Εθνική Ελλάδος- Σας πορώνει ή σας αφήνει αδιάφορους??

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Εθνική Ελλάδος- Σας πορώνει ή σας αφήνει αδιάφορους??

Δημοσίευσηαπό iversen » Παρ 30 Μάιος 2008, 17:49

Με την ευκαιρία της συμμέτοχης της Εθνικής στο Euro 2008 θα ήθελα τη γνώμη σας. Πολλά άτομα που έχουμε συζήτησει το θέμα δεν υποστηρίζουν την Εθνική σαν αντίδραση λόγω των ατόμων που την στελεχώνουν που είναι συντριπτικα από τις ομάδες του ποκ.
Πρέπει να ξεχωρίζουμε τις συλλογικές μας προτιμήσεις από την Εθνική ή να την βλέπουμε σαν μέσο αντίδρασης για τις αδικίες του ελληνικού ποδοσφαίρου?
Άβαταρ μέλους
iversen
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2007, 13:08

Δημοσίευσηαπό steliospaoknikaia » Παρ 30 Μάιος 2008, 18:03

Εμένα αυτό που με ξενερώνει είναι πιο πολύ οι "οπαδοί" της εθνικής και σαν αντίδραση δεν την πολύυποστηρίζω, βέβαια για να μην λέω και μαλακίες, σαφώς και χάρηκα με το Euro 2004..μην λέμε και ότι θέλουμε...
Αλλά γενικότερα δεν πολύ γουστάρω..
Άβαταρ μέλους
steliospaoknikaia
 
Δημοσιεύσεις: 599
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 15:57

Δημοσίευσηαπό DAMANAKIS » Παρ 30 Μάιος 2008, 18:51

ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΤΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ,ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΕΙΑΣΟΥ!ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΝΙΟΝΙΟΣ,Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟ 2004!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ!
DAMANAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 18:41
Τοποθεσία: alexandria

Δημοσίευσηαπό Biv » Παρ 30 Μάιος 2008, 19:22

steliospaoknikaia έγραψε:Εμένα αυτό που με ξενερώνει είναι πιο πολύ οι "οπαδοί" της εθνικής και σαν αντίδραση δεν την πολύυποστηρίζω, βέβαια για να μην λέω και μαλακίες, σαφώς και χάρηκα με το Euro 2004..μην λέμε και ότι θέλουμε...
Αλλά γενικότερα δεν πολύ γουστάρω..



Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου αδερφε.

Οι οπαδοι και καλα της εθνικης πριν το euro που ηταν χαμενοι????
Παιζαμε μπροστα σε 1000 και 2000 ατομα(ποιος ξεχναει ενα φιλικο με αλβανια στο οακα που ειχε πιο πολλους αλβανους μεσα..) και ξαφνικα ολοι γιναμε Ελλαδαρα και δεν συμμαζευεται..
Με αφηνει παντελως αδιαφορο το θεμα της εθνικης και το πως θα τα παει στο προσεχες euro...
Άβαταρ μέλους
Biv
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 02:56
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό nektar56 » Παρ 30 Μάιος 2008, 19:27

ΜΟΝΟ Η ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΕ ΠΟΡΩΝΕΙ ΟΥΔΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.
Άβαταρ μέλους
nektar56
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 14:46
Τοποθεσία: KOZANH

SATO FOR EVER!!!!

Δημοσίευσηαπό mavros_4_katerinh » Παρ 30 Μάιος 2008, 19:28

sumfwnw apolytws dike moy!!!!
MONO PAOK RE!!!!
ola ta alla einai malakies!
mavros_4_katerinh
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 18:44
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙÎ

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Παρ 30 Μάιος 2008, 20:20

entaxei, pios de thelei na kerdisei i ellada makari na paei kala alla ego prosopika mono paok.. ase pou sixainomai tous akrodexious pou kanoun geloiothtes otan paizei i ellada.
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Δημοσίευσηαπό free_billi » Παρ 30 Μάιος 2008, 20:21

Ποια εθνικη Ελλαδος και παπαδες με λετε ρε μαγες..
Εθνικη αθηνων με Γερμανο προπονητη ειμαστε........
εγω γουσταρω κ υποστηριζω ΙΤΑΛΙΑ οταν ο κυριος
ΡΕΧΑΓΚΕΛ μαθει να κανει διαολογο στα Ελληνικα κ
αρχιζει κ χρησιμοοιει παικτες οχι μονο απο τον Παοκ
αλλα απο ολες τις ομαδες τοτε θα αλλαξω μυαλο.....
:?
ΠΑΟΚ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ
Άβαταρ μέλους
free_billi
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 03:32
Τοποθεσία: UK

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Παρ 30 Μάιος 2008, 21:44

Υποστηριζω την Εθνικη Ελλαδος αλλα ειναι τοσο μεγαλη η τρελα μου για τον ΠΑΟΚ που δε μπορω καν να τα συγκρινω. Η εθνικη ηταν μια ζωη στην αφανεια οποτε ειχα παντοτε μια συμπαθεια και ασχολιομουν με αλλες χωρες (Γερμανια και Αγγλια). Τα τελευταια χρονια εχει δωσει χαρες. Παντως σαν Ελληνας νιωθω περηφανος οταν κερδιζει η Ελλαδα κ ειδικα με το προ τετραετιας θαυμα που εγινε. Οσο για τα ατομα που δεν υποστηριζουν την εθνικη επειδη εχει παιχτες του ποκ μονο, μαλλον δεν εχουν δικιο. Για την τωρινη εθνικη δυστυχως δεν αξιζει κανενας απολυτως απο την ομαδα μας να παιζει εκει. Οσο για παλιοτερα, αν οι αμαρτωλες διοικησεις που ειχαμε δεν ξεπουλουσαν ενα ενα τα ταλεντα μας τοτε θα ειχαμε κατα καιρους και δικα μας ατομα εκει μεσα. Τωρα αν οντως υπαρχει σχεδιο, να προβαλλονται οι παικτες του ποκ μεσω της εθνικης τι να πω... Στο ποδοσφαιρο υπαρχει τετοια διαφθορα, που δε πρεπει να αποκλειουμε τπτ. Καλη επιτυχια λοιπον στην Ελλαδαρα μας.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Δημοσίευσηαπό bebys » Παρ 30 Μάιος 2008, 22:01

fortsa italia reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bebys
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 13:42

Δημοσίευσηαπό IKARIA_G4 » Παρ 30 Μάιος 2008, 22:11

H ELLAS EINAI H MHTERA MAS.APO AYTH ZOUME,APO PAYTH PROXWRAME,APO AYTH YPARXOUME SAN ETHNOS,SAN TAYTOTHTA.
AS MHN KSEXNAME THN MHTERA MAS,ME TA OPOIA STRAVA H' KALA THS..
H ELLADA MAS,EINAI SAN TON PAOK...MONO LIGO KAIRO KSAPWSTAINEI,KAI KSANA PROS TH DOKSA TRAVA!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
IKARIA_G4
 
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Σάβ 19 Απρ 2008, 00:09
Τοποθεσία: ΙΚΑΡΙΑ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Παρ 30 Μάιος 2008, 22:44

Δν τρελενομαι κιολας με τν εθνικη,την πρωτη φορα που ακουσα την εθνικη ελλαδος ειναι οταν παιζαμε προκριματικα πριν την μεγαλη επιτυχια του 2004.Και πως να την συμπαθω ρε μαγκες και να ειμαι φιλος ή οπαδος ή οτιδηποτε οταν παιζει μονο και μονο στην ΑΘΗΝΑ.Μονο απο την τηλεοραση τι να κατσω να ασχοληθω???Και μην μου πειτε για κατι φιλικα οτι ναναι.Αν θελετε οπαδους μπορειτε να ερθετε και στην θεσσαλονικη για να κανετε οπαδους σε ολη την Ελλαδα.Και οχι να ερθετε για 1 φιλικο ή 2.Γινεται να γινουν ολα τα προκριματικα του επομενου euro στην θεσσαλονικη???? 8)
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 30 Μάιος 2008, 23:13

Ας με πείτε, πόσοι από εσάς δε χάρηκαν και δεν κατέβηκαν να πανηγυρίσουν το τρόπαιο το 2004. Εγώ είμαι φίλος της Εθνικής, αλλά εάν με λέγατε τι θα διάλεγα μεταξύ ΠΑΟΚ και Εθνικής, θα σας απαντούσα..

Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 30 Μάιος 2008, 23:41

Γιατί ρε παιδιά πρέπει να συγκρίνουμε τον ΠΑΟΚ με την Εθνική;
Άλλοτοναάλλοτάλλο .. Μην τρελένεστε χαμηλά η μπάλα!! Μισώντας την Εθνική, δεν βοηθάμε τον ΠΑΟΚ μας.
Παλαιότερα, που υπήρχαν κλίκες βαζελόγαυρων και πολλές πουστιές, πιστεύω ότι την είχαμε πιο πολύ γραμμένη την Εθνική. Τώρα, ο Ρεχάγκελ εκτός από τα κολλήματα που τρώει με συγκεκριμένους παίχτες, δεν πιστεύω ότι δέχεται συγκεκριμένη γραμμή για το τι 23δα θα πάρει στο Euro και γενικά τι παίχτες θα χρησιμοποιεί. Έχει κολλήματα ναι, αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι δικά του και ουδεμία σχέση έχουν με τις ομάδες που οι παίχτες αγωνίζονται. Μόνο και μόνο που κάλεσε Μελίσση-Λάζαρο σε μία τραγική χρονιά του ΠΑΟΚ, αυτό μου λέει πολλά!

Προσωπικά θα έβλεπα όλο το Euro, είτε έπαιζε η Ελλάδα είτε όχι. Αλλά δε θα μπω στη διαδικασία να μιζεριάσω και δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να γουστάρω να χάσει η Ελλάδα, μόνο και μόνο επειδή σαν Παοκτσής αισθάνομαι αδικημένος συνολικά. Καλοκαίρι είναι .. δείτε τα ματσάκια και απολαύστε τους αγώνες .. πιείτε τις μπύρες σας και περάστε ωραία με τους φίλους σας. Μην το φιλοσοφείτε πολύ και είμαι σίγουρος ότι αν καθήσετε τελείως ουδέτεροι μπροστά στην τηλεόραση με σκοπό να γουστάρετε μπάλα γενικά, θα σας βγει αυθόρμητα να υποστηρίξετε την Ελλάδα!

Βέβαια, να πω ότι τίτλος του ΠΑΟΚ δεν συγκρίνεται με οτιδήποτε στον κόσμο ..
Αλλά το Euro 2004 (για μένα τουλάχιστον) ήταν ένα απρόσμενο - απίθανο - ανεξήγητο - γαμάτο ποδοσφαιρικό γεγονός!
Και φυσικά σε καμία περίπτωση, δεν θα αισθανθώ τύψεις, επειδή τόλμησα να χαρώ με την κατάκτηση του Euro, ούτε θα αισθανθώ λιγότερο Παοκτσής ή ότι πρόδωσα τον ΠΑΟΚ. Ήταν ένας υπέροχος μήνας και χαίρομαι που με αξίωσε ο Θεός να ζήσω κάτι τέτοιο!
Δεν γίνεται να συγκρίνω ούτε το Κύπελλο στη Φιλαδέλφεια, ούτε στην Τούμπα με το Euro 2004 .. είναι ποδόσφαιρο ναι, αλλά για μένα είναι σα τη μέρα με τη νύχτα, σαν το αλμυρό με το γλυκό .. δεν υπάρχει σημείο αναφοράς μεταξύ τους ώστε να υπάρξει σύγκριση!

Υγ: Φυσικά να πω ότι δεν δηλώνω οπαδός της Εθνικής μας .. Και τους τύπους που ούτε ξέραν αν η μπάλα είναι τετράγωνη και μετά το Euro 2004 το παίζουν οπαδοί της Εθνικής και παντογνώστε και ιστορία και ξέρω γω .. τους γράφω στ @@ μου!

Παοκάρα ως το τέλος!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Dante » Σάβ 31 Μάιος 2008, 01:00

Ρε παιδιά γουστάρουμε Π.Α.Ο.Κ. γουστάρουμε και εθνική! Κακό είναι? Δεν κατάλαβα γιατί αυτά τα δύο πρέπει να είναι ασύνδετα. Όταν βλέπουμε και υποστηρίζουμε δεν σημαίνει ότι η εθνική μας πορώνει σε σημείο που να γινόμαστε εθνικιστές!
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Επόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Τρόμος και 4 επισκέπτες