Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό berry » Δευτ 04 Σεπ 2017, 07:23

ντεσπε καλημερα δεν ειμαι στο φορουμ για να αντιπαρατιθομαι με κανεναν. απλα απανταω εσυ προφανως εννοεις τη διαφορα δυναμικοτητας κ αξιας των παιχτων.εγω μιλαω για το...ελληνικο ποδοσφαιρο. εχει μια διαφορα. επισης επειδη ασχολεισαι συμφωνα μ αυτα που διαβαζω απο σενα ετσι σε εχω καταλαβει, ψαξε λιγο την ιστορια και τους λογους που η εθνικη βελγιου ειναι σ αυτο το επιπεδο. πως εχει βγαλει τετοιους παιχταραδες, ασχετα εαν δεν μπορουν οικονομικα να τους κρατησουν οι συλλογοι του βελγιου.
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό berry » Δευτ 04 Σεπ 2017, 07:26

και συμπαθατε με αλλα ελληνικο ποδοσφαιρο δεν υπαρχει στον παγκοσμιο χαρτη.ειτε με την οποια εσθονια ειτε με το οποιο βελγιο...τσουκου τσουκου ενα σουτ ενα στημενο μια γιομα κ εναν...δωνη απ τα παλια. λες κ βλεπω τον πατερα του να τρεχει σαν το τρενο...
ποιες ειναι οι υποδομες της εθνικης; ποιο ειναι το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΥΛ ποδοσφαιρου; να το μαθω κ γω. προφανως το σχολιο μου δεν μενει σε μια εμφανιση και δε με το βελγιο που διαθετει μοναδες παγκοσμιας κλασης. αυτα. πιστευω να εγινα κατανοητος.
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 04 Σεπ 2017, 08:03

Άλλο να τονίζετε τα όποια αγωνιστικά και μη προβλήματα που έχει η εθνική και άλλο να πανηγυρίζετε όταν δεχόμαστε γκολ!

ΕΛΕΟΣ!

Τέτοια σχόλια στο μέλλον θα σβήνονται, όπως σβήστηκαν και τα χθεσινά!
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 04 Σεπ 2017, 09:10

Group H Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. Βέλγιο 22 (35-3)
2. Βοσνία/Ερζεγοβίνη 14 (19-8)
3. Ελλάδα 13 (11-5)
4. Κύπρος 10 (8-12)
5. Εσθονία 8 (6-17)
6. Γιβραλτάρ 0 (3-37)

Οι επόμενοι αγώνες:

7 Οκτωβρίου 2017
Κύπρος – Ελλάδα
Βοσνία/Ερζεγοβίνη – Βέλγιο
Γιβραλτάρ – Εσθονία

10 Οκτωβρίου 2017
Ελλάδα – Γιβραλτάρ
Βέλγιο – Κύπρος
Εσθονία – Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 04 Σεπ 2017, 10:38

Dinos_Liverpool έγραψε:Άλλο να τονίζετε τα όποια αγωνιστικά και μη προβλήματα που έχει η εθνική και άλλο να πανηγυρίζετε όταν δεχόμαστε γκολ!

ΕΛΕΟΣ!

Τέτοια σχόλια στο μέλλον θα σβήνονται, όπως σβήστηκαν και τα χθεσινά!


Συγγνώμη κύριε Ντίνο, δεν θα επαναληφθεί.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Δευτ 04 Σεπ 2017, 10:39

GiorgosAtha έγραψε:
paokpool έγραψε:3. Δεν έχουμε Έλληνες στον ΠΑΟΚ (καλώς ή κακώς).

Τι παραπάνω έχει ο Μπακασέτας από τον Πέλκα ή ακόμα και από τον Λημνιό -ακόμα και όταν αυτός έπαιζε στον Ατρόμητο-?
Μη λέμε ότι να 'ναι λοιπόν... το ότι δεν έχουμε πολλούς Έλληνες συμφωνώ αλλά 1-2 που έχουμε είναι καλύτεροι από κάποιους που παίζουν σε αυτή την αυτή την εθνική.
Δυστυχώς η εθνική αυτή έχει γίνει παραμάγαζο των μάνατζερ και του ΠΟΚ.


SOSA έγραψε:αυτος ο μπακασετας τι δουλεια εχει στην εθνικη ρε παιδια δεν κανει ο παιχτης οπως και ο μανταλος ειναι για σφαλιαρες τον ειδα με την εσθονια και με πονουσαν τα ματια τωρα αυτη εθνικη να μην εχει τους πελκα , λημνιο , κουλουρη , λαμπρου , χαριση και αλλη παιχτες γιατι ο προπονητης δεν παιρνει παιδια απο την εθνικη νεων οι ομαδες απο την Α και Β εθνικη πως κανουν αλλες χωρες αμα βλεπεις τον σκιμπε να πηγαινει σε δυο γηπεδα της αθηνας στον γαυρο και στον βαζελο


Με βάση τις τελευταίες κλήσεις στην Εθνική και σύμφωνα με τα στοιχεία του transfermarkt για τους εκπροσώπους των ποδοσφαιριστών, έχουμε ισοπαλία 7-7 μεταξύ Ευαγγελόπουλου-Κουτσολιάκου και με φοβερά ποσοστά «επιτυχίας» στις κλήσεις για τα πουλέν τους. Για του λόγου το αληθές και η παρακάτω λίστα που μάλλον βοηθάει να απαντηθούν οι τυχόν απορίες μας σχετικά με την Εθνική ομάδα. Τα ονόματα αναφέρονται για το κάθε γραφείο σε φθίνουσα σειρά ως προς την αξία του ποδοσφαιριστή στο tm. Σε παρένθεση αναφέρονται εν δυνάμει διεθνείς (που συμμετείχαν σε κλήσεις στο κοντινό παρελθόν) και σε {} ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ που αναφέρθηκε ότι θα μπορούσαν να κληθούν + Κων/νίδη και Χ"Ησαΐα (χαριστικά). Δίπλα στο όνομα του κάθε γραφείου αναφέρεται το άθροισμα των αξιών των Ελλήνων του γραφείου σε εκ. € για κάθε κατηγορία: ενεργοί, (εν δυνάμει), {ΠΑΟΚ}.

ACE/Ευαγγελόπουλος €: 39,75 {0,75}
Μανωλάς Μάνταλος Ταχτσίδης Σιώπης Κουρμπέλης Μπακασέτας Μανιάτης {Κωνσταντινίδης}

ROGON/Κουτσολιάκος €: 24,6 (3,5) {1,75}
Φορτούνης Κ.Παπαδόπουλος Σταφυλίδης (Χολέμπας) (Πέλκας) Βέλλιος Γιαννιώτας {Χαρίσης} Τζιόλης Διαμαντάκος {Κουλούρης}

Konstantinos Farras €: 28
Παπασταθόπουλος

Sports Action €: 12 {0,5}
Μήτρογλου {Χ"Ησαΐας}

Juzzt Football €: 8
Σάμαρης

FAIR Football Agency €: 5 {0,8}
Ρέτσος {Λημνιός}

Sports Connection €: 1,25 (4,05)
(Μ.Οικονόμου) (Χριστοδουλόπουλος) Τ.Δώνης (Ανδρούτσος) (Μανθάτης)

Feel Soccer €: 3
Καπίνο

Proeleven Gestão €: 2,5
Ζέκα

Soccer Agency €: 1,75
Τζαβέλλας

George Kazianis €: 0,8
Τοροσίδης

Familienangehöriger €: 0,8
Μπουχαλάκης

Unknown/No Agent €: 5,75 (1,5) {0,5}
Καρνέζης Λυκογιάννης (Κονέ) {Λάμπρου}
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό nothu » Δευτ 04 Σεπ 2017, 11:46

Πρεπει η εθνικη να φυγει απο κεινο το αρρωστο γηπεδο. Χθες φωναζαν στο ζεσταμα μιραλας μιραλας τα ζωα.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 04 Σεπ 2017, 12:11

john4serres έγραψε:
Dinos_Liverpool έγραψε:Άλλο να τονίζετε τα όποια αγωνιστικά και μη προβλήματα που έχει η εθνική και άλλο να πανηγυρίζετε όταν δεχόμαστε γκολ!

ΕΛΕΟΣ!

Τέτοια σχόλια στο μέλλον θα σβήνονται, όπως σβήστηκαν και τα χθεσινά!


Συγγνώμη κύριε Ντίνο, δεν θα επαναληφθεί.


Κύριο να πεις τον Αποστόλη!

Εμένα "μπάρμπα", όπως ο μπαταχτσής ο Κορίνθιος που με χρωστάει ακόμα μία σοκοφρέτα. Δεν θυμάμαι από που, αλλά, πάντως, μου τη χρωστάει!
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 04 Σεπ 2017, 18:25

Κι εσύ μου χρωστάς καφέ!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Δευτ 04 Σεπ 2017, 18:46

Dinos_Liverpool έγραψε:Άλλο να τονίζετε τα όποια αγωνιστικά και μη προβλήματα που έχει η εθνική και άλλο να πανηγυρίζετε όταν δεχόμαστε γκολ!
ΕΛΕΟΣ!
Τέτοια σχόλια στο μέλλον θα σβήνονται, όπως σβήστηκαν και τα χθεσινά!


Dinos με ενοχλεί ο απόλυτος τρόπος που αντιμετωπίζεις το θέμα
Θα μπορούσες να ζητήσεις (δικαίως), να διατελούμε με ευπρέπεια, όταν παίρνουμε το μέρος των αντιπάλων της "εθνικής Ελλάδος" και όταν εκφραζόμαστε για τα γκολ των αντιπάλων της, κάτι που ισχύει ούτως ή άλλως, για τα σχόλια όλης της θεματολογίας του φόρουμ.
Το να υποστηρίζουμε την αντίπαλη ομάδα της "εθνικής Ελλάδος" είναι αναφέραιτο δικαίωμα, όλων εξ ημών που αισθανόμαστε έτσι. Ποδοσφαιρικά πάντα και αυστηρά αγωνιστικά, χωρίς άλλες προεκτάσεις.
Εκτός κι αν το συγκεριμένο θρεντ, είναι μόνον των οπαδών και φίλων της "εθνικής Ελλάδος", οπότε οι υπόλοιποι... "ξου" !!!
Τότε ΝΑΙ, σωστά τα λες
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 04 Σεπ 2017, 19:11

Δεν απαντώ, διότι με έχεις αποστομώσει, υποστηρικτή των αντιπάλων της εθνικής.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό nothu » Δευτ 04 Σεπ 2017, 19:42

Αλλο να μην υποστηριζεις την εθνικη, και αλλο να υποστηριζεις τους αντιπαλους της εθνικης. Δε μπορω να βρω κανεναν λογο να κανει καποιος το δευτερο.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 04 Σεπ 2017, 19:53

Όποιος θέλει να υποστηρίξει άλλες ομάδες, πέρα του ΠΑΟΚ ή της Εθνική μας (στο εν λόγο τόπικ), μπορεί εύκολα να γραφτεί σε άλλα site που να υπάγονται στα θέλω του. Το να βλέπουμε όμως εδώ στο τόπικ της Εθνικής να πανηγυρίζουν για γκολ που τρώει η ομάδα μας ... ε ναι, μου ανάβουν και μένα τα λαμπάκια!
(ΜΗΝ αρχίσουμε κουβέντα για την κατάντια της Εθνικής και κτλ, αυτά είναι γνωστά. Μιλάω καθαρά για την Εθνική μας ομάδα, για το εθνόσημο)
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Δευτ 04 Σεπ 2017, 20:23

Μη δίνουμε άλλη διάσταση, στη διαφωνία μας, πέραν της ποδοσφαιρικής.
Η διαφωνία μας, είναι καθαρά ποδοσφαιρική.

hasio_john έγραψε:Όποιος θέλει να υποστηρίξει άλλες ομάδες, πέρα του ΠΑΟΚ ή της Εθνική μας (στο εν λόγο τόπικ), μπορεί εύκολα να γραφτεί σε άλλα site που να υπάγονται στα θέλω του. Το να βλέπουμε όμως εδώ στο τόπικ της Εθνικής να πανηγυρίζουν για γκολ που τρώει η ομάδα μας ... ε ναι, μου ανάβουν και μένα τα λαμπάκια!
(ΜΗΝ αρχίσουμε κουβέντα για την κατάντια της Εθνικής και κτλ, αυτά είναι γνωστά. Μιλάω καθαρά για την Εθνική μας ομάδα, για το εθνόσημο)


hasio_john (και λοιποί) στη διάσταση του εθνόσημου, δεν αναφέρθηκε κανένας.
Δεν υποστηρίζουμε τη συγκεκριμένη ομάδα (όσοι άλλοι όπως εγώ), ποδοσφαιρικά πάντα και αυστηρά αγωνιστικά. Το διευκρίνησα και το ξεκαθάρισα.

Dinos_Liverpool έγραψε:... υποστηρικτή των αντιπάλων της εθνικής.

Dinos_Liverpool, [b]αυτό μου έλειπε, να μην υποστηρίξω ως ομάδα, την εθνική Βραζιλίας 8-)
Γούστα είναι αυτά

Κατά τα άλλα, μπορεί να διαφωνούμε σε επίπεδο "εθνικών" ομάδων (ποδοσφαιρικά πάντα και αυστηρά αγωνιστικά, το επαναλαμβάνω), μας ενώνει όμως ο ΠΑΟΚ. Κι εδώ είναι το μόνο που δεν έχει προϋποθέσεις, συζητήσεις και διευκρινήσεις. ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΑ.
Αυτό μας έλειπε...
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Rizla » Δευτ 04 Σεπ 2017, 21:19

Πάλι μείναμε με την τσαπου στο χερι σε εναν σχετικα ευκολο ομιλο.
Ιβαν ταξε κανα πριμ στους Βελγους γιατι δεν μας βλέπω καλά...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες