Fernando Manuel Fernandes da Costa Santos

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 29 Σεπ 2009, 18:10

Φιλε Κος ακυρο . Μπατμαν ευρισκεται εις την γη των Φαραω. Καθε προσπαθεια επαναπατρισμου κολλαει στην ελληνικη αστυνομια και στο ενταλμα που εκκρεμει.
Για ναμην στο χαλασω ομως , μπορει να παιξει γουμενος η' ακομα καλυτερα καμπανης ( που χαθηκε αυτος ? )
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Τρί 29 Σεπ 2009, 18:37

kos έγραψε:η παρουσια του ακριβοπουλου ηταν συγκινητικη. πιο πολυ και απο αυτη του γουναρη.
δεν ειναι λιγο πραγμα να αφηνεις τον προεκλογικο αγωνα της κορης σου για να πας να μιλησεις για μπαλα. τετοιος γνησιος Παοκτσης ειναι.
βαγγελη δωσε γραμμη για σταυρο τωρα. και αν μπορεις κανονισε καμια φαση να ερθει και ο μπατμαν να ψηφισει.
μην το χασουμε το κορμι πατριωτη.

http://www.maximonline.gr/girls/actress ... CF%85.html


Καλο αγωνα Μαιρουλα. Το μονοκινι κατω απο την μηλια θα πεσει. Ειναι αυτο που ελεγε ο Τζιμακος, "Η Ζαλη των Ταξεων".
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό Retzi » Τρί 29 Σεπ 2009, 19:06

sidpanos έγραψε:βλέπω σήμερα στη σχολή που έδινα μάθημα έναν με μπλούζα αθ10...σπάζομαι απο το πρωι...

θα τα πω χύμα και τις μ@λακιες για προπονητές και αυτά αφήστε τα...

κατεβαίνει με 4-5-1
έχει καταλάβει και ο πεθανένος ότι ο ένας μπροστά θα είναι ο μούσλι και τον κλείνουν...αριστερά ο βιερίνια-γρήγορος και κλείνουν...δεξιά ο κονσε εντάξει...περιορισμένες δυνατότητες...οκ?αυτό είναι το πλάνο μας..φαντασία μηδέν...οκ.....

το δε κέντρο χωρίς βερόν πάσα κάθετη ούτε με αίτηση....οκ?οκ....

έτσι λοιπόν έχεις ξεκάθαρο πλάνο να βάλεις ένα γκολ και να μην φας....
εγώ δεν το γουστάρω αυτό...αλλά οκ....

με βάζει σαβίνι????????? κεντρικό αμυντικό όταν έχει μαλεζά....δεν θα κρίνω εγώ ο άσχετος τον προπονητή...οκ

ο κάθε γκαρσία και κονσεισάο κάνουν μαγκιές γιατί βγαίνουν στο 70 μπας και αλλάξει το ματς...αλλά εγώ είμαι εκτός ομάδας....οκ....

εγώ πιστεύω πως οποιοσδήποτε προπονητής ήταν στον ΠΑΟΚ και έπαιζε με 4-5-1 πέρσι με τις γκέλες του βάζελου δεύτεροι θα βγαίναμε...με το σφιχτό παιχνίδι ή θα κερδίζαμε ή θα ισοπαλία θα φέρναμε...αλλά τι ξέρω εγώ έτσι?οκ.....

με γαύρο κάνει το 1-0 και η ομάδα κλείνεται....ο σάντος φταίει?οι παίχτες τον προπονητή δεν πρέπει να ακούνε?αλλά εγώ είμαι ένας απο τους 30,000 στην κερκίδα...ένας απο τους 30,000 προπονητές...οκ



εγώ ξέρω ότι διόμιση χρόνια βλέπω μια ίδια ομάδα,χωρίς ταυτότητα,χωρίς την προσωπική σφραγίδα του σάντος....ΑΛΛΑ στηρίζω ζαγοράκη....οκ....

ΑΝ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΡΙΑ,Π Ο Υ Λ Ο...το γιάνννενο και το τρίκαλο και ο παράσχος και ο τεννές το κερδίζανε...με αυτούς τους παίχτες....

να μην μιλήσω για ευρώπη....προπονητής με τόση εμπειρία δεν μπορεί να κερδίζει ένα τσίρκο....που ανεβοκατέβαινε μέχρι πριν μερικά χρόνια κατηγορίες....

μην μου πει κανένας ότι 30 και χρόνια δεν βγήκα ποτέ δεύτερος....
κλαίγεστε απο την μια που μας σφάζουν,γιατί λέτε ότι δικαιούμασταν κάτι παραπάνω..άρα δεν ήταν θέμα προπονητή...θέμα διαιτησίας ήταν...

υγ..εξαιρούνται τα τελευταία χρόνια με μπατατούδη και γουμενοπαγώνηδες....για άλλους λόγους δεν μπορούσα να πρωταγωνιστήσω.....και πήρα και κύπελλο...


+οσα θες
Και όταν θα πάω στον τρελογιατρό...
Άβαταρ μέλους
Retzi
 
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 18:43
Τοποθεσία: Εύοσμος

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 29 Σεπ 2009, 19:28

και για να μην λέμε ο λαός και ο λαός...ξέρω ότι είμαστε πάντα εκεί[αμφιβάλω αν το έχει δει πουθενά αλλου...]
και ο λαός καταλαβαίνει πότε η ομάδα προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε και την χειροκρότησε,και πότε αδικήθηκε και πήγε χαράματα σε τούμπες και αεροδρόμια...
μην παίζεις και μην μικραίνεις αυτό που αγαπάμε... :evil: :evil: :evil: :evil:

γιατί νασιονάλ εγώ δεν είμαι....που έχουμε χάσει παιδιά στο δρόμο "για την μαστούρα τους την πιο μεγάλη"...

προπονηταρά κάνε αυτό που πρέπει να κάνεις και πληρώνεσαι...μεταμόρφωσε την ομάδα...τέλος...ανοχή άλλο μηδεν...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Τρί 29 Σεπ 2009, 19:43

sid με τα 2 τα post σου σήμερα έγραψες για πολλά αδέρφια εδώ και φυσικά για μένα.
ακριβώς έτσι είναι.
πιστεύω πολλά αδέρφια δεν εκφράζονται έτσι γιατί είναι ο zagoarkis πίσω από τον santos.
αν είπαμε και κατι παραπανο αυτές τις μέρες είναι γιατί έχουμε πικραθεί παρα πολύ με τα αποτελέσματα και την εμφάνιση τις ομάδας που τόσο πολύ αγαπάμε.
τώρα χρειάζεται καθαρό μυαλό και ηρεμία.
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 29 Σεπ 2009, 19:45

Νασιονάλ δεν είσαι αλλά ούτε τον Ατρόμητο δεν μπορείς να κερδίσεις...
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 29 Σεπ 2009, 19:56

Ωπα αρχισαν τα οργανα ..... Και ειμαστε μολις στην 5η αγωνιστικη....
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό the_Briton » Τρί 29 Σεπ 2009, 20:20

αρε ... Παοκαρα... αρε κολοτουμπες που θα κανουμε.......αμα θελετε να νικατε και να περνετε πρωταθληματα... να γινεται ολυμπιακος... θα μπορειτε να διωχνεται και προπονητες 2-3 την χρονια... επισης θα κερδιζεται και θα διεκδικειτε πρωταθληματα και τιτλους... εμεις γιναμε παοκ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ... ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΧΙ για παραγκες , κλοπες κλπ... ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΕΡΕΝΦΕΙΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΟΥΕΦΑ ,Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΚΟΜΑ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΕΡΗΓΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.. οπως οι υπολοιπες ελληνικες ομαδες.... εγω θελω να εχω σιγουρια... ενα ενα τα βηματα προς τα μπροστα...και θα φτασω στο σημειο να κερδιζω αντιπαλους και διαιτητες... και πριν απο δυο χρονια ξεκινησα... απο τον μειον και ειμαι ακομα στο μειον... ΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ......οταν η ομαδα χρωσταει ενα καρο λεφτα.... ΠΩΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΊΤΑΙ ΤΟΝ ΘΕΣΜΟ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΑΣ ΟΜΑΔΑΣ..? εχετε παραπανω γνωσης απο τους ανθρωπους εκει???? ολοι μας βλεπουμε οτι η ομαδα δεν τραβαει ..... για α η β λογους ... ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!! και λειτουργουν μεθοδικα για το καλο του Παοκ . ουτε με κινησεις εντυπωσιασμου ....ουτε με ψευτικους στοχους ... ουτε με ψεματα... και δολοπλοκιες... ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΔΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ... KAI προχωρουν με μικρα ισως, αλλα σταθερα βηματα...
μεσα σε 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ ... ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΜΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ 25 ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ... ΕΧΕΙΣ ΟΡΓΑΝΩΘΕΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΟΣΟ ΛΙΓΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ... ΕΦΕΡΕΣ ΧΟΡΗΓΙΕΣ ...ΕΧΕΙΣ ΦΩΝΗ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ... ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ της διαιτητικες αποφασεις(σκεφτειτε μονο ο παοκ να φυγει απο την διαχειριση τηλεοπτικων ) και το σημαντικοτερο .. ο ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ....!!!!!

οποτε ας στηριξουμε αυτη την προσπαθεια... που κανουν οι ζαγορ βρυζας Σαντος και ολους οσους ειναι εκει ...
ας μην κανουμε τους ποδοσφαιρο-ξερολες.. μια και δεν εχουμε παιξει οι περισσοτεροι καν επαγγελματικο ποδοσφαιρο... και ποσο μαλλον στο επιπιδο τον ανθρωπων που ειναι στο Παοκ !!!!
και να παμε την Κυριακη στο γηπεδο για να φωναζουμε ΠΑΟΚ ΣΑΓΑΠΩ απο την αρχη ως το τελος!!!!!!!!
PAOK EISAI
Άβαταρ μέλους
the_Briton
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2007, 13:25

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 29 Σεπ 2009, 21:44

the_Briton έγραψε:
αρε ... Παοκαρα... αρε κολοτουμπες που θα κανουμε.......

και κωλοτούμπες θα κάνω αν έχω άδικο...για το καλό του ΠΑΟΚ...

αμα θελετε να νικατε και να περνετε πρωταθληματα... να γινεται ολυμπιακος...


θα τρελαθούμε ομαδικώς μ φαίνεται...εσύ δηλαδή έγινες ΠΑΟΚ για να είσαι στην τέταρτη θέση?

θα μπορειτε να διωχνεται και προπονητες 2-3 την χρονια...


δεν έχω πρόβλημα που έχω τον ίδιο προπονητή τρία χρόνια...πρόβλημα με τον σάντος έχω που τρία χρόνια είμαι η ίδια ομάδα χωρίς ταυτότητα μέσα στο γήπεδο

εμεις γιναμε παοκ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ... ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΧΙ για παραγκες , κλοπες κλπ...


αγωνιστικά τον θέλω τον ΠΑΟΚ κορυφή αδερφέ...δεν μίλησα για παράγκες...αλλά μέχρι τώρα δεν βλέπω μπάλα και τσαμπουκά...αναρχία και φλούφληδες βλέπω...

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΕΡΕΝΦΕΙΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΟΥΕΦΑ ,Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΚΟΜΑ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΕΡΗΓΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ..


έχεις μπάτζετ 10 μύρια και προετοιμασία όλο το καλοκαίρι και μιλάς για περίγελους...Ε ΤΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΣ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ?
εγω θελω να εχω σιγουρια...


η μόνη σιγουριά με τον σάντος φέτος και πέρσυ είναι τα εξής...ένα γκολ ενεργητικό σε κάθε ματς και μηδέν ή ένα γκολ παθητικό...τα δε ντέρμπι άστα να πάνε στο διάολο...0 στα 15...με το πορτατίφ να παίξεις στο προ 15 ματς,ένα θα σου πάρει...δεν γίνεται..
για πρόπερσυ μην μιλήσω...είχε σαρδέλες...αντε... :o :o :(

ενα ενα τα βηματα προς τα μπροστα...


τώρα που μιλάμε η ομάδα μου θυμίζει τις ''σαρδέλες'' πριν δύο χρόνια...ούτε καν την περσινή...

και θα φτασω στο σημειο να κερδιζω αντιπαλους και διαιτητες...


μέχρι στιγμής ένα καλό ημίχρονο με λεβαδειακό γράφει το κοντέρ..

ΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ......οταν η ομαδα χρωσταει ενα καρο λεφτα....


εδώ συμφωνούμε...Ο ΖΑΓΟΡΑΚΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΣΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ,ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΑ ΧΡΕΗ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...

ΠΩΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΊΤΑΙ ΤΟΝ ΘΕΣΜΟ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΑΣ ΟΜΑΔΑΣ..?


συγνώμη αλλά μόνος του αμφισβητείτε...με αεκ44 πήγε να το πάρει δύο φορές και στην πορτογαλία έχει τόσους τίτλους....εδώ τι έγινε?τα ξέχασε?γιατί ομάδα με σφραγίδα σάντος δεν βλέπω...και ο τεννές να ήταν στον πάγκο 6 βαθμούς θα είχα...άσε που μπορεί να είχα τους τρείς απο το ΠΑΟΚ-γαύρος...

εχετε παραπανω γνωσης απο τους ανθρωπους εκει???? ολοι μας βλεπουμε οτι η ομαδα δεν τραβαει ..... για α η β λογους ... ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!!


και αυτό τι μας κάνει εμάς?πρόβατα μπε μπε ζαγοράκης?στηρίζουμε λέμε...άλλο στηρίζω,άλλο είμαι τυφλός ακόλουθος...
και έπειτα άνθρωποι είναι...και οι ίδιοι παραδέχονται πως κάνουν λάθος...

και λειτουργουν μεθοδικα για το καλο του Παοκ . ουτε με κινησεις εντυπωσιασμου ....ουτε με ψευτικους στοχους ... ουτε με ψεματα... και δολοπλοκιες... ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΔΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ... KAI προχωρουν με μικρα ισως, αλλα σταθερα βηματα...


εδώ μαζί σου...προπονητικό και χρέη μείον 6 μύρια κάτω...δεν είναι εύκολη υπόθεση...


οποτε ας στηριξουμε αυτη την προσπαθεια... που κανουν οι ζαγορ βρυζας Σαντος και ολους οσους ειναι εκει ...
ας μην κανουμε τους ποδοσφαιρο-ξερολες.. μια και δεν εχουμε παιξει οι περισσοτεροι καν επαγγελματικο ποδοσφαιρο... και ποσο μαλλον στο επιπιδο τον ανθρωπων που ειναι στο Παοκ !!!!
και να παμε την Κυριακη στο γηπεδο για να φωναζουμε ΠΑΟΚ ΣΑΓΑΠΩ απο την αρχη ως το τελος!!!!!!!!


αυτό λέμε αδερφέ...ο ΠΑΟΚ πάνω απ'όλα...ΠΑΟΚ σ'αγαπώ και κυριακή στο γήπεδο...κανένας μα κανένας δεν έχει δικαίωμα να με διώχνει με τα άσχημα αποτελέσματα μακριά απο την ομάδα μου...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό fanis » Τρί 29 Σεπ 2009, 21:53

επειδη ο ΠΑΟΚ ειναι μεγαλη ομαδα κι εχει ενα λαο που του αξιζει κατι καλυτερο απο τη μετριοτητα και την 4η θεση, γι αυτο υπαρχει αυτη η πιεση. κι ετσι γινεται και σε καθε μεγαλη ομαδα. απο κει και περα, για το σαντος προσωπικα τον θεωρω οσο Loser οσο και τον Koeman που σε οποια ομαδα παει φτανει στη βρυση και νερο δεν πινει. ωστοσο ειμαι καθετα αντιθετος με το να φυγει αρχες σεπτεμβρη ασχετως με το αν τα δειγματα γραφης που εδωσε ηταν μετριοτατα (αποκλεισμο απο τον αλλο loser το sollied, ηττα απο ολυμπιακο ενω ηταν καλυτερος, χ με πανιωνιο, αστερα και ατρομητο και γενικα την αδυναμια να βαλει τη μπαλα η ομαδα τη μπαλα στο πλεχτο συν και τους πολλους τραυματισμους που ειναι αδικαιολογητοι, χωρις βεβαια να ειμαι σιγουρος πως φταιει αυτος γιατι δεν ειμαι ειδικος). απο τη στιγμη που ειναι αυτος που εκανε την προετοιμασια, πρεπει να του δοθει μια πιστωση χρονου.
κι αν ζω στην ξελογιαστρα την αθηνα, για σενα τραγουδω καθε βραδια...

...και προλογο μην τρως.
Άβαταρ μέλους
fanis
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ 2009, 21:37

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τρί 29 Σεπ 2009, 21:56

και την ομάδα την μικραίνουν ή την μεγαλώνουν οι απαιτήσεις των οπαδών...
ο λεοντιάδης έλεγε πως έπαιζαν με καλαμάτα και κέρδισαν 1-0 σε ένα φτωχό ματς και ο κόσμος γιούχαρε....
αυτό τα λέει όλα...για το ποιός ήταν κόσμος πρωταθλητής και ποιός αναλώνεται σε μ@λακίες...
αν τρως σίδερα στην κερκίδα και έχεις αξιώσεις όλοι σε σέβονται..αυτό ξέρω....

υγ..αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί τον γαύρο τον δίνουν και κανένα πέναλτυ εκτός προγράμματος και γιατί γέρνει το τηγάνι σε κάνα ματς 0-0 στο ημίχρονο?
γιατί έχουν απαιτήσεις....
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό the_Briton » Τρί 29 Σεπ 2009, 23:25

Οταν δεν σου αρεσει κατι δυσανασχετεις... οταν σου αρεσει χειροκροτας... επεφημεις...

Ουτε εμενα μαρεσει που εχω 6 Βαθμους ... και εγω θα ηθελα να ειναι τρενο η ομαδα.. αλλα δεν γινετε αμεσως..!!!!

Σιγουρα η ομαδα δεν ξεκινησε καλα ,, αλλα εχει καποια προβληματα... και σιγουρα αυτο που βλεπουμα δεν μας αρεσει και πρεπει να εκφρασουμε την απογοητευση μας.... ΠΩΣ? ΓΙΟΥΧΑΡΟΝΤΑΣ!!!!! οπως τους χειροκροτας και τους θεοποιεις με αντιστοιχο τροπο θα πρεπει και να τους προιδοποιησεις.. !!!

Χωρις ομως να το παιζουμε Προπονηταραδες (ε φταιει ο Σαντος- ο ιβιτς κοιματε κλπ),αφηστε αυτους που διοιηκουν γνωριζουν , ζουν μεσα στην ομαδα .. να σκεφτουν τι πρεπει να αλλαξουν ...!!!Αλλο γκρινια και μιζερια και αλλο δεν μαρεσει αυτο που βλεπω ,το αποδοκοιμαζω και ζητω αλλαγη..!

Εσυ λες φταιει ο Σαντος , ο αλλος λεει φταιν οι παικτες ... εγω λεω φταιν οι γυμναστες... αλλος λεει φταιει η τυχη και ο διαιτητης!!!

Ποιος φταιει τελικα ...???? το μονο σιγουρο ειναι οτι υπευθυνει ειναι ολοι ... αλλα δεν μπορουν να φυγουν ολοι...
και στην κινηση που θα γινει δεν θα πρεπει να εχουμε πισωγυρισματα.. αν αλλαζαμε τον Σαντος την πρωτη χρονια.. και μεναν οι παικτες πιστευω οτι ακομα δεν θα φτιαχναμε τοσο καλο ροστερ!!! και συμφωνα με τον προγραμματισμο η ποιοτιτα του ροστερ και το μπατζετ θα αυξανονται κατα ενα ποσοστο καθε σεζον...

Δυστηχως φετος μας ετυχαν πολλοι τραυματσμοι.. γιαυτο και η ομαδα δεν εχει βρει ρυθμο καθε αγωνιστικη και διαφορετικη ομαδα... ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΦΟΡΜΑΡΙΣΤΕΙ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ...
εδω θελει υπομονη να δουμε πως θα παει η ομαδα οταν θα ειναι πληρεις.. ! Σε περιπτωση ομως που συνεχιστουν οι τραυματσιμοι.. καποιος θα φταιει ε αυτος θα πρεπει να φυγει ... αλλα δεν θα το κρινω εγω... αυτο ..

Αν ερθουν ολοι οι παικτες και η ομαδα δεν αποδιδει καλα .. τοτε ο κ Σαντος θα εχει την ευθυνη και θα πρεπει να φυγει...!!!!! ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΡΕΤΗΣΗΣ Η ΑΠΟΛΥΣΗΣ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!!!! Τα τελευταια 10 χρονια οσοι προπονητας ηρθαν στο Παοκ κανενας δεν παρουσιασε εργο !!!
οι περισσοτεροι εφυγαν νυχτα και ΟΛΟΙ ΚΥΝΗΓΙΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΟΚ για να παρουν αποζημειωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PAOK EISAI
Άβαταρ μέλους
the_Briton
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2007, 13:25

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό araya4 » Τετ 30 Σεπ 2009, 00:17

Sidpanos

Για μενα αδερφε τα ειπες ολα αναλυτικα, κοφτα και ομορφα πιο πανω. Τα σεβη μου.
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:01

μην το πάρεις προσωπικά μπρίτον...απλώς πιστεύεις το αντίθετο...και σου απαντάω...

Οταν δεν σου αρεσει κατι δυσανασχετεις... οταν σου αρεσει χειροκροτας... επεφημεις...

θα έπρεπε να ήμουν μίζερος για να κάνω το αντίθετο...νικάω και χαίρομαι...τώρα δεν χαίρομαι και θέλω ευθύνες..γιατί έτσι έμαθα στη ζωή μου...να είμαι περήφανος που είμαι ΠΑΟΚ


αλλα δεν γινετε αμεσως..!!!!


αδερφέ μου 3 χρόνια ίδιο πρόσωπο....ούτε δημόσιοι υπάλληλοι...

ΠΩΣ? ΓΙΟΥΧΑΡΟΝΤΑΣ?


στο είπα και πριν..αν εσύ και κάθε εσύ είσαι ικανοποιημένος με την τέταρτη θέση μην γιουχάρεις...εγώ δεν είμαι όμως...γιατί ο σάντος ήρθε σαν όνομα για την υπέρβαση..και πέρσυ μην γελιώμαστε...υπέρβαση δεν κάναμε...σφιχτό ποδόσφαιρο,νίκες στο 93' και με άεκ44 και βάζελο άλλα ντ'άλλα...

Χωρις ομως να το παιζουμε Προπονηταραδες (ε φταιει ο Σαντος- ο ιβιτς κοιματε κλπ),αφηστε αυτους που διοιηκουν γνωριζουν , ζουν μεσα στην ομαδα .. να σκεφτουν τι πρεπει να αλλαξουν ...!!!Αλλο γκρινια και μιζερια και αλλο δεν μαρεσει αυτο που βλεπω ,το αποδοκοιμαζω και ζητω αλλαγη..!


ο ένας τρία χρόνια επί 600,000 και ο άλλος 300,000 και φέτος άλλα τόσα για να μην έχει αυτοματισμους η ομάδα και να είναι προβλέψιμη και ο άλλος 3 επαφες για κοντρόλ :whatever: :whatever: :whatever: εεεεελεεεεοςςςςς...στα 32 κοντρόλ θα μάθει?και αν το κάνει θα τον υποφέρω εγώ?γιατί?τι έχω?γούμενο διοίκηση?

Εσυ λες φταιει ο Σαντος , ο αλλος λεει φταιν οι παικτες ... εγω λεω φταιν οι γυμναστες... αλλος λεει φταιει η τυχη και ο διαιτητης!!!

Ποιος φταιει τελικα ...???? το μονο σιγουρο ειναι οτι υπευθυνει ειναι ολοι ... αλλα δεν μπορουν να φυγουν ολοι...
και στην κινηση που θα γινει δεν θα πρεπει να εχουμε πισωγυρισματα.. αν αλλαζαμε τον Σαντος την πρωτη χρονια.. και μεναν οι παικτες πιστευω οτι ακομα δεν θα φτιαχναμε τοσο καλο ροστερ!!! και συμφωνα με τον προγραμματισμο η ποιοτιτα του ροστερ και το μπατζετ θα αυξανονται κατα ενα ποσοστο καθε σεζον...


ο σάντος είναι προπονητής...επιλέγει συνεργάτες,επίπεδο προπόνησης και παίχτες...ΟΛΑ ΤΖΟΥΦΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ[3η χρονιά]...ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ..

Δυστηχως φετος μας ετυχαν πολλοι τραυματσμοι.. γιαυτο και η ομαδα δεν εχει βρει ρυθμο καθε αγωνιστικη και διαφορετικη ομαδα...


όποιος παίρνει το χρόνο 600,000[σε εξυγίανση] να βρει τι φταίει...

ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΦΟΡΜΑΡΙΣΤΕΙ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ...
εδω θελει υπομονη να δουμε πως θα παει η ομαδα οταν θα ειναι πληρεις.. ! Σε περιπτωση ομως που συνεχιστουν οι τραυματσιμοι.. καποιος θα φταιει ε αυτος θα πρεπει να φυγει ... αλλα δεν θα το κρινω εγω... αυτο ..



προπονητικά δεν είδα αλλαγή τρία χρόνια....τί να λέμε τώρα???


Αν ερθουν ολοι οι παικτες και η ομαδα δεν αποδιδει καλα .. τοτε ο κ Σαντος θα εχει την ευθυνη και θα πρεπει να φυγει...!!!!! ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΡΕΤΗΣΗΣ Η ΑΠΟΛΥΣΗΣ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!!!! Τα τελευταια 10 χρονια οσοι προπονητας ηρθαν στο Παοκ κανενας δεν παρουσιασε εργο !!!
οι περισσοτεροι εφυγαν νυχτα και ΟΛΟΙ ΚΥΝΗΓΙΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΟΚ για να παρουν αποζημειωση!!!!!!!!!!


για αυτό σου απάντησα πριν...κανένας δεν κρίθηκε με σοβαρή διοίκηση...όλοι ήταν με απλήρωτους παίχτες....και πήραν και κύπελλα...αυτό είναι υπέρβαση....
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Fernando Santos

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 30 Σεπ 2009, 01:04

ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ...ΖΑΓΟΡΑΚΗ ΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΕΗ....
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΑΣΠΙΔΑ ΤΟΝ ΛΑΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ[ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ]

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες