ΠΑΟΚ-Αρης, 56-49, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό olivares » Κυρ 26 Ιαν 2014, 01:21

Δεν έπεσε μόνο μία κροτίδα, έπεσαν πολλές και στην τρίτη περίοδο και στην τέταρτη πριν από αυτήν που προκάλεσε τη διακοπή ενώ άναψαν και αρκετά καπνογόνα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα το ματς να γίνεται σε κλειστό γήπεδο με ομίχλη. Το αστείο είναι ότι μες την εβδομάδα έκαναν και συνάντηση ο Μάτζικ με τον Γαλατσό με αντιπροσωπεία των συνδέσμων και δόθηκαν υποσχέσεις για περιφρούρηση και το τραγικό πως όταν πήγαν πάλι οι ίδιοι να τους ανακοινώσουν ότι πρέπει να εκκενωθεί το γήπεδο αρκετοί από αυτό το πυρηνάκι άρχισαν να τους βρίζουν και να ζητάνε να παραιτηθούν. Δυστυχώς όσο δεν υπάρχει βούληση σοβαρού ελέγχου στην πόρτα και από δικό μας κόσμο και από τη διοίκηση τόσο κάθε χρόνο στα ντέρμπι όποιο παρεάκι από καμμένα τσίμπησε με ένα 20αρικο μια δωδεκάδα κροτίδες θα επαναλαμβάνει την ίδια εμετική κατάσταση που θεωρεί μαγκιά.
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 26 Ιαν 2014, 01:26

Το ματς ήταν κακό αλλά φαινόταν πως θα κερδίσουμε. Προσωπικά δεν αγχώθηκα ούτε όταν οι σκώληκες φτάσανε στον πόντο. Μόνο στη διακοπή ανησύχησα λίγο αλλά τελικά δεν μας επιρρέασε.

Σχετικά με τους οπαδούς δεν ξέρω τι να πω αν και, προσωπικά, μου φάνηκε αυστηρή η εκκένωση. Σίγουρα έχουν γίνει πολύ χειρότερα σε άλλα γήπεδα, και τα ματς συνεχίστηκαν κανονικά.

Από κει και πέρα όμως, κάτι πρέπει να γίνει. Προτιμώ να μην επεκταθώ και θα αρκεστώ στο να πω πως λέιζερ, κροτίδες και λοιποί μοντερνισμοί πρέπει να εκλείψουν. Όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά καθαρά για θέμα φλωριάς. Οι κροτίδες από το Αφγανιστάν που σκάνε σε κάθε αγώνα τι σκοπό εξυπηρετούν δηλαδή? Εμείς φωνή δεν έχουμε να φωνάξουμε και πρέπει να φτιάχνουμε τεχνητό θόρυβο? Μήπως να πάρουμε και ντουντούκα όπως οι γαύροι?
Για τα λέιζερ θα το αφήσω ασχολίαστο... Προσωπικά μου φαίνονται κόντρα στην νοοτροπία ΠΑΟΚ όπως την έχω μάθει εγώ.

Σχετικά με τον φίλο πιο πάνω που ρώτησε αν είχε διπλανούς αυτός που την έριξε, αυτός μπορεί να έχει μαζί του άλλα 15 φυντάνια σαν αυτόν, πρόθυμα για "συζήτηση". Δεν μπορώ να τον πιάσω εγώ ή ο οποιοσδήποτε που πάει γήπεδο με 2-3 φίλους και δεν ψάχνει για μπλεξίματα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό karl » Κυρ 26 Ιαν 2014, 01:48

PAOK_Antarctica έγραψε:Σχετικά με τους οπαδούς δεν ξέρω τι να πω αν και, προσωπικά, μου φάνηκε αυστηρή η εκκένωση. Σίγουρα έχουν γίνει πολύ χειρότερα σε άλλα γήπεδα, και τα ματς συνεχίστηκαν κανονικά .


Ελπίζω να κανεις πλακα. Καμια μα κα μια ανοχή.

Δηλ τι άλλο πρέπει να γίνει;
Η μπάλα είναι στρογγυλή για να αλλάζει η τροπή του παιχνιδιού
Άβαταρ μέλους
karl
 
Δημοσιεύσεις: 2267
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2011, 23:32
Τοποθεσία: Αμβούργο

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 26 Ιαν 2014, 01:55

Φίλε μου, όπως το είδα από την τι-βι το ματς (και χωρίς ήχο) δεν μου φάνηκε να γίνεται κάτι το εξωφρενικό. Έχω πάει παλατάκι και άλλες φορές και σε πολλές είχε κροτίδες και κανά πυρσό. Τώρα αν παρερμήνευσα την εικόνα δεν ξέρω, αλλά η αίσθηση που μένει είναι πως το γήπεδο εκκενώθηκε γιατί "έπεσε μια κροτίδα κοντά στον πάγκο του Σκώληκος".

Από κει και πέρα, είμαι αντίθετος στις κροτίδες γενικότερα, το επαναλαμβάνω.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό DC » Κυρ 26 Ιαν 2014, 02:10

Μπράβο στην ομάδα για την νίκη στο ντέρμπι.
Για τα υπόλοιπα, οι εκ των υστέρων κατάρες και οι ευχές, δεν προσφέρουν τίποτα. Στο επόμενο ντέρμπι με το σκουλήκι ή των γάβρο, τα ίδια θα γίνουν.
Πραγματικά, λυπάμαι για τον Μπάνε και το team του.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 26 Ιαν 2014, 02:13

PAOK_Antarctica έγραψε:Σίγουρα έχουν γίνει πολύ χειρότερα σε άλλα γήπεδα, και τα ματς συνεχίστηκαν κανονικά.



Με αυτήν την νοοτροπία δεν πας πουθενά φίλε μου!Κρίμα στην ομάδα!Αν κάποτε θέλη να πλησιάση κάποιος σοβαρός επενδυτής θα το σκεφτή δύο φορές!

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 26 Ιαν 2014, 02:44

Αυτός είναι ο τεράστιος λαός του ΠΑΟΚ... :redcard:
Ντροπή μας και όπως είπε ο προλαλήσας κρίμα για το Μπάνε και το Magic. :(
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό Othin » Κυρ 26 Ιαν 2014, 02:47

Δεν είδα σχεδόν καθόλου τον αγώνα, πάει καιρός που δεν αντέχω να δω αγώνα ντέρμπυ στο μπάσκετ, ακριβώς γι αυτούς τους λόγους για τους οποίους διεκόπη. Θέλω όμως επιτέλους να κάνω κάποιο σχόλιο.

Ρε μπαγλαμά εσύ που πέταξες εντελώς ανεξήγητα την κροτίδα είσαι πληρωμένο προβοκατόρικο καθήκι ή είσαι τόσο ηλίθιος που κατόρθωσες να παρακαλούν οπαδοί του ΠΑΟΚ – ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ (!!!) – να εγκατασταθούν και να λειτουργήσουν κάμερες στο γήπεδο, να εφαρμοστούν Θατσερικού τύπου μέτρα και γενικά να λειτουργήσουνε με οποιονδήποτε τρόπο καταδότες στην αστυνομία προκειμένου να απαλλαγούν δια παντός από την παρουσία σου? Μόνον αυτές οι δύο πιθανές αιτίες δικαιολογούν την ανόητη ενέργειά σου. Αν το αναλογιστείς ποτέ σου (πράγμα αρκετά απίθανο, βάσει των έως σήμερα ενδείξεων νοημοσύνης σου), θα πρέπει από μόνος σου να μας απαλλάξεις δια παντός από την ηλίθια παρουσία σου από τα γήπεδα όπου παίζει η ασπρόμαυρη ομάδα.

Οι υπόλοιποι «κολλητοί» που τον καλύπτετε δεν μπορείτε να του σπάσετε τα μούτρα τη στιγμή που κάνει την μ#$#κία? Μην τον δώσετε στους μπάτσους, αλλά σώστε τον τουλάχιστον από πιθανό «κάρφωμα», που από ό,τι καταλάβατε πολλοί θα χαίρονταν να το κάνουν και κάποτε θα συμβεί! Δεν καταλαβαίνετε πως, αν πράγματι τον θεωρείτε αδερφό σας (εγώ πχ όχι, γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει, το κάνει πάντα μόνο και μόνο για να δείξει μια αναίτια προσωπική ψευτομαγκιά, φοβάμαι πως είναι αμετανόητος και εν τέλει δεν είναι και κολλητός μου, ώστε να αξίζει τον κόπο να επιμείνω μαζί του) ο μόνος τρόπος να τον σώσετε από τους μπάτσους κι από ένα λαμπρό μέλλον στα κάτεργα, είναι να τον ξυλοφορτώσετε και να μην τον αφήσετε να ξαναπατήσει στο γήπεδο, αν δεν καταλάβει τί σημαίνει η ενέργειά του? Εκτός αν εγκρίνετε την ενέργειά του, οπότε υπάρχει πράγματι σοβαρός διχασμός μεταξύ κάποιων συνδεσμιτών και των μη οργανωμένων οπαδών. Αυτό το τελευταίο όμως δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι και ειλικρινά λυπάμαι τα αδέρφια σαν τον φύλακα για τις μάταιες προσπάθειές τους.
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio.
Weil alle Menschen verschieden sind, haben die gleichen Rechte.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Σάβ 13 Φεβ 2010, 20:04

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 26 Ιαν 2014, 03:04

Othin έγραψε:
Ρε μπαγλαμά εσύ που πέταξες εντελώς ανεξήγητα την κροτίδα είσαι πληρωμένο προβοκατόρικο καθήκι ή είσαι τόσο ηλίθιος που κατόρθωσες να παρακαλούν οπαδοί του ΠΑΟΚ – ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ (!!!) – να εγκατασταθούν και να λειτουργήσουν κάμερες στο γήπεδο, να εφαρμοστούν Θατσερικού τύπου μέτρα και γενικά να λειτουργήσουνε με οποιονδήποτε τρόπο καταδότες στην αστυνομία προκειμένου να απαλλαγούν δια παντός από την παρουσία σου? Μόνον αυτές οι δύο πιθανές αιτίες δικαιολογούν την ανόητη ενέργειά σου. Αν το αναλογιστείς ποτέ σου (πράγμα αρκετά απίθανο, βάσει των έως σήμερα ενδείξεων νοημοσύνης σου), θα πρέπει από μόνος σου να μας απαλλάξεις δια παντός από την ηλίθια παρουσία σου από τα γήπεδα όπου παίζει η ασπρόμαυρη ομάδα.

Οι υπόλοιποι «κολλητοί» που τον καλύπτετε δεν μπορείτε να του σπάσετε τα μούτρα τη στιγμή που κάνει την μ#$#κία? Μην τον δώσετε στους μπάτσους, αλλά σώστε τον τουλάχιστον από πιθανό «κάρφωμα», που από ό,τι καταλάβατε πολλοί θα χαίρονταν να το κάνουν και κάποτε θα συμβεί! Δεν καταλαβαίνετε πως, αν πράγματι τον θεωρείτε αδερφό σας (εγώ πχ όχι, γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει, το κάνει πάντα μόνο και μόνο για να δείξει μια αναίτια προσωπική ψευτομαγκιά, φοβάμαι πως είναι αμετανόητος και εν τέλει δεν είναι και κολλητός μου, ώστε να αξίζει τον κόπο να επιμείνω μαζί του) ο μόνος τρόπος να τον σώσετε από τους μπάτσους κι από ένα λαμπρό μέλλον στα κάτεργα, είναι να τον ξυλοφορτώσετε και να μην τον αφήσετε να ξαναπατήσει στο γήπεδο, αν δεν καταλάβει τί σημαίνει η ενέργειά του? Εκτός αν εγκρίνετε την ενέργειά του, οπότε υπάρχει πράγματι σοβαρός διχασμός μεταξύ κάποιων συνδεσμιτών και των μη οργανωμένων οπαδών. Αυτό το τελευταίο όμως δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι και ειλικρινά λυπάμαι τα αδέρφια σαν τον φύλακα για τις μάταιες προσπάθειές τους.


Είσαι πολυ μπροστά ρε φίλε!Μπράβο σου!
Αυτός που το έκανε μήπως καταλαβαίνει τι του γίνεται!
Αλλά άλλος φταίει μην ψάχνεις!Θέλει κάκαλας για να ξεριζώσης αυτή την κατάσταση και κάποιον ισχυρό επενδυτή για να προστατεύση την επενδυΣή του με σχέδιο!Κρίμα για αυτούς που κόψανε και εισητήριο,γιατί αυτός μπήκε σίγουρα τσαμπέ!

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 26 Ιαν 2014, 03:16

karl έγραψε:
PAOK_Antarctica έγραψε:Σχετικά με τους οπαδούς δεν ξέρω τι να πω αν και, προσωπικά, μου φάνηκε αυστηρή η εκκένωση. Σίγουρα έχουν γίνει πολύ χειρότερα σε άλλα γήπεδα, και τα ματς συνεχίστηκαν κανονικά .


Ελπίζω να κανεις πλακα. Καμια μα κα μια ανοχή.

Δηλ τι άλλο πρέπει να γίνει;

Να πέσει χειροβομβίδα :ugeek:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό ZamanFou » Κυρ 26 Ιαν 2014, 03:25

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
Τι εισαι για μενα...........κανεις δεν ξερεις
Άβαταρ μέλους
ZamanFou
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιαν 2014, 22:15

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 25/01/2014 21:30, NS1

Δημοσίευσηαπό cellophan » Κυρ 26 Ιαν 2014, 03:31

Οι οργανωμένοι της Ραπιντ φταίνε. Έπρεπε να προστατέψουμε τον κόσμο μας. Τι δεν καταλαβαίνετε;
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: ΠΑΟΚ-Αρης, 56-49, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό don pablo » Κυρ 26 Ιαν 2014, 08:05

τωρα φταιει παλι η διοικηση? φταιει η αστυνομια? φταιει ο βρυζας? φταιει το παρεακι της εθνικης? ποιος φταιει ρε αλανια?δυστυχως η σαπιλα της κοινωνιας εχει μπει για τα καλα στα γηπεδα ,καμερες πλεον παντου και οποιος γουσταρει να τα σπαει και να βαζει σε κινδυνο ανθρωπινες ζωες ας παει να το κανει στον κορυδαλλο και τοτε να δουμε την μαγκια του,φτασαμε στο σημειο ο φιλαθλος(οπαδος) με την καλη του ενοια να μην μπορει να παει στο γηπεδο εξαιτιας 100 περιεργων αλλα και εκει οι περιεργοι εχουν απαντηση φταιει το θεαμα φταινε οι παικτες φταιει η διοικηση
Άβαταρ μέλους
don pablo
 
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιουν 2009, 15:53

Re: ΠΑΟΚ-Αρης, 56-49, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 26 Ιαν 2014, 08:06

Α ρε Μπανε που εμπλεξες
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-Αρης, 56-49, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό don pablo » Κυρ 26 Ιαν 2014, 08:06

Ημασταν ψύχραιμοι στο τέλος και πήραμε την νίκη. Θέλουμε να ζητήσουμε συγγνώμη από τον κόσμο που έρχεται συνέχεια εδώ με τις οικογένειές του. Θέλουμε υγιείς φιλάθλους και ζητάμε συγγνώμη και από τον Αρη αν έχει πρόβλημα με την φιλοξενία μας". τα ειπε ολα το παλλικαρι. τωρα καποιοι ξερετε τι πρεπει να κανετε ,κραξτε τον
Άβαταρ μέλους
don pablo
 
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιουν 2009, 15:53

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες