστε περήφανος λαός,πώς λοιπόν να δεις μπάσκετ όταν για ντέρμπι έχεις ματς με Ρέθυμνο,κολοσσό κ άλλες τέτοιες ομαδουλες που κάποτε τις έπαιρνες σβηστά με 30 πόντους μέσα έξω . Δεν λέω τίποτα χειρότερο..
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 13-05-2014 21:30 ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό rouki » Τετ 14 Μάιος 2014, 07:57

Black&White έγραψε:Βλέπω πάνω από 30 χρόνια μπάσκετ και τέτοια εξώφθαλμη σφαγή δεν έχω ξαναδεί! Και είμαι τύπος που δε γουστάρω να ασχολούμαι με τα κοράκια. Είμαι εξοργισμένος , αν με πιάσεις απ' τη μύτη θα σκάσω. Απ'το πρώτο λεπτό φόρτωναν την ομάδα με ανύπαρκτα φάουλ .Περιμένω απ' τη διοίκηση της ΚΑΕ δυναμική αντίδραση. Να μην κατέβουν στους επόμενους αγώνες.
Θέλω να ρίξω γαμοσταυρίδια , μάνες , αδερφές κλπ αλλά δεν ξέρω την πολιτική του φόρουμ.

Και συ ρε μλκ Μπόγρη , τι δηλώσεις ήταν αυτές; Αντί να πεις για την άνευ προηγουμένου αλήτικη σφαγή , γλύφεις το Φώτση και το Διαμαντίδη; Δεν πα να γλύψεις την Κοκκίνου καλύτερα; Δεν ντρέπεσαι λίγο; Ξέρεις ποια φανέλα φοράς; Διακοπή συμβολαίου απόψε αλά Πανόπουλος με τα αυτόγραφα.


Κι εγώ κάπως έτσι, αλλά μετά το δεύτερο ανύπαρκτο, που μας σφύριξαν τα κοράκια, δεν άντεξα και την έκλεισα την ρημάδα.
Την άνοιξα κάπου εκεί που ο Μπόγρης εξυμνούσε τον Φώτση.
Ώρες-ώρες θάθελα να ήμουν κανα "μαμούνι", να έμπαινα στο κεφάλι κάθε κορακιού και να του έκανα RESET tτου @ούστη... :evil:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1441
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 14 Μάιος 2014, 09:25

Αυτή την ομάδα που σε έχει βγάλει τόσες φορές στους δρόμους, σε έχει αρρωστήσει άλλες τόσες, έχει στοιχειώσει τα παιδικά σου όνειρα με τεράστιες νίκες, και μεγαλύτερες ήττες, δεν μπορείς να τη δεις με οίκτο, όσο κι αν προσπαθείς.
Δεν μπορείς να χαρείς που χάνει τιμητικά, φαινομενικά χαμένα παιγνίδια, ούτε που κλείνει άλλη μια σεζόν στην τετράδα, ούτε πολύ περισσότερο που κοιτάει στα μάτια τον Παναθηναϊκό, και τον κάθε Παναθηναϊκό.
Είναι πολύ έντονα τα συναισθήματα μας για αυτή την ομάδα, για ειδικά αυτή την ομάδα, τον μπασκετικό ΠΑΟΚ, που σε όλους εμάς τους 30+, παιγνίδια σαν το σημερινό δεν μας προξενούν ούτε περηφάνια, ούτε ικανοποίηση, ούτε τίποτα παραπλήσιο σε χαρούμενο.

Μας φέρνουν οργή, και μόνο οργή.

Οργή με τα κοράκια, οργή με την πουτάνα την Αθήνα, οργή με το σύστημα, οργή με τους ίδιους μας τους εαυτούς, που ενώ το ξέρουμε, το φωνάζουμε, το γράφουμε και σε πανιά, πως ΠΑΟΚ είναι ο λαός του, αφήσαμε το πιο πετυχημένο τμήμα στην ιστορία του συλλόγου, τον μεγαλύτερο αθλητή που είδαν ποτέ τα δικά μας τα μάτια, την πιο έντιμη προσπάθεια που έγινε ever, σε οργανισμό ΠΑΟΚ, να παλεύει μόνη, ολομόναχη, εγκαταλελειμμένη, και στη μοίρα της αφημένη.

Και μαζί, ντροπή.
Ντροπή, που θα βγάλουμε ντελάλη, για τα αυτονόητα (δηλαδή γεμάτη Πυλαία, έστω και την ύστατη ώρα) ντροπή που τις 2 φορές το χρόνο που θυμόμαστε το δρόμο για αυτό το γήπεδο, τα ρημάζουμε χωρίς να υπάρχει αύριο, αδιαφορώντας για τους 500 μ@λ@κες που πήγαν και αγόρασαν διαρκείας για να δούνε και το ΠΑΟΚ - Άρης, αλλά και το ΠΑΟΚ - Κηφισιά, ντροπή που παρά τον ντελάλη που θα βγάλουμε, πάνω από ένα πεντοχίλιαρο λαού δεν πρόκειται να το μαζέψουμε, κι αυτό το λέμε καθώς είμαστε και φύσει αισιόδοξοι.

http://www.looper5.com/2014/05/89-83.html

Αυτό και τίποτα άλλο.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τετ 14 Μάιος 2014, 10:04

Απολυτως σωστο...


Υ.Γ. Ρε μ@λακα Μπογρη λιγη αξιοπρεπεια .... Δεν επαιζες με τους φιλους σου μπασκετ....Καλα που δεν ζητησες αυτογραφο κιολας.... Οταν η ομαδα που εισαι μεσουρανουσε εσυ και οι "φιλοι σου" βαζατε αφισες του Μπανε στο δωματιο σας....

Λιγη τσιπα ρε συ.... :redcard:
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 14 Μάιος 2014, 10:14

Και τι να πουν μωρέ, 20 χρόνια η ίδια ιστορία.Δεν έχει νόημα πλεον.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Παναθηναικος - ΠΑΟΚ 89-83,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τετ 14 Μάιος 2014, 10:38

Sick Bastard έγραψε:Αυτή την ομάδα που σε έχει βγάλει τόσες φορές στους δρόμους, σε έχει αρρωστήσει άλλες τόσες, έχει στοιχειώσει τα παιδικά σου όνειρα με τεράστιες νίκες, και μεγαλύτερες ήττες, δεν μπορείς να τη δεις με οίκτο, όσο κι αν προσπαθείς.
Δεν μπορείς να χαρείς που χάνει τιμητικά, φαινομενικά χαμένα παιγνίδια, ούτε που κλείνει άλλη μια σεζόν στην τετράδα, ούτε πολύ περισσότερο που κοιτάει στα μάτια τον Παναθηναϊκό, και τον κάθε Παναθηναϊκό.
Είναι πολύ έντονα τα συναισθήματα μας για αυτή την ομάδα, για ειδικά αυτή την ομάδα, τον μπασκετικό ΠΑΟΚ, που σε όλους εμάς τους 30+, παιγνίδια σαν το σημερινό δεν μας προξενούν ούτε περηφάνια, ούτε ικανοποίηση, ούτε τίποτα παραπλήσιο σε χαρούμενο.

Μας φέρνουν οργή, και μόνο οργή.

Οργή με τα κοράκια, οργή με την πουτάνα την Αθήνα, οργή με το σύστημα, οργή με τους ίδιους μας τους εαυτούς, που ενώ το ξέρουμε, το φωνάζουμε, το γράφουμε και σε πανιά, πως ΠΑΟΚ είναι ο λαός του, αφήσαμε το πιο πετυχημένο τμήμα στην ιστορία του συλλόγου, τον μεγαλύτερο αθλητή που είδαν ποτέ τα δικά μας τα μάτια, την πιο έντιμη προσπάθεια που έγινε ever, σε οργανισμό ΠΑΟΚ, να παλεύει μόνη, ολομόναχη, εγκαταλελειμμένη, και στη μοίρα της αφημένη.

Και μαζί, ντροπή.
Ντροπή, που θα βγάλουμε ντελάλη, για τα αυτονόητα (δηλαδή γεμάτη Πυλαία, έστω και την ύστατη ώρα) ντροπή που τις 2 φορές το χρόνο που θυμόμαστε το δρόμο για αυτό το γήπεδο, τα ρημάζουμε χωρίς να υπάρχει αύριο, αδιαφορώντας για τους 500 μ@λ@κες που πήγαν και αγόρασαν διαρκείας για να δούνε και το ΠΑΟΚ - Άρης, αλλά και το ΠΑΟΚ - Κηφισιά, ντροπή που παρά τον ντελάλη που θα βγάλουμε, πάνω από ένα πεντοχίλιαρο λαού δεν πρόκειται να το μαζέψουμε, κι αυτό το λέμε καθώς είμαστε και φύσει αισιόδοξοι.

http://www.looper5.com/2014/05/89-83.html

Αυτό και τίποτα άλλο.



Ποσα +++++++++++++++++++++++++++ να βαλω γι αυτο!! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες