Εθνική Ελλάδος- Σας πορώνει ή σας αφήνει αδιάφορους??

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Δημοσίευσηαπό Biv » Τρί 10 Ιουν 2008, 18:03

DimisK έγραψε:Προσωπικά τους φίλους που λένε ότι η Εθνική ομάδα τους αφήνει αδιάφορους ή δεν ασχολούνται ή ακόμα, τη συχαίνονται, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ!΄Δεν είναι δυνατόν να είσαι Έλληνας και η Εθνική να σε αφήνει αδιάφορο! Δηλαδή εκείνος που η Εθνική δεν τον ενδιαφέρει, το 2004 που το πήραμε δεν πανήγύρισε; Δεν χάρηκε; Αν χάρηκε έστω και λίγο...ένιωσε ένα συναίσθημα, οπότε αυτά που λέει τώρα είναι απλά για λόγους εντυπωσιασμού! Για μαγκιά ρε παιδί μου, πως να το πω...
Ακόμα και σε αυτό το θέμα, θέλουμε να επιδείξουμε τη μαγκιά μας! Λες και είναι μαγκιά να μην αισθάνεσαι Έλληνας! Γι' αυτό φτάσαμε κάποιοι να νομίζουν ότι η Μακεδονία είναι...ξένη χώρα!
Προσέξτε. άλλο το δεν ασχολούμε με το ποδόσφαιρο και την εθνική και άλλο δεν με ενδιαφέρει η εθνική και είμαι μόνο ΠΑΟΚ! Ε λοιπόν, ΟΎΤΕ ΠΑΟΚ είσαι! Γιατί ΠΑΟΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ! ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΛΛΑΔΑ! ΚΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΟΚ! ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ...
:?:


Να το πιστεψεις αδερφε! Υπαρχουν παρα πολλοι(μεσα σε αυτους και εγω) που δεν ασχολουνται καθολου με την Εθνικη ομαδα...
Ουτε το 2004 συγκινηθηκα ουτε στα ευρωπαικα του μπασκετ..
ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΑΓΚΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΑΔΕΡΦΕ!
ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΦΑΣΗ.. ΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΕΛΟ ΤΟΥΣ..

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΑΝΙΕ :lol:

Μονη πατριδα μας η γη
Σημαια μας ο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Biv
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 02:56
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Platon » Τετ 11 Ιουν 2008, 01:09

Συμφωνώ με τον Kiro απόλυτα... Και στις πικρες και στις χαρες Ελλάδα και πάλι Ελλάδα...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 11 Ιουν 2008, 08:09

Ποτε δεν εβαλα την εθνικη πανω απο τον ΠΑΟΚ και ουτε θα το κανω.

γιατι??

Γιατι η ελλαδα ειναι η χωρα που μας τρωει...τρψει τα παιδια της ακριβια στο τερμα και παει και αλο ανεργια παντου λαμογια.
Μια εθνικη ομαδα που αποτελητε απο παιχτες μονο αθηναικων ομαδων εδω και χρονια.Με ελαχιστες εξερεσεις.
Τους εφχαριστω για τις χαρες και τις λειπες αλλα μεχρι εκει....
Δεν θα κατσω να σκασω και για κατι που απο μερα σε μερα με κανει να το μισω ενω το αγαπω τοσο πολυ.



ΠΣ σαν χωρα εχουμε τα παντα αν τα εκμεταλεφτουμε θα γινουμε η πιο πλουσια χωρα στον κοσμο και με ανθρωπους χαρουμενους που να αγαπανε και τους πολιτικους.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 11 Ιουν 2008, 11:20

Συμφωνω εδω παιζουν κατι βιντρες στην εθνικη δηλαδη ελεος.
Υπαρχουν πολυ καλοιτεροι και στις ομαδες τις αλες.

Αλλα το χαρτακι της 18αδας πευτει και εκει αποτι φενετε.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Τετ 11 Ιουν 2008, 12:33

Manolis4 έγραψε:..αλλά η εθνική ομάδα είναι η ομάδα που εκπροσωπεί την χώρα μας με όλα τα προβλήματα που αυτή έχει και προκαλεί στις ζωές μας..και ο ΠΑΟΚ αυτή την χώρα εκπροσωπεί όταν παίζει στο εξωτερικό,και αυτή κάνει υπερήφανη..ο ΠΑΟΚ είναι ελληνικός σύλλογος και τιμά ιστορικά την εθνική ομάδα..


Θέλεις να με πείς ότι όταν ο gay παίζει στο εξωτερικό και "εκπροσωπεί" την Χώρα μας τον υποστηρίζεις ???
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Τετ 11 Ιουν 2008, 12:51

Εγώ πάλι τρελαίνομαι από την χαρά μου όταν χάνει και πίστεψε με ούτε είμαι περισσότερο ΠΑΟΚτσού από τον καθέναν σας αλλά ούτε και κομπλεξική.

Αυτή την ομάδα απλά την μισώ όπου και να παίζει.-
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό gcool1 » Τετ 11 Ιουν 2008, 12:53

Πραγματικα η εθνικη ελλαδος με αφηνει παγερα αδιαφορο τη στιγμη που η ΠΑΟΚΑΡΑ μας βρισκεται σε τοσο κομβικο σημειο για την ιστορια της.Το ροστερ της επομενης χρονιας εχει τεραστια κενα και δυστυχως δε βλεπω την εγρηγορση και την επαγρυπνηση που θα περιμενα.Ανακοινωθηκε ενας παικτης ο οποιος δεν αποκτηθηκε ακομα βλ. ζεραρδ μονο και μονο για να χρυσωθει το χαπι της αποκτησης Αναστασακου.Κλεισμενες δουλειες οπως αυτες με πορτο και διεθνη αμυντικο δεν προχωρανε οπως περιμεναμε και η μιση διοικηση ειναι στην Αυστρια για το EURO.Και η προετοιμασια ξεκιναει σε 10-15 μερες.Θα μπορεσουν να καλυφθουν ολα τα κενα 6-7 βασικοι η θα εχει ετοιμη δικαιολογια ο Σαντος το Σεπτεμβριο οτι δεν ειχε ολη την ομαδα απο την εναρξη της προετοιμασιας?Οποτε ποια Ελλαδα ρε παιδια και ποιο EURO?
gcool1
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 17 Απρ 2008, 19:53

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Τετ 11 Ιουν 2008, 13:21

Αδελφέ Manolis4,

και εγώ υποστηρίζω την Εθνική της Χώρας μου, αν και πολλές φορές δεν καταλαβαίνω την λογική της επιλογής κάποιων διεθνών παικτών.

ΠΑΟΚ και ΕΛΛΑΔΑ πάνε μαζί όπως πολύ σωστά λές.

ΠΑΟΚ και Εθνική Ελλάδος ίσως δεν συμβαδίζουν απόλυτα.

Δεν ξέρω... είναι λεπτές οι "συνοριακές γραμμές"!
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 11 Ιουν 2008, 16:54

Μπορεί να μην τον υποστηρίζω αλλά δεν τρελαίνομαι και από την χαρά μου όταν χάσει και ας με πείτε λιγότερο ΠΑΟΚτσή...



Οχι φιλε δεν θα σου πει κανεις οτι εισαι λιγοτερο ΠΑΟΚτσις.
Ειπες την γνωμη σου ανοιχτα και καλα εκανες.

Αυτο που κανουν μερικοι οτι ειναι περισοτερο παοκτσιδες και πλακονοντε στο γηπεδο πρεπει να τελιοσει.
Υποστιριζεις ΠΑΟΚ εισαι ΠΑΟΚ τελος ουτε λιγο ουτε πολυ.

Αλοστε δεν γινετε να εχουμε ολοι την ιδια νοοτροπια και σκεψη.

Εγω προσοπικα μισω γαυρους και γενικα οπια ελληνικη ομαδα παιζει στο εξωτερικο χερομαι οταν χανει θελω μονο ο ΠΑΟΚ να κερδιζει και να γουσταρω.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 03 Σεπ 2008, 20:03

Τη φταιει αυτος για τους παιχτες που του φορτονουν ρε συ.......
Ολοι βισματομενοι ειναι πλακα κανουμε......χαριστεας και παιζει ακομη εθνικη τα μιαλα μου πονανε οταν τον βλεπω....ελεος.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό doxatianos » Τετ 03 Σεπ 2008, 20:13

Πλήρη αδιαφορία από μένα... :P
Άβαταρ μέλους
doxatianos
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 03:00
Τοποθεσία: ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ

Δημοσίευσηαπό bloodlessz » Τετ 03 Σεπ 2008, 20:15

Falegkos έγραψε:Τη φταιει αυτος για τους παιχτες που του φορτονουν ρε συ.......
Ολοι βισματομενοι ειναι πλακα κανουμε......χαριστεας και παιζει ακομη εθνικη τα μιαλα μου πονανε οταν τον βλεπω....ελεος.



+1
Άβαταρ μέλους
bloodlessz
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 08:49
Τοποθεσία: Krokos Kozanis

Δημοσίευσηαπό ΚΥΦΩΝ » Τετ 03 Σεπ 2008, 23:58

αδερφια η ΕΛΛΑΔΑ μας παιζει.μην το ξεχναμε.οτι και να γινεται μας εκπροσωπει εκτος Ελλαδος.και μην ξενχαμε οτι ο Οττο μας εκανε ενα τεραστιο δωρο το 2004 που οποιος πει οτι δεν το γουσταρε λεει ψεματα.συμφωνω οτι γινονται καποια πραγματα που δεν μας ταιριαζουν καθολου αλλα δεν φταιει ουτε η φανελα ουτε το εθνοσημο.στο κατω κατω τον ελληνικο εθνικο υμνο λενε και οχι του ολυμπιακου ουτε του παο ουτε της αεκ και ουτε του ΠΑΟΚ.και η πατριδα μας χρειαζεται αδερφια.μην αδιαφορουμε γιαυτην.
Άβαταρ μέλους
ΚΥΦΩΝ
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιούλ 2008, 18:20
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Πέμ 04 Σεπ 2008, 00:11

Δηλαδη ειναι τυχαίο που οσοι παιζουν ειναι απο πανω????
Οταν παίζουν επίσημους αγωνες τα τσεπονει η ομαδα ......σε πιον θα τα δωσει η ΕΠΟ???στον Ζαγορ????οχι βέβαια στον θειο κατω και στον ντεμι κτλ κτλ.

Ζουμε σε εποχές........αστα να πανε.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό ΚΥΦΩΝ » Πέμ 04 Σεπ 2008, 00:20

Μην το βλεπετε ετσι ρε παιδια.ειναι λαθος.αλλο το οικονομικο που συμφωνω μαζι σου αδερφε falegko και αλλη η ιστορια και η φανελα.μην τα μπερδευεις.
Άβαταρ μέλους
ΚΥΦΩΝ
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιούλ 2008, 18:20
Τοποθεσία: Αθηνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες