Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ (γενικη συζητηση)

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 18 Ιουν 2010, 19:40

Mario Jardel έγραψε:Οχι φιλε μου δε χρειαζεται να μου πεις τιποτε, ετσι ρωτησα για να γραψω κι εγω κατι γιατι τον τελευταιο καιρο το μονο που γραφω ειναι μαθηματα!Ο ΠΑΟΚ πανω απο ολα...


Καλά κουράγια kid.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Mario Jardel » Παρ 18 Ιουν 2010, 20:17

Σε ευχαριστω αδερφε αλλα μη φανταστεις και πολυ kid!Πανεπιστημιο, οχι σχολειο...
Και για να μην ειναι ακυρο το ποστ θα πω ο,τι η εθνικη αν γινει πιο αξιοκρατικη ισως και να καταφερει περισσοτερα παο οτι μεχρι τωρα!Στηριζω εθνοσημο αλλα μου τη σπαει η βρωμια που υπαρχει...
Άβαταρ μέλους
Mario Jardel
 
Δημοσιεύσεις: 1288
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 13:15

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό niks » Παρ 18 Ιουν 2010, 20:19

η έλλειψη αξιοκρατίας μας κρατούσε-κρατάει μακριά
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό IKARIA_4 » Τετ 23 Ιουν 2010, 20:18

αντε ρε Σαντος , πηγαινε στην εθνικη να ξεστραβωθουν καποιοι!
παντως με καθε αφορμη δεν κρυβει οτι μεγαλη του καψουρα ειναι εθνικη Πορτογαλιας,λογικο αλλωστε.
η παρουσια του στην Εθνικη Ελλαδος παντως θα φερει κ μεγαλυτερη δικαιωσυνη πιστευω.
IKARIA_4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 17:21
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΙΟ ΠΕΛΑΓΟΣ

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 24 Ιουν 2010, 09:20

"Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόσκληση. Μέχρι στιγμής, ξαναλέω. Δεν μπορώ να πάω μόνος μου να χτυπήσω μια πόρτα. Βέβαια, γνωρίζω τι λέγεται στην Ελλάδα και με ενδιαφέρει. Υστερα από ένα διάστημα που ξεκουράστηκα και το είχα ανάγκη, είμαι ξανά έτοιμος να εργαστώ. Είχα προτάσεις και τις άφησα. Αν μου γίνει επίσημη πρόταση, τότε ασφαλώς θα τη σκεφθώ και θα εξετάσω τα πάντα»."

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&c ... id=4581392

λενε οτι το ψεμα εχει κοντα ποδια. ο σαντος το απεδειξε με την συμπεριφορα του.
ειχε 100% το δικαιωμα να φυγει και να διαλεξει το καλυτερο για τον εαυτο του. περιμενα ομως να το κανει με αξιοπρεπεια και μιλωντας την γλωσσα της αληθειας οπως πιστευω οτι εκανε οσο ηταν στον ΠΑΟΚ.

σαντος, δεν ειμαι εγω αχαριστος. εσυ εισαι ψευτης και χεστης. καλη συνεχεια στην καριερα σου.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 09:33

αλλο πραγμα η εθνικη που αν αναλαβει θα ασχολειται 1-2 φορες το μηνα και μπορει να ειναι και στην πατριδα του και αλλο πραγμα ο ΠΑΟΚ που ασχολειται καθε μερα 24 ωρες το 24ωρο...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 24 Ιουν 2010, 09:41

δεν αμφισβητω τα + του να δουλευεις για μια εθνικη.
καλητερα χρηματα, λιγοτερο αγχος, λιγοτερη δουλεια κτλ κτλ.

αμισβητω ομως το οτι θα ξεκουραστω και θα δω σε λιγους μηνες τι θα κανω.
πιστευω οτι ηταν κλεισμενος απο την επο πριν καν φυγει απο τον ΠΑΟΚ.

μαγκια του αλλα μην μας περναει και για ιθαγενεις
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 09:50

μπορει να ειχε συζητησει με την επο αλλα δεν μπορεις να μιλησεις ετσι και αλλιως οταν εχεις στην εθνικη ρεχαγκελ προπονητη και πας σε ενα παγκοσμιο κυπελλο...απλα μπορει να ειχαν πει αν δεν τα καταφερουμε εισαι η επιλογη μας για επομενος τεχνικος...τι να ελεγε δλδ περιμενω το μουντιαλ να φυγει ο ρεχαγκελ να αναλαβω??το οτι δεν μπορουσε αλλο την πιεση την πολλη δουλεια κλπ σε μια ομαδα ισχυουν μπορουσε καλλιστα μετα τον ΠΑΟΚ να κλεισει αλλου...

αλλωστε το ειχε δηλωσει οτι στοχος του ειναι να αναλαβει μια εθνικη ομαδα κυριως πορτογαλια ή ελλαδα...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 24 Ιουν 2010, 09:55

kos έγραψε:σαντος, δεν ειμαι εγω αχαριστος. εσυ εισαι ψευτης και χεστης. καλη συνεχεια στην καριερα σου.


Πολύ βαριές κουβέντες αδελφέ, που δεν τις αξίζει ο Σάντος. Θα παραμείνει στους κορυφαίους της ιστορίας μας και δεν πρέπει να αρχίσουμε πάλι σιγά-σιγά να αμαυρώνουμε την εικόνα του. Άλλο μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό και έχει τεράστια πίεση και άλλο μια εθνική ομάδα. Η μέρα με τη νύχτα είναι.
Απο εκεί και πέρα, γιατί να έχουμε την απαίτηση να μας έλεγε απο τότε τι θα κάνει; Μπορεί να υπήρχαν συζητήσεις, αλλά ίσως να μην υπήρχε κάτι τελικό, να περίμενε να δει ποση θα είναι η αμοιβή του, τι θα κάνει ο Όττο και τόσα άλλα. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Μπορεί να ήθελε να πάει στην πατρίδα του να δει κι εκεί τι παίζει, και τόσα άλλα.

Είναι μοναδικό το ταλέντο μας πάντως να ισοπεδώνουμε τα πάντα με το παραμικρό. Θάψαμε τον Φερνάντεζ, τον Κονσεϊσάο σε χρόνο dt επειδή είπαν πράγματα που δεν μας άρεσαν, αλλά ήταν στην τελική η γνώμη τους. Όποιος δεν μας χαιδεύει τ' αυτια με δηλώσεις του τύπου "ο υπέροχος λαός του ΠΑΟΚ", η ομάδα-μοντέλο, η μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας και άλλα τέτοια που τις περισσότερες φορές κρύβουν σκοπιμότητες, τον κάνουμε εχθρό μας. Δεν νομίζω ότι είναι σωστό αυτό.

Ο Σάντος - όχι για μένα, αλλά με βάση τα στοιχεία - θα παραμείνει στις λαμπρές σελίδες του ΠΑΟΚ μας, έστω και με τα λάθη, τις παραλείψεις του, τις εμμονές του. Μην αναζητούμε τέλειους ανθρώπους, δεν υπάρχουν....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 10:01

+1000
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 24 Ιουν 2010, 10:16

DimisK επι 3 χρονια μονο ξυλο δεν επαιξα με φιλους και αδερφους που εχουμε μαζι διαρκειας εδω και χρονια.
μη μου μιλας για ισοπεδωση.

ο σαντος εφυγε και καλα εκανε. μαγκια του. και οταν ερθει σαν ομοσπονδιακος στην τουμπα θα παρει το χειροκροτημα που του αξιζει για την δουλεια που εκανε στην ομαδα.

αλλο αυτο ομως και αλλο ο τροπος με τον οποιο επελεξε να παρουσιασει τους λογους που τον οδηγησαν να φυγει.

τα εχουμε ξαναπει.

τον απριλιο ζητησε 3 παικτες για να ανανεωσει και τον μαιο μας ειπε οτι ειχε αποφασισει να φυγει απο τον φεβρουαριο.
τελη τελη μαιου μας ειπε οτι φευγει γιατι θελει να ξεκουραστει και πριν περασει ενας μηνας, και πριν αρχισει η καν η προετοιμασια του ΠΑΟΚ, μας ειπε οτι γεμισε τις μπαταριες του και ειναι ετοιμος να δουλεψει ξανα.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 24 Ιουν 2010, 10:43

Aυτά που "μας είπε τότε" και "μας είπε μετά" είναι αυτά που υποτίθεται ότι έλεγε στους δημοσιογράφους, δεν μίλησε ποτέ τόσο συγκεκριμένα για τέτοια ζητήματα. Δεν μπορώ λοιπόν να του χρεώσω υποθέσεις και εκτιμήσεις δημοσιογράφων.
Από την άλλη, όταν εσύ αναζητείς δουλειά γιατί αυτή που έχεις δεν σε ικανοποιεί, όταν την βρεις και σου πουν ότι ξεκινάς από τον Σεπτέμβριο και τώρα είναι Ιούνιος τι θα κάνεις; Θα πεις στην παλιά σου δουλειά "ξέρετε τον Σεπτέμβριο θα φύγω και θα πάω εκεί" και θα περιμένεις να σε κρατήσουν; Την ίδια στιγμή θα σου πουν "άντε από τώρα αγοράκι μου και άδειασέ μας τη γωνιά αφού δεν γουστάρεις"...
Και μην πει κανείς ότι είναι άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Περί δουλειάς πρόκειται και στις δύο περιπτώσεις...
Ας βάλουμε λίγο τον εαυτό μας στη θέση του.

ΥΓ: Είναι σαφές ότι ουδεμία μομφή είναι τα παραπάνω για τον Kos. Δεν είναι επί προσωπικού το σχόλιο, αντίθετα, ο Kos μου έδωσε μια όμορφη πάσα για να αναφέρω τα παραπάνω...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 10:48

μα και τωρα να αναλαβει(εννοω να υπογραψει) αδερφια εθνικη νομιζω καλο σεπτεμβρη παμε για να πιασει ουσιαστικα δουλεια....
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 24 Ιουν 2010, 11:34

Νομιζω 10 Σεπτεμβριου ξεκινανε τα προκριματικα ...
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 24 Ιουν 2010, 12:48

Ουτε τον εδιωξε η μιρλα των ΠΑΟΚτσηδων, ουτε βαρεθηκε τους Ελληνες, ουτε σιχαθηκε το ελληνικο ποδοσφαιρο για την βρωμια του...

...Αποδειξη το οτι παει Εθνικη Ελλαδος (εκει να δεις γκρινια) :lol:

ΥΓ.
Ρε παιδια... Ο Σαντος με τον Ζαγορακη ειναι φιλοι, οπως λενε... Εσεις τι λέτε; Να τον "εψηνε" ο Ζαγορακης επι τοσο καιρο να παραμεινει ακομα 1 χρονο ( "καντο για μενα"- ισχυει αραγε αυτο;) και αυτος το έπαιζε κουρασμενος και φευγατος;

Μπα... Αν ειναι σωστος φιλος, του το ειχε πει ηδη οτι γουσταρει Εθνικη...(και παραλληλα δεν ειπαν την αληθεια στον κοσμο-γιατι μερικα πραγματα δεν λεγονται). Αλλιως ουτε σε επιπεδο φιλικο δεν σταθηκε σωστος, κατι που δεν νομιζω οτι ισχυει...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες