5.Pablo Gabriel García Pérez

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Τετ 27 Ιαν 2010, 13:59

Pepermint έγραψε:μας ανάγκασε να καταπιούμε τα περυσινά του

σορυ αδερφε μου κανελα αλλα προσωπικα δεν εχω να καταπιω τιποτα απο τα περσινα...
αυτοι που (προσπαθουν) να τα καταπιουν ειναι οι αλλαζονες αλλοθρησκοι της χαβουζας που ζουνε σε ενα κοσμο matrix γεματο απο μπαταριες που ελεγχουν οι φυλλαδες τους!!
κι οταν το καταπιουν θα τους κατσει βαρυς...να σαι σιγουρος!

υ.σ. ενα συγνωμη ή mea culpa ακουσατε για αυτα που εξφενδονιζαν εναντιον του παυλαρα?
οχι βεβαια...μονο οτι πηρε τον σωστο δρομο και τωρα βοηθαει την ομαδα του!
και πουστε ακομα γατακια!!! :twisted:
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 27 Ιαν 2010, 14:05

ετσι τους παιζαμε την κυριακη.. :mrgreen:

http://www.members.shaw.ca/gf3/circle-the-cat.html
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό kass4 » Τετ 27 Ιαν 2010, 14:22

ehemithos 199 έγραψε:......

υ.σ. ενα συγνωμη ή mea culpa ακουσατε για αυτα που εξφενδονιζαν εναντιον του παυλαρα?
οχι βεβαια...μονο οτι πηρε τον σωστο δρομο και τωρα βοηθαει την ομαδα του!
και πουστε ακομα γατακια!!! :twisted:


Τα ίδια λένε ακόμα και τώρα κι αρκετοί δικοί μας
που δεν είχαν πάρει χαμπάρι τι εστί Γκαρσία
ιφ γιου νόου γουάτ άι μιν
Άβαταρ μέλους
kass4
 
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 18:40
Τοποθεσία: athina

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό paokovia » Τετ 27 Ιαν 2010, 14:58

άι νόου γουάτ γιου μιν εντ άι τόταλι αγκρί.
Άβαταρ μέλους
paokovia
 
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 14:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό randyorton » Τετ 27 Ιαν 2010, 15:01

randyorton
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 18:02

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Τετ 27 Ιαν 2010, 15:27

kass4 έγραψε: Τα ίδια λένε ακόμα και τώρα κι αρκετοί δικοί μας
που δεν είχαν πάρει χαμπάρι τι εστί Γκαρσία
ιφ γιου νόου γουάτ άι μιν

Για να μη μιλήσουμε και για κάποιον π@π@ρα που τον είχε nick και τον έβγαλε.... 8-)
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τετ 27 Ιαν 2010, 16:06



Πόσες κίτρινες έπρεπε να έχει η ντιόγκα;




Είναι πολύ όμορφο να θέλεις να πεις και να το νιώθεις τον Γκαρσία, Αδελφό. Γιατί εγώ έτσι νιώθω γι αυτό το παλικάρι.

Αδελφέ Γκαρσία, περίμενα να βγεις από το γήπεδο χωρίς καμία αντίδραση. Και όμως είδα εμένα!!! Είδα να πανηγυρίζω και να μιλάω με σηκωμένα τα χέρια. Και όμως... έχεις παίξει σε Ρεάλ και Μίλαν. Pablo Gabriel García Pérez Σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου που είσαι εδώ, που είσαι ΠΑΟΚ.
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό paokovia » Τετ 27 Ιαν 2010, 20:15

Στην εκπομπή του Libero 107,4 «Γεγονότα» φιλοξενήθηκε σήμερα ο μάνατζερ του Πάμπλο Γκαρσία, κ. Διονύσης Γιαννόπουλος και είχε μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα συζήτηση με τους συντελεστές της εκπομπής.

Αρχικά, σχολιάζοντας την ανανέωση της συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ, ο κ. Γιαννόπουλος τόνισε :
«Χρειάστηκαν μόλις 3 συναντήσεις για να ολοκληρωθεί η συμφωνία, ουσιαστικά όμως χρειάστηκε μόλις 1 για να κλείσουν όλα θετικά. Στην συμφωνία αυτή ίσχυσε αυτό που λέει ο λαός «σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός...», άλλωστε και οι 2 πλευρές ήταν πολύ θετικές από την αρχή. Είχαν γίνει δηλώσεις και υπήρχε σύμφωνη γνώμη του παίκτη, του προπονητή και της διοίκησης, οπότε όλα ήταν εύκολα και έγιναν γρήγορα»

Συνεχίζοντας, ο κ. Γιαννόπουλος ανέφερε επίσης :
«Ο Πάμπλο Γκαρσία είναι μια τεράστια προσωπικότητα, έχει περάσει από πολλές και μεγάλες ομάδες στην καριέρα του και είχε ήδη κατασταλάξει στην απόφαση του να μείνει στην ομάδα. Το μαγικό κλειδί στην όλη υπόθεση δεν ήταν φυσικά το οικονομικό, ήταν η χρονική διάρκεια του συμβολαίου. Ο Πάμπλο πιστεύει ότι αν δεν σταθεί άτυχος και δεν έχει κάποιο τραυματισμό, θα παίξει μπάλα υψηλού επιπέδου στον ΠΑΟΚ. Επίσης είναι ένας σοβαρός οικογενειάρχης και δεν θέλει να παιδιά και η οικογένεια του να αλλάζουν συχνά περιβάλλον, χώρες κτλ, έτσι αφού αισθάνεται όμορφα εδώ, δεν έλαβε υπ΄ όψη τα χρήματα μόνο, όπως τόνισε και ο ίδιος»

Μιλώντας για την αθρώπινη πλευρά του Πάμπλο Γκαρσία, ο κ. Γιαννόπουλος είπε :
«Η αλήθεια είναι πως δεν φανταζόταν ότι θα είχε τέτοια λατρεία από τον κόσμο εδώ. Σας λέω για παράδειγμα ότι δεν μπορεί να κατέβει στο κέντρο της πόλης λόγω των εκδηλώσεων του κόσμου, μια φορά είχαμε πάει μαζί σε ένα εμπορικό κέντρο και δεν μπορέσαμε να κάνουμε ούτε 50 μέτρα, έπεσε όλος ο κόσμος πάνω μας, για αυτόγραφα κτλ και ούτε φάγαμε, ούτε καφέ μπορέσαμε να πιούμε. Στην ιδιωτική του ζωή ο Πάμπλο είναι ένας πολύ ήσυχος άνθρωπος και απλός, δεν ζήτησε καν να μείνει σε μια ακριβή περιοχή ή σε καμιά βίλα αλλά διάλεξε να μείνει σε ένα αγρόκτημα με ένα μικρό σπίτι και κήπο, που τον φροντιζει καθημερινά. Στην παρέα είναι μεγάλο πειραχτήρι, είναι πολύ ζωντανός άνθρωπος όταν είναι χαλαρός και άνετος, όποτε μαζεύομαστε σπίτι του περνάμε υπέροχα»

Σε ερώτηση για την τεράστια αλλαγή του Πάμπλο Γκαρσία, σε όλα τα επίπεδα, στην 2η χρονιά του στον ΠΑΟΚ, ο κ. Γιαννόπουλος τόνισε :
«Λόγω της φύσης της δουλειάς μας έχω επαφές με πολλούς παίκτες σε όλη την Ελλάδα και κυρίως από την Λατινική Αμερική, έχω να πω ότι ο ΠΑΟΚ είναι η πιο οργανωμένη ομάδα όσον αφορά στην συμπαράσταση προς τους παίκτες, είτε εντός είτε εκτός γηπέδου, όλοι οι παίκτες το παραδέχονται αυτό. Ο Πάμπλο ήρθε πάντως με τον αέρα του παίκτη από μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και χρειάστηκε χρόνο για να εγκλιματιστεί, να μάθει το πρωτάθλημα, πως είναι τα πράγματα εδώ, πως αντιμετωπίζουν τον ΠΑΟΚ οι διαιτητές και οι αντίπαλοι, όλα αυτά. Είχε να μάθει πολλά λοιπόν και ήταν μια δύσκολη χρονιά ενώ και ο ίδιος ήταν πολύ στενοχωρεμένος για όλα όσα συνάβησαν. Δέχθηκε 3 κόκκινες κάρτες, για 3 διαφορετικούς λόγους και στοχοποιήθηκε από τα ΜΜΕ για την γροθιά στον Ντιόγκο, κανείς όπως δεν είπε πόσο άδικη ήταν η κάρτα στον Θρασύβουλο ή ότι ο Σιμάο πήγε να του κόψει το γόνατο. Όλα όμως αυτά του στοίχισαν πολύ, έπαθε όμως και έμαθε τώρα. Επίσης ένας άλλος λόγος είναι ότι έκανε καλή προετοιμασία φέτος, πέρυσι ήταν καιρό ανενεργός και αν θυμάστε φέτος ήρθε μια εβδομάδα νωρίτερα από την άδεια του για να προετοιμαστεί καλύτερα»

Κλείνοντας, ρωτήθηκε για τα μελλοντικά σχέδια του Πάμπλο Γκαρσία αλλά δεν αποκάλυψε τίποτε :
«Νομίζω καλύτερα να μην το πω εγώ αυτό, έχει πάντως μεγάλο ενδιαφέρον αυτό που θέλει να κάνει. Καλύτερα λοιπόν να τον ρωτήσετε εσείς την επόμενη φορά που θα του πάρετε συνέντευξη και νομίζω πως θα το δηλώσει τότε, εγώ δεν μπορώ να πω τίποτε τώρα»
Άβαταρ μέλους
paokovia
 
Δημοσιεύσεις: 743
Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 14:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό kass4 » Τετ 27 Ιαν 2010, 20:32

paokovia έγραψε:........
Κλείνοντας, ρωτήθηκε για τα μελλοντικά σχέδια του Πάμπλο Γκαρσία αλλά δεν αποκάλυψε τίποτε :
«Νομίζω καλύτερα να μην το πω εγώ αυτό, έχει πάντως μεγάλο ενδιαφέρον αυτό που θέλει να κάνει. Καλύτερα λοιπόν να τον ρωτήσετε εσείς την επόμενη φορά που θα του πάρετε συνέντευξη και νομίζω πως θα το δηλώσει τότε, εγώ δεν μπορώ να πω τίποτε τώρα»


Τι άραγε θέλει να κάνει ;
Πόσα θέλει να μας τρελλάνει ; ( κι άλλο ; )
Ποιος ξέρει να μας πει ;
Χιντεγκούτι, ιδού πεδίον δόξης λαμπρό !
Άβαταρ μέλους
kass4
 
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 18:40
Τοποθεσία: athina

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Τετ 27 Ιαν 2010, 20:35

paokovia έγραψε: διάλεξε να μείνει σε ένα αγρόκτημα με ένα μικρό σπίτι και κήπο, που τον φροντιζει καθημερινά.


Ντιογκο, οταν ο Παμπλο ποτιζει τις ντοματες, περνα ρε λιγο απο κει να σε πιτσιλιξει παλι...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Τετ 27 Ιαν 2010, 21:07

ehemithos 199 έγραψε:
Pepermint έγραψε:μας ανάγκασε να καταπιούμε τα περυσινά του

σορυ αδερφε μου κανελα αλλα προσωπικα δεν εχω να καταπιω τιποτα απο τα περσινα...
αυτοι που (προσπαθουν) να τα καταπιουν ειναι οι αλλαζονες αλλοθρησκοι της χαβουζας που ζουνε σε ενα κοσμο matrix γεματο απο μπαταριες που ελεγχουν οι φυλλαδες τους!!
κι οταν το καταπιουν θα τους κατσει βαρυς...να σαι σιγουρος!

υ.σ. ενα συγνωμη ή mea culpa ακουσατε για αυτα που εξφενδονιζαν εναντιον του παυλαρα?
οχι βεβαια...μονο οτι πηρε τον σωστο δρομο και τωρα βοηθαει την ομαδα του!
και πουστε ακομα γατακια!!! :twisted:


+1589 δεν προσθέτω ούτε κόμμα
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό arisk » Τετ 27 Ιαν 2010, 21:37

Κατ'εμέ ένας απο τους μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές που έχω δει ζωντανά (είμαι στα 30) με τη φανέλα του ΠΑΟΚ... Τα κάνει όλα να φαίνονται τόσο απλά... Τεράστιος...


Υ.Γ.1. Επειδή είμαι καλό παιδί και δεν θέλω να γίνει γιάμπαλο το φόρουμ (και να φτάσουν στα πρόθυρα εγκεφαλικού οι gash, sidpanos, novito και τ'άλλα παιδιά) δεν θα γράψω ότι αποθεώνουμε (και πρώτα εγώ) το Γκαρσία που υπογράφει με 250.000 ευρώ το χρόνο λιγότερα απο το προηγούμενο συμβόλαιό του και θεωρούμε ασήμαντο να υπογράψει άλλος παίκτης με 600.000 ευρώ το χρόνο λιγότερα απ'ότι θα έπαιρνε αλλού... :D

Υ.Γ.2. Κάνω ότι δεν το έγραψα, κάντε ότι δεν το διαβάσατε, πριν πέσει ξερός ο sidpanos... :lol:
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό arisk » Τετ 27 Ιαν 2010, 21:46

"Έκπληκτοι έχουν μείνει οι συμπαίκτες του Πάμπλο Γκαρσία! Ο λόγος δεν είναι άλλος από το γεγονός πως το δεξί χέρι του Ουρουγουανού άσου έχει... πιαστεί να υπογράφει αυτόγραφα, αφού ο 32χρονος ποδοσφαιριστής αποτελεί πόλο έλξης για τους οπαδούς του Π.A.O.Κ.
Κάτι τέτοιο συνέβη και την Τετάρτη, αφού οι ποδοσφαιριστές του Π.Α.Ο.Κ. γευμάτισαν σε γνωστό εστιατόριο με αργεντίνικη κουζίνα στην περιοχή "Λαδάδικα" της Θεσσαλονίκης. Για περισσότερες από δύο ώρες, οι παίκτες, το τεχνικό τιμ και οι Ζήσης Βρύζας, Ηλίας Βιολίδης και Σέρτζιο Κονσεϊσάο από πλευράς διοικήσεως δοκίμαζαν τα εδέσματα από τη "χώρα του ταγκό", δεκάδες φίλοι του Π.Α.Ο.Κ. περίμεναν υπομονετικά για ένα αυτόγραφο. Φυσικά, όπως προείπαμε, αυτός που έκανε την περισσότερη ώρα να ξεφύγει από το πλήθος ήταν ο Πάμπλο Γκαρσία!
"
http://www.sportnet.gr

Αριστεροπόδαρος δεν είναι...?? Αριστερό πόδι κλωτσάω- δεξί χέρι γράφω...?? Εδώ άλλοι μια μαλακία πάνε να παίξουν με το αντίθετο χέρι και παθαίνουν εξάρθρωση ωμοπλάτης ή θλάση στην καλύτερη... Αλλά ο Πάμπλο είναι απο άλλο ανέκδοτο... Ελπίζω να τον δώ να κρεμάει τα παπούτσια του στα αποδυτήρια της Τούμπας ώς πρωταθλητής Ελλάδος... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό valis » Τετ 27 Ιαν 2010, 22:46

arisk έγραψε:Αριστεροπόδαρος δεν είναι...?? Αριστερό πόδι κλωτσάω- δεξί χέρι γράφω...?? Εδώ άλλοι μια μαλακία πάνε να παίξουν με το αντίθετο χέρι και παθαίνουν εξάρθρωση ωμοπλάτης ή θλάση στην καλύτερη... Αλλά ο Πάμπλο είναι απο άλλο ανέκδοτο...



τον φιόγκο πάντως με το δεξί τον κοπάνησε...για αυτό ίσως έζησε...
Άβαταρ μέλους
valis
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 21 Φεβ 2008, 19:50

Re: 5. Pablo Gabriel García Pérez

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Τετ 27 Ιαν 2010, 22:57

off topiv full αλλα ειναι πολυ πιθανο αριστεροποδαρος να εχει "καλο" χερι το δεξι και το αντιθετο!
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης