Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Bono » Πέμ 24 Ιουν 2010, 14:52

gash04 έγραψε:Και τι θέλατε να κάνει να κάθετε στον ΠΑΟΚ να τρώει καλαμπόκια?
Ωραίοι είμαστε.
Αν ήμασταν σωστοί έξυπνοι και μάγκες θα του φερόμασταν σωστά και με κατανόηση απο την αρχή και όχι αμφισβήτηση σε ότι έκανε ο λούζερ που δεν μπορεί να πάρει ντέρμπι.
Προετοιμασία
Γιατί έβαλες δεξί μπακ τον Κοντρέρας απέτυχες και έκανες λάθος.
Μας στέρησες τους ομίλους στην Ευρώπη!
Τα αποτελέσματα τα είδε και μόνος και σ' αυτό αλλά και στις άλλες ποδοσφαιρικές του αναζητήσεις π.χ. ρόμβους με Γκαρσία 8αρι...αυτός τα είδε τότε και μεις τα τρώμε στη μάπα σήμερα.
Πλέυ οφ
Δεν είναι καιρός για πειράματα με τον Κοντρέρας για δεξί μπακ.
(Τελικά το πείραμα πέτυχε διαψεύδοντας όλους τους προπονητές του φούντμπολ μάνατζερ και της κερκδίας θύρας 1 και περιχώρων).
Κανείς δεν διαψεύστηκε γιατί κανείς δε μίλησε...και το πείραμα πέτυχε γιατί είχε το χρόνο του να το εφαρμόσει και όχι εν μέσω καλοκαιριού και προετοιμασίας και εν όψη των πρώτων κρίσιμων παιχνιδιών της ομάδας.
Σόρυ αλλά σκοτώσαμε τον σταρχιδισμό στην Ελλάδα και στον ΠΑΟΚ και ξεκινήσαμε τον σπασαρχιδισμό δίχως μέτρο με κριτική επι παντός επιστητού και τράβηγμα λαθών ως το υπερπέραν.
Ας πάει λοιπόν ο Σαντος να βρεί την ομάδα στην οποία δεν υπάρχει πίεση...σ΄αυτή τη γη αμφιβάλλω,σε κανα άλλο πλανήτη μπορεί.
Ειδήμονες γίναμε στα πάντα.
Ο Σάντος λοιπόν απέδειξε με λίγα λόγια ότι ήταν.
Πρώτος μάγκας άριστος επαγγελματίας και εμείς πολύ λίγοι για να τον κρατήσουμε στον ΠΑΟΚ.
Ετσι...ο Πουρουπουπου, ο Κάρπετ και ο Πανούτσος είναι αυτοί που θα τον αντιμετωπίσουν με στοργή και τρυφερότητα.
Απλά πράγματα.
Ας κάνει και αυτός το κέφι του δίχως την πίεση που γνώρισε απο εμάς τώρα και ας νοιώθετε και προδομένοι.
Αν είσασταν στην θέση τους να σας έβλεπα πόσο μάγκες θα είσασταν με αυτά που τράβηξε.
Λίγο ακόμα και θα πιστέψω ότι δούλεψε τζάμπα και ότι τον βάζαμε να σκάβει.


Αν κάθησες και έγραψες όλα τα παραπάνω γιατί όντως τα πιστεύεις,τότε sorry αλλά πρόκειται για μνημείο αφέλειας
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Πέμ 24 Ιουν 2010, 14:55

Maximus έγραψε:Αρα, οπως λες, δεν εφυγε μονο επειδη εμεις τον κραζαμε, αλλα και επειδη η ομαδα εχει οικονομικο προβλημα, οπως επισης δεχομαστε πολεμο απο κατω...


Για να τελείωσει το παραμυθάκι με τον Σάντος... Δεν έφυγε φυσικά ούτε γιατί ήταν κουρασμένος, ούτε γιατί τον κράζαμε, ούτε γιατί δεχόμασταν πόλεμο (;) από κάτω....
Έφυγε γιατί όταν ζήτησε 2-3 ποιοτικούς ποδοσφαιριστές για να μπει στους ομίλους και να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, ο Θοδωρής του είπε ότι απλά δεν μπορούμε να σου εγγυηθούμε ότι θα αποκτήσουμε τέτοιους παίκτες.... και την "έκανε" με ελαφριά πηδηματάκια... όλα τ΄άλλα είναι "ιστορίες για παιδάκια". Δικαιωμά του, και αν ένιωθε έτσι καλά έκανε... απλά για μένα αυτό δείχνει έλλειψη θάρρους, ρίσκου και πίστης στις δυνάμεις του... Έτσι και αλλιώς πάντα έτσι λειτουργούσε... πριν 2 χρόνια "έφθασε" την ομάδα στον πάτο (ένατη θέση), την άλλαξε όλόκληρη, ώστε ότι κι αν τερματίζαμε τις επόμενες χρονιές θα ήταν επιτυχία, αφού πιο κάτω δεν μπορούσαμε να πάμε... ακόμη κι αν είχαμε εσένα Μαξιμε προπονητή...
Ψυχή που δεν αμάρτησε ποτέ της δεν αγιάζει...
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό adam04 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 15:01

Η πρωτη χρονια του Σαντος ηταν χαλια.Σαρδελες, καλαμαρακια κτλ.
Ο Ζαγορακης αποφασισε να τον στηριξη και καλα εκανε.Η γκρινια απο τον κοσμο ηταν φυσιολογικη.Το ιδιο θα γινοτανε παντου.Μαλιστα σε οποιαδηποτε αλλη ομαδα,θα τον ειχανε διωξει κακην κακως.

Τωρα στην εθνικη πιστευω οτι θα δουμε με αυτον κατι αναλογω με την εθνικη του 2004.Θα γινει η εθνικη παλι ομαδα με το Ομικρον κεφαλαιο.Επισης θα επανελθει η αξιοκρατεια.Μονο ετσι μπορει να υπαρξει συνεχεια.
Αν και εφοσον...καλη επιτυχια.
Κατω τα χερια απο τον Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
adam04
 
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Πέμ 16 Οκτ 2008, 17:17
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 15:06

Για το πρώτο απο τα κόκκινα Μπόνε κατά σειρά.

α)Όντως τα τρώμε στην μάπα μιας και μας οδήγησε στο cl επιτέλους για δεύτερη φορά.
Ας είναι καλά τα περίεργα του που έκανε όταν τα έκανε.
Θυμίζω και κάτι πυροβολισμούς που έτρωγε γιατί έριξε τον Κοντρέρας στην επίθεση σε κάποιο μάτς με το λίκι.
Θυμίζω ότι ο Κοντρέρας σκόραρε κιόλας.
Για κάθε παίχτη μπορώ να θυμίσω πολλά.
Γκρίνιες και παίχτες που δεν κάνουν.
Σήμερα ακούνε στα ονόματα Αραμπατζής και Βερόν αυτοί.
Χθες ακούγανε σε άλλα ονόματα όπως Ίβιτς Μαλεζας και γενικά όλο το ρόστερ.
Ρόστερ σαρδέλας που παίζει αύριο στο cl.
Απο μόνοι τους σήμερα δεν παίζουν πάντως στον θεσμό.

β)Σήμερα περνάμε σε μεγαλύτερο πείραμα.
Αυτό με νέο προπονητή παντελώς άγνωστο.
Πάλι σε κρίσιμη καμπή.

γ)Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Πίεση είπαμε υπάρχει σε όλες τις ομάδες.
Στον ΠΑΟΚ είναι ξεχωριστή.
Καμία σχέση με αυτό που είπε ο Μάξιμος για οπαδούς γάβρου κλπ.
Αυτοί θέλουν να κερδίζουν όλες τις ομάδες με 5-0.και να παίζουν και όμορφο ποδόσφαιρο.
Επιστήμονες είναι.
Και ναι στην Εθνική δεν θα έχει καμία πίεση παρά μόνο κάγκουρες δημοσιογράφους.
Η Εθνική δεν έχει οπαδούς.

δ)Πουρουπουπού και Καρπετόπουλοι μπορούν να βγάζουν κανά μεροκάματο λέγοντας μαλακίες με κριτική της πούτσας.
Μπορούν και να τον βραβεύουν κατά καιρούς κιόλας σαν καλύτερο προπονητή και να γλύφουν για να βάλουν κανά σποράκι στο ψωμί τους.
Να ασχοληθεί ο μέγιστος Σάντος με τρίχες απο τα @@ του δεν το νομίζω.

ε)Τζάμπα δεν δουλεύει κανείς.Για τα λεφτά που έπαιρνε και το κατόρθωμα του λίγα έπαιρνε.
Σε αυτό αξίζει μπράβο ο Ζαγοράκης.
Υπάρχουν και κάτι προπονητές τύπου Βαλβέρδε επίσης που απολύθηκαν με 5πλάσιους μισθούς και με έργο το απόλυτο τίποτα.

στ)Αφελής ξεαφελής μπορείς να ρωτήσεις και κανά παίχτη του ΠΑΟΚ απο δανεικό εως της 11άδας να σου πει την γνώμη του αρχικά για την περίπτωση Σάντος που επαναλαμβάνω δεν μπορούμε ακόμα να φτάσουμε με την νοοτροπία μας.
Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.
Λίγο αυτογνωσία στις τάξεις μας δεν κάνει κακό παρά μόνο καλό.
Απόδειξη και δείγμα της λάθος νοοτροπίας μας σε πολλά ζητήματα που εν τέλει πληγώνουν την αγάπη μας τον ΠΑΟΚ είναι αυτό που συμβαίνει σε κάθε θέμα.
Δεν φταίμε σε τίποτα ποτέ...
Μα αυτό είναι το πρόβλημα.
Είμαστε ξερόλες. ;)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό adam04 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 15:16

Πολλα πολλα ευχαριστο και στον τιτανοτεραστιο ΟΤΤΟ.
Με εκανε να κλαιω απο χαρα.Ημουν και στην αλλοδαπη και το χαρηκα διπλα.Δεν θα της ξεχασω ποτε της στιγμες.
Εχασε βεβαια λιγη απο την αιγλη του στο τελος,γιατι εμεινε κολημενος σε καποιους παικτες που πλεον δεν μπορουσαν.
Δεν πειραζει,να ειναι καλα και vielen dank.
Κατω τα χερια απο τον Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
adam04
 
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Πέμ 16 Οκτ 2008, 17:17
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Bono » Πέμ 24 Ιουν 2010, 15:23

α) Ομαδα που παει ΤσουΛου δεν έχει οικονομικά προβλήματα απ' όσο ξέρω
Δεν μας οδήγησε ΤσουΛου,μας οδήγησε ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΤσουΛου που έχει μιά διαφορά,νομίζω.
Κια μάλιστα προκριματικά που χάρη στη μία νίκη και δύο ισοπαλίες με τα περυσινά μεγαθήρια, θα είναι ιδιατέρως δύσκολα.
γ) η πίεση σε οποιαδήποτε απ' τις 3 της Αθήνας είναι πολύ μεγαλύτερη.Και γι' αυτό δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία.
Η Εθνική έχει αφ' υψηλού κριτική αλλά και περισσότερα φράγκα από ΠΑΟΚ.
Αφού αυτό ήθελε, καλά ξηγήθηκε αλλά μάο-μάο δεν είμαστε καταλαβαίνουμε.

Για τα υπόλοιπα δεν έχει νόημα να συνεχίσω άλλωστε τα είπε πολύ καλά και ο ioanmits.
Απλά το παραμυθάκι "πολύ μας ήτανε ο Σάντος" καλά το λέγατε όσο ήτανε στην ομάδα αλλά τώρα που έφυγε εκτός από άκρως υποτιμητικό γίνεται και εκνευριστικό.
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 15:31

Ωραία λοιπόν πάμε πάλι

α)Δεν μας οδήγησε για προκριματικά αλλά για πρωτάθλημα.
Το πως τον φάγανε το είδαμε τυφλοί δεν είμαστε.
Το ίδιο συνέβη και την προηγούμενη χρονιά δεν υπενθυμίζω σε ποια παιχνίδια δεχτήκαμε κόκκινες κάρτες το πως και το γιατί.
Τα περσινά μεγαθήρια επίσης δεν είχαν τα προβλήματα που συνεχίζεις να έχεις.
Αλήθεια και με Μπερέτα τα ίδια θα λέτε και φέτος?

β)Μα δεν υπάρχει πίεση εδώ στην Αθήνα.
Μόνο ασχετοσύνη αμπαλοσύνη και ιδιαίτερη βλακεία απο τους οπαδούς των ομάδων τους που ούτε καν γνωρίζουν γιατί τις υποστηρίζουν.
Πιθανόν το κόμπλεξ απο την παιδική ηλικία.

Μαο μαο?
Λίγα λές για τους Τουμπαλιμπαν.
Παραμυθάκι τα έργα και οι πράξεις του και εκνευριστικό?
Στο cl σε έβγαλε Μπόνεεεε!Ο καρπουζάς που πουλούσε σαρδέλες αν θυμάσαι.
Και πριν 2 χρόνια δεν ήξερες αν θα έπαιζες στην Α εθνική!
Αναμένω να σε δω στην κριτική σου στην συνέχεια της πορείας με Μπερέτα στο τιμόνι.
Βάζω στοίχημα τα ίδια θα λες και τα ίδια θα σου απαντώ.

Α! Και κάτι ακόμα δεν ήταν ΠΑΟΚτσής αλλά άριστος επαγγελματίας.
Για να μην τον βγάλετε και αυτόν προδότη τώρα που θα πάει στην Εθνική Ελλάδος και διχαστούμε πάλι.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Bono » Πέμ 24 Ιουν 2010, 15:48

gash04 έγραψε:Αναμένω να σε δω στην κριτική σου στην συνέχεια της πορείας με Μπερέτα στο τιμόνι.
Βάζω στοίχημα τα ίδια θα λες και τα ίδια θα σου απαντώ.


Αυτό θα θελα να ξερα πως το συμπεραίνεις....εκτός αν θεωρείς πως έχω καμμιά διαστροφή με τους προπονητές του ΠΑΟΚ.
Και πως είσαι τόσο σίγουρος ότι εσύ θα είσαι υπερασπιστής του καινούριου πριν καν τον δεις...εκτός κι αν θεωρείς τον εαυτό σου υπερασπιστή του οποιουδήποτε προπονητή που θα περάσει απ' τον ΠΑΟΚ ακόμα και του Φρίγκερ.

gash04 έγραψε:Α! Και κάτι ακόμα δεν ήταν ΠΑΟΚτσής αλλά άριστος επαγγελματίας.
Για να μην τον βγάλετε και αυτόν προδότη τώρα που θα πάει στην Εθνική Ελλάδος και διχαστούμε πάλι.


Για προδοσίες και πίκρες μόνο τα "Σαντόσκυλα" μιλάνε....από μένα καμιά πικρία καμιά προδοσία.
Ο Ζαγοράκης δεν ξέρω τι λέει ;)
Η μόνη μου ένσταση είχε να κάνει με αυτό.
Bono έγραψε:
Υστερα από ένα διάστημα που ξεκουράστηκα και το είχα ανάγκη, είμαι ξανά έτοιμος να εργαστώ


Εμένα ούτε κρύο μου κάνει, ούτε ζέστη...αφού έφυγε απ' τον ΠΑΟΚ ας πάει όπου γουστάρει...άλλωστε επαγγελματίας έλεγε ότι ήταν και πολλοί από σας γούσταραν τον επαγγελματισμό του,εκτός και αν θυμάμαι λάθος.
Το παραπάνω πάντως είναι μνημείο υποκρισίας από αυτόν που μας έλεγε ότι αισθανόταν κουρασμένος και ήθελε ένα χρονικό διάστημα να ξεκουραστεί....ο πάντα ντόμπρος στα λεγόμενα του Σάντος ή και δω λάθος θυμάμαι??


Για τα υπόλοιπα θα γράψει η ιστορία....όποιος σκέφτεται νηφάλια και λογικά καταλαβαίνει γιατί έφυγε ο Σάντος απ΄τον ΠΑΟΚ και πήγε Εθνική...τα πράγματα είναι πολύ πιό ξεκάθαρα πλέον για όποιον βλέπει και λίγο παραπέρα απ' τη μύτη του.
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 16:02

Για το 1ο
Δεν ξέρω θα σε δούμε στην πορεία.
Είσαι ενθουσιασμένος με την πρόληψη Μπερέτα?
Ερώτηση σου κάνω.
Απο τώρα που είναι νωρίς.
Πως τον κρίνεις?
Δεν είμαι υπερασπιστής κανενός προπονητή ακόμα και τον Σάντος μπάι μπάι πέταξε το πουλάκι αυτό λέω.
Τέλος και έχουμε τον Μπερέτα.
Για τα οικονομικά μας δεδομένα αυτός είναι και θα δούμε στην πορεία τι πουλιά πιάνει.

Για το 2ο
Σαντόσκυλα που ξέρω τουλάχιστον εδώ μέσα εκτός απο μένα είναι ο Ναβιγκέιτορ και ο καρχαρίας ο teratios και ο Μοικάνος.
Δεν βλέπω κανέναν τους να μίλησε για προδοσίες παρά για καλή συνέχεια στον δρόμο του.
Άλλοι μιλάνε με αιχμές ότι ήταν ύπουλο και εκμεταλλεύτηκε την στήριξη του προέδρου και να χαμε να λέγαμε.
Την απάντηση σε αυτό την έδωσα.
Όχι θα κάτσει να σκάσει και να τρώει καλαμπόκια.
Ο Ζαγοράκης τι να πει?
Ότι ήταν να πει το είπε.
Την άλλη μέρα το αέροπλανο και όπως όπως ο Μίστερ δεν κρατιότανε.
Δεν θυμάμαι προπονητή ομάδας να κερδίζει έξοδο για το cl και να φεύγει σαν να τον κυνηγάνε!
Μόνο ο Σαλπιγγίδης έφυγε με παρόμοιο τρόπο. :lol:

Για το 3ο
Στο 3ο αυτό σκέλος τον κατηγορείς λοιπόν και για ψεύτη αντιθέτως σαν μπερδεμένος και όχι νηφάλιος σου ξανατονίζω πως τα πράγματα είναι πολύ ποιο απλά χωρίς να έχουν γίνει υπογείως συμφωνίες απο τον πάντα ντόμπρο και ειλικρινή Σάντος.
Τώρα αν η αλήθεια μας πονάει είναι άλλη ιστορία.
Εύχομαι να είσαι διορατικός στην φετινή σαιζόν γκαρντάσι.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Bono » Πέμ 24 Ιουν 2010, 16:56

gash04 έγραψε:Για το 1ο
Δεν ξέρω θα σε δούμε στην πορεία.

Είμαι υπό παρακολούθηση για να πάρω πιστοποιητικό ΠΑΟΚφροσύνης??
Θα μου επιτρέψεις φαντάζομαι να έχω μιά διαφορετική γνώμη απ΄τη δικιά σου για τον Σάντος και να μην υπερτονίζω μόνο τα καλά του αλλά να βλέπω και τα αρνητικά του, τα οποία υπερτονίστηκαν σε άλλους προπονητές με περισσή ευκολία π.χ. τσομπάνης, πορτοφολάς,απατεώνας που έφεραν και κάτι στεναχωρημένα Κυπελλάκια στην ομάδα.

gash04 έγραψε:Είσαι ενθουσιασμένος με την πρόληψη Μπερέτα?
Ερώτηση σου κάνω.


Και γω απάντηση σου δίνω
gash04 έγραψε:Για τα οικονομικά μας δεδομένα αυτός είναι και θα δούμε στην πορεία τι πουλιά πιάνει.



για το 2ο σε pm

και για το 3ο
Τα θέλω να ξεκουραστώ που έγιναν σε 1 μήνα ξεκουράστηκα και είμαι έτοιμος για δουλειά δεν τα είπα εγώ, άλλος τα είπε.
Εγώ εύχομαι η ομάδα να πάει καλύτερα από πέρυσι και ας μην είναι ο Σάντος στο τιμόνι.
Αυτό το θεωρώ σημαντικότερο.
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 17:11

Περισσότερα στην συνέχεια και σχετικά σύντομα όλοι εδώ θα μαστε.
Φυσικά και μπορείς να έχεις την άποψη σου και εγώ την δική μου.

Το σχόλιο μου στην κεντρική σελίδα Bono και στο θέμα Σάντος.
''Οπως βλέπεις διαφωνώ με την admin team ξεκάθαρα και δεν είναι η πρώτη φορά.



Πολύ καλά έκανε και καλά μας ξηγήθηκε ο Φερνάνδος.

Το ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ έκανε φάουλ στο άρθρο του που είχε γράψει νωρίτερα.
Περισσότερα κάποια άλλη ώρα στην συνέχεια.


υγ
Δεν θα καθίσω να διαφωνήσω άλλο για προπονητή που δεν ανήκει στην ομάδα μας.
Αρκετά διαφώνησα με τόσους 3 χρόνια.
Είμαι χαρούμενος που θα αναλάβει την εθνική μας ένας υπεράξιος προπονητής επιτέλους με όλη την σημασία της λέξης στο άξιος και στο προπονητής.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 17:26

Bono έγραψε:Για προδοσίες και πίκρες μόνο τα "Σαντόσκυλα" μιλάνε..


Me καλεσες ???? :D :D :D Αδερφε- και μιλω και γενικοτερα - ουτε υποκρισιες ουτε προδοσιες ουτε τιποτα .
Ο Σαντος ηρθε στον ΠΑΟΚ , τιμησε το συμβολαιο του , αφησε ενα εργο ( αλλοι θα το εκτιμησουν αλλοι οχι ) και εφυγε . Και απο εκει και περα και κουρασμενος μπορει να δηλωνει και στρεσαρισμενος και οτι θελεις .
Μας αφησε στα κρυα του λουτρου μεσουσης της περιοδου , ειδατε πουθενα συζητησεις με αλλες ομαδες ??? Το τι συζητησε με τον Ζαγορακη , ποτε , γιατι , που και τι ειπαν , αυτο μονο οι δυο τους το ξερουν . Και αν θελησουν ποτε ας το κοινοποιησουν.
Απο εκει και περα ως καταξιωμενος προπονητης και γνωστης της Ελληνικης ποδοσφαιρικης -και οχι μονο -πραγματικοτητας προσεληφθη απο την ΕΠΟ .
Ευχομαι να ευοδωθει η συμφωνια και η Εθνικη να ξεφυγει απο τα ορια του κλειστου κλαμπ που ηταν μεχρι τωρα . (Αλλωστε ο ανθρωπος εδω θα μενει και θα παρακολουθει και αλλους αγωνες περα απο το γαυρος -βαζελος 2 φορες τον χρονο)
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 23:48

Στο τραπέζι η νέα Εθνική...

Διάδοχος του Ρεχάγκελ ο Σάντος. Παραμένει τιμ μάνατζερ ο Φύσσας. Πρόσληψη Έλληνα βοηθού προπονητή και Πορτογάλου σκάουτερ. Στον αέρα οι υπόλοιπες θέσεις. Ποιοι διαφώνησαν και ποιοι στήριξαν τις προτάσεις Πιλάβιου στην «άτυπη σύσκεψη»...

Πριν την αναχώρηση της Εθνικής για την Αθήνα, στο Γιοχάνεσμπουργκ, πραγματοποιήθηκε μίνι σύσκεψη της ΕΠΟ με την παρουσία του προέδρου, Σοφοκλή Πιλάβιου και άλλων εφτά μελών του Δ.Σ. με θέμα τον διάδοχο του Ότο Ρεχάγκελ στον πάγκο της Εθνικής. Η πρόταση του προέδρου της ΕΠΟ ήταν ο διάδοχος του Ρεχάγκελ να είναι ο Πορτογάλος Φερνάντο Σάντος που στην χώρα μας έχει δουλέψει σε ΑΕΚ, Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ.

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του SoccerPlus, η πρόταση του Σοφοκλή Πιλάβιου προκάλεσε τις αντιδράσεις κάποιων από τα εφτά μέλη του Δ.Σ.. Μάλιστα ο αναπληρωτής πρόεδρος της ΕΠΟ, Βασίλης Χατζηαποστόλου φέρεται να αποχώρησε από το σημείο που γινόταν η συνάντηση. Αντίθετα υπήρξαν σύμβουλοι όπως ο εκτελεστικός γενικός γραμματέας Γιάννης Οικονομίδης που στήριξαν τις εισηγήσεις του προέδρου της ΕΠΟ για την επόμενη ημέρα στην Εθνική ομάδα.
Εκτός από την απόφαση να προσληφθεί ο Σάντος, αποφασίστηκαν:

1. Μα παραμείνει στην Εθνική σαν τιμ μάνατζερ ο Τάκης Φύσσας, ο οποίος μαζί με τους Καραγκούνη και Κατσουράνη ήταν από τους... οπαδούς του Πορτογάλου.

2. Να προσληφθεί Έλληνας βοηθός προπονητή του Σάντος

3. Να προσληφθεί Πορτογάλλος σκάουτερ

4. Να αλλάξουν -αυτό είναι το πιθανότερο - κάποια πρόσωπα του προηγούμενου προπονητικού τιμ καθώς θα έρθουν καινούρια πρόσωπα επιλογής ΕΠΟ και Σάντος.

Όλα αυτά βεβαίως θα επικυρωθούν στο Δ.Σ. που θα γίνει την επόμενη εβδομάδα.

Πηγή: www.soccerplus.gr

http://www.gazzetta.gr/football/nationa ... E%B1%CF%82
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό stephanos » Παρ 25 Ιουν 2010, 02:09

gash04 έγραψε:Πλέυ οφ
Δεν είναι καιρός για πειράματα με τον Κοντρέρας για δεξί μπακ.
(Τελικά το πείραμα πέτυχε διαψεύδοντας όλους τους προπονητές του φούντμπολ μάνατζερ και της κερκίδας θύρας 1 και περιχώρων).

Bono έγραψε:Κανείς δεν διαψεύστηκε γιατί κανείς δε μίλησε...και το πείραμα πέτυχε γιατί είχε το χρόνο του να το εφαρμόσει και όχι εν μέσω καλοκαιριού και προετοιμασίας


Παράξενη άποψη. Αν υπάρχει μία περίοδος, κατά την οποία, όχι απλώς επιτρέπεται, αλλά επιβάλλεται να δοκιμαστούν παίκτες και συστήματα, αυτή είναι η περίοδος της προετοιμασίας. Επί ένα τουλάχιστον μήνα, η ομάδα προπονείται και δίνει φιλικά ματς χωρίς βαθμολογικές σκοπιμότητες έτσι, ώστε να γίνουν όλες οι απαραίτητες δοκιμές. Η χρησιμοποίηση του Κοντρέρας ως δεξί μπακ είχε θετικά αποτελέσματα στα πλέι οφ, επειδή ο ποδοσφαιριστής είχε ξαναπαίξει τη θέση στην Εθνική του και στην προετοιμασία (όπου συνήθως λησμονούμε ότι τραυματίστηκε και έλειψε ουσιαστικά τρεις μήνες).

Σάντος: "Δεν έχω πρόταση από την ΕΠΟ"

Σε ραδιοφωνική του δήλωση ο Φερνάντο Σάντος τόνισε πως δεν έχει δεχθεί πρόταση από την ΕΠΟ για να αναλάβει την Εθνική Ελλάδας, παίρνοντας τη θέση του Όττο Ρεχάγκελ.
O Πορτογάλος τεχνικός ρωτήθηκε για το ενδεχόμενο ανάληψης της τεχνικής ηγεσίας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος και είπε: "Θα πρέπει πρώτα να με προσκαλέσει κάποιος επίσημα. Μέχρι στιγμής δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Κανείς δεν με έχει προσεγγίσει από την πλευρά της Εθνικής Ελλάδας. Δεν έχω δεχθεί καμία πρόταση από την ΕΠΟ. Αν μου γίνει κάποια πρόταση, θα τη μελετήσω σοβαρά".
Ο Σάντος έφυγε από τον ΠΑΟΚ με τη λήξη της εφετινής περιόδου και από τότε έχουν αναπτυχθεί σενάρια που τον θέλουν να διαδέχεται το Γερμανό στην τεχνική ηγεσία της Εθνικής ομάδας.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/278654.html
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 25 Ιουν 2010, 09:19

Την επιλογή του Φερνάντο Σάντος για το πάγκο της Εθνικής εξήγησε ο Σοφοκλής Πιλάβιος κατά τη διάρκεια άτυπης συνεδρίασης των μελών του Δ.Σ.της ΕΠΟ στη Νότιο Αφρική λίγο πριν η ομάδα αναχωρήσει για την Ελλάδα.



"Μίλησα με τον Φερνάντο Σάντος. Κάναμε μια συνολική κουβέντα και κατέληξα ότι έχει στο μυαλό του ένα σχεδιασμό που μπορεί να αποδώσει καρπούς. Θέλει να ασχοληθεί με όλες τις εθνικές ομάδες, από την Παίδων μέχρι την Ανδρών. Δηλαδή να ελέγχει όλο το οικοδόμημα. Θα είναι προπονητής στην ανδρική ομάδα, αλλά θα επιβλέπει και τις μικρότερες ηλικίες στο αγωνιστικό κομμάτι.

Είναι οργανωτικός άνθρωπος. Απ` όσο γνωρίζω, θέλει να είναι μόνιμος κάτοικος Ελλάδας. Γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα. Συν τοις άλλοις, είναι μία προσιτή λύση και από οικονομικής πλευράς" εξήγησε ο πρόεδρος της ΕΠΟ.

Κάποια από τα μέλη εμφανίστηκαν διστακτικά, με τον αναπληρωτή πρόεδρο, Βασίλη Χατζηαποστόλου να προτείνει την επανεξέταση του θέματος, αλλά στη συνέχεια επικρότησε την επιλογή του πορτογάλου, την οποία χαρακτήρισε την "καταλληλότερη επιλογή στην παρούσα φάση".

Πάντως, το θέμα της ανακοίνωσης του πορτογάλου ως νέου προπονητή της Εθνικής θεωρείται θέμα ημερών, καθώς οι δύο πλευρές φέρονται να έχουν συμφωνήσει ήδη προφορικά για διετές συμβόλαιο συνεργασίας.

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=67927
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες