Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 10 Αύγ 2013, 22:25

με τα 45 λεπτά πάντως που είδαμε από τον Στόχ, καταλαβαίνουμε ότι οι υπεύθυνοι της Τούμπας, κάτι ήξεραν όταν αλλάζαν τα δίχτυα και έβαζαν πιο χοντρά! ;) :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Σάβ 10 Αύγ 2013, 22:28

Σημερα φανηκε πως θελουμε 10αρι κ 2 μπακ-απ σε κεντρο αμυνας κ κεντρο μεσαιας γραμμης.γκαρσια-πελκας-γιαννου-κατσικας-λοπεθ* δεν φενεται να μπορουν να σκηκωσουν το βαρος ουτε καν ως μπακ-απ..ελπιζω σε 2-3 κινησεις ακομα λοιπον για να μην καρδιοχτυπαμε σε καθε πονο ή καρτα.
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7329
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 10 Αύγ 2013, 22:33

4-4-2 με πελκα γιάνου στα ακρα παίζαμε (α')τι συζητάμε τώρα.
Για τον Παμπλο μη βιάζεστε το πρώτο παιχνίδι 90' είναι που παίζει και μάλιστα χτυπημένος απ το
α' ημίχρονο.Σφίχτηκε η ψυχή μου όταν τον είδα να πιανει το μηρό του

Το θετικό : σε μια έρημη πόλη, μέσα Αυγούστου με καλονή , 7-8 χιλιαρικα πρεπει να τανε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 11 Αύγ 2013, 01:22

Δεν το δα/./// αλλα για παμπλο μη ξεχναμε οτι εχει 1 χρονο ουσιαστικα αποχης στην ηλικια του κσι κσλσ κσνρι και δεν τον εκθετει σε επισημα ο χουμπ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 11 Αύγ 2013, 02:05

1 μεταφραστη για τον μανιακο και γρηγορα τι εγραψε το παληκαρι παλι?? :mrgreen:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 11 Αύγ 2013, 02:17

".......... και καλά κάνει και ............"

Πιο φραγκοδίφραγκο δε γίνεται.Ξεκάθαρος όπως πάντα,δεν καταλαβαίνω τι σε ζορίζει.

:opaokara:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 11 Αύγ 2013, 02:20

ας γραφει με αναμμενα φωτα ρε τοτε, καθεται στα σκοταδια και κανει λαθη... :lol: :lol: :lol: :lol:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 11 Αύγ 2013, 02:23

Μανιακός είναι,δείξε κατανόηση.Φρέσκο είναι και του Στόχ,πολύ θέλει;;

Όταν επισημοποιηθεί του Ροζίτσκι να δείς τι θα γράφει!!!!!!Ούτε ο μεταφραστής του Σικαμπάλεως θα μπορεί να αποκρυπτογραφεί!
:shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 11 Αύγ 2013, 10:50

ρε αλητες.... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό amanaoua4 » Κυρ 11 Αύγ 2013, 11:06

λοιπον καταρχην να πω οτι εχθες απο αυτα που ειδα τρομαξα ... κυριως για το κεντρο της αμυνας ... και ενταξει δεν τους βοηθησε η κακη εικονα της ομαδας αλλα αυτοι χωρις πιεση κανανε το ενα λαθος μετα το αλλο .. μου φανεται οτι θα παλεψουν μεταξυ τους για την θεση του 4ου στοπερ ... ελπιζω και ευχομαι να ανεβουν .. ο γκαρσια δεν ξερω ποσο ακομα θα χρειαστει για να μπορεσει να προσφερει παντως τωρα δεν μπορει ξεκαθαρα .. ο σπυροπουλος μου φανηκε επισης σε κακη κατασταση και δεν τον περιμενα τοσο πεσμενο... πελκας γιαννου δανεικοι για να παιξουν ..
και τα κουκια μπαγκλαν ...
Άβαταρ μέλους
amanaoua4
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Πέμ 12 Φεβ 2009, 22:44

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό T.H.E.O.S » Κυρ 11 Αύγ 2013, 17:44

Να πω και εγω την γνωμη μου για το χθεσινο φιλικο.
Μολις ειχα διαβασει την αποστολη ειχα μαλιστα κανει και σχολιο εδω "μα καλα μονο με εναν ακραιο θα παιξουμε φιλικο;"
Και φανηκε αμεσως μεσα στο γηπεδο.
Σιγουρα οι φιλικοι αγωνες γινονται για να δει ο προπονητης πολλα πραγματα για τους παικτες. Ενα απο αυτα ειναι και κατα το ποσο μπορουν να παιξουν σε αλλες θεσεις. Αλλα οταν βαζεις ουσιαστικα 3 μαζι παικτες που εκτος του οτι δεν εχουν παιξει ποτε μαζι αλλοτε , ειναι και στην "λαθος" θεση, τοτε για μενα ουσιαστικα ακυρωνεις οποια προσπαθεια κριτικης για εναν παικτη.
Δηλαδη θα μπορουσα να καταλαβω να δοκιμαζει πελκα εχτρεμ, αλλα να εχει διπλα του παικτες στην σωστη θεση που να τον βοηθησουν. Οταν ολοι εχουν μαθει να παιζουν σε αλλο ποστο και αλλο ρολο , τοτε στο γενικο μπαχαλο χανεται καθε προσπαθεια αξιολογησης.
Σιγουρα στα φιλικα δεν μετραει το αποτελεσμα. Αλλα δεν μου αρεσει και να χανω στην εδρα μου.
Θεωρω οτι λιγο η υπερβολη στις θεσεις των παικτων, λιγο οτι επρεπε να ξεκουραστουν οι βασικοι μια και εχουμε και τεταρτη φιλικο με εθνικη, λιγο οτι θεωρω οτι υποτιμησε ο προπονητης μας τον αντιπαλο, ηρθε αυτο το αποτελεσμα.
Νομιζω οτι και ο προπονητης μας πηρε καποιο "μαθημα" χτες.
Χτιζουμε καλη ομαδα αλλα η ποιοτητα των δευτερων παικτων δεν μπορει να σταθει απεναντι ακομα και στην καλλονη.
Τελος εχω ενα παικτη μου που περισυ μου εκανε 25 γκολ. Φετος με Λουκας και Στοχ να ταιζουν απο τις πλευρες περιμενω πολλα περισοτερα. Δεν θελω να δω στον παγκο τον Κλαους προκειμενου να αποκτησει αξια ενας παικτης που σιγουρα θα μου φυγει. Ελπιζω η αντιμετωπιση του στο πρωταθλημα απο το προπονητικο τιμ να ειναι διαφορετικη σε σχεση με τα φιλικα. Αλλο να εχω ετοιμοπολεμο εναν ξενο παικτη να με βοηθησει και αλλο να θαψω τον πρωτο μου σκορερ στον παγκο. Θελει και ο Κλαους γεματα παιχνιδια για να βρει ρυθμο με τους νεους συμπαικτες του.
T.H.E.O.S
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Τετ 12 Αύγ 2009, 19:10

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό hitman » Κυρ 11 Αύγ 2013, 19:21

Πάντως αδίκως κράζουμε για έλλειψη βάθους στην ομάδα με αφορμή το χθεσινό φιλικό. Βάθος δε σημαίνει να βγάζεις τους 11 και να βάζεις άλλους 11 το ίδιο καλούς. Βάθος σημαίνει να μπορείς στην πρώτη 11άδα να κάνεις 3-4 αλλαγές χωρίς να υποβαθμιστεί ποιοτικά το παιχνίδι σου.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 11 Αύγ 2013, 19:40

kataramenos5 έγραψε:Η μανούρα στην 1 γιατί εγινε ξέρει κανείς που ηταν κοντά?

Κανείς?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό karl » Κυρ 11 Αύγ 2013, 19:44

hitman έγραψε:Πάντως αδίκως κράζουμε για έλλειψη βάθους στην ομάδα με αφορμή το χθεσινό φιλικό. Βάθος δε σημαίνει να βγάζεις τους 11 και να βάζεις άλλους 11 το ίδιο καλούς. Βάθος σημαίνει να μπορείς στην πρώτη 11άδα να κάνεις 3-4 αλλαγές χωρίς να υποβαθμιστεί ποιοτικά το παιχνίδι σου.


Επιτέλους και μια νηφάλια άποψη. Πολύ σωστό αυτό. Αλλιώς λειτουργούν οι παίκτες όταν συμπληρώνουν κάποιες θέσεις στην βασική ενδεκάδα και αλλιώς ως δεύτερο κουστούμι.

Θα προσθέσω και το εξής. Υπάρχουν κάποιες θέσεις που δύσκολα κρίνεις παίκτη σε τέτοιο παιχνίδι: είναι τα cb και το center for. Τερματοφύλακας, ακραία μπακ, κεντρικοί και πλαγια χαφ δείχνουν πολύ πιο εύκολα την ποιότητα τους σε σχήμα συνονθύλευμα.

Και κάτι τελευταίο για Garcia: είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε αν θα μπορέσει να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις μια αγωνιστικής περιόδου. Όλοι γνωρίζουμε ότι θα είναι μάλλον η τελευταία του χρονια ως παίκτης του ΠΑΟΚ. Ούτε καν μέσα Αυγούστου δε φτάσαμε. Θα φανεί το πράγμα στην πορεία. Θα έχουμε κοντά 50 παιχνίδια φέτος. Θα υπάρχουν ευκαιρίες για όλους.
Η μπάλα είναι στρογγυλή για να αλλάζει η τροπή του παιχνιδιού
Άβαταρ μέλους
karl
 
Δημοσιεύσεις: 2268
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2011, 23:32
Τοποθεσία: Αμβούργο

Re: Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας 2013-2014

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 11 Αύγ 2013, 20:54

karl έγραψε:
hitman έγραψε:Πάντως αδίκως κράζουμε για έλλειψη βάθους στην ομάδα με αφορμή το χθεσινό φιλικό. Βάθος δε σημαίνει να βγάζεις τους 11 και να βάζεις άλλους 11 το ίδιο καλούς. Βάθος σημαίνει να μπορείς στην πρώτη 11άδα να κάνεις 3-4 αλλαγές χωρίς να υποβαθμιστεί ποιοτικά το παιχνίδι σου.


Επιτέλους και μια νηφάλια άποψη. Πολύ σωστό αυτό. Αλλιώς λειτουργούν οι παίκτες όταν συμπληρώνουν κάποιες θέσεις στην βασική ενδεκάδα και αλλιώς ως δεύτερο κουστούμι.

Θα προσθέσω και το εξής. Υπάρχουν κάποιες θέσεις που δύσκολα κρίνεις παίκτη σε τέτοιο παιχνίδι: είναι τα cb και το center for. Τερματοφύλακας, ακραία μπακ, κεντρικοί και πλαγια χαφ δείχνουν πολύ πιο εύκολα την ποιότητα τους σε σχήμα συνονθύλευμα.

Και κάτι τελευταίο για Garcia: είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε αν θα μπορέσει να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις μια αγωνιστικής περιόδου. Όλοι γνωρίζουμε ότι θα είναι μάλλον η τελευταία του χρονια ως παίκτης του ΠΑΟΚ. Ούτε καν μέσα Αυγούστου δε φτάσαμε. Θα φανεί το πράγμα στην πορεία. Θα έχουμε κοντά 50 παιχνίδια φέτος. Θα υπάρχουν ευκαιρίες για όλους.


+1926
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης