Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 04 Μαρ 2014, 23:33

δηλαδη πια ειναι τα χαρακτηριστικα που κανουν ενα κειμενο συνωμοσιολογικο?
και ποιος ειναι αυτος που μπορει να χαρακτηρισει το κειμενο μου συνωμοσιολογικο?
επειδη ειμαι και λιγο χαζουλης μπερδευτικα

για να το θεω και σε μια πιο ουσιωδη βαση για να μην μιλαμε στον αερα.
αν πω για παραδειγμα οτι το ντορτι στο γιαννενο στο κυπελο επι σαντος ηταν αποτελεσμα μιας μορφης πιεσης των ποδοσφαιριστων προς την διοικηση λογο των οφειλων,πλαθω θεωριες συνωμοσιας?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 04 Μαρ 2014, 23:39

joshua έγραψε:
obanebane έγραψε:
Asimos έγραψε:Το τάιμ λάιν δεν κολλάει, ειδικά οι μεταγραφές χειμώνα εκτός κι αν χρεώνονται στον Στέφενς μόνο οι δανεικοί που θα χαιρετίσουν.

Αλήθεια, με Φερνάντο η πιτσιρικαρία τι θα απογίνει; Κουλούρης, Κάτσε, Κίτσιου, Πόζογλου, Πέλκας και Πόποβιτς;

Οι Μαντούρο, Μάρτενς;

Ιτανζ; Χακόμπο;



Και εγω ετσι πιστευα το ειχα γραψει κιολας οτι οι μεταγραφες ιανουαριου δειχνουν στηριξη στον Ολλανδο ελα ομως που δεν.
Αν το καλοσκεφτεις ομως (το εγραψες κιολας) αυτοι που εχουν συμβολαιο και ειναι επιλογες Στεφενς ειναι μολις δυο ο Βελγος και ο Ολλανδος.


Αυτες οι 2 ομως μεταγραφες ηταν οι μονες πλην γκσπουρνιγκ με βαθος 2,5 ετων και κοστος που θα φτασει συνολικα τα 6 μυρια σχεδον.Ε δεν τα λες και λιγα για καποιον που δεν στηριζεις.



Αφου τον στηριζαν γιατι τον εδιωξαν? μηπως επειδη αποκλειστηκε απο την μπενφικα οπως εγραψε και ο πλοηγος?
Αν ναι εδω γελαμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 04 Μαρ 2014, 23:50

Εμενε δεν εμενε ο Χουμπ το καλοκαίρι ΠΑΛΙ θα επρεπε να αλλάξει η μισή ομάδα μιας και φεύγουν (το πιθανότερο) οι Στοχ,Νατχο,Νινης,Ολισε,Ινσα και Λινο ,Βουκιτς Κατσουρ ειναι για σύνταξη.Εαν ήσασταν προπονητες και σας ελεγαν για 3ετές πλάνο κλπ κλπ τι θα σκεφτόσασταν?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Τρί 04 Μαρ 2014, 23:50

desperando έγραψε:δηλαδη πια ειναι τα χαρακτηριστικα που κανουν ενα κειμενο συνωμοσιολογικο?
και ποιος ειναι αυτος που μπορει να χαρακτηρισει το κειμενο μου συνωμοσιολογικο?
επειδη ειμαι και λιγο χαζουλης μπερδευτικα

για να το θεω και σε μια πιο ουσιωδη βαση για να μην μιλαμε στον αερα.
αν πω για παραδειγμα οτι το ντορτι στο γιαννενο στο κυπελο επι σαντος ηταν αποτελεσμα μιας μορφης πιεσης των ποδοσφαιριστων προς την διοικηση λογο των οφειλων,πλαθω θεωριες συνωμοσιας?


Αν θες την απάντησή μου στην τελευταία σου ερώτηση, αυτή είναι όχι. Το πρόβλημα των οφειλών ήταν τότε στο προσκήνιο και ήταν γνωστό, είχε γίνει και αποχή από την προπόνηση, οπότε κάποιος θα μπορούσε ως αιτία για την ηττα σε κείνο το παιχνίδι να θεωρήσει και αυτήν που ανέφερες.

Πάντως νομίζω ότι μόνο κακό κάνει αυτή η συζήτηση και εγώ τουλάχιστον δεν θα την συνεχίσω.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 05 Μαρ 2014, 08:51

Το έγκλημα είναι ότι η ομάδα είναι ακυβέρνητο καράβι για τους υπόλοιπους 2,5 κρίσιμους μήνες της αγωνιστικής της δράσης. Το είχα πει και πέρυσι όταν έφυγε ο ΓΔ. Δεν διώχνεις έναν προπονητή πριν το τέλος της σεζόν (εκτός και αν παίζει μπουνιές με τους παίκτες), αλλά ακόμη και τότε θα πρέπει πρώτα να έχεις βρει τον αντικαταστάτη του.
Με τον Γεωργιάδη θα πάμε για κύπελλο και Play-off; Δηλαδή από τη μία ρίχνεις χρήμα να φέρεις παίκτες τον Γενάρη και από την άλλη θα τους κουμαντάρει ένας ανύπαρκτος;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό tsismal » Τετ 05 Μαρ 2014, 09:39

Διαβάστε τίς δηλώσεις του Στέφενς στα σπόρ. Ο ορισμός του κύριος ήρθα και κύριος φεύγω.Μακάρι αυτά που λέει για τακτικές και φιλοσοφία να τα έλεγε νωρίτερα αφού κανείς άλλος δεν υπάρχει να εξηγήσει στόν κόσμο το τι θέλει να κάνει η ομάδα.
Άβαταρ μέλους
tsismal
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49
Τοποθεσία: θέρμη

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τετ 05 Μαρ 2014, 11:36

Εννοείται οτι θα πάμε με ΓΧ Απόστολε, γιατί ο επόμενος δεν μπορεί να κάτσει στον πάγκο ακόμα.
Επίσης, ο ΓΧ είναι κερδισμένος ό,τι και να γίνει.

Αντίο κύπελλο και εκτός τσ.λ.; --> Τι να κάνει ο άνθρωπας; από το πουθενά του φόρτωσαν μία ομάδα που παραπαίει με την καμμένη γη που άφησε ο Ολλανδός.

ΠΕτυχαίνει κάτι; --> ΜΕγάλε ΓΧ, σωτήρας, το έχει το παιδί, με όλα εναντίον του και έκανε ό,τι δεν θα μπορούσε να κάνει ο Ολλανδός (και ψιθυριστά...2-3 χρόνια δίπλα στον Ελ Μεκάνικο και θα είναι έτοιμος για μόνιμος πρώτος)

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο; Ο Νάτχο παίζει να μείνει τώρα;
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τετ 05 Μαρ 2014, 11:48

Ποιος θα το φάει πως ο ΓΧ ειναι ο ιδανικός;

Αυτός που ρίχνει τα εκατομμύρια;

Ως θετικό είδα άρθρο που λέει πως ο Εστριλιανός παει Πόρτο, μακάρι να φέρουν κάποιον άλλον.

Ο Νάτχο ήρθε για τα φράγκα, οχι για τον Στέφενς. Αν του τα σκάσουν ξανά το καλοκαίρι και στήσουν αξιοπρεπή ομαδα με ορθολογικό πλανο και στόχους ειναι πιθανό να μείνει αν και στη θέση του θα την έκανα για αλλού να δοκιμάσω την τύχη μου.
Asimos
 

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τετ 05 Μαρ 2014, 14:16

το βάζω και εδώ για να το βρίσκει ο ιστορικός του μέλλοντος.

Διαβάζοντας το αρχικά μου ήρθε να πω: κύριος ναι, τουρίστας όχι ("φεύγω σαν φίλος, τα έδινα όλα για την ομάδα"). Ξαναδιαβάζοντάς το όμως δεν μου πολυκάθεται αυτή η τζέντλεμαν προσέγγιση, δηλ. έβλεπες τα άσχημα αποτελέσματα και την απογοήτευση σε κάποιους παίκτες, ένιωθες ότι έρχεσαι η απόλύση και δεν έκανες τίποτα για να το αλλάξεις;;; τότε παίζει το εξής:

Όντως ο Σαββίδης ήθελε αποτελέσματα και νίκες από την αρχή και εσύ βάση της αρχικής σας συμφωνίας περίμενες, όταν αυτά δεν ήρθαν, να σε στείλει σπίτι σου. Με καμμιά λύπη σίγουρα, αφού μάλλον ξενέρωσες όταν κατάλαβες ότι στο Ελλάντα δεν πρέπει να χάνεις κανένα βαθμό για να είσαι κοντά στο γάβρο και η αμοιβή σου ήταν καλή για 8 μήνες ελληνικής εμπειρίας. Επίσης δεν πρέπει στις δηλώσεις σου να φαίνεσαι πολύ αρνητικός για την όλη φάση για να μην νευριάσεις το μέχρι πρότινος αφεντικό σου και για να μην τρομάξεις τον επόμενο εργοδότη σου.


http://www.paokmania.gr/podosfairo/synenteykseis/60562-stefens-gia-olous-kai-gia-ola

Ο Χουμπ Στέφενς μιλά για την αποχώρησή του από τον ΠΑΟΚ και όλα όσα συνέβησαν κατά τη διάρκεια της συνεργασίας των δύο πλευρών...

Τα όσα είπε στα «Σπορ του Βορρά»:

-Τι οδήγησε τελικά στο διαζύγιο;

«Τα αποτελέσματα του ΠΑΟΚ τις τελευταίες εβδομάδες ήταν απογοητευτικά. Ειδικά εκτός έδρας. Είμαι πολλά χρόνια στη συγκεκριμένη δουλειά και έχω την εμπειρία να καταλάβω ότι όταν δεν είναι καλά τα αποτελέσματα μπορεί να έρθει το διαζύγιο»

-Είναι όντως φιλικό διαζύγιο;

«Κατηγορηματικά ναι! Χωρίζουμε με τον ΠΑΟΚ σαν φίλοι. Στους 8 μήνες που έμεινα στη Θεσσαλονίκη έκανα πολλούς φίλους και εντός και εκτός ομάδας. Δώσαμε την ψυχή μας για το πρότζεκτ που μας ανατέθηκε εξ αρχής και πήραμε πολύ αγάπη από τον κόσμο της ομάδας αλλά και από τους ανθρώπους μέσα στον ΠΑΟΚ. Τρέφω μεγάλο σεβασμό για ιδιοκτήτη του ΠΑΟΚ, τον κ. Σαββίδη, ο οποίος θέλει να οδηγήσει πολύ ψηλά στον ΠΑΟΚ. Φεύγοντας στηρίζω τον Γιώργο Γεωργιάδη και του εύχομαι ότι καλύτερο για τη συνέχεια. Εύχομαι πραγματικά στον ΠΑΟΚ να μεγαλώσει κι άλλο και να φτάσει εκεί που ονειρεύεται ο κόσμος του. Ελπίζω να αφήσαμε κι εμείς κάτι στην ομάδα για να γίνει μεγαλύτερη…»

-Τι είναι αυτό που οδήγησε όμως στα άσχημα αποτελέσματα το τελευταίο διάστημα;

«Υπάρχουν πολλές εξηγήσεις… Ήταν μία χρονιά που θέλαμε να μοντάρουμε μία καινούρια ομάδα. Ο ΠΑΟΚ είχε ένα ρόστερ με κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά το οποίο έπρεπε να διαχειριστούμε σωστά για να βγουν όλα τα παιχνίδια καθώς είχαμε πολλά ματς σε διαφορετικές διοργανώσεις. Χρειάστηκαν να έρθουν κάποιοι νέοι παίκτες για να βοηθήσουν το πλάνο μας, αλλά δεν είχαμε χρόνο τελικά να μοντάρουμε την ομάδα όπως θέλαμε. Ξέραμε ότι με τους παίκτες που έρχονται θα έπρεπε όλοι να διαχειριστούν καλύτερα τον ανταγωνισμό που δημιουργούνταν και όχι ο ανταγωνισμός να γίνει δικαιολογία για να μην αποδίδουν όλοι το καλύτερο δυνατό μέσα στο γήπεδο. Είχαμε ένα καινούριο πρότζεκτ και προσπαθήσαμε να περάσουμε μία νέα φιλοσοφία αλλά τελικά δεν το πετύχαμε καθώς υπήρχαν και πολλές αλλαγές στο ρόστερ μας…»

-Κάνατε λάθη που ίσως τελικά οδήγησαν στο διαζύγιο;

«Όταν δουλεύεις πάντα γίνονται λάθη! 100% έγιναν λάθη… Αλλά αυτό γίνεται πάντα όταν βάζεις και την ψυχή σου στη δουλειά σου. Ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα και μεγάλη οικογένεια. Προσπάθησα να είμαι ειλικρινής και δίκαιος με όλους και ευχαριστώ τους φιλάθλους που ήταν υπέροχοι και μας στήριξαν όλη τη σεζόν. Σίγουρα έχω κάνει λάθη αλλά αυτά έγιναν μέσα στην προσπάθεια να δουλέψουμε πιο σκληρά…»

-Ποιες είναι οι σχέσεις σας με τον Ιβάν Σαββίδη; Τι εικόνα κρατάτε από αυτόν;

«Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από τον κ. Σαββίδη. Προσπαθεί να κάνει τον ΠΑΟΚ έναν ακόμη μεγαλύτερο ευρωπαϊκό σύλλογο. Εγώ προσπάθησα να τον βοηθήσω όσο περισσότερο μπορούσα για να πετύχει τον στόχο του. Δυστυχώς δεν μπόρεσα τελικά να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ όσο θα ήθελα και όπως θα ήθελα, για να ανταμείψω την εμπιστοσύνη που μου έδειξε η ομάδα. Το σίγουρο είναι ότι θα υποστηρίζω τον ΠΑΟΚ στο μέλλον! Έχουμε άριστες σχέσεις και με τον κ. Σαββίδη και με τον κ. Βρύζα και ίσως στο μέλλον να συναντηθούν ξανά οι δρόμοι μας! Θα το ήθελα πραγματικά πολύ για να βοηθήσω περισσότερο τον ΠΑΟΚ να φτάσει εκεί που θέλει…»

-Τι εννοούσατε όταν είπατε σε ΜΜΕ της Ολλανδίας ότι κάποιοι είχαν περίεργη συμπεριφορά μέσα στην ομάδα απέναντί σας τελευταία;

«Ήταν μία παρεξήγηση αυτό που πέρασε. Αυτό που είπα ήταν ότι τις τελευταίες εβδομάδες ένιωθα την απογοήτευση στην ατμόσφαιρα της ομάδας. Είμαι ένας έμπειρος προπονητής και μπορώ να καταλάβω την απογοήτευση. Πρώτος ένιωθα εγώ απογοήτευση από τα αποτελέσματα. Δεν ήταν η εικόνα του ΠΑΟΚ αυτή που ήθελα και περίμενα να υπάρχει, σύμφωνα με τη δουλειά που κάναμε στις προπονήσεις. Ωστόσο δεν υπήρχε καμία ίντριγκα, ούτε κάποιος εσωτερικός πόλεμος…»

-Περιμένατε ότι θα έρθει το διαζύγιο πριν την ολοκλήρωση της πρώτης σας σεζόν; Αισθανθήκατε ότι δεν είχατε τη στήριξη της ομάδας;

«Φυσικά θα ήθελα να τελειώσω τη χρονιά για να κριθώ στο τέλος για το έργο μου, αλλά τα αποτελέσματα δεν ήταν καλά τον τελευταίο καιρό. Ωστόσο είχα τη στήριξη της ομάδας και των παικτών. Ίσως κάποιοι παίκτες που δεν έπαιζαν να είχαν μία δυσαρέσκεια και να μην ήταν χαρούμενοι, αλλά αυτό συμβαίνει παντού. Άλλο να μην έχεις στήριξη άλλο να μην είναι κάποιοι ικανοποιημένοι επειδή δεν παίζουν…»

-Κυκλοφορούσαν φήμες ότι δεν είχατε καλές σχέσεις με κάποιους Έλληνες διεθνείς; Υπήρχε όντως πρόβλημα;

«Όχι… Ξαναλέω ότι κάποιοι που δεν έπαιζαν μπορεί να μην είναι χαρούμενοι αλλά αυτό συμβαίνει παντού. Εγώ ήμουν πάντα ειλικρινής και έπαιζαν οι καλύτεροι που βλέπαμε στις προπονήσεις. Δεν μπορώ όμως να ελέγχω ποιοι παίκτες είναι χαρούμενοι και ποιοι όχι επειδή δεν παίζουν… Κάθε παίκτης όλη τη σεζόν είχε τις ευκαιρίες του… Και η αλήθεια βρίσκεται μέσα στο γήπεδο. Εκεί όλοι είχαν τη δυνατότητα να με διαψεύσουν ή όχι. Και ξαναλέω ότι όλοι πήραν ευκαιρίες…»

-Διάφορα ΜΜΕ έγραφαν ότι δεν δουλεύατε τακτική. Τι έχετε να πείτε επ’ αυτού; Και επίσης τι έχετε να πείτε για την κακή αμυντική συμπεριφορά του ΠΑΟΚ όλη τη σεζόν;

«Δεν υπάρχει ένας μόνο τρόπος που δουλεύει κάποιος τακτική. Δεν είμαι ο προπονητής που θα παίξει αμυντικογενές ποδόσφαιρο, αλλά γι’ αυτό με έφεραν στον ΠΑΟΚ για να περάσω μία νέα φιλοσοφία. Ωστόσο τι έχουν να πουν εκείνοι που λένε για την τακτική για τα παιχνίδια μας με την Μπενφίκα; Η ίδια ομάδα που έκανε στον Ολυμπιακό30 τελικές προσπάθειες έκανε σε μας μόνο 4 στο πρώτο μας παιχνίδι και μας κέρδισε με ένα γκολ οφσάιντ και στη ρεβάνς έπρεπε να μείνουμε με 10 παίκτες για να μας κερδίσει… Ο ΠΑΟΚ επέλεξε φέτος να επενδύσει σε μία διαφορετική φιλοσοφία με επιθετικό ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας, αλλά στην Ελλάδα δεν είναι συνηθισμένο αυτό το μοντέλο. Και για την τακτική ξαναλέω ότι δεν υπάρχει μόνο ένας τρόπος για να την δουλεύεις…»

-Τελικά είχατε ή όχι συμμετοχή στις μεταγραφές του περασμένου καλοκαιριού καθώς πολλά έχουν ακουστεί για το στήσιμο της ομάδας…

«Το έχω πει πολλές φορές ότι τις μεταγραφές τις κάναμε μαζί με τους επιτελείς του ΠΑΟΚ. Όλοι μαζί».

-Είπατε σε ΜΜΕ της Ολλανδίας ότι δεν ήταν έτοιμος ο ΠΑΟΚ να διεκδικήσει πρωτάθλημα. Γιατί δεν το είπατε νωρίτερα;

«Ο Ολυμπιακός είναι μία ομάδα που έχει δουλέψει περισσότερα χρόνια μαζί και έχει περισσότερα έσοδα. Στην Ελλάδα είναι πολύ διαφορετικό το σύστημα από ότι σε άλλες χώρες. Είναι σχεδόν αδύνατον αυτό που γίνονταν με το αήττητο σερί του Ολυμπιακού. Εκτός ότι είναι πιο δουλεμένη ομάδα, ήταν δύσκολο μέσα σε μία χρονιά να κερδίσουμε και όλο το σύστημα που είναι στημένο γύρω από τον Ολυμπιακό…»

-Που πιστεύετε ότι μπορεί να φτάσει τελικά ο φετινός ΠΑΟΚ;

«Πρέπει να καταλάβουν όλοι ο Ολυμπιακός είναι μία πολύ δυνατή ομάδα, αλλά ο ΠΑΟΚ έχει τη δυνατότητα να τον παίξει στα ίσια στα ημιτελικά του Κυπέλλου, να τον αποκλείσει και να πάρει τελικά το Κύπελλο. Επίσης είμαι πεπεισμένος ότι ο ΠΑΟΚ θα βγει και φέτος στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ».

-Τι ευχηθήκατε στον Γεωργιάδη;

«Ο Γιώργος είναι ένας από τους φίλους που έκανα στον ΠΑΟΚ και του ευχήθηκα ότι καλύτερο για τη συνέχεια. Και δεν εύχομαι ότι καλύτερο μόνο σε αυτόν, αλλά και σε όλον τον ΠΑΟΚ! Πέρασα 8 υπέροχους μήνες στον ΠΑΟΚ και φεύγουμε φιλικά. Ο Γιώργος είναι σίγουρα ένας από τους φίλους που έκανα με τον οποίο θα έχουμε και τα επόμενα χρόνια επαφές…»
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό alex ntepo » Τετ 05 Μαρ 2014, 15:01

Ο Στέφενς λοιπόν (αλλά και ο Λόκχοφ) εκθειάζει τη διοίκηση, διαλύει τα όποια σκοτεινά σημεία μπορεί να υπήρχαν, ενώ μιλά με πολύ κολακευτικά λόγια και για τον Γ.Χ. Τα λέει και τα εννοεί; Κι αν όχι, τότε γιατί τα λέει; Από ευγένεια; Από συμφέρον (όπως είπε και ο Kourdos δε βοηθά το image σου στην αγορά εργασίας να αποχωρείς σφαγμένος με το πρώην αφεντικό σου, χτυπάει άσχημα στα εν δυνάμει επόμενα αφεντικά); Αν ισχύει το πρώτο πρέπει αρκετοί να αναθεωρήσουν ορισμένες απόψεις τους. Αν ισχύει ένα ή και τα δύο άλλα, τότε εξάγουμε χρήσιμα συμπεράσματα για τον χαρακτήρα του κ.Στέφενς.
Άβαταρ μέλους
alex ntepo
 
Δημοσιεύσεις: 792
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:13
Τοποθεσία: Λήμνος

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 05 Μαρ 2014, 15:37

Οι δηλωσεις Στεφενς αφιερωμενες σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΟΥΣ που εβλεπαν τα παντα στραβα να γινονται εκτος απο τις κινησεις Στεφενς. Οι κακοι διεθνεις, ο κοιμησμενος σαββιδης, ο διαβολικος βρυζας και ο αεκτσης ζαγορακης. Μπορουσε ανετα να ξεσκεπασει κατι αλλα μιλησε με τα καλυτερα, κανοντας ρομπα καποιους με τις βλακειες των τελευταιων ημερων που βλεπανε φαντασματα. Δεν πηγε καλα και εφυγε, τοσο απλα.
Dimg4
 

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 05 Μαρ 2014, 15:42

Εδω στην ψωροκώσταινα δεν γνωρίζουμε το fair play
Πραγματικά αν λεγόταν χουμπιας 'η χουμπώνης ή χουμπάκης ή χουμπόγλου ή δεν ξέρω πως θα μας ξεμπρ'οστιαζε βγάζοντας τα άπλυτά μας στη φόρα!!!
Λέγεται όμως ΧΟΥΜΠ ΣΤΕΒΕΝΣ και σαν βορειοευρωπάιος (που παρόλο που δεν τους συμπαθώ κάποια πράγματα τα αναγνωρίζω) επέδειξε άλλη μια φορά ήθος και ευγένεια!!!
Εμέις ας ζούμε στις αυταπάτες μας!!! Καιρός γαρ εγκύς!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό zizu10 » Τετ 05 Μαρ 2014, 15:55

nikolasf έγραψε:Εδω στην ψωροκώσταινα δεν γνωρίζουμε το fair play
Πραγματικά αν λεγόταν χουμπιας 'η χουμπώνης ή χουμπάκης ή χουμπόγλου ή δεν ξέρω πως θα μας ξεμπρ'οστιαζε βγάζοντας τα άπλυτά μας στη φόρα!!!
Λέγεται όμως ΧΟΥΜΠ ΣΤΕΒΕΝΣ και σαν βορειοευρωπάιος (που παρόλο που δεν τους συμπαθώ κάποια πράγματα τα αναγνωρίζω) επέδειξε άλλη μια φορά ήθος και ευγένεια!!!
Εμέις ας ζούμε στις αυταπάτες μας!!! Καιρός γαρ εγκύς!!!!

Αδερφε επειδη δεν ειπε αυτα που ηθελες να ακουσεις σημαινει οτι έχει ηθος κλπ;Αν κάποιος τα έχει καλά με τον εαυτό του θα έλεγε την αλήθεια ή καλύτερα μια δόση της αλήθειας...Τι συμφέρον θα είχε να πει καλα λόγια;Επίσης αν τον θεωρείς εντιμο και ειλικρινή (κι εγώ ποτε δεν αμφεβαλλα γι αυτο) πρεπει να πιστέψεις τα λόγια του.Οι ντόμπροι άνθρωποι λενε τα πραγματα όπως είναι κι ειδικά αυτοί που έχουν ένα τεραστιο όνομα γιατι εχουν μια υστεροφημία και εναν εγωισμο.Απλά ο ανθρωπος το λέει!Δεν μπορεσα να περασω αυτα που ήθελα και απολύθηκα.Αλλά ξέχασα κι αυτο συνομωσία των ΖΖ είναι για να σώσουν την θεση τους.Μπορει να τον απείλησαν κι όλας.
zizu10
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2011, 23:19

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό gabriello » Τετ 05 Μαρ 2014, 16:26

και τωρα τι θ απογινουμε χωρις βαρβαρους?
ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ
Άβαταρ μέλους
gabriello
 
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 22:20

Re: Hubertus “Huub” Jozef Margaretha Stevens

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Τετ 05 Μαρ 2014, 16:28

«Όχι… Ξαναλέω ότι κάποιοι που δεν έπαιζαν μπορεί να μην είναι χαρούμενοι αλλά αυτό συμβαίνει παντού. Εγώ ήμουν πάντα ειλικρινής και έπαιζαν οι καλύτεροι που βλέπαμε στις προπονήσεις. Δεν μπορώ όμως να ελέγχω ποιοι παίκτες είναι χαρούμενοι και ποιοι όχι επειδή δεν παίζουν… Κάθε παίκτης όλη τη σεζόν είχε τις ευκαιρίες του… Και η αλήθεια βρίσκεται μέσα στο γήπεδο. Εκεί όλοι είχαν τη δυνατότητα να με διαψεύσουν ή όχι. Και ξαναλέω ότι όλοι πήραν ευκαιρίες…»


Απο που βγαίνει ότι ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ δεν ήχαν πρόβλμα μαζί του?ΑΥΤΟΣ δεν είχε πρόβλημα με τους παίχτες μάλλον. Εδώ λέει με λίγα λόγια ότι έχει την συνείδηση του καθαρή και ότι έδωσε σεόλους ευκαιρίες και είχαν την δυνατότητα να τον διαψεύσουν ή όχι μέσα στο γήπεδο ενώ παραδέχεται ότι δεν ασχολήθηκε-δεν 'ηξερε το τι νιώθαν-σκέφτονταν οι παίχτες,λογικό αν σκεφτείς το backround του...Μη τρελαθούμε κάποια πράγματα δεν τα λες ή μάλλον τα λες αν έχεις μια άλφα εκρητική προσωπικότητα...Δεν είναι τέτοιος άνθρωπος και για μένα καλά έκανε μόνο χειρότερα θα μπορούσαν να γίνουν κάποια πράγματα...
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης