Το πουλέν σας

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Δημοσίευσηαπό Dimitrios Toump » Τρί 15 Ιούλ 2008, 20:46

Παιδιά το δικό μου πουλέν για φέτος θα είναι ο Βιερίνια, πιστεύω φέτος θα είναι η αποκάλυψη του ΠΑΟΚ και μκάρι να τον αγοράσουμε κιόλας αν και είναι ακριβός. :? :? :? :) :) :) :)
Dimitrios Toump
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ 24 Απρ 2008, 13:44

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Τρί 15 Ιούλ 2008, 22:43

Σωτήρης Μπαλάφας.


Πρέπει απλά να βρούμε την πραγματική του θέση.

Εμπιστευομαι ΑΠΟΛΥΤΑ τον Fernando Santos,

να τον βελτιώσει και να τον αναδείξει...
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό Dante » Τρί 15 Ιούλ 2008, 22:53

Και μετά να τυφλωθούμε τελείως!!! Ημαρτον........
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τρί 15 Ιούλ 2008, 23:03

εγω λεω να μην βαζουμε βερον αλλα μπαλαφα.χαχαχαχα
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό hatzjim » Τρί 15 Ιούλ 2008, 23:25

balafas
hatzjim
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ 02 Μαρ 2008, 20:46

Δημοσίευσηαπό kipos » Τρί 15 Ιούλ 2008, 23:40

Συμπαθεια μ ειναι ο Σερτζιο και ο Στελιος.μεχρι περυσι βεβαια ηταν ο Γ.Χ. αλλα αφου αποσηρθηκε δεν μετραει.

ΑΙΝΤΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!! :evil:
Άβαταρ μέλους
kipos
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 22:50
Τοποθεσία: Χαϊδάρι,αλλα ειμαι απο Χαλκιδικη

Δημοσίευσηαπό trelopaoki444 » Τρί 15 Ιούλ 2008, 23:46

Dante έγραψε:Και μετά να τυφλωθούμε τελείως!!! Ημαρτον........



Sorry Dante αλλα και μενα ο ΜΠΑΛΑΦΑΣ ειναι!!! Μαζι με Βερον και Ηλιαδη βεβαιως.
Με διαφορα ο πιο αδικημενος παιχτης του ΠΑΟΚ τα τελευταια 10 χρονια. Και εξηγουμαι:
Απλα σκεψου να εισαι στη δουλεια σου πχ ταμειας και ο διευθυντης σου να σου πει μια μερα εκτος απο το ταμειο θα αναλαβεις να κανεις και τα λογιστικα και το μανατζμεντ της εταιρειας. Φυσικα δε θα μπορεις να ανταπεξελθεις και θα εχεις και τον κοσμο στο ταμειο που θα βριζει και θα κραζει γιατι αργεις ή κανεις λαθη!!! Με το δικιο του ο κοσμος αλλα και συ θα εχεις δικιο που δεν τα καταφερνεις!!!
Ο Σωτηρακης λοιπον περσι ανελαβε να κανει πραγματα που κανενας δεν του ειχε ζητησει μεχρι τωρα. Το παιδι για οσους δεν το ξερουν σε αυτην την κωλοχρονια που τον βριζαμε ολοι ηταν ΠΡΩΤΟΣ σε κλεψιματα στην ομαδα!!!!!!!!!!
Παρολα αυτα δεν μπορουσε να ειναι και πρωτος στις ασσιστ για αυτο ¨ΔΙΚΑΙΑ¨ τον κραζαμε.
Ειναι ενας πολυ καλος κοφτης εχει καλο κεφαλι και καλουτσικο σουτ, αλλα δεν ειναι ουτε οργανωτης ουτε δεκαρι. Πολλες φορες βεβαια εκανε λαθη ακομα και σε πασες στα δυο μετρα αλλα και γω που ειμαι 30 χρονων αν τα ακουγα συνεχεια απο 20000 κοσμο μαλλον ουτε τη μπαλα δε θα εβρισκα οχι ενα παιδι22 χρονων.
Προσωπικα εμενα μου αρεσε οταν επαιζε πισω στα μπακ θεωρουσα οτι ειναι μια πολυ εξελιξιμη λυση αλλα και στα χαφ δεν ειμαι αρνητικος.
Το παιδι ειναι καλος παιχτης και επιτελους ας του δωσουμε λιγο αερα να ηρεμησει γιατι το εχουμε παρει απο τα μουτρα. Επιτελους αυτος ο μεγαλος λαος ας πει και μια φορα ναι ρε φιλε σε εκρινα πολυ αυστηρα θα σε χειροκροτησω φετος και θα σε στηριξω και μετα βλεπουμε ποιος ειναι ο Μπαλαφας.


ΥΓ.1 Δεν εχω καμια σχεση με το παιδι αλλα πιστευω οτι εχει να δωσει πολλα αν το στηριξουμε

ΥΓ.2 Οσοι διαφωνουν περιμενω επιχειρηματα. Να πω μονο οτι και ο στολτιδης δεν ειναι ουτε γρηγορος ουτε τεχνιτης αλλα ειναι απ τα καλυτερα χαφ στην Ελλαδα. Κεφαλι εχει μαχητικοτητα και σουτ εξω απ την περιοχη.

:!:
Άβαταρ μέλους
trelopaoki444
 
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 16:27
Τοποθεσία: Λαρισα-Αθηνα-ΠΑΟΚ ΠΑΝΤΟΥ

Δημοσίευσηαπό tsakalos » Τετ 16 Ιούλ 2008, 00:12

GIA EMENA TO POULEN EINE AUTO MESA STA GRAFEIA TO KASTANOXANTHO :lol: K O VERON

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
tsakalos
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Παρ 21 Δεκ 2007, 00:53

Δημοσίευσηαπό GeoPapPiano » Τετ 16 Ιούλ 2008, 01:32

an kai ton dwsame daniko, o pexlivanis!!!!
tha me dikewsei mia mera!!!

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
GeoPapPiano
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιούλ 2008, 19:42

Δημοσίευσηαπό gagas » Τετ 16 Ιούλ 2008, 01:34

Ο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό 4444 » Τετ 16 Ιούλ 2008, 04:38

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ παιδι ο Αναστασακος με συγκινισε το παιδι εναξη δεν ειναι ο ετο αλλα οι δηλοσεις του οτι μετα απο 2 μηνες κοντα στον παοκ ειπαι οτι ακομα δεν μπορεσα να συνειδητοπιοιση που ειμαι καθε μερα ο παοκ μεγαλονει στα ματια του . και ειναι φανερο οτι οι αθηναιοι δεν αφηνουν το ονομα του παοκ να το γνορεισουν ολοι< μιλαω για μμε > και ετσι αθλητεσ που εργαζονται στη χαβουζα μολισ πανε τουμπα τα βλεπουν ολα τουμπα και κατι αλο ειπε μολις με εκανε προταση ο παοκ δεν το σκευτικα καν < σωστος> οταν ειδε την προτη προπονηση ειπε οι οπαδοι του παοκ κανανε σαν να πηραμε το πρωταθλημα ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ<ΕΔΩ ΣΕ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΔΕΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?>
Άβαταρ μέλους
4444
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 03:12
Τοποθεσία: katerini

Δημοσίευσηαπό neapolara » Τετ 16 Ιούλ 2008, 11:15

Γεωργιάδης ολέ ολέ ολέ :?
neapolara
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ 09 Ιαν 2008, 23:47

Δημοσίευσηαπό Dante » Τετ 16 Ιούλ 2008, 21:12

trelopaoki444 έγραψε:
Dante έγραψε:Και μετά να τυφλωθούμε τελείως!!! Ημαρτον........



Sorry Dante αλλα και μενα ο ΜΠΑΛΑΦΑΣ ειναι!!! Μαζι με Βερον και Ηλιαδη βεβαιως.
Με διαφορα ο πιο αδικημενος παιχτης του ΠΑΟΚ τα τελευταια 10 χρονια. Και εξηγουμαι:
Απλα σκεψου να εισαι στη δουλεια σου πχ ταμειας και ο διευθυντης σου να σου πει μια μερα εκτος απο το ταμειο θα αναλαβεις να κανεις και τα λογιστικα και το μανατζμεντ της εταιρειας. Φυσικα δε θα μπορεις να ανταπεξελθεις και θα εχεις και τον κοσμο στο ταμειο που θα βριζει και θα κραζει γιατι αργεις ή κανεις λαθη!!! Με το δικιο του ο κοσμος αλλα και συ θα εχεις δικιο που δεν τα καταφερνεις!!!
Ο Σωτηρακης λοιπον περσι ανελαβε να κανει πραγματα που κανενας δεν του ειχε ζητησει μεχρι τωρα. Το παιδι για οσους δεν το ξερουν σε αυτην την κωλοχρονια που τον βριζαμε ολοι ηταν ΠΡΩΤΟΣ σε κλεψιματα στην ομαδα!!!!!!!!!!
Παρολα αυτα δεν μπορουσε να ειναι και πρωτος στις ασσιστ για αυτο ¨ΔΙΚΑΙΑ¨ τον κραζαμε.
Ειναι ενας πολυ καλος κοφτης εχει καλο κεφαλι και καλουτσικο σουτ, αλλα δεν ειναι ουτε οργανωτης ουτε δεκαρι. Πολλες φορες βεβαια εκανε λαθη ακομα και σε πασες στα δυο μετρα αλλα και γω που ειμαι 30 χρονων αν τα ακουγα συνεχεια απο 20000 κοσμο μαλλον ουτε τη μπαλα δε θα εβρισκα οχι ενα παιδι22 χρονων.
Προσωπικα εμενα μου αρεσε οταν επαιζε πισω στα μπακ θεωρουσα οτι ειναι μια πολυ εξελιξιμη λυση αλλα και στα χαφ δεν ειμαι αρνητικος.
Το παιδι ειναι καλος παιχτης και επιτελους ας του δωσουμε λιγο αερα να ηρεμησει γιατι το εχουμε παρει απο τα μουτρα. Επιτελους αυτος ο μεγαλος λαος ας πει και μια φορα ναι ρε φιλε σε εκρινα πολυ αυστηρα θα σε χειροκροτησω φετος και θα σε στηριξω και μετα βλεπουμε ποιος ειναι ο Μπαλαφας.


ΥΓ.1 Δεν εχω καμια σχεση με το παιδι αλλα πιστευω οτι εχει να δωσει πολλα αν το στηριξουμε

ΥΓ.2 Οσοι διαφωνουν περιμενω επιχειρηματα. Να πω μονο οτι και ο στολτιδης δεν ειναι ουτε γρηγορος ουτε τεχνιτης αλλα ειναι απ τα καλυτερα χαφ στην Ελλαδα. Κεφαλι εχει μαχητικοτητα και σουτ εξω απ την περιοχη.

:!:



Φίλε μου δεν μπορώ να καταλάβω που στιρίζεις τα επιχειρήματά σου. Σε εμένα η πρώτη εντύπωση που μου δίνει αυτός ο παίχτης είναι ότι δεν ξέρει μπάλα. Μπορεί ανασταλτικά να είναι καλούτσικος. Για τα κλεψίματα δεν διαφωνώ. Επίσης, η στόμφα του φαινόταν όταν δεν έπαιζε παρτενέρ με τον Βερόν. Χανόταν στον ωκεανό, δείγμα του ότι δεν ξέρει μπάλα και θέλει ένα νυκοκοίτη παίχτη πλάι του να καθαρίζει τα κακώς κείμενα στο κέντρο. Δεύτερον ένα πολύ βασικό στοιχείο ενός αμυντικού χαφ είναι και η πρώτη πάσα καθώς στο σύγχρονο ποδόσφαιρο οι παίχτες που οργανώνουν και βγάζουν την ομάδα στην επίθεση είναι τα αμυντικά χαφ. Ο Μπαλάφας δεν έχει καθόλου μα καθόλου καλή πάσα. Τρίτον δεν έχει την απαιτούμενη στοιχειώδει φαντασία που απαιτήται από κάθε αμυντικό χαφ για να οργανώσει σωστά επίθεση η να δώσει μια καλή πάσα και να ξεκινήσει η επίθεση. Τέταρτον δεν πατάει καθόλου στην αντίπαλη περιοχή ώστε να δημιουργεί επιπρόσθετους κυνδίνους στην αντίπαλη άμυνα. Πέμτον δεν διαθέτει ψίγματα στοιχειώδους τεχνικής κατάρτισης που διαθέτει σχεδόν κάθε επαγγελματίας παίχτης που σέβεται τον εαυτό του. Πρέπει να καταλάβεις φίλε μου ότι οι παίχτες που αγωνίζονται στην θέση του Μπαλάφα δεν έχουν μόνο ανασταλτικές υποχρεώσεις. Η θέση αυτή αποτελεί τον συνδετικό κρίκο μεταξύ επίθεσης και άμυνας και αν δεν δουλεύει σωστά αυτή η γραμμή είσαι χαμένος από χέρι και το μόνο που έχεις είναι μια ασύνδεντη ομάδα. Σε αυτό συνέβαλε και ο Μπαλάφας για τους λόγους που ανέφερα πριν. Γι'αυτό και πέρισυ είχαμε αναπτύξει το εκνευριστικό σύστημα καμινάδα στο οποίο είχαμε πάρει και το MsC.
Φίλε μου το μόνο που διαθέτει ο Μπαλάφας σε σύκριση με τόσους άλλους άμπαλους παίχτες που αγωνίζονται στην ίδια θέση είναι η καλή κεφαλιά και το πάθος στην άμυνα τίποτα άλλο. Το δεύτερο ειδικά απαντάται σε πάρα πολλούς τσουρουκάδες έλληνες παίχτες
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό invader » Τετ 16 Ιούλ 2008, 21:34

otan zagorakis vryzas santos pou kseroun ti esti mpala ton kratane i apopsi sou mono logiki dn mporei na einai dante me olo to simpatheio!
invader
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 15:55

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 16 Ιούλ 2008, 22:36

Πρέντραγκ θα σε μπανάρω! :shock:
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης