Fernando Manuel Fernandes da Costa Santos

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Directed by Santos!

Δημοσίευσηαπό Stamatis04 » Δευτ 14 Απρ 2008, 02:00

Εικόνα



See it at a Village Cinema near you!
Stamatis04
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:34
Τοποθεσία: Karlstad, Sweden

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Δευτ 14 Απρ 2008, 02:47

ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ...

ΤΑ COMING SOON ... KAI ΤΑ TRAILER ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!

EXEI POLLA NA DWSEI O SKHNO8ETHS AKOMA!
(A RE VAGGT)

----------------
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

---------------------

Δημοσίευσηαπό KROTIDAS » Δευτ 14 Απρ 2008, 11:08

δεν κανω δηλωσεις
Άβαταρ μέλους
KROTIDAS
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:31

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Δευτ 14 Απρ 2008, 11:19


Στο μυαλο μου εχει πεσει μια βομβα.
Εφυγα χθες στο ημιχρονο.Δεν μπορουσα.
Δεν μπορω να πω τιποτα.
Ειμαι χαλια
ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΤΙ ΞΕΦΤΙΛΑ,ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 14 Απρ 2008, 12:38

http://www.metropolisradio.gr/more.php?id=496_0_1_0_C

Σάντος: "Δε θα φύγω στα δύσκολα"

Ο Φερνάντο Σάντος ήταν εμφανώς απογοητευμένος και προβληματισμένος στη χτεσινή συνέντευξη Τύπου. "Δεν έχουμε πολλά να πούμε μετά από ένα τέτοιο παιχνίδι. Καταρχάς θέλω να ζητήσω συγνώμη από τους οπαδούς μας", τόνισε αρχικά για να συνεχίσει: "Πρώτη φορά στη σταδιοδρομία μου ως προπονητής δεν έχω καταφέρει να κάνω μία ομάδα να παίξει καλά. Ξαφνικά και αδικαιολόγητα δεχθήκαμε τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά και εκεί τελείωσαν όλα...".

Σε ερώτηση που τους έγινε για τις αποδοκιμασίες και προς το πρόσωπό του και αν σκέφτεται να αποχωρήσει από τον ΠΑΟΚ, απάντησε αρνητικά τονίζοντας ότι θα συνεχίσει τη δουλειά βάσει του πλάνου που έχει εξ αρχής. "Από την αρχή που ήρθα στον ΠΑΟΚ έχω ένα σχέδιο στο μυαλό μου και θα συνεχίσω να δουλεύω με βάση αυτό. Εδώ και καιρό γνωρίζαμε τις δυσκολίες αλλά δε θα πτοηθώ. Αν ήταν να φύγω, αν ήταν να την... κάνω, αυτό θα είχε γίνει από το Δεκέμβριο όταν είχα μεγάλες προσφορές. Δεν πρόκειται να φύγω. Όλους αυτούς τους μήνες βρίσκομαι στον ΠΑΟΚ επειδή πιστεύω στο σχέδιο που έχουμε βάλει εξ αρχή. Ξέραμε ότι αυτό το σχέδιο είναι δύσκολο και η φετινή χρονιά θα ήταν επίσης δύσκολη. Δε τίθεται όμως ζήτημα να φύγω. Δε θα φύγω στα δύσκολα και στα προβλήματα...", επισήμανε χαρακτηριστικά.

"Είναι πολύ σημαντικό για τη δημιουργία μίας καλής ομάδας να δουλεύεις με τους παίκτες από την προετοιμασία. Εκεί γίνεται σημαντική δουλειά. Όπως έκανα με όλες τις ομάδες, θα κάνω και στον ΠΑΟΚ το καλοκαίρι", κατέληξε.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Δευτ 14 Απρ 2008, 15:20

MAKARI RE SANDOS, ... NA VGW LAKAMAS, KAI NA TO BOYLWSW. ... MAKARI.
PRWTOS 8A SOY ZHTHSW SYGNWMH GIA TO KRAKSIMO, ... ALLA ...
AN DW TA IDIA TOY XRONOY, MAYRO FIDI KOLOBO POY SE EFAGE.
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 15 Απρ 2008, 03:28

Στο καλο και να μας γραφει ρε Νικολα αμα τον διωξει.... Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες με νοστιμα και ζουμερα πορτοκαλια...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό fofanaserres » Τρί 15 Απρ 2008, 04:45

Ο άνθρωπος πλέον έδειξε ότι δεν μπορεί.Μπορεί να ναι μεγάλο όνομα,μπορεί να χει δουλέψει σε πολλές ομάδες αλλά δείχνει ότι στον ΠΑΟΚ δεν μπορεί.Μπορεί αν φύγει από εμάς να πάει κάπου αλλού και να πετύχει και να τον αποθεώνουν.Αλλά εδώ δεν μπορεί.Ισως να μην ταιριάζει η χημεία του με τον ΠΑΟΚ.Αλλά από την στιγμή που τον εμπιστεύεται ο Ζαγοράκης δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς.Μακάρι να κάνει μεταγραφές και ομάδα και να μας αλλάξει την γνώμη που έχουμε γι αυτόν.Αν και πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο κάτι τέτοιο.Και εγώ προσωπικά έχω ξενερώσει μαζί του όχι τόσο από το αγωνιστικό κομμάτι,όσο απο τις δηλώσεις που έχει κάνει κατά καιρούς.Και μέσα από αυτές μείωνε το όνομα της ΠΑΟΚάρας μας.Πιστεύω πως δεν έχει μέλλον στην ομάδα.Πιστέυω πως ούτε καλοκαίρι θα κάνει στον ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ.
ΣΚΥΛΕ ΓΕΡΑ ΜΑΖΙ ΘΑ ΞΑΝΑΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΑΣ ΨΗΛΑ
ΟΛΟΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
ΠΑΟΚ είσαι για αυτό που για άλλους είναι άπιαστο όνειρο
paokfanatico.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
fofanaserres
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 00:31
Τοποθεσία: Gate -4-

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 15 Απρ 2008, 10:33

από: http://www.sport24.gr/html/ent/090/ent.230090.asp


Στήριξη στον Σάντος παρά την πίεση


Επιμέλεια: Πάρης Τσελεπίδης
Δημοσίευση: 14 Απριλίου 2008 22:45


Μία εβδομάδα πριν από την ολοκλήρωση της φετινής αγωνιστικής περιόδου για τον ΠΑΟΚ με την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League στην ομάδα της Θεσσαλονίκης ήδη σκέφτονται την επόμενη.

Η διοίκηση της ΠΑΕ με πρόεδρο τον Θοδωρή Ζαγοράκη μπορεί να βλέπει το κλίμα να μην είναι και το καλύτερο δυνατό για τον Φερνάντο Σάντος ωστόσο δεν παύει να στηρίζει τον Πορτογάλο τεχνικό.

Τι κι αν η φετινή αγωνιστική περίοδος ήταν η χειρότερη για τον ΠΑΟΚ στην τελευταία 20ετία, τι κι αν η χθεσινή ήττα με 0-4 από την ΑΕΚ ήταν η μεγαλύτερη από το 1965 ωστόσο η διοίκηση της ΠΑΕ με πρόεδρό της τον Θοδωρή Ζαγοράκη δεν παύει να στηρίζει τον Φερνάντο Σάντος.

Αυτό σημαίνει πως ο Πορτογάλος τεχνικός θα είναι εκείνος που θα σχεδιάσει τον ΠΑΟΚ της επόμενης αγωνιστικής περιόδου και εκείνος που θα κληθεί με την εικόνα που θα παρουσιάσει το σύνολό του θα πετύχει να αντιστρέψει την τωρινή εις βάρος του κατάσταση. Από την πλευρά της η διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ είναι αποφασισμένη να προχωρήσει σε μεταγραφές τέτοιες που θα βοηθήσουν προς αυτήν την κατεύθυνση.

Στην διάρκεια της σημερινής μέρας μάλιστα οριστικοποιήθηκε ότι η προετοιμασία του ΠΑΟΚ για την επόμενη αγωνιστική περίοδο θα ξεκινήσει την 1η του Ιούλη. Τότε οριστικοποιήθηκε η πρώτη συγκέντρωση ενώ στις 6 Ιουλίου η αποστολή του "Δικεφάλου" θα αναχωρήσει για το αθλητικό κέντρο "Γκόλντεν Τούλιπ" στο Ντόργουερθ της Ολλανδίας, όπου και θα παραμείνει ως τις 20 Ιουλίου.

Στην επιστροφή της αποστολής του ΠΑΟΚ οι προπονήσεις θα συνεχιστούν στην Θεσσαλονίκη ενώ το δεύτερο στάδιο της προετοιμασίας θα πραγματοποιηθεί 4-9 Αυγούστου στην Καστοριά ενώ στο διάστημα της προετοιμασίας έχουν προγραμματιστεί να πραγματοποιηθούν συνολικά 10 φιλικά παιχνίδια τα οποία και θα ανακοινωθούν προσεχώς.

Σήμερα εξάλλου ο Ζήσης Βρύζας είχε συναντήσεις με τους μάνατζερ του Γκονζάλες και του Γκάβρανσιτς με τον πρώτο να αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν ενώ ο δεύτερος θα γίνει προσπάθεια να αποκτηθεί από την Ντιναμό Κιέβου όπου και ανήκει.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Σαντος

Δημοσίευσηαπό athinagate4 » Τρί 15 Απρ 2008, 11:20

Αδερφια

Ειναι πραγματικοτητα οτι τον καλο πρπονητη κανουν οι καλοι παικτες και το καλο κλιμα στην ομαδα.Φετος μας λειπανε αυτα τα δυο στοιχεια.
Πρεπει κατα την γνωμη μνου να δωσουμε χρονο στην Σαντος .Πιστευω στον Θοδωρη οτι ξερει τι κανει και τον κραταει. Με την γκρινια δεν βγαινει τιποτα εξαλου νομιζω οτι λυσεις αλλες δεν υπαρχουν εκτος και αν ερθει ο Αγγελος.Λοιπον ας δωσουμε και φετος πιστωση χρονου. Πιστευω ομως οτι απο τις κινησεις στις μεταγραφες θα μπορεσουμε να βγαλουμε καποια συμπερασματα :? :twisted:
athinagate4
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 15:31

Δημοσίευσηαπό Ioannis82 » Τρί 15 Απρ 2008, 11:41

Ήμουν 16 χρονών όταν πρωτοείδα έναν προπονητή να παίρνει το ένα παιχνίδι μετά το άλλο.Όταν ένοιωσα για πρώτη φορά ότι ο ΠΑΟΚ μας ήταν επιτέλους ΠΑΟΚ.Κέρδιζε όπου και αν πήγαινε.Βγήκα UEFA και απέκλεισα μεγάλες ομάδες.Να μην τα πολυλογώ όλοι τα ξέρετε αυτά.Θεωρώ ότι είμαι μεγάλο αγγελόσκυλο για όλους αυτούς τους λόγους,και ιδίως για την μεγάλη περηφάνεια εκείνης της εποχής για το αγωνιστικό τμήμα ποδοσφαίρου.
ΑΛΛΑ
δεν πιστεύω ότι η επιστροφή στο παρελθόν θα είναι κάτι σωστό.Θεωρώ ότι ο Σάντος πρέπει να μείνει,αν και δεν με εμπνέει,γιατί είναι προπονητής με περγαμηνές.Το λάθος του ήταν ότι είπε σαρδέλες τους παίχτες μήπως και τους δώσει extra κίνητρο και αυτοί έκαναν τα πάντα για να τον διώξουν με τις εμφανίσεις τους.Την αεκ με σαρδέλες παίχτες 2 χρόνια την είχε ψηλά.Ειλικρινά αυτό πιστεύω ότι φταίει και τίποτα άλλο(τουλάχιστον αυτό με καθυσηχάζει κάπως).Εξάλλου όπως λένε και τόσα αδέρφια πιο πάνω,ο ΤΕΟ είχε προπονητή τον Σάντος,οπότε κάτι περισσότερο θα ξέρει αυτός...
ΠΑΟΚ είσαι...
Άβαταρ μέλους
Ioannis82
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 15:15
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Τρί 15 Απρ 2008, 12:37

Είπα να γράψω κάποια πράγματα, ... αλλά τελικά ΔΕ ΘΑ ΠΩ ότι σκεφτόμουν, ... αφού το θέμα Sandos, ... τρέχει και παίζονται πολλά.

Για εμένα το γυαλί ράγισε, ... δεν νομίζω πως μπορεί να προχωρήσει ο ΠΑΟΚ με Sandos.
Μια μεγάλη μερίδα του κόσμου του ΠΑΟΚ δεν τον έχει σε εκτίμηση, ... ίσως η μεγαλύτερη.
Θα κοουτσάρει με το πιστόλι στον κρόταφο, ... και δεν θα μπορεί να αποδώσει και ο ίδιος.

Δεν έδεσε η μαγιονέζα, με ένα καλό προπονητή, όπως δεν θα έδενε και με ένα καλό παικτη, ... (συμβαίνουν αυτά)

Αλλά έρχομαι τώρα και στις δηλώσεις του περί BADGET, ... αυτές νομίζω δίνουν την απάντηση στην παραμονή του ή όχι.
Δεν είμαστε BARCELONA κύριε Sandos, ... ο λαός του ΠΑΟΚ από το υστέρημα του και την τρέλα του, ... συντηρεί αυτήν την ομάδα.
Εσύ από την άλλη, ... άσχετα αν έκανες την προετοιμασία ή όχι, δεν φάνηκες αντάξιος του ονόματος σου.
Δεν έβαλες καν την υπογραφή σου, 8 μήνες τώρα. (2η Αγωνιστική).
Δεν δικαιολόγησες το συμβόλαιο των 600.000 euro.
(Kαι ας μην τρέξουν κάποιοι να πουν με τι παίκτες να το έκανε αυτό)
ΕΧΟΥΝ ΚΕΡΔΙΘΕΙ ΠΟΛΕΜΟΙ ΑΠΟ ΞΥΠΟΛΗΤΟΥΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΣΤΡΑΤΗΓΟ...
Και ξέρετε γιατί? ....
ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΗΓΟ ΤΟΥΣ, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ.
ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΕ ΕΜΠΝΕΥΣΗ, ... ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΕ ΟΡΑΜΑ, ...
ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥΣ, ... ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ...
ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΣΟΥΝ.
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΑΘΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΜΑΣ? ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ? ΣΑΝ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ?

ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ, ... ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΜΕΝΕΣ "ΣΑΡΔΕΛΕΣ" ΑΠΟ ΕΝΑ "ΔΗΘΕΝ ΑΣΤΑΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ".
ΣΑΡΔΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΣΑΡΔΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ, ... ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ, ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΑΣΤΑΚΟΥΣ.


Τι περίμενες μετά από αυτό?

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ, ...
ΠΟΥ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ , ... ΚΟΒΕΙΣ ΦΛΕΒΕΣ, ...ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΛΕΕΙ, ...
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ, ... ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

Τι κάνεις τότε? ... Απλά της λες ... αντε τράβα απο εδώ μωρή ΧΑΜΟΥΡΑ, ...
που θες και ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ, ... και την φτήνεις κατάμουτρα, ... της γυρνάς την πλάτη.
ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΑΝΕΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.


Σε μία χρονιά που κανείς δε θα σε έλεγε τίποτα, κύριε Sandos, αν δεν έβγαινε η ομάδα Ευρώπη, δεν κατάφερες να φτιάξεις ένα βασικό κορμό, και μιά ομάδα να παίζει στοιχειώδες ποδόσφαιρο, ... να κάνει 10 φάσεις σε ένα αγώνα, να δείχνει μαχητικήρε αδελφέ, ... να δείχνει προς τα έξω καλό κλίμα στα αποδυτήρια.
Νομίζω πως η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε απο τις σαρδέλες, ... όσο και αν σε στηρίξαμε, ακόμα και αν είδαμε το λάθος τότε, ... έχασες την εκτίμηση των ψαριών σου.
Έφτασε η ομάδα να μην μπορεί να σκοράρει καν, ... και βέβαια για όλα αυτά δεν φταις μόνο εσύ, αλλά και οι παίκτες.
Οι παίκτες αυτοί όμως (όποιοι παραμείνουν) δεν νομίζω να τα δώσουν ποτέ όλα για σένα, ... αν χρειαστεί.

Ζαγοράκη ότι και αν αποφασίσεις, εμείς θα είμαστε μαζί σου.
Γιατί το όραμα σου, ... είναι και όραμα μας, ... και αυτό που μετράει στο τέλος ειναι, ...
.. Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ, ...



Αποστόλης
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 15 Απρ 2008, 12:48

Αφού έγραψε Ελληνικά ο Zorro .. συμφωνώ σε ότι πει! :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό ΠΕΡΑΙΑ » Τρί 15 Απρ 2008, 16:04

Με βάση τα σημερινά δεδομένα, ο Ζαγοράκης μοιάζει με παίκτη που στην "21", τραβάει χαρτί από τα "18". Όλα είναι αρνητικά. Κερασάκι η κορυφαία ομολογία του Σάντος σε μία πρωτοφανή έκφραση ειλικρίνειας: "Πρώτη φορά ατή ζωή μου, δεν κατάφερα να αλλάξω κάτι σε μία ομάδα" παραδέχθηκε μετά την ήττα-διαουρμό από την ΑΕΚ. Κι αν δεν τα κατάφερε μέσα σε οκτώ μήνες, τι πείθει ότι θα πετύχει μέσα στους επόμενους;
Ο Σάντος των 800.000 ευρώ- τόσο στοιχίζει μαζί με τους ουνερ-
γάτες του, όταν το συμβόλαιο του Πεσέιρο στον Παναθηναϊκό δεν ξεπερνάει τις 400.000 ευρώ- κατάφερε το απόλυτο μηδέν. Δεν δημιούργησε τις βάσεις για τη νέα ομάδα, δεν έβγαλε ούτε έναν νέο παίκτη, δεν έχτισε τη νοοτροπία νικητή που ζητάει ο Ζαγοράκης. Είναι ο πιο ακριβοπληρωμένα αποτυχημένος προπονητής- με βάση τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα, που πέρασε ποτέ από τον ΠΑΟΚ. Στον αντίποδα πέτυχε να απαξιώσει τους πάντες και τα πάντα. Αποκάλεσε τους παίκτες της πρώτης ομάδας με το...προσβλητικό "σαρδέλες" και ισοπέδωσε τα ταλαντούχα φυντάνια της δεύτερης υποστηρίζοντας ότι "είναι τόσο...ταλαντούχα που κανένας δεν τους ζήτησε έστω και ως δανεικούς". Ο Ζαγοράκης αντί να τον αρπάξει από το αυτί που ξευτελίζει δημόσια τα περιουσιακά στοιχεία της ΠΑΕ σιώπησε. Προφανώς δεν σκέφτηκε μετά από αυτό, πώς θα πουλήσει, θα δανείσει, η θα δώσει ως αντάλλαγμα παίκτη του ΠΛΟΚ όταν ο Σάντος τους έχει μειώσεί δημόσια...
Οι προσβλητικές δηλώσεις του Πορτογάλου δεν έμειναν αναπάντητες από τους παίκτες. "Μίλησαν" με την ουδέτερη στάοη τους στο γήπεδο. Είναι ζήτημα αν υπάρχει έστω κι ένας παίκτης του ΠΑΟΚ που να παίζει σήμερα για τον προπονητή του. Ακόμα κι ο "δικός" του Σάλμον, δήλωσε σε εφημερίδα της πατρίδας του ότι θέλει να φύγει επειδή η ομάδα παίζει αμυντικά...
Ο Σάντος έχασε το παιχνίδι στα αποδυτήρια ενώ η δικαιολογία που επικαλείται, ότι "ο ΠΑΟΚ δεν διαθέτει παίκτες ποιότητας" δεν επαρκεί για να δικαιολογήσει την ένατη θέοη οτη βαθμολογία Αν ο ΠΑΟΚ δεν έχει παίκτες, τι να πει τότε ο Ηρακλής του...μισού μπάτζετ, που ξεκίνησε προετοιμασία ακέφαλος; με τρεις εβδομάδες καθυστέρηση μαζεύοντας παίκτες από όπου βρει και χωρίς ένα SOLD OUT..Κι όμως οι δύο συμπολίτες είναι ισόβαθμοι.
Η "τεσσάρα" από την ΑΕΚ ξεχείλισε το ποτήρι. Αποδοκιμασίες κατά πάντων, επεισόδια μετά τη λήξη, γεγονότα που μας έφεραν δέκα χρόνια πίσω. Η γραπτή δήλωση που ακολούθησε από τον Θόδωρο Ζαγοράκη δεν αφήνει κανένα περιθώριο παρερμηνείας. Στηρίζει τον Σάντος περιμένοντας να φανούν τα αποτελέσματα την επόμενη περίοδο.
Πρόκειται για στοίχημα. Αν ο Σάντος τα καταφέρει, τότε ο ΠΑΟΚ θα επιστρέψει στο...παρελθόν έχοντας στόχο την έξοδο στο κύπελλο ΟΥΕΦΑ. Αν αποτύχει και η επόμενη χρονιά, στην οποία έχουν επενδυθεί υψηλές προσδοκίες θα πάει χαμένη. Και το στοίχημα δεν το βάζει ο Σάντος αλλά ο Ζαγοράκης...

KAI AN TO XAΣΕΙ??????


ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ Γ ΜΠΟΥΖΟΥ
ΠΕΡΑΙΑ
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 17:55

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Τρί 15 Απρ 2008, 22:32

Yiankos έγραψε:Αφού έγραψε Ελληνικά ο Zorro .. συμφωνώ σε ότι πει! :)


xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa :lol: :lol: :lol: :lol:
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες