61.Tomáš Necid

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 26 Ιούλ 2013, 07:58

Βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος...

Στα αρchintia μου αν μπορεί να γυρίσει ο παίχτης τον Γενάρη ή όχι... Το θέμα είναι ότι αν πάρει τα πάνω του, τότε του χρόνου θα ξαναπαίζει στην ΤΣΣΚΑ και όχι σε εμάς...

Εφόσον δεν υπάρχει ρήτρα αγοράς, μία τρύπα στο νερό.

Δεν χτίζεις ομάδα έτσι (με δανεικούς)...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 26 Ιούλ 2013, 08:48

Μάξιμε, δεν πήραμε τον Necid για να χτίσουμε ομάδα ΜΕ τον Τσέχο, αλλά για να ξαναζωντανέψει ο Κλάους.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 26 Ιούλ 2013, 08:49

Λογικό μου ακούγεται... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 26 Ιούλ 2013, 09:14

ΑποστόληςΑ έγραψε:Μάξιμε, δεν πήραμε τον Necid για να χτίσουμε ομάδα ΜΕ τον Τσέχο, αλλά για να ξαναζωντανέψει ο Κλάους.


Τσέχος είναι ή Αιγύπτιος μάγιστρος και θα ζωντανέψει καμιά μούμια;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 26 Ιούλ 2013, 09:41

PAPA TSIBIKOS έγραψε:Ντάξει , έδεσε το γλυκό.
Παίκτης που έβγαλε την προετοιμασία της ΤΣΕ ΣΕ ΚΑ και πέρασε τα εργομετρικά στον ΠΑΟΚ
ο προπονητής μας τον βάζει αλλαγή στο 60 να παίξει με τα δευτεροτρίτα του ΠΑΟΚ :evil:

Τώρα εγώ πρέπει να φάω τον παπα ότι αυτός ο παίκτης θα ανεβάσει επίπεδο την ομάδα μας? :oops:



Να τρώμε ελαφριά,ειδικά τώρα που πλησιάζει καύσων.
Ρε παιδιά,ρε παιδιά ...
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 26 Ιούλ 2013, 09:47

PAPA TSIBIKOS έγραψε:Ντάξει , έδεσε το γλυκό.
Παίκτης που έβγαλε την προετοιμασία της ΤΣΕ ΣΕ ΚΑ και πέρασε τα εργομετρικά στον ΠΑΟΚ
ο προπονητής μας τον βάζει αλλαγή στο 60 να παίξει με τα δευτεροτρίτα του ΠΑΟΚ :evil:

Τώρα εγώ πρέπει να φάω τον παπα ότι αυτός ο παίκτης θα ανεβάσει επίπεδο την ομάδα μας? :oops:

δλδ ρε Papa tsibiko τί περιμένεις; να τον βάλει και σε 7 λεπτά να κάνει χατ-τρίκ; :D

τον Τσέχο θα τον δούμε πραγματικά, μετά τα μέσα Σεπτεμβρίου πιστεύω. μέχρι τότε όσο τσιτώνει και "αγχώνει"τον Κλάους, καλά είναι :pano:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 26 Ιούλ 2013, 10:12

Maximus έγραψε:Βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος...

Στα αρchintia μου αν μπορεί να γυρίσει ο παίχτης τον Γενάρη ή όχι... Το θέμα είναι ότι αν πάρει τα πάνω του, τότε του χρόνου θα ξαναπαίζει στην ΤΣΣΚΑ και όχι σε εμάς...

Εφόσον δεν υπάρχει ρήτρα αγοράς, μία τρύπα στο νερό.

Δεν χτίζεις ομάδα έτσι (με δανεικούς)...



Mαξιμε κανενα δεντρο δεν βλεπουμε,αυτο που βλεπουμε ειναι να μας λεει αλλα η ΠΑΕ και αλλα να ισχυριζεται η πλευρα των ρωσων.
Δεν μου αρεσει να προκαλω θεματα,αλλα αν νομιζουν οι δικοι μας οτι απευθυνονται σε προβατα το εχουν παρει πολυ στραβα και πρεπει να αλλαξουν ροτα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 26 Ιούλ 2013, 10:26

Κλίνεις δηλαδή υπέρ των Ρώσσων ως προς το θέμα της αλήθειας;
Δεν μπορώ να διανοηθώ πως οι δικοί μας πουλάνε παραμύθα στο θέμα.Δεν έχει λογική.Αν τους διαψεύσει το εγγύς μέλλον,θα ξεφτελιστούν.Αγωνιζόμενος εννοώντας ο παίχτης κατά τα συμφωνηθέντα,εφόσον αναχωρήσει το Γενάρη.Γιατι να μπούν σε τέτοιες περιπέτειες;Βέβαια,και να φύγει το Γενάρη,μετεγγραφική περίοδος θα'ναι,θα μπαλωθεί το θέμα με αντικαταστάτη.Αλλά ειδικά αν το παιδί έχει μέχρι τότε βρεί τους ρυθμούς του,θα υπάρξει πρόβλημα.Εκτός αν "κλέψουμε" τον Σαβιόλα απ'το γαύρο για αντιΝέσιντ ...
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 26 Ιούλ 2013, 10:29

είναι κοντός. δεν θα μπορεί να έχει αυτό το ρόλο :D

στο θέμα, επειδή ξέρω απο πρώτο χέρι, ότι άν υπάρχει μια γλώσσα που έχει μεγάλες πιθανότητες να "χαθείς στη μετάφραση", είναι η Ρωσσική, καθώς πολλές λέξεις έχουν ίδιο ή παραπλήσιο νόημα, δεν πιστεύω τπτ στο συγκεκριμένο που δεν γράφεται στα ελληνικά. Άρα, για την ώρα, δίνω σημασία μόνο σε όλα όσα λέει η ΠΑΕ και τα υπόλοιπα τα έχω για lol. ( :lol: :lol: :lol: )
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 26 Ιούλ 2013, 10:39

navigator11 έγραψε:Κλίνεις δηλαδή υπέρ των Ρώσσων ως προς το θέμα της αλήθειας;
Δεν μπορώ να διανοηθώ πως οι δικοί μας πουλάνε παραμύθα στο θέμα.Δεν έχει λογική.Αν τους διαψεύσει το εγγύς μέλλον,θα ξεφτελιστούν.Αγωνιζόμενος εννοώντας ο παίχτης κατά τα συμφωνηθέντα,εφόσον αναχωρήσει το Γενάρη.Γιατι να μπούν σε τέτοιες περιπέτειες;Βέβαια,και να φύγει το Γενάρη,μετεγγραφική περίοδος θα'ναι,θα μπαλωθεί το θέμα με αντικαταστάτη.Αλλά ειδικά αν το παιδί έχει μέχρι τότε βρεί τους ρυθμούς του,θα υπάρξει πρόβλημα.Εκτός αν "κλέψουμε" τον Σαβιόλα απ'το γαύρο για αντιΝέσιντ ...



Εχω γραψει ολες τις σκεψεις μου γυρω απο το θεμα, μεχρι και υποθετικα σεναρια ψιλοφαντασιας εγραψα.
Αυτη τη στιγμη δεν ξερω τι να πιστεψω,απλα εχω καλη πιστη και συνεχιζω να εμπιστευομαι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 26 Ιούλ 2013, 12:44

Επαναλαμβανω obane, καλη η συζήτηση για τον Γενάρη, δεν με ενδιαφέρει αν μας έχουν πει ψέματε ή όχι.

Εγώ θέλω να ξέρω: Αν ο παίχτης βρει ρυθμό και ταράξει τα σύμπαντα, ο ΠΑΟΚ θα έχει όφελος ή θα γυρίσει στην ΤΣΣΚΑ, η οποία θα καρπωθεί τα οφέλη?

Με λίγα λόγια μου την δίνει που είναι μία πρόχειρη κίνηση μπαλώματος για να βγει η σεζόν και όχι μία κίνηση με προοπτική...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 26 Ιούλ 2013, 12:57

μάξιμε η ΤΣΣΚΑ έχει μείνει ουσιαστικά με 2 φόρ. doymbia & musa. δλδ χωρίς ντερέκι. αυτό σίγουρα γεννάει προβληματισμούς.
απο την άλλη, υπάρχει όρος (σύμφωνα με την ΠΑΕ) ότι ο παίχτης γυρνάει μόνο έαν δεν πάρει παιχνίδια.

Σίγουρα πάντως, κανένας δανεισμός παίχτη δεν δίνει δικαιώματα για μακροπρόθεσμα οφέλη, αλλά υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις δανεικών που είτε έμειναν και 2ο χρόνο είτε πήραν μεταγραφή. πχ Ολίσε που θεωρώ ότι άν κάνει καλή χρονιά θα μείνει στον ΠΑΟΚ μας.
Βέβαια, το να δίνει κάποιος 4,3 εκ, το χρόνο για τον σαβιόλα είναι σαν....ακριβός δανεισμός, γιατί πάλι δεν υπάρχουν μακροπρόθεσμα οφέλη. ;)

Πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργη η μεταγραφική πολιτική των ρώσσων. έμειναν με 2 φόρ και καμια 10αρια περιφερειακούς :!: :!:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 26 Ιούλ 2013, 13:02

Το όφελος του ΠΑΟΚ θα είναι η αξιοποίηση ενός παίκτη μεγάλης κλάσης για τουλάχιστον 6 μήνες ( στη χειρότερη περίπτωση ), με ελάχιστο κόστος. Σαφώς και δεν είναι κίνηση με προοπτική, αλλά δεν το θεωρώ και πρόχειρο μπάλωμα.

Μάλλον είναι μπάλωμα πολυτελείας και με δεδομένο ότι στην ομάδα υπάρχει ήδη ο γκολτζής, είναι μια συμφέρουσα κίνηση. Θα προτιμούσα βέβαια μια πλήρη μεταγραφή ενός παίκτη στην ίδια ηλικία με το Νέσιντ και με προοπτική να δουλευτεί και να γίνει σαν τον Τσέχο.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Παρ 26 Ιούλ 2013, 13:16

K_geo έγραψε:μάξιμε η ΤΣΣΚΑ έχει μείνει ουσιαστικά με 2 φόρ. doymbia & musa. δλδ χωρίς ντερέκι. αυτό σίγουρα γεννάει προβληματισμούς.
απο την άλλη, υπάρχει όρος (σύμφωνα με την ΠΑΕ) ότι ο παίχτης γυρνάει μόνο έαν δεν πάρει παιχνίδια.

Σίγουρα πάντως, κανένας δανεισμός παίχτη δεν δίνει δικαιώματα για μακροπρόθεσμα οφέλη, αλλά υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις δανεικών που είτε έμειναν και 2ο χρόνο είτε πήραν μεταγραφή. πχ Ολίσε που θεωρώ ότι άν κάνει καλή χρονιά θα μείνει στον ΠΑΟΚ μας.
Βέβαια, το να δίνει κάποιος 4,3 εκ, το χρόνο για τον σαβιόλα είναι σαν....ακριβός δανεισμός, γιατί πάλι δεν υπάρχουν μακροπρόθεσμα οφέλη. ;)

Πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργη η μεταγραφική πολιτική των ρώσσων. έμειναν με 2 φόρ και καμια 10αρια περιφερειακούς :!: :!:


Να τους δώσουμε δανεικό το Γιάννου αφού δεν έχουν φορ, κι ας μας δώσουν τον Dzagoev αφού έχουν πολλούς στο κέντρο :)
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: 61. Tomáš Necid

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 26 Ιούλ 2013, 13:21

Maximus έγραψε:Επαναλαμβανω obane, καλη η συζήτηση για τον Γενάρη, δεν με ενδιαφέρει αν μας έχουν πει ψέματε ή όχι.

Εγώ θέλω να ξέρω: Αν ο παίχτης βρει ρυθμό και ταράξει τα σύμπαντα, ο ΠΑΟΚ θα έχει όφελος ή θα γυρίσει στην ΤΣΣΚΑ, η οποία θα καρπωθεί τα οφέλη?

Με λίγα λόγια μου την δίνει που είναι μία πρόχειρη κίνηση μπαλώματος για να βγει η σεζόν και όχι μία κίνηση με προοπτική...

ρε συ μαξιμε αν ο παικτης βρει ρυθμο και με τα γκολ του παρεις το πρωταθλημα σε χαλαει? δεν παει να γυρισει οπου θελει μετα.
σκοπος ειναι να μην βρει ρυθμο και ερθουν μεσουσης της σεζον και μας τον παρουν.εκει θα εχουμε μεγαλο προβλημα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες