77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό GREATANASTASIOS » Πέμ 24 Ιαν 2013, 12:36

για μενα ειναι καλος και εννοειται καλλιτερος απο αυτους που εχουμε.
Άβαταρ μέλους
GREATANASTASIOS
 
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Πέμ 24 Ιαν 2013, 13:02

λαθος η απενεργοποιηση του..
εμενα μου αρεσει ο εττο...πολυ καλος αθλητης και δεν θα ξεχασω περσι πως ολοι οι ξενοι ανταποκριτες για τα παιχνιδια της ευρωπης παρακολουθωντας τα παιχνιδια που εδινε ο ΠΑΟΚ ωστε να σχηματισουν εικονα ξεχωριζαν τον εττο για τα παρα πολλα ανεβασματα του..την ταχυτητα και την αντοχη του..
δεν υπαρχει συγκριση στο μυαλο μου εττο με αποστολοπουλο ουτε με κωνσταντινιδη και αυτο θα φανει..
ο αποστολοπουλος καλος χρυσος αλλα πολυ στατικος τρεχει τρεχει και δεν φτανει..μια σεντρα ελευθερη δεν εκανε γιατι απλα δεν εχει την επιταχυνση να περασει τον αμυντικο...ο κωνσταντινιδης εχει καλη τεχνικη κτλ αλλα μου φαινεται αμυντικα κακος
ariskatiforos
 

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 24 Ιαν 2013, 14:23

για το επιπεδο του σημερινου ΠΑΟΚ, ο Εττο χρεωνεται ως αλλη μια αποτυχια του κυρ Γιωργη να εκμεταλλευτει τα οποια προσοντα του.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 24 Ιαν 2013, 14:24

Και ο Αποστολόπουλος και ο Κωνσταντινίδης, έχουν παίξει ΠΟΛΥ καλύτερα από τον Έττο φέτος. Και κατά την άποψή μου είναι και καλύτεροι παίκτες από τον Βραζιλιάνο.
Την θέση του στην ενδεκάδα δεν την έχασε επειδή έχει άσχημο κούρεμα. Επειδή ήταν αδιάφορος σε όποιο παιχνίδι έπαιξε την έχασε.
Ας πρόσεχε.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 24 Ιαν 2013, 14:51

Για φέτος ναι,αδιάφορος.Ο περσινός όμως δε συγκρίνεται με Αποστολό.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26719
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 24 Ιαν 2013, 15:10

DC έγραψε:Και ο Αποστολόπουλος και ο Κωνσταντινίδης, έχουν παίξει ΠΟΛΥ καλύτερα από τον Έττο φέτος. Και κατά την άποψή μου είναι και καλύτεροι παίκτες από τον Βραζιλιάνο.
Την θέση του στην ενδεκάδα δεν την έχασε επειδή έχει άσχημο κούρεμα. Επειδή ήταν αδιάφορος σε όποιο παιχνίδι έπαιξε την έχασε.
Ας πρόσεχε.



ειναι σα να κακολογουμε τον Παμπλο που παιξε μεσα στις καρδουλες οπου να ναι και ηταν κακος..συμφωνω μαζι σου στο οτι οι πιτσιρικαδες εχουν παιξει καλυτερα ( αλλωστε Κων/νιδης ειναι πουλεν :) ), ωστοσο θεωρω οτι οι φετινες εμφανισεις του βραζιλιανου μαγου ειναι κυριως αποτελεσμα κακης διαχειρισης του παικτη.

ΥΓ. για αποστολο, θεωρω τον παικτη πολυ κατωτερο των απαιτησεων.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό slidar » Πέμ 24 Ιαν 2013, 16:07

O Κανονικος etto ειναι 2 κλασεις πανω απο τα υπολοιπα δεξια μπακ της ομαδας μας.
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 24 Ιαν 2013, 18:06

Ο κανονικός Έττο έχει όμως ξεκινήσει για Ζάγκρεμπ εδώ και κάτι μήνες...οπότε, ας τον ακολουθήσει κ το ολόγραμμα που βλέπουμε εδώ και κάποιο καιρό...χίλιες φορές ένας μικρός που να σκίζεται, παρά ένας καλύτερος που να αδιαφορεί.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 24 Ιαν 2013, 18:24

Με το συμπάθιο αλλά θα γράφουμε για τον Έττο προ τριετίας και πενταετίας ή γι αυτό που μας έχει δείξει φέτος στο χορτάρι;
Εγώ έχω δει έναν αδιάφορο παίκτη σε αντίθεση με τους πιτσιρικάδες που μπαίνουν και το μάτι τους γυαλίζει και έχουν προσφέρει πολλά περισσότερα από τον Βραζιλιανοκροάτη. ΦΕΤΟΣ.
Αν κάποιος έχει δει κάτι άλλο, ας το γράψει ελεύθερα.
Κανονικός, αντικανονικός, δεν ξέρω καν τι σημαίνουν αυτά. Εγώ μιλάω για το γήπεδο.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 24 Ιαν 2013, 18:46

DC έγραψε:Με το συμπάθιο αλλά θα γράφουμε για τον Έττο προ τριετίας και πενταετίας ή γι αυτό που μας έχει δείξει φέτος στο χορτάρι;
Εγώ έχω δει έναν αδιάφορο παίκτη σε αντίθεση με τους πιτσιρικάδες που μπαίνουν και το μάτι τους γυαλίζει και έχουν προσφέρει πολλά περισσότερα από τον Βραζιλιανοκροάτη. ΦΕΤΟΣ.
Αν κάποιος έχει δει κάτι άλλο, ας το γράψει ελεύθερα.
Κανονικός, αντικανονικός, δεν ξέρω καν τι σημαίνουν αυτά. Εγώ μιλάω για το γήπεδο.


μιλαμε για τον εττο στο ξεκινημα της καριερας του...αλλο τι θ ακουσουμε θεε μου. περυσι ρε μαν, περυσι.ελεος.τοσο μακρινο σου φαινεται; ειχες ενα προπονητη που αξιοποιησε τον παικτη. το πως το κανε, δικο του θεμα. φετος ειναι χωμα. τα προφανη θα λεμε;
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Πέμ 24 Ιαν 2013, 18:56

Εμένα ο Etto και στα καλύτερα του στον ΠΑΟΚ μέτριος μου φαινόταν. Αμυντικά μέτριος. Μπροστά ανέβαινε πολύ συχνά και σωστά, συνεργαζόταν άψογα με Σάλπι αλλά όταν ήταν να βγάλει καμιά σέντρα 9 στις 10 σκότωναν μπεκάτσες. Αν αυτά τα δυο τα δούλευε σε μικρή ηλικία πιστεύω θα γινόταν ένα πάρα πολύ καλό δεξί back και μάλλον αυτό εννοούσε και ο Μπόλονι πέρυσι όταν είπε ότι αδικήθηκε από τη καριέρα του.

Για τους δυο μικρούς πιστεύω ότι ο Κωνσταντινίδης είναι ταλεντάρα και ο Αποστολόπουλος θέλει πολύ δουλειά έχει φοβερή σέντρα αλλά με ομάδες που μας πιέζουν εκτίθεται αμυντικά.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2423
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 24 Ιαν 2013, 19:09

δε διαφωνω. το θεμα ειναι αν πηρες απο τον παικτη το μαξιμουμ των δυνατοτητων του, οποιες και αν ειναι αυτες. επισης θεωρω unfair να χαρακτηριζουμε την αποδοση ενος παικτη π.χ. για τη περυσινη χρονια οπου τα ροστερ σε γενικες γραμμες ολων των ομαδων ηταν σαφως πιο ανταγωνιστικα, με τις επιδοσεις νεαρων παικτων σε μετρημενα παιχνιδια ενος σαφως υποδεεστερου απο αποψη ανταγωνιστικοτητας πρωταθλημα οπως ειναι το φετινο. μεχρι και τον κατσε καναμε γκουαρντιολα φετος.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 07 Μαρ 2013, 17:20

Εικόνα

νεα θεση ?
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29879
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 07 Μαρ 2013, 17:31

Αν εκμεταλλευτεί τη ταχύτητά του, θα φανεί χρήσιμος εκεί!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 77.Oélilton Araújo dos Santos "Etto"

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Πέμ 07 Μαρ 2013, 20:10

Mην γίνεστε "ρούληδες" ρε σεις,όταν φεύγει κάποιος να τον ειρωνεύστε και να τον βρίζετε!!!

Δεν είναι "αντρικό".

Και επί της ουσίας,ο Ετό,που για μένα είναι ένας μετριότατος έως κακός ποδοσφαιριστής,είναι ΔΥΣΤΥΧΩΣ πιο πολύτιμος από Αποστολόπουλο-Κωνσταντινίδη!
οι οποίοι μέχρι στιγμής κάνουν 1 καλό και 10 λάθη.
Ας συγκεντρωθούν και ας έχουν εχουν το μυαλό στο κεφάλι τους μπας και δούνε και δουμε και μεις άσπρη μέρα!
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης